Starší tatínkové po 40, jak zvládají svou roli?

bezuska
15. čer 2012

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s tatínky po 40, jak svou roli zvládají a jak jste je přiměly k tomu, že se věku vůbec nemusí bát. Mě je 40 a příteli 43, oba máme dospělé děti z předchozích vztahů, já bych si moc přála ještě jedno společné.... myslím, že v tomhle věku si to člověk víc užije... Přítel se ale bojí, že je starý a navíc se setkáváme s negativními reakcemi v našem okolí, všichni naši známí mu to rozmlouvají.... podotýkám, že jsme se na podzim 4 měsíce snažili, ale nešlo to a pak mi přítel řekl, že si to rozmyslel ☹ .... ráda bych mu ukázala, že je spousta lidí co mají děti v tomto věku a jsou šťastní.... on pořád nad vším moc přemýšlí, až se bojím, že pak už bude vážně pozdě.... děkuji všem za povzbudivé názory, bylo by fajn, kdyby se vyjádřil i nějaký chlap, ale těch tu asi moc nebude.....

ba0terka
15. čer 2012

@bezuska: ahojky. mě mel otec ve 42 letech a z prvního manželství měl dvě velké děti a když jsem byla malinká,tak dobré,ale jak jsem dospěla,tak to bylo horší. Jednak jsem byla holka a pak každý jsme z jiné doby,tak jsme měli tak nějak rozlišné názory 🙂 ale kamarád má 47 let a má 3 syny a nejmladšímu jsou necelé 2 roky... a na svůj věk je machr 🙂 pořád rodinku někam tahá,klukům se věnuje,s maličkým se mazlí a se 6letým starším si hraje na rytíře atd. 🙂 takže bych řekla že v pohodě... asi záleží hodně na tom,jak starý se tatínek cítí 🙂)) já být na vašem místě,tak jdu do toho 🙂)) taky bych si přála mít na "stará" kolena ještě benjamínka 😝

weri1
15. čer 2012

manžel měl malého ve 48 teď mu bude 50.....je to skvělej táta a Beníka si moc užívá a ani jsem ho nepřemlouvala, jelikož věděl, že má mladou ženu a ta dítě chce 😀

sunysara
15. čer 2012

Mám tetu, ta ve svých 22 mela bratrance který mel 5 kilo a roztrhal ji delohu. a že nemůže mít děti a ve svých 42 letech otehotnela víc si to malé užívala a její manžel druhý teda tak je v pohode a zvládají.😀

bezuska
autor
16. čer 2012

no já si právě taky myslím, že tenhle věk je v pohodě a že si to člověk víc užije 🙂 .... navíc můj přítel má sportovního ducha a starý mi vůbec nepřipadá

majkali
16. čer 2012

@bezuska Ahoj, no chlapi tu asi moc nejsou 🙂

Já bych se toho věku nebála, není to o ročníku narození, ale o tom, jak se člověk cítí. Mě měla mamka ve 40 a tátovi bylo 43, zemřel než jsem šla do školy a mamce bude 70 a už ani nepohlídá, je hodně nemocná a vždycky byla mentálně stará. Ale její kamarádky v 70 hlídají pravnoučata a jsou úplně v pohodě. Mému manželovi bylo 39, když se nám narodil první syn a teď mu je 42 a čekáme druhé. Je to super táta, přebaluje, s malým si hraje, všude ho bere, do telefonu kamarádům vybráví co a jak malej umí, když spolu vybírali mašinku Tomáše v hračkářství, tak jsem skoro brečela dojetím. Taky těší a plánuje, kam děti vezme pod stan apod. U něj se nebojím, že by byl za 20 let vyřízenej, je duchem mladej kluk. Manželovi spolužáci z vysoké jsou podobně staří, okolo 42 a všichni se kterými se vídáme mají maličké děti.
Ale je taky strašně nerozhodnej, do svatby jsem ho musela vyloženě nutit. A teď je za to šťastnej. Každopádně radím s okolím se o tom vůbec nebavte, oni vaše dítě vychovávat nebudou a nemají právo vám do toho mluvit. Ovšem jestli přemluvíš partnera, to je na tobě a argumenty o jiných lidech asi nezaberou. Držím palce, abyste došli k rozhodnutí bez hádek a výčitek.

bezuska
autor
17. čer 2012

no já pořád nějak hledám argumenty, jak toho svýho chlapa přesvědčit ☹ ..... myslím, že otcové po 40 jsou kolikrát lepší, než ti mladí nevybouření.

