Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

elviie
autor
14. únor 2010

andelka, to máš toho tedy hodně, když ne fyzicky, tak psychicky...Takže do začátku dubna to chceš všechno stihnout? KOlik je to zkoušek a jak náročná je ta práce?Já mám za sebou dvě VŠ, ale čtyři roky jsem už pracovala a jeden rok i mezi školami. Navíc v práci jsem musela absolvovat 9měsíční kurz zakončený prací, videonahrávkou a ústními zkouškami...fuj, jsem ráda, že už nemusím🙂Já se před chvílí vrátila z domu a jsem KO, ty dva dny byly náročný, ale stíhá se to, v pondělí a úterý se tak mohou položit podlahy ve čtyřech pokojích a pak nás bude čekat příprava ještě jednoho a většina bude hotová. Máme už i dlažbu v horní koupelně, tak snad příští týden bude už hotová komplet, musí se doobložit poslední řada obkladů k dlažbě..koncem týdne začínám 9.měsíc a začínám se bát, zda se to stihne..

andelka
16. únor 2010

elvie: no, do začátku dobna musí všechno být, jinak to nejde.Práce je na 30 stran, téma mám, ale nevím jak do toho. Zkoušky mám naštěstí jen dvě, jednu seminárku (tu mám skoro hotovou) a jednu nějakou pitomost (řešení problému ve výchově). No tak se pokusím a uvidím.
Já jsem tohle začala studovat v posledním ročníku VŠ (ale ne v pátém, ale jakoby v šestém, měla jsem o rok prodlouženou školu kvůli problémům s diplomkou, takže když jsem měla hotové všechny povinnosti z 5. roč. a chyběla mi jen diplomka a státnice, tak jsem začala dělat první rok pedagogické minimum), teď už bych se na to asi nedala, člověku už se nechce učit, takhle jsem byla ještě zvyklá ze školy.
To je super, že vám to tak jde a pěkně se to sune kupředu. 🙂 U nás snad taky. V neděli byli v bytě tchánovci, probrali jsme to s nima, taťka nám dost pomůže, i nějaké kontakty má. Tak doufám, že už se to rozjede.
Neboj, jde vám to dobře, určitě to stihnete.

elviie
autor
16. únor 2010

Tak hlásím, že máme 4 pokoje a 3/4 s položenou podlahou, ložnici chybí dokončit kvůli nedodělané šatně, kde se bude ještě řezat otvor na plynový komínek, na to se vrhnou topenáři v sobotu, takže ještě vystěhovat druhý dětský pokoj s nábytkem z bytu a bude podlaha v pátek i tam, pak už jen olištovat. Taťka mi dnes oznámil, že bude tři dny doma a půjde nám pracovat na dům, tak se určitě dokončí koupelna nahoře, jsem moc ráda. Akorát na mě dnes padla únava z těch nonstop dnů na domě a zítra jsem plánovala volno a sraz s kamarádkou, takže to padá a jdu s taťkou na dům, ale ve čtvrtek jdu k doktorovi, tak to pojmu jako odpočinkový den🙂
Andelka, budu držet palce, abys to zvládla, asi máš myšlenky jinde, ale určitě se to dá stihnout..

andelka
19. únor 2010

elvie: No tak super, dneska už byste měli mít podlahy hotové 🙂 A taťku máš bezva, koupelna bude taky brzo 🙂 Odpočinkový den si určitě dej, zasloužíš si to.
U nás jsou novinky takové, že nakonec budou elektriku dělat tchán s manželem, i škrábat zdi a vysekávat dlaždice a kachličky. Přišlo by to na moc peněz. Akorát je to všechno na dlouhé lokte, bo chodí do práce, o víkendu tam zas hluk moc dělat nechceme, no už aby se začlo.Ta elektrika a stavební práce mě stresují nejvíc. v neděli se asi něco začne dělat, něco co nenadělá moc hluku a někdy si vezme manžel dovolenou na to.

