Stěhování na konci těhotenství. Zažily jste to?

elviie
29. led 2010

Ahojky, není mezi vámi někdo, kdo se stěhoval nebo bude stěhovat na konci těhotenství? Já už mám stěhování z bytu v 6.měsíci za sebou a nejspíše v 9.měsíci mě čeká ještě stěhování do domu, který dokončujeme..hledám spřízněné duše se stejnou starostí/radostí 🙂

elviie
autor
8. únor 2010

nikdo tady takový není?:(

strouzek
8. únor 2010

elvie já to naštěstí nejsem ale držím palce, jsem ve stejném tt jako ty koukám, minulý týden jsme měnili okna a malovali byt, sice máme jen dvojpokoják ale ten prach a špína je fakt všude a po těch pár dnech padám na pusu. už to fakt není sranda v 9. měs., nebýt těhu vrhnu se do toho jak drak ale takhle to byl masakr, pořád se ohýbat, když jsem vytírala podlahu na čtyřech bolelo mě břucho, těžký krabice musel tahat manža, když jsem se snažila umít okno točila se mi hlava no jazyk jsem měla ne na vestě jak se říká ale asi rovnou na papučích. takže držím palce a obdivuju že se do takové akce vydáváš těsně před porodem, já už jsem poučená že malovat nikdy více 😀

andelka
8. únor 2010

Ahojky, já sice nejsem úplně na konci těhotenství ani se nestěhujem do domu, ale koupili jsme v lednu byt, který se musí opravit (rekonstrukce sociálního zařízení a kuchyně), vymalovat, vybavit. Nestěhujeme se tam my, ale mamka se kterou teď bydlíme. My naštěstí zůstaneme tady kde jsme teď. Ale i tak nás tu potom bude čekat malování pokoje, výměna koberce, nákup nějakého nového nábytku. Docela jsem byla vyděšená, že to do narození malého nestihnem a každý den mu vysvětluju, že dřív jak na 1.máje ven nesmí, jinak nebude mít kde hlavu složit. Ale už se to začíná hýbat, pomáhá nám rodina, tak věřím, že se to zvládne. I když i tak to bude dost starostí. A samozřejmě spoustu věcí nebudu moct dělat, jako kdybych těhotná nebyla. Snad to společnými silami zvládneme, času už moc není.

elviie
autor
9. únor 2010

ahojky holky, tak přece jen nějaké spřízněné duše🙂

strouzek, ty dokonce čekáš holčičku ve stejný den jako já a také se má jmenovat Nelinka🙂držím palečky. Kupodivu mi přijde horší to stěhování z bytu, kdy se musel byt komplet vystěhovat, vše zabalit do krabic, to mě stálo při zaměstnání hodně sil. Bohužel tak situace nastala, stěhování do domečku bylo původně naplánováno do vánoc 2009, ale nestihlo se to, navíc hned první zájemce na prodej bytu kývl a my potřebovali penízky na dostavbu domu, takže nastala situace, kdy jsme se na konci roku přestěhovali částečně do domu-nábytek a částečně-my a ostatní věci k našim do RD. Miminko bylo plánováno na konec stavby, vyšlo to na poprvé a teď máme co dělat, aybchom to stihli...mě teď postačí, abychom se nastěhovali před porodem i nějak provizorně a vybalovat a zabydlovat se budu při miminku. Strouzek, tak havně, že to máte za sebou a teď už se můžeš v klidu těšit na malou🙂

andelka, tak také máte co dělat, zatím ještě čas máte a držím palečky, ať to stihnete v předstihu. My teď máme vše pro miminko zabalené, složené, oblečení mám vyprané a vyžehlené, ale opět zabalené v krabicích, už bych si také ráda užila v klidu přípravu na miminko, ale vše se dá zvládnout, v domečku nám bude lépe, tak jako i vám v novém bytečku. Miminko zase přijde do nového, uklizeného a to, že nebude vše vybalené, mě už teď vůbec netrápí. A chodíš ještě do práce nebo jsi doma?

andelka
9. únor 2010

elvie: No budeme to mít obě jen tak tak, ale zvládnem to 🙂 Já ještě toho pro mimi moc nemám, protože jak jsme tři v jednom bytě, tak to nemám prostě kam dát a musím počkat, až se ten nový byt zrekonstruuje a připraví na zařizování, odtud ubude nějaký nábytek a budu si to moct předělat podle sebe a připravit pro mimčo.
Jsem doma, do práce nechodím. V červnu jsem končila školu a už jsem práci nestihla. Tak jsem doma. Jen si ještě dodělávám dálkově pedagogické studium. No a teď ten byt, tak se nenudím. 😅

elviie
autor
9. únor 2010

andelka, snad to zvládneme tip top, u nás je to pořád takové nejisté, chvíli mi přijde, že se to hýbe a pak zase, že se nic neděje, ale dnes mám dobrý pocit po delší době, protože topenáři pracují na připojení plynového kotle a známý přivezl podlahy a v pondělí chce začít pokládat, budeme postupně připravovat pokoje, takže snad...My máme výhodu v tom, že hodně věcí do domu, z bytu i pro miminko jsme složili u našich v domě, sice teď máme na obývání jeden pokojík a je tu těsno, ale ještě se to dá...nábytek pro miminko jsme koupili před vánoci, já si postupně nakupovala drobnější věci a např. kočárek jsem objednala až včera..čas ještě máš, ale možná bych se už porozhlížela, kde a co bys pro miminko pak ráda, já se teď po prodeji bytu zaměřila na miminko, abych se pak před porodem mohla soustředit na dům..jsou to starosti, ale pak to budou už je radosti🙂A v jaké fázi teď s bytem jste nebo jaký máte plán?

andelka
9. únor 2010

elvie: Tak u vás už se to pěkně rozjíždí 🙂 Já už hodně pro mimi mám (taky u tchánovců), zatím jsem kupovala skladnější věci a mám to ve velké krabici. Na kočárek se dívám zrovna teď. Až se bude moc začít zařizovat ten mamčin byt nábytkem, tak koupíme i pár věcí sem k nám (pohovku, skříň, komodu apod.), budou to takové škatule hejbejte se. Jak se něco odveze tam a tady se to uvolní, tak budeme malovat v obýváku a dávat nový koberec + ten nový nábytek. Ten budeme mít vybraný dopředu, pak už bude stačit ho jen koupit a sestavit. Takže u nás nejdůležitější je, aby v mamčiném byla hotová elektrika, rekonstrukce koupelny a wc a kuchyň. Pak už budu klidnější. Ale za jak dlouho budeme schopni to stihnout, to nevím, jen doufám.

zuzka.o
9. únor 2010

ELVIE...já se teda přidávám do klubu... děláme jádro, výměna oken, podlahy, malování... no a kdy se budeme moct nastěhovat, nevím... ale snad do konce března.... takže mazec!!!
Přeju ti úspěšné stěhování... ale do baráčku je to nádhera 😵 😵 😵 Jak máte velký domeček? (klidně IP)

elviie
autor
9. únor 2010

andelka, v krabicích mám také všechno🙂, kočárek s autosedačkou jsem konečně včera objednala..A jak máte veliký byt a jak velký byt rekonstruujete?A na rekonstrukci budete mít firmu nebo budete dělat vše svépomocí? Chápu tě, jakmile budou ty hrubé práce hotové, tak budeš určitě klidnější, i kdyby došlo k přesunu tip top, tak maminka se může pak v klidu zabydlet, pro tebe by bylo lepší, aby se to stihlo v předstihu..ale znám to u sebe, plánovali jsme to na vánoce, pak konec roku, pak než nastoupím na MD, ale na domě pracujeme svépomocí převážně o víkendy, takže hodně prací prostě trvá, pokládku podlah už jsme svěřili i z časových důvodů známému..teď budu ráda, když se to tip top stihne, musíme to nějak zvládnout..

zuzka, tak jste se také pustili do přestavby a chápu dobře, že bytečku? I tak je to mazec, navíc když čekáš dvojčátka, ale pořád si říkám, že lepší s miminkem v bříšku než se narodí, pak budu mít úplně jiné starosti, navíc u prvního miminka budu asi mírně "mimo"🙂a ty navíc se dvěma...Domeček stavíme už 2.rokem, je to prostorný podkrovní domeček se zahradou. Do konce roku jsme byli v bytě 2+1 malého paneláčku, teď se tísníme v domě u našich, výhodou je, že náš dům je kousek od nich. A ty jsi zuzka také doma?Držím nám palečky v těhotenství i stěhování do nových hnízd🙂Jsem na jednu stranu ráda, že nejsem sama, že řešíte s miminkem v bříšku podobné starosti jako já...

