Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

tetamon
7. říj 2010

@andelka jj, teprve dojede, a je to nastesti uz za rohem 🙂
I kdyz stehovani zacina byt pomerne konkretni hrozbou, tak se desim 😕
Navic jsem skoncila na neschopence, protoze prtavka chtela vylezt v ukoncenem 25. tt, takze muzu tak akorat kulovany a ne balit, no, tak holt naklusnou kamosky (a s tim stehovanim je tolik zmatku, ze jesti to preziju ve zdravi a psychicky zdrava, jsem dobra, nakonec toho dlouho dopredu avizovaneho 16. seslo, protoze v podsate vsichni s auty nakonec nemuzou, tak tento vikend (puvodne mela byt sobota, nakonec to bude nedele odpo), bude i tranzit, tak otazka, kolik se toho stihne odvezt, ev. jeden ne uplne blizky kamarad je v zasobe, i kdyz si neni jisty, jestli toho 16. bude moct, ale ty duleztiy veci uz budou napakovany v byte, takze bych resila kdyztak dodatecne, nastesti najem mame do konce rjna, to se snad nekdo (i kdyby stehovaci firma) nasel...
Pritel chtel uplne neskutecne holcicku, dokonce jsme se i kvuli tomu rafli, jestli by chlapecka nemel rad, tak si pak daval pozor, aby mimi neoslovoval ona, ale tomu kd jsem rekla, ze to bude Jasmin, tak se malem popical stestim 😀 (rikala jsem si, jake originalni jmeno budeme mit a ted zjistuju, ze Jasminek pobiha po republice docela dost 🙂)
No, a to zarizovani a dohledavani toho, co mam a nemam, co je treba poridit a co tam je..to me teprve ceka 😉
Ale do noveho uz aspon muzu zacit postupne tahat postylku a takove veci, ktere mam slibene na pujceni, a tahat to na Suchdol a pak to stehovat zpatky do centra na Zizkov...
Jaj, uz aby to bylo za mnou a mohla jsem v klidu lezet a rikat male, at vydrzi aspon do prosince.
Maminka nastesti prileti az nejdriv koncem rijna (driv vizum nedostane), takze stihnem aspon poersit nejake zakladni veci sami za sebe...a snad se i dozvim, jak si to drahous predstavuje... 😕

andelka
15. říj 2010

@tetamon no teda, to se vám to ještě zkomplikovalo, hlavně že se malá pěkně už drží v bříšku 🙂 tak co o víkendu stěhování? bylo - bude?
To je fajn, že se příteli splnila holčička 🙂 Jasminka je krásné jméno, dneska už ne ojedinělé.
Jsem zvědavá jak se to vyřeší s maminkou, jak dlouho tu bude a tak. Přítel toho má teď taky hodně, jako ty.

tetamon
18. říj 2010

@andelka Tak stehovani nakonec probehlo uz minuly vikend, tento vikend dojela mamka se segrou a pouklizely, co se dalo (ale neni to porad tip top, ale uz to konecne vypada ako byt 🙂)
Mala se sice drzi vevnitr, ale zacal zlobit tlak, me uz z toho fakt trefi. Jestli nekdo prijde s tim, ze si mam tehu uzivat, tak ho prastim panvi 🙄
Snad se to srovna, doted jsem zadnou bilkovinu ani otoky nemela, tak snad i ted, takze by stacilo postelovat davkovani leku a bylo by ...

Maminka asi bude fakt na ty tri mesice, doufam, ze pritel uz vazne pochopil, jak zasadni problem by pro me byl, kdyby to bylo trvale (ono i ty tri mesice jsou az moc)... Jj, ma, lita po skole a zarizuje, diplomka, znovu rozjet experiment v laboratori, aby mohl psat diplomku, volitelny predmety, ... 😕

andelka
13. pro 2010

@tetamon ahojky, tak jak se vám bydlí? Už je všechno tip top nachystané pro miminko? Co maminka, jak se jí tady líbí a snášíte se?
Doufám, že jsi ještě opravdu 2v1 a Jasminka nezlobí a pěkně čeká na nový rok 🙂 Nebo aspoň na vánoce.
Co přítel? Zvládá všechno? Já jsem měla do 15. října odevzdat závěrečnou práci a začátkem prosince jít na zkoušku, ale s malým jsem to absolutně nestihla, takže mám další termín na jaře a zkoušky na konci května. A ty už musím udělat, další termín už není 😒 Ale s malým je to čím dál lepší. V noci se sice budí a ani přes den toho moc nenaspí, ale pěkně jí, umí si hrát a vůbec máme z něj radost 🙂 Přípravy na vánoce jsem dost zkrouhla, cukroví bude méně, úklid jen tak tak, naštěstí mi pomáhá mamka. A na první vánoce s prckem se moc těšíme - dostane nejvíc dárečků - říkal Ježíšek 🙂

tetamon
13. pro 2010

@andelka Jasminka se porad drzi, i kdyz podle posledniho utz je jednak vetsi o dva tydny, takze termin posunuty na 29.12., podle cipku dokonce mozna jeste vic, a hlavne nemam skoro zadnou plodovku. Zatim mlade prosperuje, tak ok, ale ve stredu jdu na KO, tak uvidim, co mi tam oznami, mozna se uz dockam 😵
Zacinam se tesit (a desit toho, jak definitivni to mlade a pece o neho je 😀 ), veci snad jak tak nachystane (pokud neco nenachystane, nevim o tom, krome jednoho baliku newborn plenek, zatim porad jeste jsem nevzdala nadeji, ze nekde objevim ty plinky, tkery maji vystrizeni pro pupik, nevim jmeno, ale zatim nikde nevidela, v drogeriich), veci do porodnice uz mam skompletovane na stole, ted jen najit tasky a nacpat to do nich 🙂
Jj, vanoce s prckmaa jsou nadherny. My meli se synovcem, ktery mel necely rok (je na konci ledna), a to ho toj este moc nebralo, spis byl uathany a vydeseny z toho deni kolem, ale dalsi rok uz byl uplne vyrizeny - z rozbalovani, darky nebyly az tak zajimavy, a ted uz je to uplne super, ted uz oceni i ty prekvapka (u nas porad nosi nazdobeny stromecek jezisek, takze rano vstane a je tam 🙂), a ta radost, a jak tam porad leze pro dalsi a dalsi darky...to se nedivim, ze jezisek se tak bude snazit i u vas, u nas taky 😀
I kdyz my snad jeste budem kindervajco (no, na druhou strau...bud ted, nebo az po Stedrym dnu, pac mezicasem se im to nehodi, i proto, ze mam fakt v planu jet na Moravu k mamce, ja si fakt Vanoce bez nich enumim predstavit...i za cenu porodu doma - mame tam dobrou porodnici, tak je to prast jak uhod, Motol nebo Zlin 🙂)

andelka
14. pro 2010

@tetamon tak to mám radost, že se vám oběma dobře daří 😵
Vystřižení na pupík by měly mít Happy Bella ty nejmenší, 0-0 či jak je značí.
Jo jo, už je to pak definitivní, ale časem je to super. Sice náročné, ale člověk si zvykne na všechno a u nás od takového 3-4 měsíce je to fajn, bříško nezlobí, už si umí hrát, směje se...To léto fakt nevím jak uteklo s úplně malým miminkem.
Já jsem zvědavá, jak se mu bude líbit ozdobený stromeček, světýlka, koledy (má hudbu moc rád), no a hlavně se mu bude líbit balicí papír 😀 Příští rok už z toho bude mít víc rozum, tak to bude ještě větší sranda.
Myslím, že máš nakonec jedno kde porodíš. Kamarádka taky začala rodit na návštěvě u rodičů, v 36tt, tašku měla naštěstí preventivně s sebou. Zlín je dobrý, slyšela jsem. A když za rodinkou musíš, tak musíš 🙂