elviie
autor
20. únor 2010

ahojky, tak my jsme se tento týden zrychlili, máme plovoucí podlahy v 5 pokojích včetně lišt, taťka měl 3 dny volno a dokončil obložení a dlažbu v horní koupelně, tu dnes zaspáruje, takže horní část je už skoro obyvatelná🙂Obkládal i dolní, ta je ze 3/4 hotová, ale došli nám obklady i dlažba, takže se objednali a v týdnu budou..ozval se už i truhlář na montáž kuch.linky, takže musíme připravit kuchyň s obývákem-vyklidit, vymalovat a v kuch.části se musí před montáží položit část plovoucí, protože linka bude částečně stát na dlažbě a částečně na plovoucí (bylo nám doporučeno kvůli údržbě, přechod bude pod linkou). Teď musíme zatlačit na topenáře/vodaře, aby nám zprovoznili horní WC a připravili horní koupelnu k provozu, navíc nám musí udělat ještě přepad na krbokotli, aby se mohl obložit, na tom stojí dlažba okolo krbu a položení plovoucí v obývací části. A bojujeme se zprovozněním plynového topení, musíme vyvést komínek na střechu, kotel tam již je, chybí ještě něco od topenářů dopojit a pak zavolat na RWE, ať nám namontují plynoměr. Je toho ještě moc moc moc, tak snad Nel zůstane ještě chvíli v bříšku a dá nám čas🙂Já chodila i v týdnu na dům, ale ve čt mi vyšel špatně KTG, tak jsem musela v pátek znovu, tak jsem raději zvolnila a dnes jsem zůstala doma, v tu středu se totiž odpočinkový den nakonec nekonal, akorát ve čtvrtek.

andelka, my si dělali také elektriku sami, tedy manžel s kamarádem, je elektrikář, takže poradil co a jak, manžel to připravil, když bylo potřeba tak konzultoval a nakonec to zprovoznili společně. Určitě ušetříte a v bytě toho zase nebude až tolik, také záleží jak tam elektrika je dobře nebo špatně udělaná, my ji v bytě měli nic moc:(ale to jsme zjistili až při samotném bydlení. Ty hrubé práce určitě také zvládnou sami, akorát ten často zabere a toho také nemáte tolik, ale zase je fajn, že se zapojí i tchán. S hlukem o víkendu bych si nedělala starost, kdy jindy byste takové věci dělali a těch pár dní sousedi vydrží, to musí pochopit, my také byt dali dohromady za 3 víkendy, ale je pravda, že jsme nedělali celkovou rekonstrukci. Myslím, že sousedi spíše ocení klid poté, maminka hluk nenadělá, takže se tím nestresuj. Takže už o víkendu začnete, to je dobrá zpráva🙂A co na miminko, chystáš?Mě už chybí jen kočárek s autosedačkou, už je objednaný, tak jen čekám..už mám i vše do porodnice, tak jsem mnohem klidnější a myšlenky mohu mít u domu..Dnes se ještě chystám na žehlení plenek, mamka našla ještě po nás a ve výborném stavu, takže jsem je vyprala a budu je používat na utírání blinkání, slintání a na doma..ostatní už mám vyprané a vyžehlené, pečlivě zabalé v igelitech v krabicích, jinak to teď nejde:(

andelka
20. únor 2010

elvie: Pěkně se vám to rozjelo, i když zbývá toho ještě moc moc, jak to čtu. Jen ať je Nelinka ještě pěkně v bříšku.
Tak u nás už se něco dělat začalo, tchán volal včera, ať zajdem přes víkend do bytu a uklidíme, že už s někým oddělali kachličky v kuchyni a oškrábali malbu, takže kuchyň už by měla být na elektriku připravená, v obýváku se musí jen seškrábat malba. Manžel tam zrovna šel podívat se, jak to vypadá a co všechno teda už je, zítra budem ten bordel z toho vyklízet. A v příštím týdnu se asi bude dělat ta elektrika. Na dělání dlažby a obkladů už taky někoho máme, měl by to dělat přítel od švagrové (má s tím hodně zkušeností). Elektriku chlapi zvládnou, tchán dělal na svém domě kdysi elektriku sám a manžel je původně elektrikář (holt si bude muset osvěžit maturitu 😅) a zeptat se koho mají.
S tím hlukem, no máš pravdu, ono toho zas není tak moc, aby to chvíli nevydrželi. Je to 1+1, tak to není na tak dlouho. A takové ty věci jako montáž nábytku, malování, pokládání koberce, lina - to hluk nedělá. Takže půjde o jeden víkend.
No a miminko - taky mám krabice, kde všechno schraňuju. Větší věci ještě nemám, ale příští týden by mi měl přijít babyvak a lehátko.Autosedačku budu mít půjčenou. Kočárek ještě nemám, pořád si nejsem jistá. Ty máš jaký? Do porodky nemám ještě skoro nic, ještě mě čeká nákup v lékárně a pak ještě musím objednat něco do plenkové výbavy, chystám se látkovat 🙂

