Studium a dvě malé děti. Jste na tom podobně?

r123
18. pro 2008

ahojky zakládám tohle téma jelikož jsem nenašla podobné a vyhledávač mi najde jen samé hlouposti. je mi 22.jsem na mateřské mám dvě děti.kluka skoro 4(chodí do školky)a holku 9 měsíců!chystám se od září dodělávat střední školu!máte někdo podobnou situaci?mám obavy že to bude hodně těžké tak si chi jen tak pokecat a pomoct si navzájem z maminkama co jsou na tom podobně 🙂

zakarin
18. pro 2008

ahoj,já s tím sice zkušenosti nemám,ale moje sestra ano. Záleží jestli to budeš dělat dálkově nebo to bude denní studium

r123
autor
18. pro 2008

určitě dálkově.denní si dovolit nemůžu neměl by mi kdo hlídat

r123
autor
18. pro 2008

i když je fakt,že na škole kam sem chtěla jít(střední pajdák)mi říkal rovnou pan ředitel,že by to možná teoreticky šlo nějak udělat!domluvit si náhradní termíny zkoušek.docházet si pro učivo atd...!no nevím

janulle22
18. pro 2008

ahojky...ja jsem studovala...kdyz se mi malej narodil koncila jsem 2rocnik...s pomoci babicek jsem chodila 1tydne do skoly a 2x tydne na praxi...nemela jsem ani dalkove nic...jen se mi vice odpoustelo...ted si asi dodelam maturitu a tak od zari pokud me vezmou budu chodit do skoly...takze se pridavam do klubu...ale tema tu je tak nevim jestli te nezavrou...a ty budes delat skolu znovu od prvaku...?a jakou..?

r123
autor
18. pro 2008

ahoj no chtěla bych střední pedagogickou!ale to je denní!tak uvidím jestly by to šlo nějak se individuálně domluvit.no a jinak asi obchodku dálkově!jj od prváku!!!ale už se docela těším.přídu dost hloupá co sem na mateřské ☹ příde mi že sem spoustu věcí zapoměla!a taky že se dostanu trochu mezi lidí-nový lidi! 🙂 koukám,že jsi z brna co jsi studovala?a maturu kde?

janulle22
18. pro 2008

ja mam odevni a kadernici ...do brna jsem se prestehovala pred par mesici...no asi na janske a pak jeste kdesi v chrlicich...

r123
autor
18. pro 2008

jj na jánské je!je toho myslím v brně víc zkus to trochu proštudovat.a myslím,že když si zajdeš na pracovní úřad a řekneš že chceš nástavbové studium z maturotou tak ti řeknou kde je ta možnost!teda myslím že je to tak 🙂

janulle22
18. pro 2008

no ja na netu nasla jen tyhle dve...:(ale jsou hrozne daleko...bydlime v Medlankach takze xkrat prestupovat a tak...neznam to tady takze to bude jeste vesely...nemam tu trvale bydliste tak nevim jestli mi poradijou...

majatob
18. pro 2008

ahojte, pridavam se do tematku 😀 ja mam sice dite zatim jedno (pokud uz neni v brisku segra), ale skoly delam dve, jednu denne a jednu dalkove a zatim nemam vubec problem, ze by to neslo... spis su obcas lina se ucit, ale nakonec stejne musim 😀

r123
autor
18. pro 2008

tý jo tak to máš můj obdiv!!!! 😕 jj taky bych studovala v klídku denně jenže budu ráda když budu moct dálkově nebo večerně.manžel chodí na směny takže mi nebude moct pokaždé hlídat.tchýně chodí každý den okolo čtvrté a tchán až večer.moje mamka má dvě zaměstnání takže nehrozí!!!no uvidíme!!!malýho můžu nechat dýl ve školce,ale malou bych musela leda strčit do rance a vzít sebou 😀 o tom učení mi povídej učím se i teď na matéře abych tolik nevypadla z rytmu,ale práce a lítání kolem dětí až až a pak když mám klid tak se musím hooooodně nutit!!!

janulle22
18. pro 2008

maji-tyyy jo dve skoly..?tak to je masakr...te normalne obdivuju...ja by jsem to asi nedala...uvidime jak mi pujde ta jedna a jestli me vubec prijmou... 😅 😒

majatob
18. pro 2008

r123, jj, ja mam vyhodu, ze studujeme oba, takze mame rozvrhy domluveny tak aby se kryly co nejmin a Tobika si prehazujem, nebo si ho muzu vzit temer vsude sebou kdyz hlidani nemam 🙂 letos jednu skolu koncim a premyslim, ze si prihlasim misto toho jeste jednu...zalezi na tom, jestli se hned zadari se sourozencem 😀
jani, neni co, na jedne mam individual a druhou jednou mesicne...akorat dokopat se k tomu udelat vsechny ukoly a pripravit se na zkousky, to je obcas kruty premahani.. 😀

r123
autor
18. pro 2008

janule tak toho se taky obávám.plánuju si jak budu studovat,ale aby mě nevykoply hned u dveří! 😀

janulle22
18. pro 2008

tak to verim...ja vubec nevim jak se dokopu ucit...jak to chodi na dalkovem studiu...?nevim ketre se vybrat...

majatob
18. pro 2008

jani, zalezi jak kde, kamaradka ma dalkovy a sedi ve skole tydne jeden den...ja mam jeden vikend v mesici a jeste nepovinne, kdyz neudelam zkousky, je muj problem, ze jsem nechodila, kdyz jsem mohla...ale za ty tri vikendy se stejne pul roku probrat neda... 😅

janulle22
18. pro 2008

u dalkoveho je to spis u samouceni ze..?ja asi risknu vecerni jsou to 3dny v tydnu a snad to bude na pochopeni vic casu... 😅 😉 ...tak ja snad verim ze se mnou dvere nevyrazej a aspon se podivaji na znamky... 😅 😀

r123
autor
18. pro 2008

nic musím jít koupat.Lejlinka už je nevrlá a Kryšpín už taky zlobí.jdu napouštětě vanu!!!tak zase třeba pozděj večer nebio zítra! 🙂

r123
autor
19. pro 2008

bré ráno studenti a studentky 😀

janulle22
19. pro 2008

dobre rano...
reka bych ze spis jen studentky.. 😀

martinka79
19. pro 2008

Ahojky, já studoval při dceři VŠ bakaláře, kterého jsem dokončovala a dceři bylo 0.5roku, potom jsem o rok později šla studovat navazující studium VŠ a dva obory o rok po sobě. Občas hlídal manžel nebo babi a jinak jsme si ji vozili sebou. nejhorší bylo dojíždějí do školy. JInak studium je pohoda, když vás to baví. takže já studuji neustále a není to na obdiv. Náročnější je práce a dvě děti doma. protože z práce chodíte vyšťavené a unavené a někdy psych. plné dojmů (ve školství) určitě, ale do školy jsem si šla docela odpočinout. 🙂
hodně zdaru při studiu. 🙂

janulle22
19. pro 2008

marti je to na obdiv...studovat mit dobre vysledky a jeste se atarto dite,manzela,domacnost...to je dost vycerpavajici...jako nejde rict ze by me skola bavila,ale bude to zmena a udelam neco sama pro sebe a budu mit lepsi pocit ze sebe same...jen doufam ze se dostanu...mrzelo by me kdyby ne... 😖

r123
autor
19. pro 2008

jani jo jo přesně tak to cítím i já těším se na tu změnu a na to že udělám něco pro sebe a když se to povede tak se budu cítit líp!

janulle22
19. pro 2008

no a pak jeste vosku a budu spokojena ale to uz bych chtela moc asi...budu rada kdyz se dostanu na nastavbu... 😀 😀

r123
autor
19. pro 2008

jj taky to tak vidím,ale má taky takovej velkej sen udělat sy vš psychinu no ale to snad opravdu možná někdy......

tannawe
19. pro 2008

pekny den...myslim,ze dalkove studium cehokoliv se da zvladnout klidne i se dvema detma. Je to otazka planovani a umet si to dobre nacasovat a hlavne nebyt moc unavena. Ucit se da vecer, kdyz je dalkove jednou mesicne o vikendech tak to muze hlidat pritel nebo manzel. Vecerni studium je ale uz trosku narocnejsi...jsou to tri puldny v tydnu a tam uz se zada uplne normalni priprava, vsechno pomalu jako na dennim takze ten kdo se nerad kope do uceni, nerad dela ukoly atd. tak si musi vzit na pamet, ze tohle je fakt navrat do skolnich skamen se vsim vsudy! 😉
Jinak hodne ucitelu na techto oborech, kde si lide dodelavaji vzdelani ma pochopeni pro maminky s detmi, ale neni to tak, ze by vam prominuli uplne vsechno...clovek to muze delat i na ctyrky, kdyz mu to vyhovuje, ale nejdulezitejsi je si opravdu najit ten cas a pripravovat se do skoly ne proto, ze musim, ale proto, ze chci. Jinak vas to brzy omrzi, budete z toho podrazdene, protoze vsechna zkouskova obdobi jsou stejna at na ss nebo vs,shon, stres a psycho pred zkouskou. Ale fandim vam! Urcite se to zvladnout da... 😵

majatob
19. pro 2008

tannawe: zvladnout se to urcite da, akorat bych dalkovy nebrala zas az za takovou flakarnu jak to od tebe vyznelo, je fakt, ze sedet se tam nemusi, na druhou stranu, musime odevzdat vsechny ukoly co denni, shanet si sami informace a tak...a pozadavky u zkousek jsou na vsechny stejny, takze to neni zadnej svindlkurz... 😀

tannawe
19. pro 2008

majo ja jsem to ani nepsala jako flakarnu...jsou lidi,kterym samostudium vyhovuje. Me treba ano...proto je pro nekeho lepsi rozhodne vecerni, protoze ho vic vedou ucitele, latku mu vysvetli stejne jako na dennim, je to akorat zhustene a dalka je proste vic na tobe. 😉 a myslim, ze priprava na zkousky na dalce je mozna vetsi hard corek nez na vecernim. Delala jsem oboje, takze muzu posoudti 🙂

majatob
19. pro 2008

juj, ta promin, spatne pochopeno 😀

janulle22
19. pro 2008

taky si nemyslim ze dalkove je brnkacka...ale vecerni uz je lepsi ze materialy na uceni dostanes a vic toho pochytis ve skole a vic ti toho vysvetlijou...vim ze me to brzo omrzi a budu nadavat ze jsem tam lezla...kdyz jsem chodila na skolu s malym tak jsem byla rada kdyz sem vypadla a byla rada ze mam i jyny starosti nez jen kolem malyho a z toho zas byli dny kdy jsem se chtela na vse vykaslat...ale muj pritel me povzbuzoval a veril ve me a byl mi oporou a nkonec jsem skolu dodela se trema 2 na vyucnim liste... 😉 spokojena jak zelva sem si ho odnasela domu... 😉 takze sice se ted tesim a moc si preji se tam dostat a vim ze budu nadavat ale hlavni je ze mam vubec snahu se neco naucit noveho a jit studovat s ditetem...nebude to lehky ale kdyz se chce zvladnout se to da...a ja to doufam zvladnu...treba s trojkama ale zvladnu>.. 😉 si verim ze...? 😀 tak jinak aspon se o to pokusim...to uz zni lip a nenamyslene ne...? 😀 😀

majatob
19. pro 2008

jani, v tomhle je dulezity si verit 🙂 taky verim tomu, ze tu skolu proste udelam... 😀 ale prastila bych s tim nejradsi kazdyho pul roku... 😀 😀 😀