Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

andelka
21. bře 2010

elvie: Jé, ty jsi ještě 2v1, já na tebe moc myslím. Čeká vás teď náročné ale krásné období - nová rodina - nové bydlení 🙂 Tak ať se chce Nelince brzy na svět, abyste ji nemuseli ukecávat tím vyvoláváním. 😒

heliik
24. bře 2010

hojky holky. Chtěla bych vás poprosit o radu, doufám, že mi nevynadáte...
Jen se chci zeptat, jestli náhodou nevíte kolik stojí stěhováci... Potřebovala bych něco přestěhovat, ale abych z hruba věděla, kolik si mám zhruba připravit peněz.
Moc děkuji za rady, nebo za tipy... 😀 😀

Elvi: Moc přeju ať to půjde samo a hlavně lehce 😀 😀

berenika39
24. bře 2010

ahoj, já už to mám tedy za sebou, ale stěhovali jsme se v sedmém měsíc těhu a neboj, jde to. paradoxně to bylo snazší, protože mě moje milé a ochotné okolí nechtělo nechat nic dělat a nosit, takže pomocníků bylo dost a na mě zbyly třeba jen skleničky a hrníčky, rovnání nádobí do kuchyně a tak. není to ideální, ale jde to....ten pocit že přivedeš mrnátko do nového, čistého a připraveného bydlení je super. držím palce.

berenika39
24. bře 2010

platili jsme 2500,- za jedno velké auto s dvěma šikovnýma pohlednýma mladíkama 😉 😉

heliik
24. bře 2010

beranika39: Děkuji, a jestli se můžu jeětě zeptat, nábytek jste měli rozebraný nebo to dělali oni?? Já jen jestli je to v ceně nebo ne..

elviie
autor
2. dub 2010

Ahojky holky, tak od včera jsme už doma i s třetím členem naší rodiny, 25.3. se nám narodila malá Nela, zatím se jen hlásím, později vás dočtu..

andelka
2. dub 2010

elvie: No mně to bylo hned podezřelé, že se tu neobjevuješ 🙂
Gratuluju k Nelince, ať jste obě co možná nejvíc spokojené a zdravé a v pohodě. 😵

konik88
3. dub 2010

Jé, ahoj elviie. Tak moc gratuluju k Nelince. Pak sem hoď nějakou fotečku, ať se můžeme mrknout 😉

elviie
autor
3. dub 2010

holky, díky za gratulace, až budu mít odkud, tak nahodím do alba fotečky našeho malého pankáče, jsme hrozně vlasatý🙂Jinak my stále provádíme na domě dokončovací práce a snad se během měsíce už konečně přesuneme do vlastního, v šestinedělí a s jizvou moc práce v podobě úklidu na domě neudělám. A jak to vypadá aktuálně u vás???

konik88
3. dub 2010

Tak bude mít Nelinka krásný hustý vlásky, až z ní bude slečna 🙂 My zrovna vybíráme obývací stěnu a nemůžeme žádnou vybrat. Tak jsem navrhla, že si necháme udělat od známého. Našla jsem nějaký, co by se mi líbili, ale stojí 50 tisíc a to rozhodně nedám. Platí se tam jen za značku. Tak si to necháme asi udělat podle fotky a vyjde nás to max. na 15 tisíc. No jinak ložnice objednaná, příjde nejpozději poslední týden v dubnu nebo první týden v květnu. Takže koncem dubna jenom vymalujeme, nastěhujeme nábytek a můžeme bydlet. Moc se těším. Už aby to bylo.

andelka
3. dub 2010

elvie: Jů, tak to jsem zvědavá na malou vlasatici 😵 Hlavně fakt odpočívej, s úklidem si nechej pomoct, ono je to šestinedělí náročné už samo o sobě. A jizva tě bolí z nástřihu nebo jsi rodila císařem? No hlavně že jste obě v pořádku, za chvilku budete v novém domečku...paráda 🙂

U nás to vypadá tak, že teď se nedělá přes velikonoce nic. Ale jinak hrubá práce už je hotová, v koupelně je osazená vana, daná dlažba a obklady, na wc taky, v koupelně nové topení (místo klasického "žebřík"),v kuchyni kolem budoucí linky obklady, zadělané ďury v omítce co kde byly, no a po velikonocích přijde vodař, aby namontoval baterie a zapojil a napojil umyvadlo, pračku, dřez a pod. na odpady (teda asi, já tomu nerozumím, domlouvala to mamka 😅). Pak se bude malovat, pokládat lino a koberce, montovat světla, skládat kuchyňská linka...no a pak se bude stěhovat nábytek. Doufám doufám, že to do konce dubna stihnem. Protože tady už se pomalu nehnem a nemá ani smysl prát věci pro mimi nebo něco chystat. 😒

konik88
5. dub 2010

Krásné velikonoční pondělí přeji všem 🙂

elviie
autor
13. dub 2010

ahojky holky, v albu už mám malou Nelu, tak mrkněte🙂andelko, rodila jsem 14hodin a malá se nakonec narodila akutním císařským řezem, byla na mě moc veliká...ale vzpomínky na porod nemám zlé, vykompenzovala to péče a přístup lidí v porodnici. Takže mě bolí jizva (už o dost méně, spíše ji občas ještě cítím) po císaři nikoliv od nástřihu, k němu nedošlo..Na dům se teď jezdíme s Nel dívat s kočárkem🙂, už tam toho moc nezbývá a snad se za pár týdnů už také konečně přestěhujeme do vlastního. Andel, tobě se to blíží, stihne se maminka přestěhovat do bytu?A koniku, stěhování tedy proběhne koncem dubna nebo začátkem května? Možná se přestěhujeme ve stejný termín, my to tedy opravdu nestihli:(, to se nedalo.

andelka
13. dub 2010

elvie: Aha, takže nakonec císař - no to je fuk, hlavně že jste obě v pořádku 🙂 Jizva se zahojí a bude to OK.
No, blíží blíží a pokrok ani ne o krok. Pochybuju že se to stihne a v tom případě ani nechci domyslet jak by se to řešilo. Mám nachystanou tašku do porodnice, ale jinak nic - všechno je pořád v bednách a taškách. No zatím věřím na zázrak a taky v to, že se malému nebude chtít na svět dřív.
Jdu omrknout fotky 😵

andelka
13. dub 2010

Jé, ta je roztomilá 😵 A fakt vlasatá 😵

konik88
13. dub 2010

Ahoj Elvi, Nelinka je moc pěkňoučká. Já jsem byla taky vlasáč, když jsem se narodila, takže naše Nelča je bude mít možná taky. No my se budeme asi stěhovat první týden v květnu.

elviie
autor
14. dub 2010

Holky, díky. Andelko, neboj, já také měla vše po krabicích a taškách, týden před porodem jsem rezignovala, že se do domu nestihneme přestěhovat, a vybalila část věcí pro miminko, po termínu jsme smontovali postýlku a přebalovací pult, např. povlečení mi povlékla až mamča těsně před příchodem z porodnice, strávila jsem tam totiž 11dní. A zabydleli jsme se až když jsem přijela domů, miminko spinká často, takže není problém při něm něco udělat...Musím skousnout, že měsíc budeme s miminkem tady v jedné místnosti a pak se přesuneme do domečku, zase máš výhodu, že se bude stěhovat mamča a vy zůstanete, takže bych si v klidu připravila místnost, kde to pro miminko budeš mít-asi ložnici a je to🙂Koniku, ať vám to vyjde!🙂

andelka
14. dub 2010

elvie: No, jenže tu místnost si připravit nemůžu, dokud nebude všechno hotové. V tom je právě ta potíž. Už jsem nad tím uvažovala, jak by se to dalo provizorně udělat a na nic jsem nepřišla, prostě to nejde. Všechno na sebe navazuje a koutek pro mimčo je bohužel až ten poslední článek. 😖

konik88
17. dub 2010

Ahoj holky, tak jsme se byli podívat na výstavišti v Brně na stavební veletrh. Objednali jsme si tam obývací stěnu, měli tam na ně slevy. Pak jsme se jeli jen tak podívat do Sconta a nakonec jsme tam vzali sedačku, taky měli ve slevě, tak jsme neodolali. Takže máme už ložnici, komplet obývák. Ještě stačí jídelna a máme prozatím zařízeno 🙂

elviie
autor
22. dub 2010

Ahojky Holky, koník88, tak to je super, určitě máš z toho radost🙂

My už topíme na plyn a máme teplou vodu, kuchyň je dokončená a podlahy už máme všude položené, někde zbývají ještě lišty, na tom se teď pracuje a začnou se montovat dveře🙂Začala jsem chodit na dům opět poklízet, zlehka, vždy na chvíli...jsem asi hrozná, že 4 týdny po porodu už tam zase šurdím, ale nikdo to za mě neudělá:(Chtěla bych se příští víkend stěhovat, tak snad to není už nereálné. Tralala🙂

konik88
29. dub 2010

Holký, příští týden se stěhujeme 🙂 V pondělí snad stihneme vymalovat, jen dvě místnosti a asi né celé. No a pak "jen" přestěhovat všechny naše věci a můžeme bydlet.

andelka
29. dub 2010

elvie: Tak co, bude o víkendu stěhování?
konik: Vám to taky krásně jde, příští týden už stěhování, to je super 🙂

My budeme příští týden v úterý malovat v bytě, v pátek u nás a taky už se začnou stěhovat věci a nakupovat nové 🙂 Takže těsně kolem termínu by mělo být hotovo - doufám.

konik88
29. dub 2010

No my nestavíme, my už postaveno máme (baráček máme koupený), takže jen čekáme, až se paní vystěhuje, což bude zítra. Pak jen vymalovat kuchyň s obývákem a ložnici. Ještě uvidíme, jestli jen zdi, na kterých chceme změnit barvu, nebo celé. Je to vymalované před rokem, takže by to mělo být ok. Ještě dva týdny budeme sice bez nábytku do obýváku, ale to nám nevadí =) Jen se mi teď jak naschvál skřípl nerv dole na zádech, takže se nemůžu ani hnout. No prostě to budou muset za mě udělat všechno jiní 😀

andelka
29. dub 2010

konik: Tak to už bude opravdu brzo všechno úplně v richtiku 🙂 závidím, že budete přestěhovaní v předstihu - my teda jen tak tak, pokud teda to vyjde. Ale věřím tomu.
jo, za mě taky dělají všechno jiní, já jen radím 😅 Ale ne, zrovna teď se chystáme do Hornbachu pro lino a světla. Akorát se mi už dost blbě chodí - holt radosti těhulkování, no. Musíme vydržet.

konik88
29. dub 2010

Taky musíme nakoupit veškeré osvětlení a taky garnyže, záclony a závěsy. Ale to už můžeme v průběhu. Já byla dneska ve městě, řekla jsem si, že to rozchodím ty bolavý záda a málem jsem nedošla ani dom 😀 Takže já teď nikam chodit nakupovat nemůžu.

elviie
autor
29. dub 2010

To je fajn číst, že se to všude připravuje a brzy budeme všechny tři v novém🙂Já chodím na dům každý den uklízet, zítra mi zbývá poslední místnosti-dolní koupelna a kuchyň, a pak znovu všude vytřít, aby nebyl prach...na sobotu plánujeme rozmisťování nábytku a v neděli přesun a 1.noc v domečku, zabydlovat a vybalovat se budeme postupně...tak držím palečky!!!

fisshy
30. dub 2010

Ahojky všem!
Já jsem teď ve 30tt, a po celou dobu těhu si "užívám" rekostrukci statku, a do toho před týdnem vlastní svatbu. 😖 🙂 Takže za sebou máme vše od střechy, oken, příček, půdní vestavby, podlah, a komplet zařízení. Teď jsme tak nějak skončili s posledním úklidem po stěhování, takže si konečně začínám užívat to odpočívání s bříškem, ale bylo opravdu hodně chvil, kdy mi bylo do breku. Každý den od rána do večera na nohách na baráku, ježdění po nákupech (od potravin až po hornbach..), vaření dělníkům, úklid, práce na zahradě.. a o zařizování svatby ani nemluvě. A do toho kamarádky, které mi neustále vypráví, jak si svoje těhulkování užily - že nic nedělaly, jenom odpočívaly, a všichni je nosili na rukou (ale taky přibraly 25kg). To bych vždycky vraždila. Takže nějaké moje plánované těhu cvičení a plavání se ani nekonalo, měla jsem tolik pohybu, že večer jsem byla ráda, že sedím na zadku. Teď jsem ale zase ráda, že mimi přijde do hotového, a budeme mu moct plně věnovat. Žádné komplikace se zatím naštěstí nekonaly, tak si teď zpětně říkám, ža jsem se aspoň udržovala v kondici, kdoví jestli bych se jinak k nějakému cvičení vůbec donutila..A kdo by pak shazoval ty kila a bůčky. 😎 😉

andelka
7. kvě 2010

elvie: Tak co, už jste v domečku zabydlení? 🙂

fisshy: No koukám, že si těhotenství taky užíváš i s fyzickou aktivitou. Ale aspoň budete s mimčem v krásném novém 🙂

Pokračování naší story: v úterý jsem všechny vyděsila tím, že mi doktor řekl, že asi porodím už do týdne. Takže to začalo lítat. Mamčin byt ještě moc obyvatelný není - ale spát se tam dá (ještě chybí kuchyňská linka a umyvadlo v koupelně, museli jsme ho reklamovat.
U nás se právě maluje obývák, na kterém všechny moje přesuny závisely, takže snad zítra by se tam měl dát nový koberec a nový nábytek, přeunout nábytek z původního pokoje a vytvořit koutek pro miminko. 100% něco zůstane na rodině až budu v porodnici, ale doufám, že toho do té doby stihneme co nejvíc. 😅

konik88
8. kvě 2010

Ahoj holky, tak my máme vymalováno a včera jsme skládali ložnici. Máme krásnou, bílou, lakovanou ložnici za 60 tis. korun, do které bohužel švagr navrtal špatně díry na úchytky. Takže máme v úplně nové komodě 4 díry a nevíme, co s tím. Jsme pěkně naštvaní 😠

konik88
12. kvě 2010

Tak vidím, že tady se nikdo dlouho nehlásil. My se zítra už stěhujeme, takže dneska poslední noc ve starém a zítra nám to začíná 🙂