elviie
autor
20. únor 2010

Před chvilkou jsem se vrátila z domu, je hezky, tak jsem se šla projít a podívat na kluky. Tak i u vás se už něco děje, to je dobře, hned máte určitě lepší pocit...určitě toho hluku moc nenaděláte, ono se to bude také zpočátku v bytě rozléhat, dokud nebude podlaha a nábytek...ale v 1+1 to bude rychlovka, my se tedy zabydlovali v 2+1 postupně a nějaký ten týden tam byli i bez záclon, záleží zda se chce maminka stěhovat do komplet hotového nebo ji nebude vadit zabydlování postupně...lehátko již mám, babyvak jsem nepořizovala, autosedačku máme ke kočárku - trojkombinace V-travel, fotky kočárku i lehátka a ostatních věcí mám v albu,tak mrkni🙂My si kočárek vybírali také docela pozdě, ale splňoval všechny naše požadavky a měli jsme možnost si ho vyzkoušet na prodejně a bylo rozhodnuto, našla jsem ho i o dost levněji na na netu, dokonce mi vyjdou vstříc a napíší doklad na autosedačku zvlášť pro proplacení zdr.pojišťovnou. Tak ještě máš čas, já do porodnice nakoupila poslední věci teď v týdnu, nákup v lékárně jsem vyřídila o týden dříve..jinak plenky budeme používat jednorázové, tedy obdivuji, já dnes žehlila přes 30 plenek a stačilo mi to🙂

andelka
20. únor 2010

elvie: Určitě jí nebude vadit zabydlovat se postupně, hlavně aby byla ready kuchyň, wc a koupelna a v obýváku koberec.Tam si vezme nějaký nábytek odtud a může bydlet. Takové ty blbosti kolem se budou dělat postupně. Záclony nehoří, jsou tam žaluzie. Na nějaký nábytek jsme se už byli podívat, ale zatím jí třeba žádná pohovka do oka nepadla. Ještě budeme muset probrat, co si bude chtít vzít s sebou a co chce nového a co zase my.
Paráda je, že příští týden tady bude sběr nepotřebných věcí pro charitu, takže pěkně prohrabem skříně a hned bude víc místa na věci. A v březnu u nás bývává přistavený velkoobjemový kontejner, takže toho využijem a co nebudem chtít nikdo, šoupnem tam a nemusíme řešit odvoz. 🙂
Do alba kouknu. 🙂 Jinak plínky se žehlí max. v 6nedělí, pak už ne, stačí je pěkně pověsit. Nebo se žehlí už poskládané.

andelka
20. únor 2010

Máš super album, Ikeu mám ráda, ale moc věcí z ní asi mít nebudem. Každopádně pro představu perfektní. Lehátko je Fisher Price, že? to je skvělé. Naše jsem dala do alba, kočárek taky. Ještě není 100%, ale asi to bude tento. Není to výkřik poslední módy, ale naše požadavky splňuje. Váš je moc krásný. 🙂

elviie
autor
21. únor 2010

andelka, já si to myslela, že maminka uvolní místo hned jak to půjde kvůli vám a miminku, to je dobře, abyste si to stihli udělat trochu podle svého a připravit pro miminko. Naši nás chápou, že se chceme stěhovat co nejdříve a klidně provizorně, tchánovci mají podle toho, co jsem pochytila, názor takový, že není kam spěchat, včera tchán manželovi říkal, abychom se stěhovali až do komplet hotového, ale to by bylo třeba až za půl roku:(nejsme nároční, takže hned jak to trochu půjde, tak se tam přesuneme.. Takové sběry a akce jsou fajn, ve městě byl sběr každou první sobotu v měsíci, teď to není problém odvézt do města do technických služeb, myslím tím odpad z domu, nepotřebný materiál a tak...

Máš také moc hezké album, s mamkou jsme se o těch plínkách bavily a říkala, že je žehlili jen do 6 měsíců, ale i tak to bude spotřeba a praní, věšení, skládání a tak...ale určitě se tím ušetří, četla jsem nedávno článek v časopise...Ikeu miluju a hlavně se tam dá nakoupit levně, takže velkou část věcí mám odtamtud, líbí se mi ten styl..Lehátko je Fisher Price, dívala jsem se i po jiných, ale našla jsem na netu cenově levnější a jsem moc spokojená, je moc hezké, ale i na to vaše vybrané jsem se dívala, také moc pěkné. A jaký máte vybraný kočárek, co je to za značku, vypadá také dobře...ten náš nás vyjde na 8,5 tisíce za trojkombinaci i s autosedačkou, pláštěnkou, taškou a moskytiérou, navíc MV ČR proplácí na autosedačku 1 000,-Kč, tak toho chceme využít🙂Nějak se mi ztrácí z alba fotka kočárku-korba, zkusím znovu nahodit..

andelka
21. únor 2010

elvie: Není kam spěchat, jo? No já nevím, ale myslím, že nejlepší je být s mimčem už ve svojem a drobnosti dodělávat a dokupovat postupně, než se pak stěhovat až s mimčem.
No, my to s tím odpadem a věcma máme horší, bo nemáme auto, takže jsme rádi, že nám dají 2x do roka před barák kontejner. To už pak není moc čas rozmýšlet se, jestli jo, nebo ne, prostě se to tam šoupne a hotovo a už to neřešíme. Tentokrát tam poputuje gauč, koberec, nějaké skříňky a tak.
Ty plínky - záleží na každém. Já mám do začátku (do porodky a než se rozkoukám) koupené taky jednorázovky. Ale už teď je nemám pomalu kam dát a to mám jen 4 balíky 😅 Ony se musí kupovat v akcích po více kusech, no a to bychom neměli kde uskladnit. Navíc jsou dost těžké, kdo by to z těch obchodů bez auta furt tahal. Nehledě na ty tuny odpadu. Takže je plánuju používat možná tak na noc a na delší cesty. O praní nejde, pro mimčo se stejně musí prát často a pere pračka, že jo. Přes léto, kdy bude spotřeba největší budu věšet na balkoně a na sušáku, v zimě pak v koupelně a na sušáku, ony ty obyč plínky jsou suché brzo a žehlit se nemusí, jen prvních 6 týdnů (někdo ani to ne). Když jsem teď ty jednorázovky kupovala, tak mi bylo těch peněz strašně líto - koupila jsem dva balíky a přes 600Kč v čudu. A vyhodí se to. No a když mě napadlo, co jsem za tu cenu mohla mít v látkovkách, tak mi fakt nebylo dobře. 😅
Jo, Ikea, můj oblíbený "podnik" 😀 Tento týden bychom tam chtěli s chotěm zajít a omrknout. Abychom třeba už věděli co chceme a pak už by to jen jel s tchánem vyzvednout. Chtěla bych se podívat na tuhle pohovku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5012...
a asi koupíme tuhletu komodku, hodila by se mi akorát mezi dveře a přebalovací pult, který je taky bílý a navíc už mám stejnou, ale tu větší a je fajn
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7012...
Lehátko jsem moc chtěla, protože nebudeme mít v obýváku postýlku, jen v ložnici, tak ať si můžu mimčo přenášet a ono si může chvilku hrát. Ten fisher je suprovní, jen dost vysoký, to by se mi tolik nehodilo a chtěla jsem i něco levnějšího. Ale obecně lehátka jsou super věci. 🙂
Kočárek bude asi ten šedomodrý, je to Firkon F7, úplně ten klasický. Mně otáčecí kolečka moc nevyhovují, tak jsem koukala po pevných. A musíms e dívat i na velikost korbičky, aby mi tam malej vlezl i v zimě. No a hlavně je u nás potřeba vložná taška, protože kočárek budu nechávat v kočárkárně a malého budu přenášet v tašce. A chtěla jsem překlápěcí rukojeť. Takže žádný moderní mi z toho vítězně nevyšel, no. Tenhle stojí 6000, bez autosedačky, tu budu mít půjčenou. Když nemáme auto, budem jezdit jen minimálně a z pojišťovny už mám všechno vyčerpané. Navíc tuším, že ta moje zrovna na tohle nepřispívá (ale nejsem si jistá).

murynka
21. únor 2010

ahojky 🙂

tak já už mám doma 3,5 měs.holčičku,ale zažila jsem si to rekonstrukce domečku a stěhování na konci těhotenství

malou jsme si udělali v březnu v tu dobu jsme začli s rekonstrukcí domečku který jsme dostali....výměna oke,výměna kotle a celého topení v domě,udělání horního patra pro babičku vč.koupelny,a pak zařídit vymalovat naše patro
byl to hukot nepopírám 😅 celé těhu tak nějak ve stresu zda se to stihne nebo ne....
ale hlvaně jsem nezůstala v klidu jak jsem měla a manželovi vesele pomáhala stěhovala jsem malovala jsem škrábala zdi a to se asi moc nevyplatilo protože ve 36tt se malá rozhodla přijít na svět 😀 ae zvládli jsme to skvěle je to holka šikovná není znát že je nedonošená
v den propuštění z nemocnice 11.11.2009 jsem se vrátila do nedodělaného domečku ještě se dělala naše koupelna to bylo bordelu ten den se sem stěhovala naše postel aby jsme měli na čem spát 😀ted den jsme tu strávili první společnou noc jako rodina 😵 😵 a to co jsme si myslela že nezvládneme napak bylo to veselejší a na náš příhod domů nezapomenu 😎 vše už se dodělávalo za chodu malé Sofinky a v prosinci jsme mohla říct máme hotovo 😵 ted si klidně a spokojeně bydlíme 🙂 ale nikdy na to nezapomenu 😀 😀

všem těhulinkám přeji at se vše stihne a vše v poklid zvládnete starosti házejte za hlavu nějak bylo a bude a hlavně hodně opatrně nestěhovat nemalovat atd 😀 😀 jinak ten váš brouček přijde také dřív a překvapí vás jako nás ta naše čertice 🙂

murynka
21. únor 2010

andelka přesně klidový režim haha 😀 to jsme měla mít také 😀
a zdá se mi že celé těhu jsme ani netrávila doma ale hodně v baumaxu a v hornbachu to byl můj druhý domov 😀 vlastně možná první 😅 chodit vybírat a v tom těhu mě to pak ani nebavilo 😝 😝

konik přesně toho jsme se hodně obávala velký domeček do toho miminko nová domácnost atd ale zvládli jsme to dobře a vy to zvládnete také 😉 držím palce!!!

elvi pěkně se vám to rýsuje jen tak dál 😉 😵

andelka
21. únor 2010

murynka: No téda, to vám vyšlo na chlup a jen tak tak. Ale už poklidně bydlíte, tak jsou trampoty zapomenuty, co?
A malá vypadá moc šikovně, i když se narodila dřív. Já doufám, že prcek zůstane tam kde je dostatečně dlouho. 😅
U nás to zatím je tak, že nic moc nedělám, spíš právě radím, konzultuju, pomáhám vybírat (zrovna dneska jsme byli v hornbachu 😀 ), během prací mě asi do bytu moc nepustí (co tam se mnou), už mi dělá problémy shýbání, radši se šetřím, pro jistotu. Spíš budu nakonec vyklízet skříně ( s mamkou si rozdělíme ty naše hebla) a zase dávat do nového a tak, no.
Na nové miminko a novou domácnost se už těším, i když to bude hukot. 😅

murynka
21. únor 2010

andel ano za 5 minut 12 nám to vyšlo 😀 trampoty ani nezapomenuty rádi se je připomeneme a smějeme se ted už 😅 tomu 😀 vlastně když mi prdla voda malovala jsem jídelnu 😀 na to se fakt nedá zapomenout
určitě u tebe zůstane dlouho mě varovali ležela jsme i v nemocnici ale nedala jsme si říct 😖 vše jsem si chtěla udělat sama nikoho neotravovat a hlavně rychle rychle 😅

hukot to nebude neboj se 😉 zvládnete to!!

mě to malá ulehčila tím že ona tich 6 neděl jen spinkala 😅 fakt budila se jen na jídlo a zase odpadla pořád spala 😀
takže jsem se zajela docela dobře za to ted mi to dává sežret a přes den nazamhouří oko 🙄 🙄

andelka
21. únor 2010

murynka: Tak to je ještě lepší, když se tomu smějete 😀 Máte vy ale zážitky teda.
Jo tak to já taky - rychle rychle, šup šup, ale abych to nemusela dělat nejlíp 😅 Já mám celkem všechno promyšlené, ale potřebuju k tomu, aby ty hrubé práce byly udělané 😀
Jé, to byla malá zlatíčko 😵 Teď si to musí asi vynahradit. Já se dost děsím toho, jaký malý bude. Jestli pohodové miminko, nebo budou problémy typu - večerní řev, převrácený režim, prdíky, nespinkání apod. No uvidíme, dopředu se stresovat nebudu, ale připravená na tuto eventualitu jsem, i když bych byla vděčná, kdyby nenastala, že jo. 😅

murynka
21. únor 2010

andel ted už se tomu směju předtím mi do smíchu nebylo 😅 🙄
hlavně když k nám jela dr.a já probrečela dopoledne že nám malou seberou že tu máme stavbu 😀 to byl mazec ty hormony co udělají 😝
nemysli na to jaký bude uvidíš sama !!nepřipouštěj si ale nic strašného a bude dobře 😉
já mám hodné mimi ale někdy je problémová až až záleží na náladě atd 😉

tak držím palce!!!

andelka
21. únor 2010

No, dali jsme se na to, tak musíme vydržet. Prcka už mám v bříšku, to se změnit nedá, a těšíme se na něj všichni 🙂 Sice máme obavy, ale to je asi normální. No a hormony, ani nemluv, se mnou mlátí už teď 😅
Děkuji 🙂

konik88
21. únor 2010

Ahoj holky, tak my jsme koupili první věc pro mimi do domečku, ohrádku. Nebo spíš to bude zatím taková postýlka a pak se z toho dá udělat ohrádka. Byla za dobrou cenu, tak jsme koupili už teď 🙂

elviie
autor
22. únor 2010

Andelka, tchánovci mají jiný názor než my a naši, je nic netrápí, nikde se netěsnají s druhou rodinou, nemusí se omezovat, brát ohled na další, miminko jim tam nebude v noci brečet, takže je to opravdu netrápí a ty jejich "zlaté" rady pro mne nejsou, náš plán je stále stejný - uvést domeček do obyvatelného stavu i za cenu počátečního provizorního bydlení.

Murynka, ty mi mluvíš z duše, já totiž doteď na domě pomáhám a občas mám pocit, že tam i porodím, šoupnu malou do stavebního kolečka a budu pokračovat dál🙂si samozřejmě dělám legraci, ale ani bych se nedivila, kdyby mě to také přepadlo na domě, také maluji a tak. Jsem šťastná, že už jsme tak daleko, že malá vydržela v bříšku a teď už by to snad bylo v pořádku...snad to zvládneme a do porodu se tam nějak zabydlíme, opravdu jsem už rezognovala na počáteční plány a bude mi stačit jedna funkční koupelna, záchod, kuch.linka a v ložnici postel a postýlka, ostatní se dá dokončit později..Navíc se také stresuji, zda se to všechno stihne jako ty a je fajn, že malá jakoby tohle necítila a je fajn, to gratuluji, snad i ta naše malá bude hodná holka🙂

Konik88, to je fajn, já měla z každé věci pro miminko radost, stejně tak ale i z každé dlaždičky na dům🙂

elviie
autor
23. únor 2010

murynka, zajímalo by mě, zda jsi měla díky té aktivitě až do konce lepší porod...A copak jste měli na domě v době příchodu z porodnice hotové, do čeho miminko šlo..pořád se bojím, že to nestihneme:(

moora
23. únor 2010

Ahoj dámy, chtěla bych se podělit o své zmatky. Jsem 19tt s dvojčaty, a taktéž nás čeká - jak jen vroucně doufám- do porodu stěhování do nového baráku. Teď sem ve stávajícím bytě (2+kk) předpokládám že naposled myla okna a dělala větší úklid, a dost mě to už zmnohlo.
Představa uklidit do obyvatelného stavu ten barák, těch strašnejch oken....no fakt nevim. V té době budu tak 24tt a víc....
Teď to mám asi tak jak píše Murynka (jmenovkyně 🙂 ) , po práci jezdím s manželem po obchodech typu Hornbach a spol., místo přemýšlení o dětských potřebnostech vymýšlým kuchyň, pokládku dlažby koupelně, atd....
Pak mě čas od času chytne panika protože mám pocit že pro děti nebudu mít nic nachystané.
To že v reálu vlastně ani nevim co, to je věc další .... hrůza....

elviie
autor
23. únor 2010

moora, nezoufej, mě čeká mytí oken teď po víkendu, mají nám totiž přijet namontovat žaluzie, tak konečně strhnu folie z rámů i skleněných výplní, ale tím pádem musím okna před montáží pořádně vydrbat, z nejhoršího (od lepidla a štuku) jsou očištěné (dělala jsem si to postupně, ještě že tak), ale i tak to bude po roce záhul:(a střešní okna očistím jen zevnitř od malby, tam přijdou později roletky. S dvojčátky to budeš mít náročné dřív než my s jedním miminkem v bříšku, ale určitě to s pomocí manžela a rodiny zvládneš! A domeček máte novostavbu a termín stěhování máte plánovaný na kdy? Paniku chytám také často, protože jsem už konec 36tt a vše pro miminko mám zabalené v krabicích, mezi těmi krabicemi mám přichystanou tašku do porodnice a čekám co bude🙂, zda se dřív nastěhujeme nebo porodím...důležité je to mít nakoupené, popř. začít se poohlížet, a smontovat postýlky může manžel vždycky v době kdy budeš v porodnici a věci se hold vybalí dodatečně, to už bude podle mě to nejmenší...Já strašně moc už chtěla do domečku, byt už máme prodaný a teď jsme na mezizastávce u našich, kdybych věděla, že se to nebude stíhat v předstihu, tak budu ráda i za náš byteček 2+1, ale takhle je tu dost těsno, natož pak s miminkem..

moora
24. únor 2010

Elvie, pravda je ta že s 2+kk 😀 v břiše vypadám jak jiný o měsic a půl dál, už přestávám zvládat předchozí tempo. Nejlepší poloha je vytírání v kleče, ale už i blbý vysavač když je silou přicuclý ke koberci mi dá zabrat.
O činnosti s rukama nahoře ani nemluvě. Taky doufám že mi pomůžou máma a tchýně, ale je mi děsně blbý jim řikat. Hlavně tchyni. Manžel toho má moc, jeho funkce na domě jsou všechny ostatní...manažer řemesel, vlastnoruční práce, dozor, logistika...
"Domeček" se mi stále jeví poněkud předimenzovaný, asi 6+1 a to nepočítám ty pomocné prostory typu šatny, sklady, technické zázemí aspol...Tak aspon že tam vypustim pak rovnou 2 děti najednou - abych jim dala vysílačky s GPS vysílačem až začnou lézt... 😀
Chtěli bysme se začít přesouvat tak duben/květen, poslední co teď brání kolaudaci je že nejsme připojený na odpady, tedy přesněji řečeno nemáme vyhrabanou a zahrabanou čističku s přepadovou jímkou, čekáme až trochu sleze sníh. Jsme totiž v takový fajn vesnici kde nám soudední domy brání se připojit k obecnímu řádu...no nic.
alespoň sem si koupila profi stěrku na okna šíře 50 cm a profi vytírací systém s mopem 55 cm tak to snad půjde rychle potom. Naštěstí je to přízemní, tak na okna došáhnu zvenku 🙄 .

elviie
autor
24. únor 2010

moora, to chápu, u mě se to zlomilo teď na přelomu 8. a 9.měsíce, připadám si neohrabaně, vše je najednou náročnější - oblékání, obouvání...ale práce jako zametání, vytírání nebo luxování mi kupodivu nevadí. Mám stejný pocit, nejraději bych si všechno udělala sama, ale už sama cítím, že všechno v tomhle stavu už nezvládnu, moje mamča se nabídla s pomocí sama, tchýně se mi nabídla po telefonu, ale její pomoci využít nechci. Jinak domeček máme podobně veliký, sama uvidíš, že s dvěma dětma navíc zároveň bude akorát. A v jakém jsi tedy přesně tt a už víte, co budete mít? Podle toho, co píšeš, že ke kolaudaci zbývá jen připojení na odpady jste hodně daleko, my tedy kolaudovat budeme nejdříve v létě, nemáme vše, co má ke kolaudaci být, a to z hlediska venkovních úprav domu, vstupů a okolí. Jaký sis koupila mop, na plovoucí? Dej tip, zrovna teď řeším jaký bude nejlepší.

