Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

konik88
27. únor 2010

andelka, já bych chtěla další mimčo tak po pěti letech. Zkusím si něco potom najít, ale nevidím to dobře. Ještě že aspoň manžel má dobrou práci. Já mám střední školu - Obchodně podnikatelská činnost.

konik88
27. únor 2010

jinak to uklízení taky moc nemusím. Hlavně koupelna, to je hnus a my máme dvě 😖 Ale to se nějak zvládne.

andelka
27. únor 2010

konik: My máme koupelnu jednu a malou, ale ani to mi nepomůže - prostě uklízení nemám ráda, no. Ale musí se, co nadělám 😅
Obchodně podnikatelská činnost zní celkem dobře, co bys s tím mohla dělat? Asistentku třeba? Nebo něco v obchodě?
Já mám VŠ a skoro i pedagogické vzdělání a stejně to nevidím moc růžově. Ale musím věřit, že se to po rodičovské/kých nějak vyvrbí. Manžel má taky dobrou práci, ještěže tak. Penízků by teda mohlo být víc, ale jde to. Chystám se během rodičovské trochu vylepšit jazyk - angličtina mi celkem šla, jen na vejšce jsme ji neměli (tam frčely jiné jazyky), takže jsem od maturity hodně zapomněla. Ale určitě bych se doučila a zlepšila.

konik88
27. únor 2010

Andelka, můžu dělat asistentku, sekretářku, recepční nebo prostě něco takového. Mohla bych i účetnictví, ale to jsem moc nemusela. Já jsem měla němčinu a musím říct, že už nevím skoro nic. Manžel mluví plynule a já mu už vůbec nerozumím.

andelka
27. únor 2010

konik: Tak to máš docela dobré možnosti, ono se pak něco najde.
Jo, já mám z manžela a jeho angličtiny docela depku. Jenže on anglicky mluví a píše v práci pořád. Já jsem se k ní do školy moc nedostala, no. Na vejšce jsme měli němčinu (ale ta mi nikdy moc nešla), latinu a polštinu - a úrovní všech třech se moc nechlubím radši.

konik88
27. únor 2010

andelko, když jsem chodila na školu, tak jsem se trochu domluvila, ale teď bych neřekla už vůbec nic. Manžel taky němčinu používá v práci, takže mluví fakt dobře. Jinak s tou prací to nevydím dobře. Tady je práce jen ve velkých městech, Brno, Znojmo, ale mám to všechno 30-40 Km daleko a to bych jezdila brzo ráno do práce a večer z práce. To bych vůbec neviděla děti ani manžela. To se nedá. Pokud chceš práci tady blízko, tak musíš mít protekci, jinak se nikam nedostaneš. A navíc, když nemám ani rok praxe, tak po mě fakt nikdo netouží. V našem kraji je nejhorší nezamněstnanost, takže firmy mají na výběr a holku, co vyšla ze školy a ještě s dítětem nikde nevezmou. Ale tak uvidíme, třeba se stane zázrak 🙂

andelka
28. únor 2010

konik: No, máš pravdu, že snadné to nebude. Ale nesmíš to vzdávat předem, kdoví jak a co bude, je to ještě daleko. Musíme to vidět optimisticky.

elviie
autor
2. bře 2010

Tak jsem opět tady, stále 2v1 až se divím při tom, co na domě dělám🙂jinak 2 roky na stavbě od úplných základů až doteď jsem si uklízení všeho možného užila dost a ještě užívám, s úklidem malého bytu se to dalo zvládnout. Já teď o víkendu malovala a pak uklízela před montáží kuch.linky, truhlář začne zítra. Dnes jdu umýt na dům okna, pomůže mamča, nabídla se i tchýně, zítra nám budou montovat žaluzie. Na domě se stále něco děje, ale termín stěhování stále není jistý:(Jinak si nedokážu představit být delší dobu doma, já byla jednou 3měsíce na pracáku a to mi stačilo, pak jsem šla raději z vlastní iniciativy na rekvalifikaci, když po škole opět nebyla práce, tak jsem raději dojížděla 60km, abych něco dělala a měla praxi...pokaždé se mi to vyplatilo-z rekvalifikace si mě tam nechali, i když jsem za rok odešla znovu na školu, a z Prahy jsem měla zkušenosti, které se hodili při výběrovém řízení na stávající práci. Dokud nejsou děti, tak všechno jde. Tak ke konci mateřské budete v předstihu hledat a třeba se poštěstí, to vás teď trápit nemusí🙂Tak co se u vás v hnízdech děje??

