Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

yellowbanna
8. říj 2013

@eveluska z Italie do Irska... v Dublinu uz jsme driv par let zili (seznamili jsme se tam s manzelem), ale ted se vracime se dvema detmi a tretim na ceste, takze to bude vlastne uplne jine...hlavne me ted desi to, ze jeste nemame dum a termin uz podle me skoro za rohem... a mezi tim jeste Vanoce, ze...

vera_vila
9. říj 2013

@elviie Ano, stěhovali jsme se asi necelý měsíc (3 týdny?) před porodem do nedokončeného domu - po narození malého se ještě dodělával krb a koupelna a 22.12. jsme měli malou "předkolaudaci" - tedy dokončení interiérů (kromě kompletní koupelny)...

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna ahoj, no pekne jsi si nalozila🙂 Ja se stehovala v 5. mesici tehotenstvi s druhym ditetem z JAR do CR, zdrhali jsme doslova pred udesnou kriminalitou....nechali jsme tam vse, s sebou jsme meli kazdy kufr a pres u-bag jsme poslali 2 krabice s vecmi pro dvouletou dcerku, aby mela alespon svoje knizky, blankets atd... V JAR jsme meli plne zarizeny barak, ale brat si kontejner stoji tolik, ze jsme vsechno dali pred barak a do dvou hodin bylo vsechno pryc...od nadobi, pres extra obleceni, nabytek, elektroniku...proste vsechno...to me naucilo, ze veci jsou jen veci a hlavni v zivote je zdravi blizkych. I kdyz mi srdce krvacelo, kdyz jsem treba tahla ven dcerinu postylku, ci nas dining table , na ktery jsme tenkrat horkotezko sporili, jako ostatne na vsechno.

Kazdpadne v CR jsme sli k nasim, ale jak sama rikas...ponorka a to mam rodice skvele a barak maji dvou-generacni, ale chteli jsme do sveho a tak jsme se za 3 tydny stehovali do podnajmu, ktery jsme museli vybavit uplne od niceho. Financne to byl zahul strasny, ale jak jsem byla tehotna, tak jsem neznala bratra-sestru a jela hlavne podle materskeho instinktu a ten vyrvaval, ze musim pripravit pohodlne ziti pro jiz narozene dite a i to nenarozene....ostatni slo stranou...no a zijem😉 Pamatuji se, jak jsem zurive stloukala (respektive pritloukala tu zadni desku) komodu z Ikei podpatkem od boty, protoze byla noc a ja nemela ani to kladivo a cekat do rana jsem nehodlala...muselo to byt TED HNED...🙂

Ja tedy zarizovala vsechno sama, protoze manzel nemluvil (a doted nemluvi) vubec cesky, takze v CR nepouzitelny a hlavne on z toho presunu byl take cely nestastny...vedel, ze musime pryc, ale nechaval tam rodinu a vubec...nechtel v CR byt, i kdyz chapal, proc tu jsme...ja pak pohodu dovrsila poporodni depresi...no dalsich 6 mesicu bylo dos silenych, ale prezili jsme😉

Takze ja tvrdim, ze prezit se da vsechno 😉

Hodne stesti! Tenkrat by se mi takovato diskuse take hodila....vsichni resili, jake malickosti jeste dokoupit a ja zjistovala, ze vlastne kratsi je seznam toho, co uz mame, protoze jsme nemeli ultra nic...my byli takovi ti nadsenci, co rano vyjeli do Ikei (ja vim, ja vim....uz jsme to obmenili, ale proste tenkrat to bylo nejschudnejsi reseni) a po par hodinach vysolili na pokladne nekolikset tisic a zpraskane se odebrali nekam do elektra, kde jsme nechali dalsi dardy za takove zbytecnosti jako je lednice, pracka, vysavac atd....jen abychom dorazili domu a zjistili, ze nam toho stejne porad dve tretiny chybi 😖