konik88
9. únor 2010

Ahoj elviie. My se budeme stěhovat v osmém měsíci do nového domečku. Trošku se toho bojím. Poprvé budu ve svém, budu si muset zvykat se starat o celou domácnost. Baráček je docela velký a navíc k tomu hned dítko, ale snad to zvládnem 🙂

elviie
autor
10. únor 2010

dobré ráno, konik88, to určitě zvládnete, neboj, já ty obavy také měla, ale jedno stěhování jsem již "přežila", tak věřím, že i to druhé teď před porodem..navíc do nového se člověk těší a já nevím jak vy, ale mně přijde, že mi miminko dává energii na to to zvládnout, aby mělo připravené bydleníčko🙂Jinak domeček už je jiné než byteček, více místností a více řešení, celé dva roky stále něco řešíme a ke konci se toho řeší nejvíce, hlavně, aby to navazovalo..na MD teď řešením věcí do domu trávím hodně času..přeji, aby se vám povedlo se přestěhovat v 8.měsíci a měla jsi ještě pár týdnů na zabydlení. Chápu i tvé obavy, aby si to zvládla s domácností, ale v šestinedělí to asi nikdo od tebe čekat nebude, snad pomůže přítel/manžel a postupně se "zajedeš"..

mpavlinka
10. únor 2010

Ahojky,

mne čeká stěhování v 8. měsíci 😉 Z bytu do domečku. Předpokládám, že to pro mne bude akce "pan Lorenc" z na Samotě u lesa... Budu vše dozírat a řídit 😀 Doufám, že mne z toho neklepne 😅

elviie
autor
10. únor 2010

nás tady už je🙂čím to je, že se stěhujeme takhle ke konci těhotenství, nám se tedy prodloužila stavba domu díky tomu, že na něm pracujeme sami/svépomocí..

zuzka.o
10. únor 2010

ELVIE.... my se stěhujeme do bytu 2+1, který právě prochází velkou a zásadní rekonstrukcí. Stěhování je v dohlednu, snad do konce března. Později bych už asi ani nic nezabalila, s ničím nepomohla... ale i tak se toho docela děsím. A budu jako píše Mpavlinka... pan Lorenc... dozírat a úspěšně řídit přesuny. Akce Kulový blesk 😀
Pak budu mít snad měsíc na zabydlení, zahnízdění... než přijdou dvojčátka na svět. Určitě je lepší se stěhovat těhotná než s malým miminkem. Já doufám, že se vše povede.... i vám všem "stěhovalkám" přeju rychlé stěhování bez nejmenších problémů 😉

andelka
10. únor 2010

elvie: No, rekonstruujeme 1+1 a budeme v 2+1. Něco budeme dělat sami (teda hlavně manžel a brácha), na něco si někoho pozveme (elektrika, koupelna - odpady, obklady, montáž zařízení), malovat sami taky nebudem, přece jen odborník to udělá lépe, rychleji a kromě mě chodí všichni do práce, takže se ušetří čas. Máš úplnou pravdu, že až budou hotové ty hrubé práce, tak budu klidnější, protože dovybavovat nábytkem a pod. se dá postupně.
Zrovna zítra jedeme do Bauhausu omrknout koupelny a dveře, pak nás čeká kuchyňská linka - tu nebudeme objednávat a nechávat vyrábět, ale koupíme už hotovou sestavu, vyjde to levněji a je to rychlejší. A pro jednoho člověka to nemusí být žádný exclusive.

konik: Tak jsme na tom stejně, taky budu mít poprvé svoji domácnost a miminko k tomu. Ale zvládnem to, určitě 🙂

mpavlinka: pan Lorenc 😀 to je přesné - já taky uvažuju, jak se vlastně zapojím, když nemůžu nic moc dělat - maximálně pomáhat vybírat zařízení apod. No ale dozor je taky důležitý 😀

zuzka: Vy toho máte taky hodně - okna, podlahy, to je velká rekonstrukce, to my nemusíme (ještěže tak).A plánuju to stejně jako ty - duben by už mělo být období hnízdění a zabydlování. Snad nám to oběma (a celkově všem) vyjde 🙂 A gratuluju k dvojčátkům 🙂 My teď máme v rodině troje 🙂