andelka
2. bře 2010

elvie: Teda ty jsi zase tak činorodá 🙂 Myslím, že se blížíte k úspěšnému konci 😵
U nás se dělá pořád elektrika (jelikož to děláme svépomocí, tak to nejde tak rychle, ale jde to a aspoň se ušetří na něco jiného, na co bychom si sami nikdo netroufli), včera jsme se rozhodli, že na koupelnu budeme mít profíky, ať je to rychle a dobře. Dneska jedeme zaplatit kuchyňskou linku, doma bude asi v pátek. Pomalu se to hýbe - pomalu ale jistě.

elviie
autor
2. bře 2010

andelka, tak máme na domě umytá okna, lesknou se a hlásím, že zatím z toho nerodím🙂neboj, ještě máte pár týdnů a pokud bude koupelnu obklídat profík, tak se zrychlíte, sama to znám, my se tak rozhodli při pokládce podlah a ušetřilo nám to spoustu času a hlavně je to kvalitně provedené. No vidíš a i linka už bude, myslím, že budete brzy hotoví a budeš ještě v předstihu chystat vlastní byteček na miminko🙂u nás se obávám, že to nestihneme, už moc času není:(

konik88
8. bře 2010

Holky, do měsíce se asi stěhujeme, jupí 🙂 Takže po Velikonocích by jsme měli být už v novém.

suik
8. bře 2010

Nás taky čeká stěhování, asi to vychází na můj 5. měsíc, takže relativně ještě málo. Ale teď jsem na rizikovým a nic moc nezvládnu, tak jsem na to zvědavá. Už jsme se rozhodli, že si najmem stěhováky, sami to nedáme no a osobní věci snad nějak pobalíme. Třeba na tom už budu líp 😉 .
Andělko: ale na řemeslníky pozor! někdy to právě vůbec nemusí být rychle a někdy ani dobře. Kolegyně se s nimi dost natrápila a trvalo jim to dost dlouho a říkala, že ani jení známí to neměli růžový. Snad ale budete mít štěstí. 😉

elviie
autor
8. bře 2010

ahojky holky, ahoj suik, tak my to do porodu nestihneme, sice už moc nezbývá, ale čas chybí, když se na domě pracuje převážně o víkendy. Kuchyňská linka už skoro je smontovaná, brzdí nás spodní koupelna-chybí dlažba a poslední řada obkladů k dlažbě, pak nám zprovozní vodu, topení a odpady i v horní koupelně a na WC, a brzdí nás obložení krbu, pak dlažba okolo něj a položení plovoucí v obýv.části. Porod se už blíží, čekám ho každým dnem, tělo vysílá signály...takže my se budeme stěhovat asi krátce po porodu, ale teď už myslím jen na miminko a aby to bylo v pořádku, musela jsem teď v sobotu speciálně do porodnice na monitor CTG, něco se jim nezdálo, takže snad už pár týdnů a budeme ve svém už ve třech. Konik a suik, to je super, že to vyjde tak rychle a v předstihu, to je úplně to nejlepší🙂

andelka
8. bře 2010

konik: Jé, tak to moc blahopřeju a závidím 😉 🙂

suik: No, my máme řemeslníky vždycky po známosti nebo z rodiny, takže zatím ťuk ťuk, jsou dobří. Snad to vydrží.

elvie: Já už jsem si říkala, že musím diskuzi zase vykutat a poptat se jak jste an tom, jestli už nerodíš 😉 koukám, že toho máte taky ještě dost, ale to už se zvládne. U nás to vypadá celkem dobře, máme novou podlahu v koupelně, všechno je připravené na pokládání dlaždic a obkladů,usazování vany (ještě jsme nechali vyměnit staré topení za žebřík, to bude zítra), umyvadla. Obývák už bude zítra ve stavu pro malování (ale to počká), v kuchyni je už elektrika, ve středu nám přivezou kuchyň. Ale ještě se musí udělat obklady a dát lino a pak teprve montovat linku. No, jak to vypadalo beznadějně, tak začínám věřit, že to zvládnem. Sice to nebude v době stěhování ťip ťop, ale to nevadí, radši postupně, jsou věci, které nejsou nutné a je lepší si na jejich výběr nechat víc času.

