Stěhování na hory, jaká je šance na pracovní uplatnění?

kacenka1111
20. kvě 2013

Ahoj maminky....Mela bych dotaz, pro ty, které bydlite ci pracujete na horach....Jaka je sance na pracovni uplatneni na horach s malym prckem - napr manzel udrzbar, manželka pokojska, servírka, dite rocni, pripadne uz ve skolce? Je to vůbec realne? Co je zapotřebí? Dekuji za tipy a názory.

lucyvivien
20. kvě 2013

Tak ja nebývam uplne v horách ,ale sme tu obklopení lesmi a je to malá vesnička cca 450 ludí a neprechodná, takže ked sem niekto ide autom, dalej už nedojde , za nami su už lesy...Pracovné uplatnenie je blbé, a pre mna obzvlášt nakolko nemám vodičský preukaz, takže som ako bez ruky, ale som v domácnosti, teraz čakám dalšie mimčo a popri RD chcem začat podnikat, takže to je tak jediná príležitost - možnost podnikanie. Inak muži najdu uplatnenie v pohode si myslím, bud v lese , na farme, bagrista - traktorista , vela je práce s drevom a tažbou a su za to pekné peniaze napr. u nás 🙂 Takže druhý nejaký príjem ani nepotrebujeme a život mimo mesto má neskutočné výhody, jedinu nevýhodu pre mna má, že tu každý o každom všetko vie, a drby sa šíria rýchlostou svetla, inak som žiadne negatívum nenašla 🙂 Máme tu aj školku, takže žiadne návaly detí na zapis , učitelky su kludne venuju sa detom, super ceny obedov a Mš , učia deti ekologicky žit, rozvíjat atd... 🙂

janii
23. kvě 2013

@kacenka1111 Tak my bydlime v "lese" na samote, 1,5km od autobusove zastavky v prudkem a protivnem kopci, ale zijeme a pracujeme oba (ja teda pred RD) 😀 do prace dojizdime do cca 12 km vzdaleneho mesta, pracujeme oba ve svem oboru. 🙂