Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

andelka
13. kvě 2010

konik: To se stane. Co to něčím zachránit a udělat z toho zajímavost? Nám se to stalo taky, tak mám na skříňce kytičky 😅
My už bydlíme jakože sami, ale ode dneška už jsme zase tři - přibyl dám Danielek 🙂 Doma je to jak po výbuchu, pro malého mám z nábytku jen postýlku, naštěstí manžel má týden volno, tak to postupně dáme do kupy.
Blahopřeju ke stěhování 😵

konik88
14. kvě 2010

andelko, no koupím nějakou tu kytkovou nálepku a přelepíme to. Nic jinýho nám asi nezbyde. No já jsem teď sedřená jak kůň. To vybalování mě dost vyčerpává, ale už to skoro máme, tak je to OK. Trošku se tady cítíme osamělý. Je to nezvyk být v domě 6+kk, když jsme předtím byli v jedný místnosti. Ale je to na zvyku a navíc nám za chvilku přibude křiklounek, tak to bude zase jiný.

Jo a gratuluju k Danielkovi 🙂

andelka
15. kvě 2010

konik: to víš že jo. Miminko domeček zaplní 🙂
My jsme stěhovali a balili a chystali do poslední chvíle, asi i proto jsem si dost dlouho nevšimla, že rodím 😅
Děkuji.Taky už budete mít miminečko brzy u sebe. 🙂
Nálepka bude dobrý, aspoň to bude originální 😉

eveluska
17. kvě 2010

ahojky 🙂 my jeste nemame prestehovanou ani sklenicku a manzel zejtra teprve pojede poprve kousek malovat, ale vidim, ze mame jeste spoousta casu, zadnej stres 🙂

andelka
5. zář 2010

Ahoj holky, tak co, jak žijete, jak bydlíte, co děti? 🙂
My už jsme v pohodě, bydlíme sami, Dany má kouteček, po zemi plno hraček a bebech, všude plínky 😀 zabydleno dokonale. Pár věcí ještě nemáme dořešeno, něco máme ještě v krabicích, nějak není čas to přebrat a vymyslet kam s tím, ale jinak v pohodě všechno. Žije se nám moc hezky 🙂 Mamka už je taky zabydlená, má to kompletně zrekonstruované, tak někdy chodíme na návštěvu, ale častěji je ona u nás. Postupně si ještě odnáší věci ze špajzu, no já zase to místo zaplňuju - kašičkama, skleničkama (dopředu, pořád jen kojím), zdravou výživou... 🙂
@konik88
@eveluska @elviie

eveluska
5. zář 2010

@andelka tak to je fajn, ze uz mate zarizeno 🙂 my uz jsme taky zabydleny, min. tejden uz jsme udelali posledni dodelavky v detskym pokojicku, tak se konecne chystam na odpoledni sloficky a mozna jeste i na nejaky tehu cviceni 😀 i kdyz teda uz to muze bejt kazdou chvili 🙂

konik88
5. zář 2010

@andelka tak my bydlíme už skoro 4 měsíce. Ale ještě nám toho hodně chybí. Nemáme nikde lustry, záclony, koberce... Na dvoře je to pořád jak na staveništi. Nemáme v koupelně sprchový kout. Teď budeme podbíjet střechu, v listopadu se obloží schody no a na jaře se snad udělá omýtka. Potom bude ještě potřeba udělat zahrádka před barákem, teď je to jen tak nějak provizorně. Jinak se nám tu bydlí hezky, jen je moc práce, jak mám malou. Vůbec nestíhám, máme totiž zlobivce. Takže je to tu někdy jak po výbuchu 😀

andelka
5. zář 2010

@eveluska no tak paráda, takže už máte přestěhované i ty skleničky 😵 Koukám, že už to máš za pár - tak to pěkně odpočívej a nabírek energii na ten den a hlavně dny poté 😉

@konik88 jé, ty už máš po šestinedělí, že? A že nestíháš - já taky ne, pořád a to už má malý bezmála 4 měsíce 😅 a nevím jestli se to někdy zlepší. 😅 Máte toho ještě hodně před sebou, ale tak pomaloučku to taky půjde a bude se vám bydlet čím dál líp 🙂
Jinak moje heslo - bordel v bytě - šťastné dítě 😉

tetamon
5. zář 2010

Ach, holky, vy se mate, vy se stehujete do vlastniho, my zatim jen do dalsiho podnajmu, a za rok se uvidi, co dal (drahy neni jisty, kam chce dal se skolou)..
Takze nekdy v rijnu stehovani, a to jsem zvedava, jak to bude, protoze dneska psal, ze mu umrel tatka, takze mozna budu muset stehovani resit nejak sama s kamaradama, protoze bude muset resit neco u nich doma, cizinec 😕
Tak jsem zvedava, kdy zacnu talirkama a sklenickama triskat zoufale 😀

konik88
5. zář 2010

@andelka jojo, malá má už dva měsíce. Je to trošku lepší, ale teď má zas nějaký zlobivý období. Myslím si, že na to, že mám malý dítě a máme tak velký dům je tady docela čisto.

melissa0013
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
5. zář 2010

@konik88 tak to tě obdivuju, já mám 2+1 a teda mám co dělat - holt jsem nafasovala samostatnou domácnost zároveň s dítětem 😅 Ale snažím se. Dany měl děsné období ze začátku, furt řval, i v noci, po 4 týdnech jsme zjistili, že má hlad, že málo pije a nedají se dodržovat 2-3h intervaly. Jakmile jsem začala jet podle něj a vybodla se na rady, zlepšilo se to o 200% procent. Dneska mi sousedi říkají, jak mám hodné dítě, ať si toho vážím 🙂

@tetamon neboj, to zvládnete. I podnájem je dobrý, zvlášť, když nevíte jistě, jestli tam kde jste budete chtít být dlouhodobě. Mám víc kamarádek s dětmi, co žijí v podnájmu. Až se budete chtít někde později doopravdy usadit, pořídíte si vlastní bydlení 😉 v partnerově rodině teď mají jiné starosti - no brzo budete mít zase radost 😵 třeba už na nový rok 🙂

tetamon
5. zář 2010

@andelka tak to je dobre, ze jste prisli na to, co maloskovi chybelo 😉

A s tim bydlenim...no uvidim. Kdyz se musi, tak se zvladne skoro nemozny 😉 Ale mam trosku obavy, jednak je fakt mozny, ze se opozdi s navratem, podle toho, co bude potreba doma, jednak asi tim padem pada svatba pred narozenim mimca, coz taky neni az takovy problem, ale je z verici rodiny, takze mozna i to bude "sranda", ale tak...nejak to pujde...

andelka
5. zář 2010

@tetamon no, přišli, ale museli jsme kvůli tomu být 2 dny v nemocnici 😒 Teda ne kvůli tomu, ale byli jsme tam kvůli něčemu jinému a tohle jsme tam zjistili, musela jsem malého před a po kojení vážit. Doma jsem to nedělala samozřejmě a kdybysme tam nebyli, tak asi netuším dodnes, že jí tak blbě. Někdy musím kojit natřikrát. Pobyt v nemocnici s měsíčním miminkem byl děs, ale byli jsme tam jen na pozorování a dělali mu různá vyšetření, takže jsme aspoň měli potvrzeno, že je naprosto zdravoučké miminko a doktorky i sestry byly super, chodily si se mnou povídat, nakonec to bylo fajn - i zlé je k něčemu dobré.

Nevím jestli jsi to četla, ale my jsme stěhovali poslední týden před narozením Danyho, hodně jsme dodělávali až po návratu z porodky...všechno jde, však nemusí být všechno ťip ťop. Zvládneš to, kamarádi pomůžou a pak budete spolu, rodinka 🙂 No a věřící rodina - chápu, taky jsem - ale holt tohle musí pochopit. Mi přijde jedno, jestli je svatba za těhotna nebo už s mimčem, to máš prašť jako uhoď - "panenská" nevěsta už z tebe nebude, tak proč to hrotit, aspoň si pak svatbu užijete v klidu. 😉

konik88
5. zář 2010

@andelka tak to já se na nějaký rady vyprdla a kojila malou dle potřeby. Třeba i po hodině, když měla hlad nebo jak byli ty tepla, tak měla spíš asi žízeň.
Jinak já se starám o malou a nebo fakt uklízím, peru, vařím... Pro sebe žádný čas nemám. Ale jednou za týden se na všechno vy.... a udělám jen to nejnutnější, abych si aspoň trošku odpočnula.

tetamon
5. zář 2010

@andelka tak pro ne je to "prikryt nas hrich snatkem", coz chapu.
Pro me by to teda stejne byla mala svatba (na moji zadost, pac jak rikas, panenskou nevestu uz nezahraju ani kdyby cert na koze rajtoval 😉 ), coz byl ustupek ze strany drahouse, ale myslim, ze by se s hodne tehotnou nevestou taky nekasal pred sirokou verejnosti, tak to mozna nakonec uvital...

Uvidim, co drahous vymysli, treba nakonec ta svatba v prosinci bude, i kdyz by me to prekvapilo...

Necetla, a tak nejak s tim pocitam, ze holt v rijnu nazenu kamarady, ktery mam, aby mi pomohli to vsechno snest a prenest a prevezt, pac ja fakt uz jen tak nejak "vezmu decku s polstarem" za pulkou 7. mesice, fakt riskovat nechci. Takze holt budem nejspis nejakou chvilku mezi krabicema. Budu doufat, ze prte bude laskave a narodi se rozumne, takze aspon mesic bych doma na materske pobyla, tak bych snad aspon neco zlikvidovala 😉

andelka
6. zář 2010

@konik88 no mi právě radili, ať se snažím natáhnout ty intervaly aspoň na 2 hodiny, ať ho nebolí bříško. Naštěstí po 4 týdnech jsem se vybodla na všechno a jela podle něj. 🙂

@tetamon no tak už to nevrátíte, že jo, tak co nadělají, nic. Aspoň si pak svatbu líp užijete, nebo uděláte opravdu jen malou, nenáročnou. Na konci těhu už by něco většího asi nebylo to pravé, stres a tak.
My jsme stěhovali do konce těhu, nenosila jsem nic moc těžkého, ale pořád jsem byla v pohybu, balila jsem sklo a podobné věci do krabic a pak zase vyndávala, utírala prach, vozili jsme bedny do sklepa (vyklízela se obýváková stěna kvůli malování), prostě od rána do večera na nohou...nakonec jsem málem propásla vlastní porod, díky tomu že jsem pořád něco dělala, jsem si ani neuvědomovala kontrakce 😅 Do porodnice jsme přijeli v 1.30 jakože se jdeme zeptat co to znamená a ve 4h byl malý na světě. Poslední týden byla fakt náročný, doktor mi řekl, že do týdne už to bude, takže jsme museli všechno honem honem. a zvládlo se to. Když budeš rodit v termínu, tak ten měsíc ti hodně pomůže a připravíš si všechno a bude to v pohodě. 🙂

tetamon
6. zář 2010

@andelka no kez by 😉 Jsem rizikova s tlakem 😕 , navic ne nejmladsi, takze preeklampsie mi stoji za zadkem, takze doufam, doufam, ze vsechno bude v poradku a stihnem.
Ale čéče, takovy nevnimani porodu bych brala 😀 Ne, ze by mi ty tri hodiny prisly malo, ale myslim, ze by mi to i stacilo, pro pocit, ze jsem rodila 😉

andelka
6. zář 2010

@tetamon no to si piš, mně stačila ta hodina, během které jsem tlačila mimi ven - to předtím jsem ještě nevěděla, že je porod, došlo mi to až ve 2.30 během vstupní prohlídky, kdy mi doktorka řekla, že jsem na 8cm a tudíž mi bylo jasné, že ty zbylé 2 asi nebudou už dlouho trvat. Jsem ráda, že jsem vlastně celou 1 dobu porodní nevěděla, že už je to ono, tak jsem to neřešila. Na druhou stranu to byl takový fofr, že jsem si ten příchod prcka na svět nestihla ani pořádně uvědomit. Ono všechno má svoje pro a proti.
Budu moc držet palce,ať se ti preeklampsie vyhne a doválčíte to s mimčem tak, aby jste všechno v pohodě stihli 🙂 Hlavně žádný stresy, když máš ty potíže s tlakem.

tetamon
6. zář 2010

@andelka hh, hele, ja bych klidne ozelila i to vedomi prichodu prcka 😀 Beztak celych devet mesicu nemyslim na nic jinyho 😉
No, snazim se, ale poruc si... 😒 Tlak si hlidam, nastesti nevymysli zadny extra divy...

luciebx
6. zář 2010

ahojky my sme se taky stehovali kdyz sem byla ve 4 mesici a pak jak bylo malymu mesic... dost magorina ale rodina a kamaradi pomohli

andelka
6. zář 2010

@tetamon 😀 😉 no však uvidíš 😉 každopádně přeju klidný zbytek těhu a zdravé miminko 🙂 já vím, no s tlakem je to takové ošemetné, ale bude zvládneš to, jen žádné zbytečné stresy.