konik88
25. únor 2010

Ahoj holky, jdu se na vás zase podívat. Moora, my máme 6+2kk, takže taky budou asi některý místnosti ze začátku prázdný, než z toho budou dětské pokojíčky 🙂 Jinak my se budeme možná stěhovat už dřív, asi jako moora duben/květen. Takže to budu tak nějak na přelomu sedmého/osmého měsíce. Mě se nabídla s pomocí mamka a babička. Musíme všude vymalovat a s banděrem umývat země a okna, no nevim. Asi to budu muset nechat pomocnicím, i když je mi to taky blbý, ale co se dá dělat.

andelka
25. únor 2010

Holky, u nás už se dělá elektrika 😵 Tchán to vzal do rukou a fakt se do toho pustil. Chodí na byt po práci, když má čas, my pak chodíme uklízet. A super je, že v obýváku se nebude muset škrábat, tam se jen vymaluje po té elektrice a dá se nový koberec a jeden pokoj bude hotový na stěhování nábytku (ale to bude stejně až nakonec). Za 14 dní by nám měli dovézt kuchyňskou linku a do té doby už snad i kuchyň bude připravená. Nejvíc se bojím té koupelny, hlavně toho, jak se bude odstraňovat ta vana a zabudovávat nová a pak obkládat.
Nevím, jestli jsem to už psala, ale byt je ve 3 poschodí bez výtahu, takže je to pěkná fuška tam něco dostat a naopak.

konik: vůbec si z toho nic nedělej, že budeš muset využít pomocníky. Mně taky nenechají skoro nic dělat, maximálně budu umývat podlahy a zametat (což je dobré i v souvislosti s polohou mojeho prcka - prý tyhle pohyby pomáhají přetočení hlavou dolu). Zatím fakt dělám jen doprovod po obchodech a když je něco potřeba zajedu pro to (třeba včera pro pytle na suť).
A to 6+2kk budeš pak obhospodařovat sama, nebo využiješ pomoci? můj muž by taky časem rád domeček (ale max. 4+1), no mě odrazuje vědomí, že ho budu muset uklízet 😅
Zatím mám vizi, že v dubnu už budeme stěhovat nábytek a zabydlovat - ale kdo ví jak to bude, jestli se to stihne.

konik88
25. únor 2010

andelka, já jsem nezamněstnaná a nevidím dobré vyhlídky, že bych něco našla. Tady je to hrůza. Hledala jsem místo rok po škole a nic, tak jsme se rozhodli pro mimčo. Takže pokud budu doma, tak se určitě budu o domácnost starat sama.

andelka
25. únor 2010

konik: já jsem taky nezaměstnaná, končila jsem v červnu a v srpnu otěhotněla 😅 Teď je to zabité i u nás, počkám si, až přejde krize 😀 Ale i tak mi bude 2+1 stačit - já nesnáším uklízení.
A co máš vstudovanou za školu, že jsi rok nic nenašla? Ne že bych se divila. 😒 A budete pak chtít i druhé nebo zkusíš zase hledat práci? My bychom po těch 3 letech chtěli druhé mimčo, takže mě hledání práce čeká doufám až za těch cca 6 let. A kdoví, jak to v té době bude.

elviie
autor
26. únor 2010

ahojky holky, toho počtu místností bych se nebála, mě tedy úklid vůbec nevadí, v zaměstnání pracuji psychicky, takže jakákoliv fyzická práce mi nevadí, beru to jako relax, i stavba domu od základů dosud a práce o víkendy mi nevadila. Na MD čas bude a při práci a dvou dětech se to bude muset nějak zvládnout. Jinak já pracovala před těhotenstvím 5,5 roku - rok mezi školami, půl roku v Praze (tady jsem také nemohla v té době nic najít) a 4 roky na posledním místě, tam se budu vracet, ale ráda bych také za 3 roky další děcko, už nejsme nejmladší a pracuji v takovém oboru, že za 3 roky bude tolik změn, že bych se rok do toho dostávala a pak zase šla na MD, tak pokud se podaří, tak to vezmeme "najednou"🙂Jinak se moc těším na práci na zahradě🙂

andelka, tak u vás se to už pěkně hýbe, to je dobře, u nás také, a to i s miminkem🙂Takže jsem zvědavá, zda se dřív připraví domeček k nastěhování nebo bude miminko na světě🙂
konik, stihnout přestěhování v takovém předstihu by bylo báječné, držím palečky, aby se to povedlo, nám se plány tedy nenaplnili..