Svobodné maminky. Jste v podobné situaci?

luciatauro
11. led 2011

ahojky,najdu tu nejake zeny v podobne situaci na pokec...?

sister05
18. led 2011

ahoj,já sedocela úspěšně chystám na roli svobodné maminy 😀 😀

zakarin
23. led 2011

Ahoj,jsem svobodná maminka už dva roky a řeknu Vám,že pokud nemáte opravdu nikoho v rodině kdo by Vám pomohl finančně a nemáte práci snažte se této situaci vyhnout. Já jsem ted v takové ještě horší situaci. Jsem úplně na vše sama,měla jsem přítele a možnost nastoupit už i do práce,ale otěhotněla jsem a přítel se na mě vykašlal. Ted jsem na vše úplně sama s jedním dítětem a druhé se narodí v květnu. Nikdo si ani nedokáže představit jak se cítím,když pomyslím,že nevím jak dál. Ještě jsem se nyní dozvěděla,že nemám možnost volby trvání rodičovské dovolené jenom proto,že nemám odpracované měsíce,takže budu pobírAt devět měsíců 7600,- a pak po zbytek budu pobírat 3800,- to je směšné,to nepokryje ani náklady na sřechu nad hlavou a kde je zbytek (jídlo,pleny,sunar.....) .

sister05
23. led 2011

@zakarin plně Těchápu. Mě zase nic jiného nezbývá . Přítel je zadlužený až na půdu,tudíž kdybych si ho vzala,tak by zabavili i můj majetek a do toho nejdu 🙄 Takže já jsem dopadla tak,že sice máme tatínka,který nás obě miluje a chce být s námi,ale já osobně žiju u maminky v bytě,jeden pokoj pro mne i dítě. Tatínek je s námi co nejčastěji,ovšem pracuje 100km daleko,takže je to zatím o víkendech. Doufám,že do pěti let se to nějak změní. Nechci si to nijak moc připouštět,protože bych se mohla zbláznit. 🙂

sylvka
24. led 2011

ahoj(takové téma tu už je,snad ho admini nezamknou).já jsem docela čerstvá svobodná mamka,mám 2létého rošťáka 🙂

sister05
24. led 2011

@sylvka a dá se to? Mne čeká vyřizování různých papírů ohledně výživného atp,nevidím to do budoucna moc růžově co se týče samostatnosti,ale nějak se to zvládne 🙂
Doufám,že ne,že na nás budou hodní a nezamknou. 🙂

sylvka
27. led 2011

@sister05 já sem sama teprve dva měsíce,ale zatim to zvládáme,přestože téměř měsíc jsme v jednom kuse nemocní ☹ malýmu se tady líbí,na návštěvy u táty si zvykl..peníze to se taky dá,rázím heslo,že jedno se dá uživit vždycky 😉 je jasný že třeba na výlet do zoo budu muset šetřit,ale to je pro tebe ještě dost budoucnost.co si pamatuji,tak po narození pokud kojíš,tak jednoznačně největší výdaj plíny,já jsem třeba byla proti tesco plínám a před týdnem jsem je koupila a kdyby mi někdo řekl,že je to pamperska,tak mu věřím 🙂 myslim si,že to zvládneš(holčičky jsou hodné 😉 ) a když budeš unavená,tak tvoje mamka jistě veme elišku na procházku 😀

zakarin
27. led 2011

@sister05 určitě to zvládneš,za prvé asi máš první dítko,které čekáš? takže dostaneš porodné,když jsi zůstala sama a nevím jak to potom budeš mít rodičovskou dovolenou,ale pokud budeš na rodičáku 3 roky,budeš dostávat 7600,- plus alimenty,plus přídavek na dítě ,takže určitě to zvládneš,to se neboj.

forji
28. led 2011

@sister05 Úspěšně chystáš?? Jak se to dá udělat, aby se to zvládalo úspěšně?? 😅

Čekám třetí dítko, dvě mám 13 a 8 let, přítel v létě zemřel, nemám nic a nemám pocit, že by se to dalo úspěšně zvládat. Na nic nemám nárok. ☹

sister05
28. led 2011

@zakarin ahojky,ano,je to prvni dítě. S porodným to moc dobře nevypadá,uvedla jsem otce dítěte do rodného listu a teď bych to musela nějak vyběhat po soudech,abych měla potvrzení,že s náma nežije,že bude dávat nějaké výživné atp a pak možná nějaké porodné bude. Navíc žiju u maminky,což je domácnost dvou příjmů 😒

@forji nemám ponětí,byla to tak trochu nadsázka. Ale lepší úspěšně se chystat,než být nervní a přenášet to na mimi 😀 To víš,že nemám ponětí do čeho jdu,ale nějak se to musí zvládnout.

@sylvka já pevně doufám,že budu kojit a to co nejdýl,s plenama to bude fakt fofr,uvidíme. Zatím se nemusím snarat o to,co s nájmem atp,přispívám na domácnost,ale pevně věřím,e se brzy odstěhuju. Chci vlastní domácnost,ale musím vědět,že na ní finančně mám

sylvka
28. led 2011

@forji vítám tě.jak to že nemáš na nic nárok?co sirotčí důchod pro děti?
@sister05 no jo,vlastní je vlastní,ale nnebude ti samotné týden smutno?já teda jsem teď s malym cca.dva týdny doma a už mi to leze na mozek 🤐

forji
28. led 2011

@sylvka přítelovo dítko bude jen to nenarozené. Sirotčímu důchodu předchází test otcovství a soud o určení otcovství. Nemám tušení jak to dlouho bude trvat. Každopádně se to bude dělat až po narození prcka a určitě to několik měsíců potrvá. Jeho děti z předešlého vztahu až ted dostali zálohu sirotčího důchodu a to skoro 6 měsíců po smrti otce. Na sociálce jsem chtěla aspon jednorázovku na nějaké základní věci pro miminko. Bylo mi řečeno, že takové jednorázovky jsou pouze pokud rodinu postihne nějaká živelná pohroma. Nevím, ted tam ještě půjdu ve středu, jestli něco nevymysleli. Jako je to mazec, ted od února budu mít 7 tis. na měsíc, z toho je 5500 bydlení.

