• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svobodné, rozvedené maminy, pomožme si, poraďme si

6. dubna 2010 
Zdravím všechny kdo sem zavítali. vím že podobná témata tu jsou ale nikde jsemkonkrétně nenašla přesně to co hledám. :wink:

Uvažuji o tom že bych se s dcerkou odstěhovala případně rozvedla ale vůbec si nedokážu představit jak to vlastně zvládat?

musela bych si najít pronájem a at pořčítám jak chci tak peněžně nechápu jak se to dá zvládnout. jak to zvládáte vy pokud musíte platit nájem , energii živit malé a ještě sebe? na co všechno je nárok od státu? je li na něco.

děkuji moc za příklady jak to zvládáte nebo za rady jak to zvládnout.
víc hlav víc ví :wink:
22. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,tak ja jsem sice svobodna maminka ale nejsem na tom nastesti tak spatne.Ale i tak to neni jednoduchy,kdyz sem byla zvykla na jisty standart.Je mi 22 a nejsem zas tolik naucena zivotem setrit,takze i kdyz ma vyplata delala 22000,- tak sem nevychazela a to jsem byla bez mimca.Ale jinak taky musim rict ze platim 6500,- najen a skoro 5000,- sem projizdela do prace.Jsem u vojaku takze materska bude vyssi o prispevek na bydleni.A otec ditete mi taky ZATIM prispiva.Ale musim se ho porad prosit a rikat si,coz mi neni prijemny:frowning2::rolling_eyes:
28. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja mam spis problem to zvladat po psichycke a fyzicke strance.Zvlast kdyz bydlim v 6 patre bez vytahu.Slapat to s mimcem a nakupem je nadlidsky vykon.Nemluve o dalsich tezkych cinnostech co musim zvladat sama.Byla jsem a jsem dost pohodlny clovek,takze je to pro me docela zahul zvladat prcka,domacnost,nakupy atd.....
28. bře 2010 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
A to čím si ještě pořád procházíme...To je katastrofa.Porod komplikovanej.20 hodin,celou noc v šílených bolestech sama,neotvírala sem se,nešel mi napíchnout epidural,protrhávali blány,zkaleá plodová voda,hrozil mi výškrab dělohy (naštěstí pomohly šíleně bolestivý injekce),po prospuštění horečky a málem si mě zase nechali v nemocnici.Asi to byl počíající zánět prsa (vytáhla jsem ho naustálými zábaly),odstříkávat mi skoro nešlo,mordovala sem se s tím vždy tak hodinu,hodinu a půl,Asi týden po propuštění mi doma malej přestal dýchat.Musela jsem ho oživovat a dávat umělé dýchání.Převezen rychlou na JIP.Tam pak ještě zjistili že zhubl o 200g,Vůbec to na něm ale nebylo poznat,nebrečel hlady a já sem mívala prsa nalitý...Pořád všude pískaly monitory dechu (2x v porodnici,pak doma jak přestal dýchat,na JIPce ještě 4x,po propuštění z JIP hned první noc 2 a to mám pro jistotu 2).Já myslela že budu hodně brzo na psichyně.Mlíko jsem samozřejmě taky ztratila těma nervama.Pak ho ještě hospitalizovali v Brně na vyšetření a pozorování.Nikde nic nezjistili.Po propuštění z Brna měl šíleou rýmu a byl celej zahleněnej,nemohl skoro dýchat chudáček.Teď když se z toho sotva dostal tak mám strach z refluxu protože pořád ublinkává atd...Jo a to se ještě musíme objednat na rehabilitace protože se mi pořád hrozně zaklání a prohýbá.A abych nezapomněla tak má žabičku v celé pusence tak mažeme fialkou.šechno je fialový :grinning: A nejhorší je to všechno zvládat sama,bez pomoci,objetí,pohlazení,utišení atd... :frowning2:
28. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak sem se tu aspon vykvakala :D
29. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky no koukám život někdy stojí ze to... s tím bydlením je t u mě největší problém levnější byt jak za 6000 tu snad neseženu a i ten by byl jedna velká hrůza.ales čeho zaplatit zbytek fakt netuším? dávají se třebanějáké příspěvky na bydlení? ja teda od te doby co máme malou sem zvyklá žít s málo penězi ale tohle pořád nějak nemůžu dopočítat
5. dub 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,tak co vím já,tak máš nárok na přídavky na dítě,na sociální příplatek a příspěvek na bydlení.Ale netuším zatím,kolik peněz to je....Závisí to taky na výši alimentů....Zkus si požádat o svůj byt...třeba budeš mít štěstí...Pokud seženeš někoho,kdo by ti jednorázově půjčil kolem 20 tisíc,mohla bys dostat obecní byt...jde jen o to kde a jaký....Ale určitě by tam pak byl levnější nájem než v podnájmu...Takže by nemuselo být až tak těžké to postupně splatit.Taky nevím,zda ten příspěvek na bydlení není vázán jen na byt,kde máš trvalé bydliště,ale myslím,že ano...
no a pak to chce trochu štěstí s rodinou a sem tam nějakou brigádu....
S penězma je to boj-ale my se nevdáme :grinning:
6. dub 2010 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
pardon-nevzdáme :grinning:
6. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
holky - jenom k těm soci.dávkám - na www.mpsv.cz jsou kalkulačky - kolik případně by jste mohli dostat peněz, hodně štěstí vám přeju.
6. dub 2010 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek