Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

andelka
6. zář 2010

@tetamon říjen už je za rohem, to uteče. A určitě se přítel bude snažit doma všechno vyřešit rychle, ať je brzo s váma.
Já myslím, že pro tu chvíli se nic nestane, kdyžtak vystrč bříško a řekni, že jsi to nevěděla 😉

tetamon
6. zář 2010

@andelka tak ja pocitam, ze stejne budem pobihat mezi autem a bytem, takze by i eventualni majitel nemel problem nas odlifrovat pryc. Pokud nenapochoduji policajti. A jeste dalsi varianta, se kterou taky pocitam, je to, ze budem na 99% stehovat o vikendu=budou volny parkovaci mista, doufam 😀

A pritel uvidime, ono je otazka i co bude s mamkou, i jeho bracha studuje v cizine...

andelka
6. zář 2010

@tetamon no koukám mají to tam složité 😔
jo, přes víkend je to ideální

tetamon
6. zář 2010

@andelka to ne. A to fakt nevim, jak to bude s tim, kdo bude zivit mamku jeste navic, pac mamka byla doma s detma, takze duchod nula nula prd. A nevim, jak zvladl tatinek nasetrit, kdyz podporoval i kluky na studiich v cizine (i kdyz si to z casti hradili sami)....
No, uvidime. Asi to bude vsechno jeste zajimavy... 😕

Nojo, vikend je nejlepsi, pac nejspis uzenu lidi k pomoci 😉

konik88
6. zář 2010

@andelka ono se nic nemá přehánět.... Já ji třeba po hodině dala, ale menší porci, aby se nepřejídala. Zkoušela jsem jí odstavit a pokud neplakala, tak jsem jí už nedala a když jsem viděla, že chce ještě, tak jsem jí dala přídavek. Teď už jí po dvouch až třech hodinách v noci první přestávku má na 6 hodin a pak na 3-4 hodiny.

andelka
6. zář 2010

@konik88 Jo, on si taky spíš jen cucne, když chce dřív jak za 2 hodiny. A když ho zkusím odstavit a pořád hledá, tak mu ještě dám. Dany teď taky spává +- tak jako tvoje malá, když je to ta lepší noc. Jinak má tu první přestávku kratší a budí se v noci 2x. Dneska to bude vtipné, usnul mi odpoledne ve čtyři a spal skoro do sedmi, dneska nekoupem, tak asi spát teď nebude, to by byl ještě v noci hore. no uvidíme kdy a jak usne dneska.

konik88
6. zář 2010

@andelka no my dneska taky zase bojovali hodinu. No nakonec zase spí pod digestoří na boku 😀 Jinak to prostě nejde.

tetamon
6. zář 2010

@konik88 digestor je nejaky oblibeny misto? 🙂

konik88
6. zář 2010

@tetamon já ji musím zapínat v kuchyni digestoř. Asi jí to připomíná šum v děloze a usíná u toho líp, než v náručí.

andelka
6. zář 2010

@konik88 hele, to mi taky radili, když měl Dany blbý večer, zapnout fén nebo vysavač (digestoř nemáme 😅 ), ale já jsem ho na to nechtěla učit, bála jsem se, že by pak jinak neusnul a to nemůžem potřebovat. Dlouho jsem ho uspávala houpáním na míči nebo za chůze, ale už má 7 kilo a funguje to čím dál míň, takže jsme s tím přestali dokud byl čas. Teď usíná večer u kojení, což taky není noc moc, ale říkám si, kojit večer budu dlouho, tak to tolik nevadí, že to bude taky zvyk.
Jinak Dany překvapil, po 20h jsem ho nakojila a usnul, přendala jsem ho do postýlky a zatím spí. Dneska jsem kojila jen 7x, tak tipuju že ještě do půlnoci bude chtít jíst. Tak už jdu do hajan. 🙂

tetamon
6. zář 2010

@konik88 j, cetla ejakou knizku, tam to dr nazyval bily sum 🙂 Radi tam poridit si kazetu s nejakou takovou pomerne hlasitou kulisou .. Ze pry deloha je docela rachodivy misto 🙂 To je hezky 🙂))))

andelka
6. zář 2010

@tetamon nebo když nemáš nic z toho, tak dělat děcku do ucha ššššš 😉 Ale na mojeho to nikdy nezabíralo. Momentáně u nás na usínání vede kojení a pak někdy kočárek.

