Snažíte se o miminko a ono to nejde?

ifocka
14. lis 2012

je tady nějaká paní nebo slečna, která se snaží o miminko a ono to nejde?

foxmilka
14. lis 2012

@ifocka Ahoj, my jsme zkusili teprve první měsíc, a nic ☹

katcha21
14. lis 2012

Ahoj, je tady mnoho témat, kde si povídají snažilky, např .https://www.modrykonik.cz/.../snazilky-2012-o-1... antikoncepce/
https://www.modrykonik.cz/diskuse/jdeme.../snaz...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/snazime-...
Přeji ať se brzy zadaří 😵
@ifocka

katcha21
14. lis 2012

.

chateau
14. lis 2012

Ahoj Ifocko, my se s přítelem snažíme už něco málo přes rok. Teď jsme byli na prvních vyšetřeních s dobrým výsledkem, tak nevím, čím to, že to nejde 😉

ifocka
autor
15. lis 2012

ahoj chateau, prosím jaké vyšetření jste podstoupili?

ifocka
autor
15. lis 2012

@foxmilka první měsíc je docela přirozené že hned neotěhotníš. my se snažíme přes rok a NIC :(
neboj jsi na začátku do roka se nic neděje je na to určený,po roce by se to mělo řešit.

foxmilka
15. lis 2012

@ifocka Já vím, ani jsem s tím moc nepočítala... ale z mého okolí znám spousty, komu se to povedlo hned na první pokus... 🙂 tak jsem možná tak tajně doufala... 😒

ifocka
autor
15. lis 2012

neboj se. máš pravidelnou menstruaci a ovulaci? to je základ! také znám že to pár lidem vyšlo, ale víc lidem to trvá cca 6měsíců i dýl. neboj první měsíc nic neznamená. držím ti palečky

mb85
15. lis 2012

😀 @ifocka jáááááááááá ale to už víš

mb85
15. lis 2012

@foxmilka první je opravdi brzo, některým to sice jde hned ,ale někomu to trvá 3 mměsíce ,půlroku i dýl, takže bylo by sice krásné hned první měsíc mít v rukou pozitivní test ,ale hold málo komu se to podaří

ifocka
autor
15. lis 2012

poslední příspěvek byl pro foxmilku 🙂

foxmilka
15. lis 2012

@ifocka Pravidelnou MS nemám ☹ a ovulaci vlastně taky nee... tento měsíc to je už 37.den a stále čekám na MS...

ifocka
autor
16. lis 2012

zajdi k dr. aby ti srovnal menstruaci-duphastonem, to je základ. já na to srovnání čekala rok, můj tehdejší diktoe byl kretéén

foxmilka
16. lis 2012

@ifocka Jo, to si určitě zajdu,... ale myslím, že i přes nepravidelnost se dá otěhotnět, jedním příkladem je moje mamka, která měla vždycky nepravidelnou MS, několik měsíců třeba i žádnou, a přesto 3 krát otěhotněla 🙂

ifocka
autor
16. lis 2012

to měla opravdu velké štěsí

foxmilka
16. lis 2012

@ifocka Ale já takových lidí znám více....

lucoska29
16. lis 2012

my se taky snažíme přes rok...a zatím nic.

chateau
16. lis 2012

@ifocka : přítel byl na spermiogramu, já zatím na odběru krve 3. den menstr. cyklu kvůli hormonálnímu screeningu a teď v pondělí jsem byla na HSG (průchodnost vejcovodů). Ještě mě čeká 21. den menstr. cyklu druhý odběr krve. Můj gynekolog mi řekl, že teď po tom HSG je 3-4 měsíce větší šance na otěhotnění, že se vejcovody jakoby "profoukly", tak uvidíme 🙂

mb85
16. lis 2012

@chateau ahoj můžu se zeptat na tom tak zvanem profuku jsi byla za jak dlouho od toho hormonálního profilu? a jak to probíhalo

chateau
16. lis 2012

@mb85 ahojky, na horm. profilu jsem byla 3. den mens. cyklu a na profuku 7. den mens. cyklu, čili ve čtvrtek na krvi a hned v pondělí na zákroku. Já můžu za sebe říct, že si na nic nepamatuji, četla jsem hodně příspěvků, jak to bylo nepříjemné, mně můj gynekolog pích nějaký oblbovák, po kterém se mi do minuty začala točit hlava a probudila jsem se až na pokoji. Jen vím, že než jsem úplně "vytuhla" mi dal instrukce, abych si lehla na záda a ruce založila pod pokrčená kolena, roztažené nohy. Pustili mě domů za 6 hodin od přijetí do nemocnice. Ještě tam mi doktor přinesl ukázat snímek z rentgenu. Taky tě to čeká?

mb85
16. lis 2012

@chateau no hormonální profil jo a podle toho co mi řekl doktor tak nějaký jakoby rentgen pruchodnosti vaječníku ,tak proto se ptám

chateau
16. lis 2012

@mb85 rentgen průchodnosti vejcovodů je to právě to HSG kde jsem byla. Kdy máš jít? Držím pěsti ať je vše OK, dej vědět 😉

mb85
16. lis 2012

@chateau aha 😀 tak to já nevěděla no 3.12 jdu na profil a že mě hned obědná na to HSG a manžela na spermio no pak pisnu a ty s ovulací problém nemáš?

chateau
17. lis 2012

@mb85 no já se musím přiznat, že jsem si zatím nikdy žádný ovulační test nedělala, asi blbý co? Myslím si ale, že teď právě na tom druhém odběru krve to poznají, jestli je vše jak má být. Budu ráda, jestli máš zkušenost s těmi testy a třeba mi poradíš.

mb85
17. lis 2012

@chateau no já si test dělala, vyšel mi pozitivní,ale na ultrazvuku žádná ovulace nebyla asi je opravdu lešpí měřit bazální teplotu,což já teda nedělám,ale prý i na tom profilu by to měli zjistit

mb85
17. lis 2012

@chateau a dostala jsi nějaké hormony? já beru utrogestan a asi minasadí podle výsledků clostybegyl

chateau
17. lis 2012

@mb85 Zatím jsem žádné hormony ani nic jiného nedostala. Takže předpokládám, že je teda všechno asi jak má být, jen se prostě zatím nezadařilo. Ale kdoví, na kontrolu ke gyn jdu až 30.11., tam mi snad řekne další postup.

mb85
18. lis 2012

@chateau tak mi pak napiš jak jsi dopadla, takže ted se bude víc snažit potom profuku že? držím pěsti at se zadaří

chateau
18. lis 2012

Určitě Ti napíšu. Zatím musím ještě týden vydržet bez :o/. 14 dní od zákroku by se nemělo sexovat 🙂 Děkuju děkuju, snad ano...i na Tebe budu myslet 😉

mb85
18. lis 2012

@chateau no tak to jsem taky nevěděla tak si pak napíšeme