sylvka
28. led 2011

@forji to je šílenost.....říkáš že přítel zemřel před 6 měsíci,můžu se zeptat?věděl že jsi těhotná? 🤐

forji
28. led 2011

@sylvka ne zjistila jsem to 3 hod po jeho smrti. V tu chvíli mě ani ve snu nenapadlo dát miminko pryč, děti už jsem nechtěla, ale tohle je jediný co mi po něm zbylo a já to musím nějak zvládnout.

forji
2. bře 2011

Kde jste všechny?? 🙂

sister05
3. bře 2011

já ani nevím,nějak moc nestíhám,moc mi nedošlo,že už nebudu moct psát jako dřív. Co je nového?

forji
3. bře 2011

@sister05 no jujky, ty už to máš za sebou, tak to moc gratuluji. Já už mám depku z toho co mě čeká, já už rodit nechciiii. Nového zatím nic, ted se snažím dosáhnout aby malá měla aspon příjmení po tatínkovi, ale asi to nejde, nebo aspon mi to na úřadech říkají. Uvidíme, no.

sister05
3. bře 2011

@forji mě zas čeká běh poo ociálce,městkém úřadě a podobně. Potřebuju elišku přihlásit k trvalému pobytu,někde zjistit,kolik má mladej platit na alimentech a mít to soudně potvrzené. 😒

forji
3. bře 2011

@sister05 no to musím taky plus určení otcovství. A sociálky to je taky mazec no.

sister05
4. bře 2011

tak s otcovstvím potíž nebude,on to přiznal před porodem 🙂

kikimaruska
4. bře 2011

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-...

Pokud chceš, nebo někdo další, písněte do IP a dám vám vstup. Diskuze přesně pro tebe i další svobodné maminky...nebo maminky rozvedené... 😉 .Je to ale diskuze zamčená, jelikož zde probíráme dost osobní věci... 😉

forji
5. bře 2011

@kikimaruska zkus dát ten odkaz znovu, prosím.

kikimaruska
6. bře 2011

@forji odkaz funguje 😉 , ale pouze pro členky s uděleným vstupem 😉 . Za chvilku můžeš vstoupit 😉

erikaaaa4
9. dub 2013

@zakarin ahoj chcela by som sa ta opytat ako si to zvladla ja som v podobnej situacii ☹

zakarin
18. dub 2013

@erikaaaa4 ahoj,no zatím to zvládám,je to těžké a nemůžu dopřát dětem vše,ale střechu nad hlavou máme a na jídlo taky,mám štěstí alespoň v tom,že jsem narazila na hodného majitele bytu,který mě z peněz neždímá,mám rodičák,soc. příspěvek na bydlení,výživné od obou otců a přídavky na děti,jinak se dá zažádat i o příspěvky v hmotné nouzi,opravdu to jde. Jen bohužel nemám nikoho kolem sebe kdo by mi pomohl s hlídáním takže si nemůžu najít žádný přivýdělek,ale jsem ráda za to co mám,jsou lidi,kteří jsou na tom daleko hůř. A pokud člověk chce změnu nesmí se toho bát. Držím ti palečky abys to zvládla. Já jsem sice na vše sama,ale alespoň nejsem nikomu nic dlužná a vždy je nejlepší spoléhat se sama na sebe

blahova_andrea
18. dub 2013

@sister05 máme to podobně. sice spolu s tatínkem bydlíme, ale je dost zadlužený a věčně někde shání peníze, aby se vyhnul exekutorům, takže je v podstatě skoro vše na mě. domů jezdí pozdě, o víkendech s námi taky moc často není a nebo nemůžeme stejně nikam jít.

pejullka
28. dub 2013

ahoj holka, ja svobodna maminka uz byla, po te jsem se zamilovala a po 5 letech jsme si poridily Matyaska. Bohuzel jde vsechno do pryc, prtel ma opet nejakou depresi a neni mesic, kdy by jsme meli na najem a jidlo dohromady. Nekdy to jde, ale posledni dobou to stoji za prd. Tahnu to ja ze svych penez a potom neni na to ostatni. Zacal hulit travu, teda spis neprestal, ale je i jinaci, uzavrel se do sebe, takze na sebe jen stekame aq uz jsme polu nepromluvily minimalne tyden normalne. Odjela jsem i na Moravu si oddechnout a ani se mi nestyskalo. nejspis uz ho ani nemiluju. Problem, ktery resim jsou deti. Starsi dcera mu rika tati a miluje ho a syn je jeho, takze na nej taky fixovany:( co mam delat? nemuzu jim jen tak sebrat rodinu, ale taky nemuzu zit takhle:(

svtatinek
21. črc 2013

Ahoj maminky. Vím, že tato situace bývá někdy velmi ošklivá a proto se musíme držet.S mým dítětem jsem, už skoro 7 let a začlo nám to od jejich 10 měsíců.Rád bych vám vzkázal všem maminkám, že máte mou podporu.Vážím si vás protože na ty naše andílky jsme se ........ a víme, že tato situace je mnohdy až velmi náročná.Obvzláště, když vám někdo házi klacky pod nohy, nikde vás nechcou, protože mají strach jestli to budete zvládat (hlidani atd...) a nakonec nikde nic nedostaneme.