petrakm
17. čer 2012

@bezuska
Ahoj.myslim,ze tatínek je ok,muj muz ma take dospělé deti a ted batole a prvnacka se mnou,je mu 45 a úplná pohoda..spis jestli si to nerozmyslel kvůli tobe,jako ze uz to neni úplne bezpečne pro tebe a miminko..jinak si myslim,ze zádný problém bych v tom neviděla..hodne štěstí..

bezuska
autor
17. čer 2012

no to, že by se bál o mě o tom dost pochybuju ☹ ..... spíš se bojí o sebe o svoje pohodlí ☹

timbouctou
17. čer 2012

@bezuska já si myslím, že to je o pohodlí a sebevědomí. Můj přítel dostal našeho prvního synka přímo ke 40tinám 😀 a teď mu je 44 a řekla bych, že je spokojený se životem 😀

petrakm
17. čer 2012

@bezuska
Upřímně, muj muz si děla ,co chce..deti nedeti..o konicky neprisel..on mi moc nepomaha,ale hraje si s nima,kdyz ma teda Cas..porad hodne pracuje a nebo někde sportuje...kazdy den ma nejaky sport!!!s tím školním uz lyžuje a bez nej sám jezdit na hory nechce,tak ma parťáka..deti jsme chtěli spolecne,,on nejdriv jen jedno(coz z nej vylezlo,az kdyz jsem chtěla 2..),k druhému svolil,ptz az já budu stará bába,tak kdyby se o mne měl starat jen ten jeden,tak by to měl chudak těžký:-/on je totiz jedinacek,jeho rodiče měli věkový rozdíl 18let,jeho matka je mladší nez ta moje..a ted musi se svoji matkou řešit vse sám,tak to pry svému synovi neudělá!no to je teda argument..jinak máme kamaráda,co měl po dosp dítěti miminko v 62..o 25let ml holka proste bezdětná byt nechtěla😉nejdriv se z toho složil,ale ted je neuveritelnej opecovavatel..MAMA maka a táta hlídá..ted jde do 1.tridy..

bezuska
autor
17. čer 2012

no ten můj se bojí, že by se musel omezovat.... vůbec to nechápu, vždyt s dítětem stejně většinu času tráví ženská.... a ještě jsem neslyšela o chlapovi, který by byl nešťstný, když má dítě ☹

timbouctou
18. čer 2012

@bezuska kecičky 😀 hele, když se nám narodil první, tak byl Honza u porodu a chudák celej zelenej a sestřička na něj: Tak jak se cítíte, tatínku? To je krásný miminko. A on, že už je na tyhle věci asi starej. A sestřička: nonono, podívejte se na Karla Gotta. A měla pravdu. Chlapovi je 70 a pořídí si takový dvě cácorky. A nemyslím si, že to je o tom, že má prachy. Spíš je tak šťastnej.
Jinak můj děda, to byl divous, v 17 nemanželskýho kluka, v 25 s manželkou holku. Pak mu moje babička řekla, že s ženatým chodit už nebude, tak se rozvedl, a moje máma a můj stejda se narodili, když mu bylo 40 a 42. Takže vlastně je to dost běžné 😀

ludva
19. čer 2012

@bezuska My máme třetího malého benjamínka na "stará" kolena 😀 Moje rodiče to vzali v pohodě, moje ségra měla už taky třeťátko, ale tchánovci vyváděli docela dost..... Já myslím, že je to každého věc, na okolí nedejte.. Manžel se taky bál, že budeme omezení a prdlačku 😎 Matěj s námi v zimě (2,5 roku) regulérně lyžoval, začíná jezdit na kole a je to všechno naprosto přirozené 😉 Je to prostě naše potěšení a nemáme čas na blbosti 😉

bezuska
autor
21. čer 2012

To mě těší, že je hodně lidí, kteří mají děti i později 🙂 .... taky si myslím, že je v tom víc kladů, než záporů a že tím chlapi i omládnou 🙂

lucenek
4. črc 2012

@bezuska manžel měl 39 když se narodila dcera, letos mu bude 43 a druhé plánujem tak za 2 roky.... a nebojím se, je vybouřenej, uvědomnělej, postará se a vymýšlí lumpačinky....
min týden šli na lysou ze strany Smrku 😅
na kolik se cítíš, tolik ti je....a je to i o povaze.....
dcera permanenetně půl roku řvala a taky jsme přežili