delapa
14. pro 2010

Ahoj holky! Můžu taky přispět? 🙂 Stěhovali jsme se letos přelom duben/květen. Z vesnickýho baráku do městskýho bytu, na rok, protože tady ve městě stavíme dům a potřebovali jsme "fufniky" na stavbu. Přitom 22. května jsem měla rodit druhátko. Manžel do 4h v práci, prvního chlapečka (v té době dva a půl let) doma, rodiče nebyli k dispozici, takže balení věcí a tahání krabic bylo někdy na mě. Snažila jsem se hodně šetřit, ale někdy mi to nedalo. Občas jsem si to až vyčítala a bála se předčasnýho porodu. Stačilo běhání kolem prvorozenýho... No nakonec jsme se zdárně přestěhovali a ještě jsem 4 dny přenášela. Naopak tím že jsem neseděla, ale něco dělala (se zdravým rozumem), tak se mi pěkně procvičilo břicho, měla jsem 10 dní občasné poslíčky a samotnej porod pak trval 1 hodinu - od první větší kontrakce do úplnýho konce. Takže kdyby se někdo bál, aby miminku neublížil, tak ať se zbytečně nestresuje, když to je rozumně, miminku neublížíte, je jako v bavlnce.
(Jo a dodatek - tohle bylo rizikové těhotenství, kdy na začátku bylo nevysvětlitelné špinění a ještě to bylo po předchozím MA. ☹ Ale miminko se chytlo a nepustilo, navzdory psych. i fyz. náročnému období. Potvrdila se slova mé gynekoložky, že ležení miminko nezachrání a když má být, tak je. Až do konce 🙂 ).

tetamon
14. pro 2010

@andelka jj, prave ten zacatek me desi nejvic, protoze to mimco je opravdu 100% zavisle na matce. Sice si muzes na hodku, dve vypadnout, kdyz mas kliku, ale stejne porad resis, co se tam asi deje 🙂 Vzajemna zavislost...
Pak uz to zacne byt trosku lepsi, i s tim, jak ho zabavit, a tak (ale zase uz je to pak casove narocnejsi, a musis i behat a kdesi cosi, navic uz ty potvurky dostanou, kam by clovek necekal, ale mozecek jim jeste nebere, ze kdyz stahnou ten ubrus ze stolu, spadne jim na hlavu vaza... 🙂)
No, uvidime, jak budu zvladat, a jaka bude mladoska miminko (vysvetluju ji, ze miminka jsou hodny, v noci spinkaji, nemaji prdiky, krasne papkaji a pribiraji... 😀)

Diky za tu znacku, tu jsem snad nikde zatim nevidela, tak budu muset vyrazit do nejakyho hyper-super marketu, kde maji nejvetsi vybery, Rosmann, ani DM, ani Schlecker nemely :-/

andelka
14. pro 2010

@delapa tak to je bezva, že jste to náročné období zvládli 🙂 a kdy se budete stěhovat do domu?
Jinak, úplně jak bys to psala o mně 😀 Taky nervy v čudu, plno běhání, balení věcí, vybalování...pořád v pohybu a myšlenky někde jinde....já jsem ani nepoznala první dobu porodní 😅 a pak taky, od první opravdové bolestivé kontrakce k narození prcka 1 hodina 🙂 A v 9tt jsem byla na pohotovosti se špiněním 😉

@tetamon ty Happy měli v Intersparu.
No, ono záleží jestli kojíš nebo ne, a po jaké době. Já jsem třeba kojila dost dlouho po 1,5 - 2h a Dany dlouho pil, byl přicuclý klidně 30 minut, takže pak mezi kojením toho času moc nebylo, maximálně abych skočila do obchodu a někdo malého pohlídal. Teď už je to fajn. Navíc zatím se neplazí, ani extra nepřetáčí, takže kde ho dám, tam ho plus minus najdu. To období, kdy budu muset být pořád ve střehu nás teprve čeká, tak se psychicky připravuju 😀
chi chi, doufám, že malá je vnímavé miminko 😵

delapa
14. pro 2010

@andelka měli bysme se stěhovat nějak v květnu, uvidíme jak se to stihne. Koukám, máme stejný scénář. 😉 Tak ať se daří!!!