suik
12. bře 2010

andelko: tak to máte štěstí 😉
Elvie: no ale je to pěknej stres, já to nemusím ani jako netěhu a navíc to je do zahraničí a ještě nevíme kam (musme vybrat byt)....no snad to nějak zvládnem a já doufám, že nám někdo výrazně pomůže, sama to mít na bedrech nechci.

konik88
14. bře 2010

Holky, tak mi si objednali ložnici. Až přijde, tak se už můžeme stěhovat 🙂 Jenže se bude teprve vyrábět, takže si na ňu budeme muset pár týdnů počkat.

la_cheri__2
14. bře 2010

AHojky my se budem stěhovat snad před porodem rekontruujem baráček tchýně ona bude nahoře v podkroví my si předěláme celý spodek plus kdžy zbydou peníze přistavíme jetšě jednu místnost pro budoucí třetí dítko a do porodu bychom měli být tam.Na jednu stranu z toho mám hrůzu stěhování moc nemusím a zvlášt kdžy budu mít už panděro a tak ale zas není na výběr sem do pidibytu se s druhým prckem nevejdem navíc je už na čase se přemístit.Největší strach mám z toho že sice nic dělat nemusím ale stejně že jo tak nějak to zařízení je celé na mě🙂manža se jen vyjádří jestli se mu to a to líbí či ne a at si vyberu no a pak takový ty blbosti dekorace a tak dokupovat protože prázdné byhc to ensnesla...no to bde teda děs

elviie
autor
14. bře 2010

ahojky holky, tak jsem ještě celá🙂, na domě se dál pokračuje a už toho moc nezbývá, ale do porodu to už určitě nestihneme, takže nás to čeká snad brzy po porodu, čím dříve tím lépe, snad bude miminko hodné a bude hezky spinkat, abychom se mohli v klidu přestěhovat...kdyby se pracovalo na domě přes týden, tak možná by i ten týden na dokončení stačil, ale ty víkendy..ach jo. Manžel dělá co může i přes týden po práci, ale na zednické práce, obkládání a tak jsou taťkové a ty přes týden sami fyzicky pracují, takže to po nich nemůžeme chtít, aby chodili ještě přes týden k nám nebo si brali dovolenou, i když bych za to byla samozřejmě šťastná, ale pracují nám tam 2 roky...

andelka, u vás se to hýbe a určitě už teď jste dál než jsi psala před pár dny, to je dobře, ten čas tak utíká, viď?
suik, máš pravdu, je to stres, my chtěli bydlet už na vánoce a podívej...ale důležitější je teď to miminko, aby bylo vše v pořádku, držím palce nám všem...A kam se vůbec plánujete stěhovat?
konik88, tak i u vás to vypadá nadějně, určitě to v klidu stihnete, pokud zbývá jen postýlka a stěhování nic nebrání...
la cheri, a jak jste na tom, co máte a co ještě chybí? Jsi teprve v polovině, také to vypadá moc nadějně, že se stihnete zabydlet do porodu..Sama uvidíš, že jak se to bude blížit, tak ti bude stačit mít to základní a na dekoraci ani nepomyslíš...já hlavně toužím po bydlení v domečku i provizorním, na dekoraci se těším, ale není to teď to podstatné, to se dá i při miminku na MD🙂

konik88
14. bře 2010

elviie, no, nebrání. Moc nám nezbývají penízky na zařízení baráčku, takže tam budeme zezačátku ve skoro prázdným no. Takže zatím jsme pořídili tu ložnici a co bude s obývákem nikdo neví.

andelka
14. bře 2010

lacheri: u nás je to to samé, manžel se moc v tomto ohledu neangažuje. Momentálně sháníme linoleum - zatím co se mi líbilo nebylo do kuchyně vhodné a ty vhodné se mi nelíbily 😅

elvie: No já si říkala kde jsi, jestli už nemáte v domečku přírůstek 😉 jo jo, postupuje to pěkně, teď o víkendu sice práce stála, ale zase se začne. Nejhorší pak bude vybrat takové ty věci jako koberce, lino, světla apod. Člověka to stojí strašně moc času a energie, než se něco vybere.
U nás se dělá i přes týden, ale chlapi většinou taky chodí normálně jinam do práce. Každopádně jsou ti vaši taťkové moc hodní a šikovní a manžel taky. Po 2 letech už se blížíte ke zdárnému konci a to je super 😵

konik: Nám taky nezbývají penízky, takže sice nebudem v prázdném, ale v původním, ve starém. Moc nových věcí nepřibude. Ale to nevadí, miminku je to jedno a všechno časem bude. I vy se postupně úplně zabydlíte 🙂

simlenka
15. bře 2010

Ahoj,tak jestli vsechno klapne,tak se stehujem tento patek - ale nejak si nedelam iluze,prapuvodne jsme se meli stehovat v zari,pak pred vanocema,pak v lednu... nejdem do svyho,ale do sluzebniho baraku a rekonstrukce se protahla. od vanoc je hotovo,ale cekalo se na kuchyn,kterou snad uz zitra dodelaji! 6.4. planuju rodit,tak snad se do ty doby zabydlime 🙂 .

elviie
autor
15. bře 2010

konik88, jak jsem psala, myslím, že budete rádi za domeček, i když poloprázdný, ale opravdu postel, funkční koupelna, WC a kuchyň ze začátku úplně stačí🙂, určitě jsi ráda, že tam budete v předstihu a vše ostatní přijde postupně, miminko i pořizování nového nábytku🙂

andelka, stále ještě držím🙂My už naštěstí vše důležité máme vybrané, byl to také boj, ale řešíme to společně, takže poslední jsme teď v týdnu vybírali dlažbu do zádveří a baterie do umývátka a nového dřezu. V týdnu chodí na dům můj manžel, maluje, co je potřeba...dnes tam jdu na chvilku i já, jen poklidit po víkendu. Zítra tam budou topenáři/vodaři, mají nám už zprovoznit vodu v domě🙂, v dřezu a umývátku nainstalují baterie a vezeme jim tam i umyvadla do horní koupelny, tak by je tam také mohli dát s bateriemi...Včera byl na domě truhlář kvůli změření schodů na výrobu obložení. A máme nově po víkendu dlažbu ve špajzce a dolní koupelně, a skončilo se s posledními štuky (dodělávky na schodišti, spodní koupelně a okolo nových dveří do technické místnosti). Nás teď stojí spoustu času i jen malování, po štucích je potřeba 3.nátěrů...A také bych se netrápila starým nábytkem, hlavně, že to včas stihnete...

simlenka, držím palce, aby se to stihlo! Sama vím, jak jsme plánovali stěhování na vánoce, pak leden, pak únor a už jsme v březnu a myslím, že stěhování nastane až v dubnu...Tak pokud už čekáte jen na dokončení kuchyně, tak to snad do porodu určitě klapne i se zabydlením🙂

konik88
15. bře 2010

elvie, kuchyň tam je, koupelny dokonce dvě no a ta ložnice bude zařízená. Ještě bude zařízená pracovna, tam si totiž vezme manža nábytek odsud. No a ten obývák se nějak zařídí postupně. Uvidíme, jak nám zbydou penízky. Musíme ještě obložit schody a udělat zábradlí a to je taky pálka, jak jsme zjistili. Pak udělat omýtku na domku a dodělat zábradlí na balkóně. Pak se ještě někdy bude muset udělat plot kolem domu. No jako jsou tam ještě takové dodělávky, ale to už se fakt udělá za chodu. Třeba tam není sprchový kout v horní koupelně, ale tak zatím vana bude stačit. Pak není malé umývadýlko na dolním záchodě. Pak není v prádelně umývadlo, ale to taky hned nepotřebuju, uvidím, jestli je tam vůbec budu dělat. No a musí se zkulturnit dvůr, je to tam jak po boji 😀 Jo a v koupelně není žádný nábytek, takže se tam taky musí dodělat vestavěné skříňky na míru. Je tam na to nachystané takové místečko. Je tam toho prostě víc, ani jsem si možná na všechno nevzpomněla.

konik88
19. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem umývala okna a pěkně mě z toho bolí záda 😒 Pak jsem zabalila první dvě krabice na stěhování. Musím pomale a jistě už balit, naráz bych to asi nezvládla. Mám šílený bolesti zad, někdy se to fakt nedá. Na stěhování se netěším, ale těším se na to, až tam budeme nastěhovaní 😀

heliik
19. bře 2010

Ahojík holky. 🙂 Loni v červnu jsme se komplet stěhovali z bytu do RD. Já byla týden před termínem. 😉 Makala jsem taky, ale jen ty lehčí věci. Každopádně jsem z toho byla fakt moc unavená, ale musím říct, že se to vše zvládlo dojvětší problém tří dnů. Balit mě nebavilo, vybalovat bylo lepší.. 🙂
A pak Největší problém jsem měla pak se zádama. To mě snad ediné bolelo, krom toho, že mě párkrát píchlo v pupíku..
Takže vám všem přeji, ať to máte co nejdřív za sebou. 😀 Myslím, to stěhování, a apak příchod mimíska🙂

andelka
20. bře 2010

konik: Na stěhování a hlavně přebírání věcí a jejich rozdělování mezi mě a mamku se netěším, těším se, až budu mít pár nových věcí, až budu chystat koutek pro mimčo.... 😵

Tak hlásím, že jsem byla po delší době na bytě, konečně to tam vypadá jako u lidí, po bourání už není moc stop, stěny jsou zahlazené, připravené na malování, dneska se dělají všude obklady a dlažba, vana je ustavená, máme vypínače a zásuvky...už se to začíná vyloupávat a já začínám věřit, že duben bude měsíc stěhování 🙂

A záda - ty mě bolí tak jako tak. Hlavně se nesmíme přepínat, ať tu přehnanou aktivitu neodnesem my a mimčo na zdraví.

konik88
20. bře 2010

No já jsem od našich odstěhovaná skoro 5 let, takže mám všechno svoje. Teď bydlíme u tchýně. Tady máme dva pokoje. No, už spíš jenom jeden, z druhého se začíná stávat skladiště. Jsou tam nachystané krabice na stěhování, už pár zabalených krabic, potom tam věsím prádlo, no prostě taková technická místnost 😉 Ještě k tomu tam má manžel posilovací stroj, takže se tam nedá ani hnout. Takže jsme vlastně jen v jednom pokoji. Nemůžu se dočkat, až se odstěhujeme, už se mi o tom dokonce i zdá 😀 Tak dlouho jsem v domečku nebyla, že si to tam skoro nepamatuju. Už aby to bylo 😉

andelka
20. bře 2010

konik: No já právě ne, ale máme toho dost, takže i když se to rozdělí, tak budem mít snad obě dost, co nebude 2x tak se dokoupí. My jsme též v jednom pokoji, a už se moc těším, až tady budeme sami, až si koupíme něco nového, zařídíme místečko pro mimčo a budeme rodinka 😵 Přesně jako ty - už aby to bylo 🙂

elviie
autor
21. bře 2010

ahojky holky, tak já jsem stále ještě 2v1, Nel se nějak nechce, takže pokud se "nerozrodím" sama, tak 25.3. nastupuji do porodnice. Jinak my se budeme stěhovat snad také v dubnu, ale už tři, už aby to bylo. Teď tu obýváme také jeden pokoj a i bez miminka je tu těsno. Vedle máme také jeden pokoj skladovací, kde máme část věcí do domu, naše oblečení, věci pro mimi a tak. Včera mi manžel smontoval přebalovací pult a já si ho dnes v předporodním zápalu vybavila, dnes se bude montovat postýlka. Nějak jsme neměli tady tu správnou náladu na chystání a navíc je tu už tak málo místa, původně to měl manžel smontovat až budu v porodnici, ale Nel si dává na čas, tak toho využijeme a vše připravíme, aby věděla, že už může startovat🙂Tak se holky držte a ať to na bytečku a domečku přibývá. Balení nic moc, ale vybalování bude super, už se na to také moc těším, i když s miminkem to bude už náročnější, co se dá dělat..pa

konik88
21. bře 2010

elvi, taky budete mít Nelinku 😀 ani jsem si předtím nevšimla. Tak držím palce, ať to obě dobře zvládnete.