Svatba před miminkem. Jak to máte Vy?

susal
9. srp 2007

Zajímalo by mě, jak to máte Vy? Nejprve jste se vzali, a pak začali přwemýšlet nad miminkem, nebo jste se vdávaly kvůli miminku nebo všemu nechávátě volný průběh a máte miminko s přítelem a svatbu plánujete "někdy". Jsou výhody / nevýhody, které plynou pro dítě z manželství nebo pokud jsme nesezdaní?

My se teď s přítelem snažíme o miminko, o svatbě jsme nikdy zatím konkrétně nemluvili (jsme spolu něco přes dva roky). Jeden den minulý týden se mě přítel tak opatrně zeptal, jak si to vlastně představuji, jestli budu chtít svatbu, jakmile zjistím, že jsem těhotná a všechno rychle organizovat, jak to dělali jedni známí. Zase mu něco šrotovalo hlávkou a neráčil to diskutovat se mnou. Tak jsem ho uklidnila, že na svatbu nijak nespěchám, ale "časem" bych nebyla proti. Zjistila jsem, že měním názor, jak jsem dřív tvrdila, že svatba "není potřeba", docela bych "ten kus papíru" brala. Ani ne tak pro to, abych si přítele připoutala, spíš to vnímám jako potvrzení toho, že se máme rádi a budeme se navzájem podporovat. I když samozřejmě oddací list toho není zárukou.

lucinecka
12. srp 2007

Já jsem taky v tomhle "stará škola" a chtěla jsem nejdřív svatbu a pak mimčo. Jsem ráda že už teď s manželem nosíme stejné příjmení a jsme opravdová rodina. Jinak bych to nechtěla, ale je to každého věc, každá to cítíme jinak 😉

Moje dvě kamarádky se vdávaly těhotné. U té jedné to bylo tak, že když bude mimčo, bude svatba. Takže jakmile otěhotněla začali chystat svatbu, vdávala se ve 4.měsíci a šla v 9 spát, protože byla KO. A druhá kámoška se vdávala až v 7.měsíci, byla děsně unavená a vůbec si svatbu ani přípravy neužila. Měla už jiné starosti a radosti. Takže myslím, že to správné svatební šílenství a plánování jde spíš bez pupíku, tahle "větší" radost by podle mě měla přijít potom, aby si člověk užil oboje. 🙂

bihan
12. srp 2007

Lucinecka - my sme mali svadbu s bruškom plánovanú (svadbu som začala plánovať rok dopredu) a tiež som sa vydávala v 4. mesiaci, spať som išla o piatej ráno a bolo mi super 😉 Všetko je individuálne.

lucinecka
12. srp 2007

Bihan, tak to jsi machr 🙂 Já mluvím jen ze své zkušenosti, ale máš pravdu, je to hodně individuální a je na každé z nás jak se rozhodne a co jí bude vyhovovat 😉

poleva
13. srp 2007

myslím si, že najprv svadba a potom dieťa, ale je to individuálne

lenka002
13. srp 2007

Ahojky, já jsem se vdávala před 2 lety a byla jsem ve 4 měsíci těhotenství.A bylo to super užila jsem si to.

veronikap
13. srp 2007

my sme mali na pláne najskôr svadbu a potom bábo.. ale keďže bábo sa podarilo po veľmi krátkej dobe snaženia a bývalo mi zle, svadbu sme odložili.. ja sa chcem na svojej svadbe aj zabaviť.. teraz máme nádherné dievčatko a svadbu naplánovanú presne na deň jej prvých narodenín 😵 😀 a už sa neviem dočkať ako si to všetci traja krásne užijeme a budeme mať tú najkrajšiu družičku 😵

mobina
13. srp 2007

My měli jasno v tom, že si svatbu chceme pořádně užít se vším všudy, takže těhotná nevěsta by byla čára přes rozpočet, takže u nás mimi určo až po svatbě, ale kdy vysadím HA bylo jasné už před svatbou 😉

andrea.m
13. srp 2007

my sme svadbu plánovali 11 mesiacov pred dátumom sobáša a ked sme už boi tak rozplánovaní tak sme naplánovali a bábo a vydávala som sa v 10tt.celú svadobnú noc som pretancovala a bolo to úplne super.

osobne som bola vždy za to že najprv svadba a potom bábo.svadbu chápem ako najväčší prejav lásky ked si dvaja ľudia navzájom z lásky daruju vlastnú slobodu,meno a podobne.

