Snažíme se...psychika jako nechtěná antikoncepce?

maximaty
4. led 2013

Ahoj vsem... tuto diskuzi zakladam v nadeji, ze mluvit, psat o tomhle beznadejne uzavrenem kruhu me i jinym se stejnym problemem pomuze se nad to alespon malinko povznest. Zazily jste to? Prekonaly jste to? Trapi vas to? Tak se o to podelme....

maximaty
autor
4. led 2013

No mile spolusnazilky jak se vyrovnavate s temi radami "nemysli na to pak to prijde" a podobne? Jeste kdyz takove rady prichazi od chlapa nebo sousedky ktera ma 5 deti...? Me uz z toho radne strasi ve vezi, nejak ten knoflik "off" nemuzu ve svoji hlave najit... ja vim jen ro, ze mooooc chci a ono to nejde...

moncicak26
4. led 2013

@maximaty taky jsem byla ze začátku jak cvok,pozorovala jsem se,ale po 7 měsících snažení mne to přechází,opět už po druhé mám zpoždění MS,minulé asi 22 dní a nic z toho, takže asi zase bude vyvolavacka...

maximaty
autor
4. led 2013

@moncicak26 no u me je to osm mesicu a nic, prvni hlapecek se podaril na poprve a po sesti letech clovek pocita s druhym mimcem jako se samozrejmosti a ono hopla... nic... ja jsem mela silenou fazi tak 3-5 mesic snazeni no jak posahana, ted me to chyta vzdy po ovulaci... Sama sobe pripadam jak totalni blazen 🙂

anulaa
4. led 2013

Ahoj holky, i já se přidávám.. Snažíme se už rok a půl a pořád se nedaří... Je to už opravdu hodně vyčerpávající, hlavně jak píšeš ty @maximaty od ovulace do MS je to k nepřečkání.. A rady typu "nesmíš na to tak myslet.." miluju.. Já vím, že nesmím, ale jak si to mám přikázat, to už mi nikdo neporadí..

maximaty
autor
4. led 2013

@anulaa clovek si muze porucit, vedome se zabyvat a zamestnavat vsim moznym, ale jak vypnout a kontrolovat podvedomi? To nejde a o to tezsi to je kdyz kolem beha sama brichatka a miminka se rodi vsem jen e me... s timhle jdyz prijdu na pritele, vysmiva se mi... vim ze se to snazi zlehcit a pomoct mi ale chlap jen tezko pochopi ze to tim spis zhorsuje...

maximaty
autor
4. led 2013

No a nakonec si vynadam do magoru a posedliku a podvedome se ujistuju ze pristi ovulaci to uz musi vyjit... potrebovala bych "vykydat" v hlave 😀

leniiis
4. led 2013

Jako chápu, že je to asi těžký, ale určitě se zadaří. I kdyby ne, tak máš jedno zdravý dítě doma..a to j lepší než žádný.

elvira
4. led 2013

Nemyslet na to nejde. První rok snažení byl peklo, pak mi trochu pomohlo se uvolnit to, že jsem začala obíhat vyšetření, měla jsem pocit, že se "něco" děje, pak jsme zkoušeli IUI, uteklo to...
Nakonec jsem otěhotněla, nedopadlo to a po více než třech letech jsem měla sama sebe plné zuby, všech těch testů, těhotných, dotazů, pozorování se a sexu v době ovulace, tak jsem se naštvala a řekla si, že jestli mi má touha po dítěti ničit život a radost, tak jej raději nechci. Možná to bylo rouhání, ale byla jsem hooodně naštvaná.
A krátce na to jsem otěhotněla.
Moc mě pobavila kamarádka, která otěhotněla jen co vysadila antiko... prý jeď na dovolenou...
Když jsem odpověděla, že jsme byli ten rok dvakrát, tak mi vysvětlila, že to musí být k moři... Nevím jestli předpokládala, že by mě tam přefik nějaký superplodný domorodec... 😀

PS: hlavně na to nemysli, jeď k moři a domovy jsou plné dětí.... 😀
PS 2: Dočetla jsem rok kohouta a díkybohu , že jsem se k poslednímu zmíněnému nemusela uchylovat...

maximaty
autor
4. led 2013

@leniiis no to mas pravdu a logicky vzato bych mela byt rada za maxe a dat pokoj... ale i to je proti prirode 😀 kdyz se na ro podivame z praktickeho hlediska, jsme proste "samicky" a ukolem samicek je rodit deti 😀 takze v podstate je tahle touhavolanim prirody a necim naprosto prirozenym...