andelka
14. pro 2010

@delapa taky držím palce, ať všechno klapne. My ještě nevíme jestli budeme někdy stavět nebo půjdeme do většího bytu...možná před druhým porodem 😀
jo, úplně to samé - mi řekl doktor při poslední prohlídce, že už to asi týden nevydrží (v úterý), takže jsme byli hned vybrat koberce, ve středu jsme jeli do Ikey koupit nábytek, ve čtvrtek přivezli koberce, v pátek se maloval obývák a přivezli nábytek z Ikey, v sobotu se pokládal koberec a montoval nábytek, v neděli se vybalovaly věci a v noci z neděle na pondělí to začlo a ve 4h bylo po všem. Zpětně jsem si uvědomila, že celou neděli se něco dělo, večer i jsem už počítala dobu mezi stahy, ale myslela jsem, že jsou to poslíčci 😀 Takže fakt - stěhováním k lepšímu porodu 😀
A děkuji 🙂

tetamon
14. pro 2010

@andelka
@delapa holky, tak jsem poctive mlade precetla, jak se spravne rodi, a ze pekne sup-sup, zadny crcani s tim, za par hodin od zacatku do konce at je v poradku venku, uvidime, jak mam poslusne miminko (vzhledem k tvrdym hlavam obou rodicu...) 😀

andelka
14. pro 2010

@tetamon 😀 správně 😀
Doufám, že si to nevyžeru při druhém 😅 bude asi zapotřebí zase stěhovat, nebo aspoň rekonstruovat, což vlastně do 2 let v plánu máme 😅 😵

tetamon
14. pro 2010

@andelka ja verim tomu, ze druhy pujde jeste lip 🙂

andelka
14. pro 2010

@tetamon nestraš, to bych porodila po cestě 😀 ale jako z prvního by mustr zůstat mohl 🙂

andelka
14. led 2011

@tetamon tak co tak co? Už máte nového človíčka doma? 😵

tetamon
14. led 2011

@andelka Nojo, i kdyz zatim jsme u moji mamky na Morave, protoze tam bych na vsechno byla uplne sama (chlap se vraci az pozde domu) a jako vyplasena matka prvniho ditete...ne, fakt si netroufam zustat na to vsechno sama (a ted z praxe vidim, ze bych to ani nedala, bych nejspis skoncila nekde v Bohnicich 🙂)
Takze ted uzivam toho, ze mam na chvilku malou komu strcit, ze zvladnu se jit aspon obcas vycurat nebo najist, dokonce i sprchu nebo takove veci, pac je to mala opica a rve co chvila (i kdyz ted jsme obe dostaly rymu, takze je vic spava, a ja to nejspis ted pujdu taky zapichnout, dalsi krmeni je az v 5, tak at aspon chvilku utrhnu 🙂) Ono teda kojeni pro nas kapitola sama pro sebe, moc nam nejde (male se nechce a ani nechtelo, byla moc mala, v porodnici, tak ji zacli dokrmovat, a uz si zvykla, ze odnekud to jde snadneji, navic mi i kulha tvorba, takze dokrmujem, obcas od kamosek dostanu odstrikane, obcas umelym (a z toho ma zacpu), plus klasicka kolika...no sranda, s mimcem 🙂 Fakt bych to tam sama nedala (pravidelne pul noci proplace nebo proknurka, protlaci, takze byt na to vsechno sama s tim, ze bych se jeste musela starat o tchyni..ne, dekuju pekne 🙂)
Ale uzivam si (ona mala nakonec prisla uz 15.12. cisarem, protoze mi par dni nepozorovane unikala voda, az pri odchodu z kontroly, kdy jsme se s dr. domluvily, ze 29. priskotacim na schuzku, kdy by se kvuli myomu rozhodovalo, jestli norm porod nebo cisar, tak jsem si skocila za sestrickama..a byla to plodovka...takze pak monitor, tam se nic nedelo, takze na sal, a behem chvile jsem se dozvedela, ze cisarem jdem na to, a sup sup sup, ani jsem nestihla vykulit oci a uz to jelo 🙂)

andelka
14. led 2011

@tetamon no teda, a den předtím jsme si tu povídaly 😅 Takže vánoce už jste měli s miminkem 😵 Kočička malá 😵
Já ti úplně rozumím, když jsem porodila, tak manžel měl sice ještě 10 dní dovolenou, ale pak taky chodil ráno a vracel se večer, naštěstí, i když moje mamka chodí do práce, tak po ní vždycky přišla, jinak bych se kolikrát ani nenajedla. Od večera jsme teda bývali sami, noci někdy taky vtipné, podobně jak u vás. Ale časem je všechno lepší. Nejvíc si to užívám od těch asi 4 měsíců a pak hlavně od půlroka 🙂 a letí to strašně rychle, tak si užívej každou chvilku dokud je maličká. Já už si pořádně nemůžu upamatovat na to jak byl Dany miminko 😒 Ten první měsíc proletěl ani nevím jak, měla jsem potíže se svým zdravím, on pořád plakal, kroutil, ale zvládli jsme to. Vy to taky nemáte lehké, ale určitě se taky sladíte a až budete samy, tak to bude dobrý.
Dej za mě Jasmínce velkou pusu 🙂

tetamon
14. led 2011

@andelka no me porad zlobi jizva (nojo, spek-visatec hojeni nepomaha, takze mam furt jeste asi 4 cm douru do brucha), tak to je taky sranda, s tou peci. A jak rikas: nebyt mamky, tak ani nejim, nemam nakoupeno, nestihnu se umyt (a i tak si myju vlasy az opravdu neni zbyti a vypadam jak bezdomovec, jinak to nosim v culiku), cistim si zuby kolikrat az odpoledne, jidlo je tak nejak zapochodu, hodne casto, kdyz mi mlade visi pres rameno na odrihnuti, tak druhou tlacim jogurta nebo si hodim platek sunky na stary chleba (schvalne predkrajeny, aby se to dalo jednouruc zvladnout 😀)...
Jj, utika, pripada mi neuveritelny, ze zitra uz ji je mesic 😕 Upinam se na to, ze ta kolika bude skutecne jen trimesicni a skonci to, a bude lip.
Dneska prisla jeste ryma, i kdyz vypada to (tuk tuk tuk) ze ja jsem na tom hur nez ona. Ranni kojeni bylo s chrochtanim, ze jsem i (nj, matka prvorodicka a nezkusena 🙂) silela, ze se mi urcite udusi 😀, a ted uz jen semtam kychanec, ja mam trosku i teplotu, ucpany nos, slzim... 😉 )
A o kojeni ani nemluvim, to je u nas veda nejvetsi. Protoze mi z prsa nechce tahat poradne, tak se snazim odstrikavat, jeden den to jde super, pak azse ne, takze nejsem poard schopna si udelat zasoby, anstesti obcas privali kamosky odstrikane, ale nestaci to, takze obcas davam umelinu, a po te ma jeste navrch ke kolice i zacpu, do toho ji zkousim prikladat, ale jak je zprasena z porodnice a nasledne, tak se mi k prsu chova hrozne, tak furt resim hojeni, takze po dni pokusu o kojeni (moc toho ode me nevypije, lenora moje 🙂) mam vzdycky noc, kdy jen odstrikavam a ji rovnou vrazim dokrmenim, protoze to bych stravila cely tri hodiny tim, ze bych ji kojila, odrihavala, dokrmovala, odrihavala, uspavala, odstrikavala, a do toho jeste sem-tam chovala pri krecich... Nene... Uz se fakt tesim, az tohle bude za nama 😵
Nebyt toho,ze je to mlade tak roztomily a hormony funguji veledobre, tak uplne hledam unikovku nekam hodne daleko z tech galeji 😀

