Snažíme se o první dítko, podzim 2015

zloba89
27. zář 2015

Ahoj, zakládám nové téma. Příjde mi že do většiny podobných témat píšou už vysloužilé maminky. Já chci pokecat spíš s úplnýma nováčkama...
Já se s manželem snažím od června, zatím neúspěšně. Příští týden by měla dorazit ,,teta,,.
Je tu někdo podobný?

10lulu04
27. zář 2015

zloba89: Ahoj.. taky se s přítelem snažíme o prvního prcka.. jsem na tom obdobně. Snažení od dubna, ale zatím neúspěšné. Bereš nějaké vitamíny na podporu?

zloba89
autor
27. zář 2015

Beru Femibion, teď jsem si koupila i nosifol. Jinak průběžně čaj z kontryhele nebo maliníku, myslím že ale neuškodí/nepomůže...

zloba89
autor
27. zář 2015

Už začínám zvažovat že se objednáme do poradny do car jestli je vše ok... aspoň spermiogram at víme že je dobrej...

10lulu04
27. zář 2015

O spermiogramu jsem taky uvažovala (ze strany partnera mají nějaké pomalejší spermie). Já po vysazení HAK jsem měla problém, že nedocházela MS tak jsem na tři měsíce dostala Femi+; nyní mám sice další možnost na pokračování, ale jelikož se cyklus ustálil a ovulace probíhá, zkouším to bez prášků (ikdyž jsou to jen bylinky) sem tam si uvařím kontryhelový čaj a doufám, že se brzo dočkám.

zloba89
autor
27. zář 2015

@10lulu04 koukám že jsi z Brna, já bydlím kousek od. Kolik ti je?

10lulu04
27. zář 2015

pokud cislo v tvem niku je rocnik narozeni, jsem o dva roky starsi

zloba89
autor
27. zář 2015

jj,, je to rok narození

zloba89
autor
27. zář 2015

@10lulu04 řešila jsi už něco přes mudr krom těch nepravidelností?
Já jsem od vysazení hak 2 roky- první půlrok ok, a pak asi rok to bylo šílený- několik vyvolávaček. teď je to více méně 31+- . Akorát minulý měsíc se to o 10 dnů natáhlo...

Na gyndě jsem byla naposled na přelomu roku, teď tam chci naklusat a říct že se snažíme od té doby....

10lulu04
27. zář 2015

Ja jsem byla u doktora v kvetnu. Chtela jsem pichnout vyvolavacku, ze MS nedorazila.. Tak me vysetril a pak jsem mu rekla co je v planu a tak.. tak mi nasadil to FEMI+ a od te doby co ctvrt roku tak kontrola.

zloba89
autor
27. zář 2015

@10lulu04 chodíš na gyn v Brně?

10lulu04
27. zář 2015

jo, v Řečkovicích

zloba89
autor
27. zář 2015

já chodím na Orlí

chemi2015
27. zář 2015

Ahoj, my jsme se s manželem vzali teď v červnu a o miminko se snažíme se o miminko teď od září 🙂

zloba89
autor
27. zář 2015

@chemi2015 tak ať ti to brzo vyjde!

chemi2015
27. zář 2015

@zloba89 jo děkuju 🙂

10lulu04
27. zář 2015

ted trochu mimo, ale nevadi ti pohled na ty tehotny.. a ze jich ted teda je..jako clovek si rekne, ze se taky docka, ale kdyz nejakou potkam tak si rikam, ze ona uz tehotna je

zloba89
autor
27. zář 2015

@10lulu04 ted otěhotněla kolegyně v práci, s hochem je rok, žijí na hromádce...
Já jsem 5 let vdaná, jsem zajištěná, máme vše co je potřeba pro miminko...
...je to neuvěřitelně těžký, strašně mě to žere a závidím...

10lulu04
27. zář 2015

zloba89: uf, jsem si rikala, ze jsem nejaka divna, ale tak vidim, ze je nas vic "Zavistivych"

simous12
27. zář 2015

Ahoj,taky se s maželem snažíme o mimi,teď po tetě to bude druhý měsíc co se budeme snažit,první nezabral...a to jsme měli sex obden a brala jsem clostík i duphaston,teď neberu nic-jen kyselinu listovou,tak snad se brzy dočkáme. 🙂 hlavně na to nějak nemyslet a brát sex jako sex-zábavu a ne jako plodící sex 😀

zloba89
autor
27. zář 2015

@simous12 smím se zeptat z jakého důvodu ti byl clostil a duphaston nasazeny?