maximaty
autor
4. led 2013

@elvira rok kohouta jsem necetla, mela bych neco vedet????
PS:Dik za radu, zahrala 😀😀

leniiis
4. led 2013

@maximaty vždyt já vím 🙂 nemyslela jsem to zle, ale některý ženy nemají to štěstí mít ani to jedno 🙂

elvira
4. led 2013

@maximaty - autorka si adoptovala dva chlapce - jednoho Roma a jednoho poloroma, celé dětství fajn, přišla puberta a všechno špatně... ve vlastním domě si musela zamykat cenné věci, kluk je ukradl a zatloukal atd.
Doporučuji k přečtení, ale je to mírně depresivní...

maximaty
autor
4. led 2013

@leniiis ja vim, jenze v tomhle myslim vic na sebe... je to prece prirozeny a boli to ...

styna87
4. led 2013

@maximaty Úplně tě chápu, já to mám už odkoukané, že mé nálady se mění v závislosti na fázi cyklu. Když to dostanu, opět na den přesně, říkám si, že můžu být ráda, že nemusím na žádné vyvolávačky...potom tak do půlky měsíce, tedy do ovulace, která u mně na 98% neprobíhá, jsem relativně v pohodě, říkám si, co kdyby se stal zázrak a ono to vyšlo...? No a těch posledních cca 10 dní před MS jsem asi na zabití - to mám myšlenky typu, že jsem neschopná, když ani nejsem schopná otěhotnět a říkám manželovi, aby si našel někoho jiného...fakt je to na palici a nemyslet na to nejde. Vždyť člověk nechce tak moc, jen zdravé děťátko🙂

leniiis
4. led 2013

@maximaty No, o tom mi nemusíš povídat. Já možná ta samice nikdy nebudu ..i to jsem slyšela, ale to jen v nejhorším případě..(problémy se štítnou). Zatím to ale beru tak, že mám čas, takže do té fáze kde jsi ty se asi dostanu o něco později, ale čeká mě to taky..

anulaa
4. led 2013

@maximaty Přesně tak, podvědomí prostě vypnout nejde.. I kolem mě je to samá těhule nebo maminka, některé už po druhé.. A chlapi to mají asi jinak, i když ten můj to zvládá celkem zdatně a taky ho to dost trápí, trápil se tím vlastně dřív než já, ale teď už si nemáme co vyčítat.. i tak někdy člověk cítí, že chlap nemůže úplně pochopit ten pocit, když věříš, že tentokrát už to vyjde a pak začneš cítit příznaky přicházející MS a pak opět MS dorazí. To můžou pochopit asi jen ženské..

elvira
4. led 2013

Jo - a nedejbůh, když jsem měla den, dva zpoždění, ta naděj, to doufání, to pozorování se... a pak přesdržku... 😝
Lepší když to chodí, jak hodinky...

maximaty
autor
4. led 2013

@leniiis je mi za dva mesice tricet a mam za sebou nemale problemy v prubehu prvniho tehu, ted byla konizace atd atd...

leniiis
4. led 2013

@maximaty Přeji hodně štěstí, ať se zadaří co nejdřív 🙂

maximaty
autor
4. led 2013

@anulaa nevycitam mu to, rikam si, kazdy se s tim vyrovnava po svem... ale tak nejak si z toho uz nedokazu delat legraci- teda ne den pred ms kdy uz presne vim ze prichazi.. jinac se snazim alespon v rámci. moznosti zustat nad veci..

maximaty
autor
4. led 2013

@elvira joj ja jsem presna jak hodinky... proto kazda hodina spozdeni je hodinou zbytecnych nadeji....

anulaa
4. led 2013

@maximaty jéé, ja to, že si "nemáme co vyčítat", myslela, že už jsme na tom oba stejně s tím trápením, taky si nic nevyčítáme ani jsme si nevyčítali, a myslím, že málokterý pár si zrovna tuto věc vyčítá, tak se omlouvám, to jsem se špatně vyjádřila 🙂

maximaty
autor
4. led 2013

@anulaa neee tak to jsem se vyjadrila blbe ja, nepsala jsem to jako reakci na tvuj prispevek, bylo to mysleno ciste jen ode me, napsana myslenka co me samotnou zamestnava 🙂)))

moncicak26
4. led 2013

@maximaty no já první tři mesice po vysazení antikoncepce běhala za snoubencem s kalendářem že je ideální den a on z toho chudák nemohl,radši ho přešla chut 😀 ale ted už to tak neřeším,jen mám vždycky nadějě když se mi to spozdí

jjanniska
4. led 2013

@maximaty Ahoj taky se snazime o druhe miminko a zatim nam to nejde teprve to zkousime 6 mesicu.Nas Prvni syn byl hned na poprve ale tohle nam nejak trva kazdy mesic se silene hlidam...porad na to myslim vim ze to neni dobre vsude kolem me sou tehule a nebo uz to maji na svete a ja sem pak stoho docela hotova :/ vubec nevim co stim mam delat jak to s hlavy dostat.Mela sem dokonce i mesic zpozdeni tak sem byla u gynekologa a ten mi tehu vyloucil pak sem prisla domu a bylo to silene pak se mi menstruace rozjela urcite to bylo psychykou protoze na to porad myslim...Kazdy mi rika at na to nemyslim ale ono to nejde..

maximaty
autor
4. led 2013

@jjanniska joj presne vim jak se citis a proto jsem zalozila tohle forum, treba to pomuze uvedomit si ze v tom nejsme samy, trochu se podporit a treba si i udelat samy ze sebe a naseho " blbnuti" legraci... ja mela v telefonu ctyri ruzne aplikace tehotenskych kalendaru a kazdy mesic menila prvni den posledni menstruace. a doufala ze ten vypočítaný. termin uz bude ten pravy... no blazniva no....

jjanniska
4. led 2013

@maximaty ja sem uvazovala se se necim zabavim ze neco zacnu vyrabet nebo tak ale jeste nevim co by to melo byt... 🙂 proste jenom na to nechci porad myslet nekdy si pripadam ze sem uplne trefena na hlavu i pritel mi to rikal 😀 ale zase na druhou stranu me chape 🙂 Prvniho sem strasne chtela ale tak sem na to nejak vubec nemyslela zjistila sem ze sem tehu az sem byla 5 tyden a porad sem tomu nemohla uverit tak sem chodila na gynekologii porad se ptala jestli fakt jestli se nespetli 😀 a uverila sem tomu az sem videla prvni fotku s ultrazvuku 😀 sestricka se me nechapala a ja ze sebe taky ne 😀 takze doufam ze // budou brzo at se nezblaznim za chvili stoho.

maximaty
autor
5. led 2013

@jjanniska clovek chodi do prace, stara se o rodinu, zvirata a v mem pripade ma porad v hlave jen "jaky by to bylo mit v brisku miminko, mohla bych tohle a tamto, vypnout se dari jen sem tam... nejde mi nemyslet na to at delam cokoliv... sex je pro me jen snaha o dopravenio jeho genetickeho materialu k memu. vim ze je to spatne ale jak tozmenit?!

jjanniska
5. led 2013

@maximaty taky porad na to myslim chtela bych to zaspat a probudit se az by to miminko bylo v brisku 🙂 ale mam pocit ze cim vic chci tim min to pujde ☹ u syna sem si tehu neuzivala skoro porad sem mela nejake problemy v tehotenstvi dostala sem zanet ledvin,mocoveho mechyre pak sem odesla i kvuli toho ze skoly protoze se to nedalo v 7 mesici sem zacla krvacet a v nemocnici mi rekli ze maly bude postizeny ze mu na ultrazvuku vidi misto ruk a noh nejake klepata coz jak mi rekl doktor sem myslela ze se zblaznim chtel mi vyvolavat porod ze ma maly i silny prutok v hlavicce..kdych ho tenkrat poslechla tak Vojtisek by dneska asi nebyl ☹ prvni co bylo po porodu sem se divala na ruky,nohy a jestli dycha nastesti bylo vsechno v poradku.Mela sem sto chuti jet do ostravy a toho doktora nakopat nekam!!!Navic malemu po porodu zjistili ze mam dedicnou nemoc ktera se jmenuje sferocitarni anemie v 6 tydnech dostal transfuzi ☹ jenom doufam ze kdyz budeme mit druhe ze nas nic takoveho neceka.Je to strasny pocit videt svoje vlastni dite nemocne me rozbreci i kdyz mu berou krev.Nikdy bych nikomu neprala takovou vec

maximaty
autor
8. led 2013

@jjanniska no takove horory to aby se clovek nakonec otehotnet bal