mirkson
9. říj 2013

Domecek jsme zacali hledat, jeste nez jsem otehotnela s prvni dcerou. Nastesti vse klaplo a stehovali jsme se na posledni chvili. Dcera se narodila 10 dni po nastehovani. 😉 A pri tom vsem zmatku jsem stale pracovala az do patku na plny uvazek. Kristinka se narodila v pondeli a ja jsem presla na polovicni uvazek a zacala pracovat z domu. A to delam az do dnes. Zadna materska dovolena.... 😒

lorreine
9. říj 2013

@yellowbanna Stahovala som cca 8 tyzdnov pred porodem. Sice nie z cudzej krajiny do cudzej krajiny, ale z Prahy do Ostravy. A mali sme najprv problem s bytom. Nemohli sme ziaden najst, ktory by sa nam pacil a uplne neodrovnal nas rozpocet. K tomu este manzel v tom byte malovat, menil podlahy atd. Ja som mala na starosti balenie v Prahe a prenajom nasho bytu v Prahe. Teraz zpetne to az take hrozne nebolo. Ale vtedy som mala nervvy na pochode. Som clovek, ktory zmeny nemusi (i ked som paradoxne uz byvala rozne po svete).
Nepises, v akom byte/dome byvas u rodicov. Zalezi asi aj na tom, ci tam mate nejake sukromie. Je ale pravda, ze ja by som aj v pomerne velkom dome mojho otca dostala poriadne nervy...drzim palce

yellowbanna
9. říj 2013

@nonnni a ja jsem si pry nalozila! Ty jo... to se vubec neda srovnavat, uzili jste si fakt svoje 😕 Klobouk dolu. Jak uz jste dlouho zpatky v CR? A manzel si porad nezvyknul? Ja bych se do CR hrozne rada vratila (po peti letech v Irsku, trech v Italii a ted me ceka zpatky Irsko), beru to tak, ze to bereme oklikou 😅
IKEu vubec nezavrhuju, naopak, v Italii jsme taky museli vybavit cely pronajaty byt, no a do podnajmu clovek zase tolik investovat nechce, navic jsme vedeli, ze tam dlouho nevydrzime, takze v IKEi jsme byli jeden cas peceni vareni. V Irsku teda hledame dum zarizeny - uz nechci nikdy vybavovat cizi nemovitost 😕 , ale co bude chybet, jisti opet IKEA. Az jednou (doufam) budeme mit nekde vlastni dum, pak se budu po nabytku poohlizet jinde, do te doby to nema cenu 🙂

@mirkson taky dobre 😅 Ja uz jsem vlastne jednou stehovani v tehotenstvi zazila (jsem nepoucitelna 😀 ). Cekala jsem prvniho syna a tenkrat jsme se prave stehovali z Irska do Italie. Dostehovali a zhruba se usadili v pulce brezna a 11.4. se maly narodil. O pet tydnu driv. 😒 Takze se prave bojim, abych si tim dalsim stehovanim a starostma kolem neuhnala dalsi predcasny porod, to bych fakt nerada ☹

@lorreine no, nasi maji praveze jen panelakovy 4+1 a ja jsem s klukama ve svem starem detskem pokojicku 😖 Ale to by ani tak nevadilo, mista je jeste dost, kluci jsou mali, ale jde o to, ze at si rika kdo chce, co chce, jsem proste na navsteve. Nasi uz nejsou nejmladsi a i kdyz kluky zboznujou, energie uz neni nazbyt a chteji mit uz nekdy taky svuj klid a toho se tady opravdu nedostava. Na jednu stranu, ja si obcas vydechnu, na coz nejsem zvykla - v Italii jsme byli daleko od vsech a nemela jsem zadne hlidani, takze kdyz tady muzu jit obcas sama do obchodu, nedejboze do divadla, je to svatek! 🙂 Nicmene mam vzdycky pocit, ze mi tim nasi prokazuji nejakou extra milost, ze je pohlidaji a to je neprijemne. A to si rozhodne nevyskakuju. Takze i ten planovany mesicni pobyt se obcas zda jako hrozne dlouha doba 😔

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna ahoj🙂 No v CR jsme uz pres pet let, predtim jsem byla 5 let ve Skotsku a pak 7 v JAR...ja nemam problem zit kdekoliv na svete, ale prichodem deti se mi trosku hnuly priority, chci pro ne zazemi. Sice je vzdycky jedna strana rodiny nastvana, ze jsme jinde, ale s tim uz nic nenadelame...do JAR letame kazdy rok na 4-6 tydnu (i presto, ze uz je starsi dcerka ve druhe tride, zatim mi ji uvolnuji ze skoly, nastesti).