elviie
autor
11. únor 2010

dobré ráno, tak jsme všechny ve fázi přestavby nebo dokončovacích prací...my měli na domečku na určité práce také řemeslníky (voda, topení, elektriku dělal manžel s kamarádem, sádrokartony, kuch.linku vyrobí truhlář, stejně tak obložení schodů), jinak si všechno včetně obkladů koupelen děláme sami za pomocí tatínků. Andelka, naposledy jsme také řešili, zda pokládat plovoucí podlahy sami nebo firma-známý, pro úsporu časi i kvalitu, ale hlavně pro úsporu času (přece jen to mám za pár), nám ji bude pokládat známý, začíná v pondělí🙂postupně mu budeme chystat pokoje-vyklízet a malovat...jinak "pan Lorenc" je opravdu vtipné označení, akci "Kulový blesk" už máme za sebou, stěhování do domečku bude klidnější, protože tam nábytek máme složený, jen se bude dávat na místo, popř. skládat a budou se vybalovat krabice...jinak jsem asi blázen, ale já na domě pomáhala celé ty dva roky, nebyl víkend/volno kdy bych tam nebyla, chodím tam stále, sice už na kratší dobu a nedělám těžké práce, ale stále pomáhám, asistuji, uklízím, maluji a tak..takže jsem připravena se i postupně stěhovat a zabydlovat, pomoc mi nabídla mamča, tak snad to zvládneme časově a já i fyzicky🙂
Jinak my s manželem bydleli 4 roky sami, takže teď mírně trpím v domácnosti s našima, přece jen už jsme zvyklí na své, na soukromí a tak, takže už se nemohu dočkat domečku🙂
A kde teď ostatní bydlíte?

andelka
11. únor 2010

elvie: My bydlíme od svatby s mamkou (2,5 roku), takže tohle bude naše první samostatné bydlení, moje první domácnost a ještě k tomu první mimčo 🙂
Na podlahy bych si netroufla, na koupelnu taky ne, ale přípravné práce budou dělat chlapi sami, to jo. Zítra se bude demontovat kuchyňská linka a připravovat kuchyň. U nás je to horší s tím, že máme klíče teprve od ledna, takže to musíme stihnout nejlépe za 2 měsíce a tatínky nemáme (teda jednoho jo, ale má málo času) a chlapi chodí do práce, že jo, tak toho času moc nezbývá. No nějak se to bude muset zvládnout, když už jsme se na to dali. 😅

elviie
autor
11. únor 2010

andelka, to se určitě zvládne, je to boj🙂Zatím starost, ale pak radost🙂tak si to říkám já...My bydleli u našich cca půl roku než jsme si našli vlastní bydlení, i teď se utěšuji tím, že je to jen na chvilku, naši jsou zlatí, jsme rádi, že tady můžeme být, ale...U vás je zvláštní, že předěláváte byteček, který nebude váš, tam, kde jste je to již zrekonstruované podle vašich představ? Moje sestra to měla podobně, bydleli a předělávali nejprve byt švagrově matce a až se přestěhovala do bytu, tak začali s rekonstrukcí domečku a s miminkem to měli tip top a některé věci dokončovali až po narození miminka...Tak se již u vás také něco děje, pomalu ale jistě🙂My na domě děláme také převážně o víkendy, všichni chodí v týdnu do práce, takže v týdnu tam jde max. manžel a sám toho tam večer už moc neudělá...Jinak u nás se to trochu zrychlilo, teď v týdnu tam pracují topenáři na připojení plynového kotle a po víkendu nastoupí známý na pokládku podlah, akorát jsem si myslela, že mu budeme postupně připravovat pokoje a pokládka se rozloží do delšího časového úseku, např. týdne, ale dnes mi sdělil, že je chce v pokojích položit během 2-3 dnů, tak musíme udělat bojovou poradu jak to stihnout, někde chybí vyklizení, někde vymalování, jeden pokoj je kompletně zastavěn nábytkem z bytu...zase bych byla ráda, aby se to rozpohybovalo a urychlilo, ale bude to teď asi náročné...

andelka
11. únor 2010

elvie: Ne ne, tady se bude dělat rekonstrukce později. My jsme to museli udělat takto, protože jsme si nemohli dovolit vysokou hypotéku, takže jsme koupili 1+1, které teď předěláváme a tam se nastěhuje mamka a my zůstáváme v původním 2+1. Na placení ještě nejsme dohodnutí, ale větší část bude platit mamka. My pak budeme platit rekonstrukci zase tady. Takže jakoby ona nám a my jí, prostě jsme si ty byty vyměnili. Vlastně to máme podobné jako tvoje sestra (až na ten domeček 😅 )
To teda máte co dělat, aby to bylo do 3 dnů, bude to makačka, ale zas to budete mít dřív hotové. 🙂
U nás je to na nic, přes týden jsou všichni v práci (ještě že brácha a švagrová dělají na směny, tak se něco dá i přes týden), já sama neudělám nic, že. O víkendu mám co 14 dní školu, v neděli celé dopoledne těhucvičení a pak jsem úplně mrtvá, většinou po obědě spím.
Teď zrovna čekám na mamku, že pojedem omrknout co mají v Bauhausu. Pro mě je i to camrání po obchodech dost náročné, často mi tvrdne břicho, mám mít spíš klidový režim - haha 😅

konik88
11. únor 2010

elviie, manžel snad pomůže. Už teď říká, že až přijede vždy z práce, tak mu odevzdám prcka a bude mi ho půjčovat jen na kojení 😀 a já si budu dělat, co potřebuju. No ale to uvidíme, snad to zvládneme.

konik88
11. únor 2010

Jinak my teď bydlíme u manželových rodičů. Jsme tu vlastně už od té doby, co jsme spolu začali chodit. Ze začátku jsem tu teda byla tak střídavě. Jinak tak na pevno tu s manžou bydlíme tak 3-4 roky. Už mě to tu trochu leze na nervy. S tchýní a tchánem vycházíme dobře, ale.... Víte jak to je. Prostě je lepší bydlet ve svém. Navíc tu bydlí i švagr s přítelkyní, takže fronty u ledničky, v koupelně. No prostě se nemůžu dočkat, až budeme ve svém.

k.ate
12. únor 2010

Ahojky, my jsme se měli stěhovat 14. září a 15. se malej narodil, takže to musel odstěhovat manža, chudák, sám 🙂

elviie
autor
12. únor 2010

Tak my se včera po bojové poradě dohodli, že se to pokusíme za těch pár dnů stihnout a připravit pokoje (4 v podkroví + 1 v přízemí) na pokládku podlah, začali jsme s manželem včera, pokračovat budeme dnes a o víkendu..abychom nedopadli jako psala k.ate:)Jinak kamarádka to měla podobně, dokončovali dům a stěhovalo se vše z bytu v době, kdy byla v porodnici, s malou už přišli do nového...ale po pravdě bych si ráda věci vybalila sama..

Andelka, to toho máš také dost - rekonstrukce, škola, cvičení...já se po nástupu na MD soustředím už jen na dům a přípravu na miminko, abych měla vše koupené, i když je vše stále zabalené. Pro miminko dokoupím poslední maličkosti dnes a mohu být klidná a věnovat se již plně domu. S organizací rekonstrukce by vám měla asi nejvíce pomáhat mamča, aby to bylo podle jejích představ, když tam bude bydlet..

Konik88, tak to je fajn, že se manžel k tomu tak staví..my to máme tak, že si manžel chce vzít po návratu z porodnice 14 dní dovolenou, tak pomůže s miminkem a dokončí se co bude potřeba k zahnízdění🙂A úplně tě chápu s tím společným bydlením, vy tam jste navíc v 6, my ve 4, ale také to stačí - přesně v ledničce jedna polička, v koupelně také, jedna kuchyně, jedna koupelna a záchod, i když je to dům, tak je tu poměrně těsno...obýváme jeden pokoj.

andelka
12. únor 2010

elvie: Jo jo, to ona pomáhá hodně (vybírá si vlastně všechno - linku, obklady, jestli vanu nebo sprcháč a pod., já jen konzultuju), pomáháme si všichni. Příští týden už bychom měli vědět, kdo a kdy nám udělá tu elektriku, tím se musí začít. V neděli přijedou tchánovci a půjdem se na byt podívat a třeba se taky nějak zaangažují, uvidíme. Doufám, že v dubnu už se bude řešit jen nábytek a já si budu moct všechno připravit na miminko.
Takže jdete do toho, jo? Bude to zápřah, ale zas to bude dřív z krku. :-
My jsme teda na 2+1 tři, taky máme svůj pokoj. Ale jinak - největší sranda je, když se dopředu nedomluvíme a kdeme v jeden den nakupovat všichni 😀
Určitě je super, když může být tatínek po příchodu z porodky nějakou dobu doma, můj bude doufám aspoń týden. A už teď se těší, co bude s mimčem dělat, až přijde z práce 🙂

konik88
12. únor 2010

elviie, manža si může vzít jen týden dovolenou, ale aspoň ten týden chci, aby se mnou byl doma a pomáhal mi. Pak to budeme muset nějak stíhat sami. Ale budou za náma jezdit babičky a kamarádka, tak ty taky občas pomůžou, tak snad to nějak zvládnem.
Jinak mi tady máme dva pokoje, ale v tom druhém má manža posilovací stroj, takže jsme stejnak jen v tom jednom. Švagr s přítelkyní hned vedle. Strašní puberťáci, dělají hrozný rámus, všechno jde slyšet, no hrůza.

elviie
autor
12. únor 2010

andelka, tak snad se to již začne brzy "hýbat" a budeš mít hned lepší pocit🙂K těm nákupům, já dnes nakoupila a neměla jsem to v ledničce a mrazáku kam dát:(to je dilema..naše lednička už stojí v domě na místě, kde bude stát, "běží" nám tam mrazák..už se těším na naši novou kuchyňskou linku🙂
Jinak bych určitě byla ráda i za ten týden, ale manžel si chce vzít 14 dní, v zaměstnání to tak dělají i ostatní tatínkové, i kvůli domečku to bude lepší, rychleji se zabydlíme - otázkou je, zda dojde ke stěhování těsně před porodem nebo těsně po. A co studuješ za školu?

konik88, já to mám opačně, už teď se trochu obávám návštěv v šestinedělí. Ráda bych to zvládla jen s manželem. Napiš něco víc o domečku, jak veliký, pracuje vám tam firma..

luciebx
12. únor 2010

ahojky.. my sme se prave dostehovali a sem v pulce tehu ale take me ceka jeste jedno stehovani tesne pred koncem chceme totiz kupovat domecek a byt ve svem nez se mimi narodi takze tu urcite nebudes sama....
docela se toho bojim pac toho moc neudelam.. budu zaviset na pritelovi a jeho rodicich a kamaradech.... no ale snad to zvladneme....

konik88
12. únor 2010

elviie. Domeček je 6+kk. Na domečku už nikdo nepracuje, ten je hotový. Stačí dodělat jen fasáda. Je to novostavba, kterou jsme koupili od manželů, kteří se rozvádí. Chtěli jsme stavět svůj. Ale zařizovali jsme vše dva roky a pořád se nic nedělo a teď s mimčem už na stavbu není čas. Naskytla se nám tato příležitost. Domeček se nám moc líbil, byl za příznivou cenu a vše máme bez nervů. Paní tam potřebuje ještě do dubna zůstat a dům se musí zkolaudovat.

elviie
autor
13. únor 2010

lucie, tak to máte podobně jako my, jedno stěhování už mám také za sebou a další před sebou..určitě to zvládnete, pomocníci budou potřeba, my jsme závislí na tatíncích a maminky zase pomáhají s obědy. Jinak já na dům chodím stále, dnes jsem tam byla od 8:00 do 17:00, uklízím, maluji kam dosáhnu (stěny pod šikminy v podkroví), asistuji při pokládání dlažby nebo při obkládání a tak...Jsem za dnešek unavená, ale jinak se cítím dobře, dnešek je spíše výjimka, jinak tam už chodívám jen na 2-3 hodinky, ale tlačí nás čas...

konik, tak to máme domeček stejně na počet místností, máte velikou výhodu, že už je hotový a jen se zabydlíte a zařídíte podle svého...to vás nebude stát tolik, času a energie.

andelka
13. únor 2010

konik: no, to máte opravdu fajn 😵

elvie: dodělávám si pedagogické studium. Původně jsem měla mít v době termínu porodu závěrečné zkoušky, ty se ale dají přesunout na konec listopadu. Ale dneska jsem se dozvěděla, že do 6.4. musím mít odevzdanou závěrečnou práci a hotové všechny dílčí zkoušky, i když na závěrečky nejdu v původním termínu. Tak jsem dost zdrblá z toho. Naštěstí se práce na bytě ode mě moc neočekává, spíš courání po obchodech apod.