lenka002
14. srp 2007

Ted abych pravdu řekla se málo lidí bere jen to že chtěj spíš se berou že musej a už to taky ne radši zůstanou svobodný matky.Mě vůbec nevadilo že jsem nemohla pít moc na to stejně nejsem.A užila jsem si ji až až.Tancovala jsem.A naco si vždy vzpomenu když jsem stála před oltářem jak mě tam ten prcek v bříšku kopal.Až doted se tomu směju a říkám si že my jsme si ji užili se vším všudy taky.

tyna
14. srp 2007

My jsme se brali ještě před miminkem, nechtěla jsem se v těhotenství stresovat přípravama a brát se "narychlo" než budu mít bříško a navíc si ten den náležitě užít a nemít strach, že se něco stane nebo budu unavená.A taky mě hřeje pocit, že si mě manžel vzal, protože chtěl a nikdy nebudu mít pocit, že "musel" 🙂
A jak už někdo napsal chtěla jsem to jak to má být postaru...zajistit bydlení,vzít se a pak mimi..no a povedlo se 😵 Tak přeju všem hodně štěstíčka.

lenka002
14. srp 2007

U nás sice bylo že jsme se museli brát ale nikdo o tom neví a nikde to napsaný není.Mě hřeje to že máme kde bydlet a hlavně že mám zdravý miminko i když sem se vdávala že jsem musela. 🙂

lenka002
14. srp 2007

Oni totiž kolikrát ty plány co si člověk naplánuje kolikrát nevýjdou.A pak už se nedá nic dělat a musíš to vzít tak jak to je

h0blinka
15. srp 2007
krista
15. srp 2007

Ahojky, my jsme se chtěli vzít přesně z toho důvodu, abychom dali světu znát, že se milujeme a že to spolu myslíme vážně. Také se mi líbí, že máme společné příjmení a nechtěla bych být v roli svobodné matky (i když je to moderní a nic proti 😉 ) Brali jsme se před dvěma lety a dvěma měsíci a už v té době jsme si ujasnili, kdy asi tak první mimi, takže tenhle rok se nám povedlo ho počít a jsme takhle naprosto šťastní 😉 😵

lenkazdenek
15. srp 2007

Ahoj holky,tak my jsme nejdřív v lednu naplánovaly svatbu s tím,že do roka by mohlo být mimčo,no a nakonec jsem se vdávala ve 20tt,přišlo to prostě dřív než jsme myslely,ale o to jsme radši 😉 🙂
Svatbu jsem si užila i tak a svatební noc byla skvělá 😉

siloe
15. srp 2007

tak my jsme se brali,protože jsme už moc chtěli být pořád spolu 🙂 . Před svatbou jsme totiž spolu nebydleli ani nic jiného spolu neměli 😉 😉 a teď fakt nekecám 😎 takže mimi bylo přirozeně až po svatbě ...a zadařilo se velice brzo 😉 takže přesně tak,jak jsem to vždycky chtěla 🙂 🙂

markytkaaa
15. srp 2007

My jsme se brali v červnu tohoto roku a mimčo plánujeme až na rok příští 🙂 Dohodli jsme se, že nechceme mimčo do vztahu ale do rodiny a s tím stejným příjmením je to přeci jenom jiné kafe 🙂))

andrealiskova
5. zář 2009

Já jsem se 2x vdávala těhotná takže "narychlo" a potřetí jsem se vdávala už v klidu a beze spěchu.

niebau
5. zář 2009

tak my jsme se brali po čtyřech letech chození, domluvili jsme se na svatbě ve středu a v sobotu jsme se vzali- jen my dva a dva svědci, a bylo to super,rok po svatbě jsem otěhotněla a ted v září oslavíme třetí výročí už tři.

mywiel
5. zář 2009

My sme babo hned neplanovali, tak sme sa najprv zobrali a po 9 rokoch manzelského vztahu sme si povedali, ze nam to fajn klape tak uz by bolo na case aby sme boli traja, nase rozhodnutie sa do mesiaca vyplnilo a sme velmi stastni, ze je to tak ako to je, nejako sme sa nad tym nezamyslali, ze takyto postup zvolit, zivot to zariadil nejako sam, a laska hlavne. 😉 😵

petrunka01
6. zář 2009

Ahoj..tak my jsme s manželem v tomhle ohledu docela "konzervy".Prostě bylo jasný,že když jsme začali mluvit o miminku,tak nejdřív bude svatba.Nevím,proč je to tak,prostě to tak cítíme oba dva,což je štěstí.Takže v červnu byla svatba,v září svatební cesta a odtud jsem už přijela s mimísem v břiše🙂

saska.t
6. zář 2009

My sme sa zobrali, tiez sme mimco neplanovali, ale zivot to zariadil inak a nam sa po 1,5 r. manzelstva narodila krasna dcera a vsetci sme nadmieru spokojni 😉

andelka
7. zář 2009

My jsme se brali, protože pro nás bylo a je manželství důležité, cítili jsme to jako správnou věc a moc po tom toužili. Takže jsme se po 5 letém vztahu vzali. A po 2 letech manželství jsme se rozhodli, že už bychom rádi miminko, no a pokud půjde vše jak má, tak do 3 let po svatbě budeme tři. Jsem ráda, že se tyhle události a změny udály v určitých časových rozestupech. 🙂
Jo a svatbu jsme připravovali 3,5 měsíce, takže to není zas tak náročné 😉

konja
7. zář 2009

susal: já jsem si manžela brala před dítětem-. Některé důvody jsou romantické, některé už méně. Tak např.:
+ svatba je pro mě důkaz té největší lásky, důkaz toho, že už mám v hlavě jasno, že jsem našla člověka vedle kterého chci žít a nehledat někoho jiného. Je to pro mě akt kdy to tomu druhému řeknu veřejně,přede všemi, před celým světem. Takové to - ten je jen můj a která na něj šáhne dostane do rypáku! 😀 😀 😀
+ svatba z vás udělá rodinu - zapadat do statistiky svobodných matek, před porodem se dostavovat na matriku k podepsání souhlasu s otcovstvím, vysvětlování dítěti proč se tatínek jsmenuje jinak než maminka atd. - Děkuji, nechci. Přiznávám bez mučení, že jsem v tomhle pohledu dost konzervatiuvní. Prostě když chci mít děti, mám vedle sebe toho pravého životního partnera atd. tak se máme vzít!
+ svatba v těhu - mě bylo v obou těhu tak zle, že představa na rychlo lítání a zařizování je mě teda pěkně děsí. Já svatbu chystala a organizovala půl roku! No a další věc - na své svatbě jsem rozhodně odmítala ucucávat jablečný džus a každých pět minut utíkat zvracet! Neříkám, že se má nevěsta na svatbě ožrat jak pra.e, ale napít jsem se prostě chtěla 😀 A taky šaty - já chtěla krásné korzetové šatičky, měla jsem je vysněné už dlouho dopředu a kdybych měla pupek tak bych na ně mohla hodně rychle zapomenout (břicho jsem měla už na začátku třetího měsíce 😅 )

Takže já jsem pro svatbu před těhu, myslím, že je to praktičtější. A pokud už se to nestihne tak ji nechat až po narození dítěte (tak za dva,tři roky aby si to už užilo s vámi 😉 ). Rozhodně bych se nechtěla vdávat těhu.

vroni
7. zář 2009

My sme sa nezobrali a neplánujeme na tom nič meniť. Nie som až taká stašne moderná, aby som tvrdila, že je to a priori ideálny stav, ale v našom prípade ideálny bol (a je). Dieťa prišlo úplne nečakane (mám čierne na bielom potvrdené, že rozhodne nie som schopná mať deti 😝 ), prišla som na to dosť neskoro a bola som rada, že som sa do narodenia malej stihla rozviesť 😎 Takže svadba bola mimo diskusiu. Vlastne raz sa chlap opýtal, či by sme sa nemali kvôli malej zobrať, ja celá prekvapená, že načo - a dosvadbovali sme 😀 Odvtedy tá téma nejako neprišla na pretras. Jediné, v čom som si istá je, že keby sme sa predsa len raz rozhodli vziať sa, tak si rozhodne nechávam svoje momentálne priezvisko. Roky rokúce mi moje otrasne dlhé a nevysloviteľné dievčenské priezvisko liezlo na nervy a teraz si mám vziať chlapa, ktorý sa volá skoro identicky ako ja za slobodna? 😨 Takže na otázky typu prečo sa maminka volá inak som morálne vyzbrojená (výrok s otrasným otcovým priezviskom použiť nemôžem, dcéra sa volá rovnako ako jej otec ☹ ) A pridávam sa k odporcom vydávania sa v tehotenstve.

majatob
7. zář 2009

ahojte 🙂
my jsme se brali letos v lete, s 15 mesicnim synkem a ja znovu tehotna 🙂

wild.horses
7. zář 2009

u nas tiez babatko a pristavba domu predbehlo svadbu 😀