Manzel to nese lepe posledni rok bych rekla, do te doby to bylo spatne. On dela z domova, byl dost izolovany a bez motivace se zapojovat do spolecenskeho deni, ci se ucit jazyk. Ted trosku vylezl z ulity a zda se, ze si zvyka🙂

Moc preji, at se brzy zadari v hledani adekvatniho bydleni a vse jde hladce 🙂

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna jo a my se take stehovali pri prvnim tehotenstvi, kupovali jsme town house a voda mi rupla ve 36+0...pricemz zase tak emormne jsem se nenadrela...a pri stehovani s druhou dcerkou jsem se tedy nadrela vic a psychicky to bylo vycerpavajici a narodila se az 37+4 😉

yellowbanna
9. říj 2013

@nonnni jo, to je presne... od te doby, co mam kluky, mi spousta veci "neni dobra" 😅 a mam pocit, ze nejlip by nam bylo tam, kde to znam, kde jsem vyrustala ja...muj muz by do CR sel hned, libi se mu tady, cesky pasivne dost rozumi, myslim, ze by se rychle rozmluvil, on je dost komunikativni, dokonce jsme to i zkouseli, ale problem je najit pro nej praci...takze to zatim nevyslo, ja se ale nadeje nevzdavam🙂

Starsi syn se narodil 35+5 🙂 , taky jsem se nenadrela, ale napor na psychiku to byl, nic extremniho, ale proste starosti s tim presunem byly. Navic jsem dost litala a pak jsem jela jeste z CR do Italie autem, coz mimcu asi taky moc neprospelo 🤐 Druhy syn byl pak po mnohem klidnejsim tehotenstvi 37+1. Takze urcite riziko tam je a proto se zkousim s malou "domluvit", at vydrzi aspon do ukonceneho 38tt 😀

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna a tvuj manzel je Ir, nebo Ital? My mame vyhodu, ze manzel dela na sebe....schanet tady praci, tak jsme asi brzy zpatky v JAR☹

Nesleduje manzel nahodou, nebo nezajima se o rugby?

kiara28
9. říj 2013

Tak já se sice stěhuji pořád v rámci ČR, ale už toho mám taky dost 😉. Poslední stěhování proběhlo v červenci když jsem byla asi ve čtvtém měsíci (ale to se ještě v pohodě dalo) a další mě čeká k 1.12. Termín porodu mám 15.12., tak si nedokážu vůbec představit, jak to všechno zvládnu. Hlavně, aby se malé nechtělo na svět o něco dřív.

lorreine
9. říj 2013

@yellowbanna Tomu dokonale rozumiem, ako sa citis. Ja som bola cez leto 5 tyzdnov u tchanovcov, pretoze maju dost velky dom a bazen. Manzel mal cez leto dost prace a mne sa nechcelo tvrdnut v takom teple doma v byte. Podotykam, ze byvaju daleko cca 500 km, takze Dianku vidia velmi malo. Hovorili, ako sa tesia, ze tam som. Ale s Didi moc nepomohli a zili si dalej svoj zivot. A ja som sa tam proste necitala ako vo svojom. Nakoniec som mala pocit, ze som tam za upratovacku a kucharku...ale to je o inom.
Rozumiem, ako sa citis. Ale aj Tvoji rodicia predsa vedia, ze je to len na chvilu a nie navzdy. Uvidis, potom im budete chybat. Urcite toho niekedy maju plne zuby, ale rozumiem, ze ked byvaju v CR a vy v Irsku, Italii a teraz zase v Irsku, tak si moc vnucata neuziju a Ty si velmi neoddychnes. Ked sa narodi tretie, budes urcite v jednom kole, tak si uzivaj trochu pomoci a to, ze mozes ist napriklad do toho divadla.