10lulu04
27. zář 2015

simous12: to se krasne rika, nemyslet na to, ale kdyz uz to trva delsi dobu, neni nemozne na to nemyslet. tj. teda muj osobni nazor.. at delam sebevic veci, tak na mimco se zapomenout neda.. uz jen tema tehulama co potkavam

simous12
27. zář 2015

@zloba89 no,loni v srpnu jsem vysadila HA po 7 letech-po vysazení ms dorazila,pak už ne,takže na dva měsíce mi byl nasazen clostík a duphaston aby se to rozjelo...rozjelo se to tak,že mě sice tety chodily,ale třeba ažž 40-50den. 😒 nebo třeba vynechaly celý měsíc. Takže vyvolávačky atd. No a v červnu jsem doktora požádala aby mi napsal něco abych to měla pravidelné,protože teď v září jsem měla svatbu a nechtěla jsem to mít na svatbu,takže 4 měsic jsem brala hormony-kvůli pravidelnosti. no a kocem srpna jsem se začali snažit a nic...takže mě ty hormony byly dány hlavně na to aby tety byly pravidelné.. 🙂 a jinak chodím do Bna na gyndu-REPROFIT.

simous12
27. zář 2015

@10lulu04 my jsme teprve na začátku,ale taky se bojím,když to tak kolem sebe vidím 😕 ale i muj dr.mi řekl,že psychikou si to člověk může zablokovat a oba dva můžete být zdraví...takže já to nemyslím zle,ale snažit se poradit... 😨

10lulu04
27. zář 2015

simous12: já to taky nijak zle nepochopila, to se neboj.. já jen říkám, že je to těžké

simous12
28. zář 2015

@10lulu04 jo,tak to máš pravdu,že je to těžké! 😢 protože to vypadá tak jednoduše-to dělání těch miminek,ale přitom je to věda,co? 😀 Jeden měsíc nemusí vajičko přijmout spermii,druhý se promešká ovulace a pak je to už třetí měsíc a je to,psychika jede... 😨 ale přeji hodně štěstí aby se ti to podařilo! 🙂

vejik85
28. zář 2015

Ahojte, my se snažíme taky od června (teda koncem června jsem vysadila HA), tak uvidíme 😉

maki_j
28. zář 2015

Ahoj holky, z dovolením se zapojím do diskuze. My se snažili od června a podařilo se v listopadu loni. Pila jsem kontryhel a preventivně si nechala vyšetřit štítnou žlázu, která byla ok. Jen vím, že je to hodně v hlavě. Strašně jsme se na to soustředili, furt jsem si dělala testy a nic. Pak jsem si v říjnu řekla, že to nebudem řešit a ani se o tom nějak extra bavit a najednou to do měsíce vyšlo. Tak všem držím pěsti, ať to vyjde co nejdřív;)

marla86
28. zář 2015

Ahoj, My se snažíme od července, zatim nic 😉 Vysadila jsem prášky v lednu a od té doby ms plus mínus pravidelná, ale po 40 dnech 😒 Takže ted mám dilema, jestli to řešit s doktorem nebo ne. Vim, že to není to pravý ořechový, ale bojim se, že jakmile to začnu řešit, tak se stane to, o čem se bavíte výš - budu to hrotit, budu na to pořád myslet atd., toho bych se chtěla vyvarovat. Mno... každopádně přeju všem at se brzy zadaří!

linusha
28. zář 2015

Ahojky, my se s manželem pokoušíme na plno od května po výsledcích z genetiky, od února jsme tomu nechávali volný průběh s tím že buď to vyjde a nebo ne. Teďka aktuálně jsem požádala o vyšetření štítné žlázy, zda funguje jak má a rozhodla jsem se pro změnu gynekologie. Tak uvidíme zda to bude k lepšímu. 🙂

alexovka
28. zář 2015

ahoj holky, taky bych se ráda připojila. HA jsem vysadila v květnu, chvilku jsem se bála že MS vůbec nepři
jde (brala jsem HA skoro 10 let bez přestávky)., ale nakonec po 43 dnech přišla (jak já byla šťastná). Pak jsme si dávali 3 měsíce pozor a od srpna se usilovně snažíme. Strašně jsem doufala, aby to vyšlo na poprvé, ale bohužel se nezadařilo. Teď zkoušíme druhý měsíc, příští týden by mrcha měla dorazit, tak vážně doufám že nedorazí...jinak prví měsíc snažení jsem si byla skoro 100% jistá, že se podařilo, měla jsem skoro všechny příznaky těhu (pálení prsou, bolesti podbřišku, slabá nevolnost), ale pak přišla MS a já tomu nemohla uvěřit...strašně mě to semlelo :(