@luciebx nám taky rodina a kamarádi hodně pomohli, to je super, když se má člověk na koho obrátit, přece jen v těhu a s mimčem je to potřeba. A bydlet se musí.

andelka
6. zář 2010

@tetamon teda - zbytek těhu - vždyť jsi teprve v půlce 😅 jé, závidím, od 23 do 33tt to bylo moje nej období 🙂 tak přeju klidnou druhou půlku 🙂

tetamon
6. zář 2010

@andelka no jsem v te kratsi a vic tehotne pulce tehu 😀 Akorat ted holt vic v stresu, pac jednak to stehovani, jednak ten drahousuv tatinek, takze vlastne nevim, jestli se vrati, jak mel, co bude, jak bude... Ja jsem typ, ktery ma rad tyhle "osobnejsi" veci naplanovany. Nevadi mi akce v tech dalsich castech zivota, ale takovy to jadro mam rada pekne usporadany 🙂
Jak rikala segra: kopla bych do kolena toho, kdo vymyslel kec, ze tehotenstvi je nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny, je to jenom samy stres 😀 Fakt se mi od zacatku tehu lepi na paty porad nejaky takovy jobovky a prusvihy, co driv tak casto fakt nebyly 😕
Jinak: ja tak posledni tri tydny kolikrat ani nevim, ze sem tehu. Mlade ma placentu na predni strane, plus mam speka, takze ho citim jen obcas a slabe, uz mi neni tak blbe (pro zmenu me zacla palet zaha 😀 ), ale proste...oproti prvnim 4 mesicum pohodka....

andelka
6. zář 2010

@tetamon pro mě teda bylo těhu jedno z nejhezčích období v životě, i když taky nebylo snadné - museli jsme honem řešit bydlení, takže furt realitka, banka, různé papírování...pak řešit bourání, rekonstrukci, prolízat markety...šla mi z toho hlava kolem 😕 žáha mě pálila taky, hlavně v noci, dávala jsem si Gaviscon.
S tím úmrtím v rodině to máte ještě těžší, samotné stěhování by stačilo, a ještě nevědět co a jak - taky radši váím na čem jsem a důležité věci plánuju. No někdy to není co platné a musíme se přizpůsobit 😔
Mimčo budeš cítit čím dál víc, až ti to někdy přijde i protivné. 😉 Mně Dany okopával vehementně večer, když jsem už chtěla spát 😅

tetamon
6. zář 2010

@andelka to ja vim, proto si zatim to okopkavani uzivam. Ale vcera me prte vycvaklo. Od predvcerejska vecer az do skoro 22 h jsem o nem nevedela. Uz jsem resila hororovy scenare, navic jsem se bala zase jit nekam plasit na pohotovost, kdyz ty pohyby tak jako citim-necitim, ale kdyby se "neozval", tak bych dneska sla, pro svuj pocit. Nastesti mi to vecer v posteli, previt mrnavej, takhle desit maminku 🙂, vynahradil...

A protoze to bylo neplanovany tehu, tak ze zacatku panika (financne jsme s tim pocitali az fakt pristi rok, kdy drahous dostuduje a bude pracovat), pak jsem 4 mesice problila a prolitala po doktorech s tlakem, a kdyz uz by se mohlo zdat, ze to nejhorsi mam za sebou, tak tohle.... Asi to je nejaka kompenzace toho neunosnyho stesti, ze mamv brise to stvoreni, ktery me i nas trosku zaskocilo, ale o nic min milovany neni 🙂
Holt to vsechno nejak budu muset zvladnout, kdyz jedna musi, tak zvladne nezvladnutelny 🙂, ale na klidnym spanku mi to teda nepridava 🙄

tetamon
6. zář 2010

Jo, vidite, jak je to s nejakym povolenim parkovat v zonovym parkovani, kdyz nechci parkovaci misto, ale chci tam nejspis jeden den (jak dloho to trva, hodku, dve?) stehovaky?
Musim nejak pres radnici mestske casti nebo jak? 😕

andelka
6. zář 2010

@tetamon no jo, dětičky zlobí ještě než se narodí 😀
No nemáš to období lehké, ale zas bude líp. Přítel je moc daleko? Budeš dlouho sama?
rozhodně to zvládnete 🙂

andelka
6. zář 2010

@tetamon jo, myslím že přes radnici. Mamka se byla ptát kdysi na policii, když jsme měli svatbu, v sobotu, u našeho baráku bývá trh a dost plno, tak že budeme asi nějakou dobu stát na chodníku a tak a řekli, že si měla říct o povolení na úřadě - nos e to nestihlo, tak jsme tam stáli "načerno" 😅

tetamon
6. zář 2010

@andelka no pokud prijede, jak ma, tak se vrati 12.10. Coz je ted trosku otazka... A je daleko, cizinec, takze letadlem 😕

No, ted jsem kukla na google maps, tak uvidim, ale asi to zkusim nechat konovi, ob-vchod je vjezd do garaze, takze zakazany parkovani, takze bych to zkusila risknout tam... 😵