yellowbanna
9. říj 2013

@nonnni manzel je Ital, ale seznamili jsme se v Irsku, kde jsme oba nejaky cas zili a pracovali 🙂 No a rugby je jeho snad nejoblibenejsi sport. Dokonce ho ma radsi nez fotbal a to je co rict 😀 Vsak se taky tesi, ze na 6 Nations uz budeme zpatky v Irsku, v Italii to preci jen nema takovou tradici jako tam...Procpak? 🙂 I kdyz, jestli je tvuj muz z JAR, tak je mi to jasny 😀

Muzu se zeptat v jakem oboru tvuj muz pracuje? Ten muj "bohuzel" ve financnictvi a CR rozhodne neni financni pupek sveta, natoz Brno, odkud jsem... uz jsme dokonce premysleli o tom, ze si otevreme nejakou zmrzlinarnu 😀 Ale o vyrobe zmrzliny toho vime oba asi celkem stejne 😀 😀

@kiara28 tak to budes mit opravdu natesno 😨 A copak to, ze se stehujete dvakrat v jednom roce? To je opravdu zahul!

yellowbanna
9. říj 2013

@lorreine to vis, ze jsem rada aspon za tuhle pidivolnost 🙂 Na druhou stranu mi ale nekdy prijde, ze paradoxne jsem na deti sama - takove ty provozni veci - oblect, nakrmit, umyt, uspat - doma se o to delime s manzelem, ale tady to delam vsechno ja. Navic moje mamka je nemocna, takze s timhle fakt nepomuze, i pripadne hlidani je jen na mem tatkovi a co si budeme povidat, chlapi v jeho veku rozhodne nejsou zvykli se starat o dve male deti 😅 O to je to slozitejsi...

kiara28
9. říj 2013

@yellowbanna Stěhujeme se za prací, přítel pracuje u vojáků. Doufám, že tohle bude na hodně dlouho naposledy. Už mě to nebaví si pořád někde zvykat.

zmrz_lina
9. říj 2013

@kiara28 - už sem se chtěla zeptat, jestli nepracuje v Rakovníku, kde jim ruší kasárna (to se totiž týká mě, ale já už se stěhovat odmítla).

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna tak se ho zeptej, zda zna webovky rugbydump.com ... 😉

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna z financnictvi me napadaji jen treba takove kolosy jako KPMG...ale to spis pro Chartered Accountant ...

yellowbanna
9. říj 2013

@nonnni zeptam! Diky za tip 😀
On ma prave i dost specifickou praci - sprava investicnich fondu, nakup a prodej men apod. takze zbyva fakt ta zmrzlinarna 😀

@kiara28 tak to verim..to jsou zabijacke intervaly stehovani, neumim si to moc predstavit...mam zkusenost, ze mi trva tak dva roky, nez se na novem miste zacnu citit jako doma 😕 Tak preju, aby to opravdu bylo uz na dlouho posledni stehovani!

nonnni
9. říj 2013

@yellowbanna tak vis co, jestli se v tom Irsku dokaze uchytit v tom, v cem je dobry, tak je to porad lepsi nez zmrzlinar v CR...v lednu 😉 Nikdy nevis, kam Vas to nakonec zavane, plany, neplany;)

kiara28
10. říj 2013

@zmrz_lina Oni se rusi kasarna prave aj tady v Olomouci. Ja prave nechci aby musel hodinu dojizdet do prace a hodinu z prace. Takhle bude mit praci 500m od bydliste,bude brzo doma a my nebudeme s malou alespon sami. Bude to tak lepsi.

zmrz_lina
10. říj 2013

@kiara28 - tam ruší to velitelství spol. sil a přesouvají je do Boleslavi ne? Protože ženijní prapor v Olomouc zůstává... My jsme tady koupili byt (a samo na něm hypotéku), který jsme teď v létě zrekonstruovali, mám tu skvělou práci a už se stěhovat nechci (kvůli manželově práci už jsem se stěhovala 2x). Manžel bude dojíždět - má místo asi 50 km od Rakovníka.