tetamon
14. led 2011

@andelka a koukam, ze uz jste pizizubkove, tak to gratuluju 😵

andelka
14. led 2011

@tetamon teda úplně jsem si vzpomněla na první měsíc s mimčem 😅 taky jsem jedla při kojení, nebo ráno jsem seděla na baloně a houpala malého a druhou rukou jsem jedla, jogurt a den starý rohlík. Oběd jsem si dělala často tak, aby se dal jíst z misky lžící, takže různé saláty těstovinové, bramborové, rizot - to jistily. Taky jsme trpěli na bříško, takže v noci taky kojit, odříhávat (to neuměl do 3 měsíců vůbec), do klubíčka, masírovat, přebalit, kojit a tak dokolečka. Když měl měsíc skončili jsme v nemocnici a tam se náhodou zjistilo, že málo pije, takže jsem se vybodla na veškerá doporučení za jak dlouho má pít a kojila jsem v podstatě furt, kdykoliv začal brečet a vyplatilo se. S kojením jsme problémy neměli, jen snad že byl u prsa i 45minut, tak jsem toho za den fakt hodně udělala 😒 ale neva, aspoň jsem si spočla, mrkla na telku. Pila jsem hodně Caro, Meltu, kojící čaje...k UM jsem nikdy nesáhla, i když jsem měla pocit, že už v prsu nic není, a když mi to všichni radili, vydržela jsem a jsem ráda. Odsávačku sice mám, ale použila jsem ji jen párkrát, když náhodou dlouho spal a prso bylo nalité moc. Dany totiž pil co 1,5 - 2h, tak prostě nebylo to mlíčko kde brát, abych si něco dala do mrazáku, takže jsem se fakt 6měs. nikam nedostala, nikdo jiný ho nemohl nakrmit. Ale strašně rychle to uteklo, bylo to nakonec fajn a teď je to taky fajn 🙂
S tím zlobením při kojení - nepozvala sis laktační poradkyni? Třeba by poradila a kojili byste úplně v pohodě a zas by bylo o starost méně.
No jo, včera už dostal na noc Panadol, nedal se uspat, asi ho to bolí jak to roste. Ale jinak je to zlato.

tetamon
15. led 2011

@andelka jejda, chudak maly, ja si pamatuju v puberte, jak jsem rostla, jak to bolelo a bylo to auky..

No, laktacka je u nas pecena varena 🙂, netusila jsem, co vsechno se da vedet o mliku a kojeni 😀 Bohuzel je spis fakt problem v tom, ze mlade nechce (vi, ze ji dotucnu necim dalsim), umelymu jsem se chtela branit, ale oni ji ho rovnou vrazili v porodce, ona jak nepribirala (mely jsme s tim fakt problem, kvuli tomu jsem sla z porodnice az 9. den), tak se se mnou nebavili.. Ona byla jednak maluska, tak nezvladla nacpat tu moji kratkou a megabradavku i s kusem megaprsa do pusy, natoz neco vysat, navic zloutenka, tak spinkava, takze ode me nevypila snad 4 dny nic - opravdu nic, i kdyz byla spocena, jaka makacka to pro ni byla. No, a holt jak byla na tom umelym, tak ode me se ji nechtelo pit poradne (a neumela to, byla fakt malinka). Takze ted uz jsem zacla mit bradavky jaktak vytahly ven, aby ji to nedalo tolik prace, ona i pribrala, ale uz pochopila, ze odnekud dostane, kdyz nevytahne z prsa. A navic se naucila spatny grify s tim prsem, takze chvilku vydrzi tahat jak-tak, ale pak, jak zacne byt uz utahana a pospava u toho, tak zacne zuzlat, kousat, proste kdyz ji necham moc dlouho, je to do krve... Tak holt odsosnu, necham chvilku, nez se ozve, dam druhy prso, tam uz vetsinou ani nejak moc nepije, ale rovnou zacne rasit, tak ji odsosnu, a to vetsinou ani nestihnem odrihnout a uz je hladovy rev a zuzlani vseho, co je v dosahu, takze pak s mimcem na ramene utikam ohrivat odstrikane nebo v pripade nedostatku umichat umelinu :(
Ona to asi byla souhra blbych okolnosti dohromady, ze se to tak blbe seslo, blby bradavky, neprisata rovnou na sale (logicky, s cisarem neni nejak ten prostor na to prisosavani 🙂), pak jsem ji vlastne cely den nevidela, takze taky nic, nez jsem se dostala na normalni pokoj, takze produkci se moc nechtelo, navic malinka a slaba, takze si poradit s tim, ze mam velky, ale kratky bradavky=vic sily na vytahnuti mlika, a to ona nezvladla...a pak ji dali dokrmy, takze se naucila, ze muze mit snadneji... :(
A holt ted s tim odstirkavanim to taky neni kdovijaky :(, sice se snazim odstrikavat, ale neni to jako kdyz si ona sama vypije, takze ta stimulace asi neni dostatecna, a navic s tim mym moulou chlapem a stresama kolem to taky neni idealni (a poruc hlave, aby neresila), takze... 😢

andelka
15. led 2011

@tetamon tak to teda nemáte opravdu snadné, sešlo se dost negativ najednou ☹ Děláš co můžeš, máš můj obdiv. Kamarádka to měla podobné, teď už je prcek spíš na UM, měli zas potíže s bříškem a taky že u toho vyváděl, plakal. No snažila se odsávat, ale už toho taky postupně moc nebylo, ta stimulace fakt není jak od mimča. Dobré je vydržet aspoň těch 6 týdnů ať má mateřské mlíčko a pak, když to pomůže děťátku i mamince, není zlé přejít na UM. Protože pro dítě je sůležitá spokojená maminka, a když se trápí, tak je to blbý. 😒

andelka
15. led 2011

@tetamon gratuluju Jasmínce k prvnímu měsíci na světě 😵

eveluska
17. srp 2011

koukam, ze diskuze je polomrtva, ale tak treba nekdo pribyde..... ja se stehovala loni v 8m a ted to vypada, ze se opet v 8m nebo 9m budem zase stehovat 😝 je to asi osud 😎

achina
22. srp 2011

Ahojte, my jsme se meli stehovat na konci tehotenstvi, cca v 8. mesici, ale ja sla na zacatku 8. do nemocnice. Byla jsem na to stehovani tak upjata, ze jsem na nic jinyho nemyslela a stale jsem doufala, ze me pusti a jeste to stihneme. Ale nepustili...Takze jsme se stehovali 14 po porodu. A jeste po cisari. No nic moc, byla jsem mrtva unavou, moje mamka malem umrela strachy, ze mi nekde neco praskne...Ale dobre to dopadlo 😵

anka.
23. srp 2011

Taky se přidávám. Stěhovali jsme se do nového bytu a za týden se nám narodil syn. Ještě nebylo všechno úplně perfektní, ale nějak jsme to zvládli. Malování a skoro všechny další práce dělal ale manžel. A byl to celkem stres. I když nadruhou stranu člověk myslí na to miminko a porod, aby bylo všecko v pořádku, tak si ty další věci zas tak nebere (rezignace) 😅

eveluska
23. srp 2011

@achina no teda, stehovani PO porodu a jeste po cisari bych teda nechtela, to zlaty bricho oproti tomu.... ja doufam, ze to stihnem a ze bude i vymalovano, nastehovano, vybaleno.... v 6ti nedeli nechci resit to, ze nevim, kde mam pulku kuchyne nekde po krabicich 😅 ale nejaky dodelavky urcite budou, to je tak bohuzel vzdycky 😝

yellowbanna
8. říj 2013

pokusim se ozivit tuhle diskuzi... nejsem teda jeste na konci tehotenstvi, jen v pulce, ale stehujeme se z ciziny do ciziny a nervy s tim teda jsou...jsem ted s klukama u rodicu v CR a na manzelovi je skoro vsechno zarizovani s presunem, baleni vsech veci v puvodnim domove a organizace a nacasovani presunu... ke vsemu jeste porad nemame dum...hledame pronajmy na netu, ale zatim jsme nenatrefili na ten pravy...a doma u nasich pomalu zacina ponorka, aspon pro me teda, coz mi v soucasnem stavu nepridava a odnaseji to kluci...necekam, ze bude nekdo v podobne blbe situaci, spis jestli se treba aspon normalne stehujete, muzem si spolecne zanadavat 😀

eveluska
8. říj 2013

@yellowbanna sice se nikam ted nestehuju, ale stehovala jsem se taky jako tehotna a pak s malym mimcem, takze uplne chapu...... odkud kam se stehujete?