tetamon
6. zář 2010

@andelka no jsem zvedava, co za potvurku budu mit 😀 Na synovce obcas šššš zabiralo. Ale on mel cudak koliky, takze kdyz ho fakt trapilo, tak se mohli certi zenit, nevnimal 😒

andelka
7. zář 2010

@tetamon no jo, koliky jsou potvora, musí se vydržet. Dany je asi ani neměl, ne ty klasické, když mimčo pravidelně dlouho řve, on jen občas, když ho zlobilo bříško, fakt minimálně. Od většiny pláče se dalo odpomoct nakrmením - je to moje přísavka, no 😅

tetamon
7. zář 2010

@andelka stastna zeno 🙂 Tohle musim precist prckovi v brusku, aby se naucil, jak se to dela 😀 Pac synovec fakt prorval ze zacatku hodiny, a nic nezabiralo, zadny babsky ani doktorsky rady, a bylo to sileny, kdyz takovy cvrcek trapi a ty neumis nic, cim pomoct 😕
Nezlobila bych se, kdyby me to minulo...

andelka
7. zář 2010

@tetamon My jsme to zažívali ty první 4 týdny, hrozně brečel, třeba 30 minut po kojení, klasika bříško, ale zpětně si myslím, že brečel proto, že by ještě jedl, jenže my jsme to nevěděli, vždyť byl nakrmený, jenže v prsu odměrku nemáš a váhu jsme taky neměli. Ještěže jsme na to přišli v té nemocnici. 🙂 Jinak vážně to je hrůza, když řve a řve a nic nepomáhá, jsem brečela s ním 😅

konik88
7. zář 2010

@andelka já ale nesnesu, když mi dvě hodiny pláče. Nic jiného nezabírá a já ju plakat prostě tak dlouho nenechám.

konik88
7. zář 2010

@tetamon kamarádka měla šum dělohy na CD a pouštěla to své dceři vždy večer a ona u toho usínala 😀

andelka
8. zář 2010

@konik88 já vím, je ještě malá, do 3 měsíců jsem taky vždycky zkoušela všechno možné. To si mimča ještě zvykají na svět mimo bříško, ale postupně už by měly být hájené míň a víc vychovávat. Což ovšem není snadné.

elviie
autor
12. zář 2010

Ahojky holky, ahojky andelko, koniku...a všechny ostatní🙂, omlouvám se, že jsem se tááááááááák dlouho neukázala, ale už bydlíme 4měsíce v domečku a stále tam ještě nemáme internet, tak chodím vždy na skok k našim. Jinak Nel už táhne na 6.měsíc:)toto utíká. Ještě jsme se tu scházely jako těhulky a už máme všechny prcky u sebe🙂Nestihnu vás asi hned tak dočíst, snad již brzy bude net i u nás a napravím to. My se máme dobře, na domečku stále ještě dost práce, vevnitř už chybí jen maličkosti-zrcadla v koupelnách a světla také v koupelnách, chybí dokončit krb-ale je plně funkční i bez toho...venku dokončujeme zateplení a plot, tak snad to nějak do zimy stihneme, počítám, že i do vánoc bude vnitřek zcela hotov. Nel je moc hodná, jako miminko byla hodně spavá, takže při stěhování na konci šestinedělí jsem si stihla hodně věcí udělat, vybalit...teď už stíhám jen Nel a běžnou péči o domácnost. I přes to stěhování z bytu, k našim a zase od našich do domečku je Nel moc pohodová a usměvavá holčička, malý smíšek🙂

tetamon
13. zář 2010

@andelka ja mam kamaradku, ktera takhle v 7-8 letech dcery zjistila, ze to, ze byla hajena, se ji sakra nevyplaci u druheho tehu (kazdym dnem ma rodit). Mala je tezky soliter, naucena tomu, ze vse se ji podrizuje (nojo, to by od mamky chtelo trosku vic tvrdou ruku a duslednost, a to je otrava, ze)... Ne, ze bych to chtela myslet spatne, ale na tomhle pripadu vidim, proc se mi vyplati zkusit vydrzet uz u toho drobecka postupne, synovec byl spokojeny decko, ac mel jasne dany hranice...a tahle cacorka je ted o to vic nestastna, no...
Ale kdyz ti takovy to prtachle rve v postylce...to je TAAAAAK tezky nebrat ho porad na ruky, oni jsou to obcas strasni vycuranci, a umi nahodit takovy vyrazy a slziska, ze ... 🙂

andelka
13. zář 2010

@elviie tak to máš super - hodné mimčo i skoro hotový domeček 😵

@tetamon já říkám,první 3 měsíce jo, úplně malé mimi se nedá prý rozmazlit. Ale čím je starší, tím víc bych už vychovávala. Jenže - kdekdo ti řekne, že do minimálně 1 roku se nemá nechávat brečet, že spíš hladit, spát s ním v posteli a kdesi cosi, tak si pak vyber 😅

tetamon
13. zář 2010

@andelka a hlavne ho pak odnaucuj spavat v posteli, ze? 😀
Synovec spaval od malicka v postylce, mel jenom kratky obdobi, kdy zkousel, jestli segra povoli, dokonce ze zacatku pak i nerad spaval v posteli s nima (nevedel, ke komu se ma pritulit, neslo mu usnout 🙂 ), a ted si obcas dojde sam, ale taky se uz stalo, ze vecer sel spat za segrou a uprostred noci se sam vypravil k sobe do postele 😉 A rozhodne je to spokojeny decko az na pudu 😎
Ale je mi prave jasny, ze az mi to prtave stvoreni bude rvat pet minut v postylce, tak bude taaaak tezky se ukecat k tomu, ze proste e-e-e 😕 🙄

andelka
13. zář 2010

@tetamon No to si piš. 😀 Já to zatím dělám tak, že mi usne při kojení a já ho položím do postýlky. Sám neusne ani omylem, ani večer ani přes den - to skoro nespí aj tak.

tetamon
13. zář 2010

@andelka tak jsem zvedava, jake dite "vyfasuju" ja 😀

andelka
13. zář 2010

@tetamon určitě bude bez návodu jako to moje 😀

tetamon
14. zář 2010

@andelka ajaj, toho jsem se bala 😀

tetamon
21. zář 2010

Tak uz mam potvrzenou holcicku a tchyni 😕

andelka
7. říj 2010

@tetamon jé, holčička 🙂 bych druhé mimi chtěla holčičku 😵
Už jste přestěhovaní? A co tchyně? Přítel ji přiveze k vám nebo co? A co svatba? Už je přítel doma a stihl všechno zařídit co bylo třeba?

andelka
7. říj 2010

@tetamon aha, tak jsem četla zpětně že má přijet až 12. října 😒 no to už je za rohem, uteklo to.
A ty už 28tt, no to je krása. A jak ti je, co pálení žáhy?A co přítel říká na holčičku? A máte jméno?
Nám Dany roste jak z vody, měli jsme v neděli křtiny, za měsíc začneme s příkrmy...letí to strašně rychle. a už se mi stýská po bříšku a malinkém miminku 😅
Ad stěhování a zabydlování - konečně jsme koupili vysavač a nějaké další věci do kuchyně - nakoupila jsem si pudla na sypké věci (mouka, cukr, jáhly, vločky..), vytiskla jsem si pěkné popisky, tak si dělám ve špajzu pořádek 🙂 Jinak mě čeká hledání zimních věcí - kdoví kam jsem je dala 😅