heliik
27. pro 2013

Ahojky. Taky jsme se stěhovaly ke konci mého tehu. Z bytu zpět k našim. Bylo to asi 2 dny před mým termínem. Ale nestresovala jsem se. Vše šlo v pohodě. Akorát jsme tenkrát udělaly blbost' že jsme u našich vymalovaly pokoj a Špály jsme v tom, ráno jsem myslela že mipraskne lebka. Ale přežila jsem to. Jinak stěhování proběhlo v klidu bez stresu. Jinak všem co se budete stěhovat nebo již stehujete přeji pevné nervy, a hlavně se moc nestresovat. 🙂

yellowbanna
27. pro 2013

Tak my jsme konecne prestehovani, ja se s klukama presunula zacatkem prosince, mame jeste porad jeden pokoj plny nevybalenych krabic, v prosinci jsem hledala spis jen veci, ktere jsem potrebovala na Vanoce, po Novem roce budu zas hledat veci pro miminko 😅 Ale i tak jsme se zabydleli, myslim, dobre, je nam tu fajn a mimco je zatim v klidu (tuk, tuk) 🙂

martina678
28. pro 2015

stěhovat se na konci tehotenství to musí byt masakr....omlovám se za upřimnost, ale já si to neumím představit. Mela jsem dost zo stehování pár kusů nabytku a všech mých věcí ješte když jsem bydlela v podnajmu. Nevím jestli jenom já mám takovej odpor k stehování, ale neumím si představit stehovat celej dum, kuchyn, drobný věci.....A to vybalování a hledání novýho místa pro to všechno. Né, jednou a dost a to nejlépe do vlastního 🙂 pevný nervy všem co mají v plánu stehování 🙂

yellowbanna
29. pro 2015

jeje, tak tu na me vyskocila obnovena diskuze, do ktere jsem naposledy psala skoro presne pred dvemi lety 😅 Jsme teda porad v tom Irsku, mala se nakonec narodila v terminu a nove stehovani zatim neplanujeme 😀

zzuziqq
25. led 2016

Ahoj... Já to mám za sebou loni.
Bylo by to na hóóóódně dlouhé povídání, ale zkusím to alespoň ve zkratce.
Dokončovali jsem dům do alespoň trochu obyvatelného stavu - i když to slovo by mělo být napsané ve velikých uvozovkách. Že byly podlahy jen betonové, byl problém nejmenší - WC pouze chemické (ještě cca 3 měs) a nebyla ani vana. Termín jsem měla 13.1. a stěhovali jsme se 24.12. Zatímco jsem obalovala řízky, mamka s manželem stěhovali postele a TV. Asi nemusím zdůrazňovat, že jsem odpadla snad dřív, než jsme dojedli večeři. 25.12. jsme cestovali po mých příbuzných. Celý den úplně v pohodě, užívala jsem si rodiny a těšila se, že máme před sebou sice ještě 3 dny nošení věcí a uklízení toho pronájmu k předání, ale pak, že budu mít alespoň 14 dní klid a odpočinek před porodem. Jenže všechno bylo jinak. Když jsem odcházeli od posledního strýčka, tak mi začala odtékat voda a syn se narodil 26.12. ve 4 ráno... 😀
Ale bez iluzí. Bylo to naprosto šílené a nemůžu se tvářit, že bych si tou tvrdou prací ten předčasný porod nepřivodila. To jen s odsupem toho roku se tomu směju. Syn je naprosto zdravé, klidné a usměvavé miminko, takže na něm můj těhotenský zbrklý životní styl nezanechal následky (mimojiné jsem se totiž ve 28. tt vdávala - to abych neměla pocit, že mi lítání kolem baráku nestačí)

janabratanova
26. lis 2019

@elviie prosím vás, kdo se teda už stěhoval a jaká firma je nejlepší? Protože se stěhujeme za cca měsíc a my se rozhodujeme jakou firmu vybrat...+ jsem narazila na tohle http://stehovani-profigroup.cz/jak-vybrat-firmu... a chtěla bych se zeptat zda někdo z vás nemáte s touto firmou zkušenosti?

martinapisarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz