Synovi diagnostikovali autismus. Máte stejnou zkušenost?

paja56802
21. čer 2012

ahoj maminky, mám skoro tříletého syna a téměř dvouletou dceru. u synka nám před pár týdny diagnostikovali dětský autismus. je mi z toho tak nějak mizerně. neustále si pokládám otázky, jak to všechno zvládnu...prý zvládnu,ale...potřebovala bych o tom pokecat s někým, kdo má stejnou zkušenost a může mi poradit co a jak ze začátku. moc díky.pája a kubíček

dasule77
9. zář 2012

Ahojda, chodíš na Facebook?

dasule77
9. zář 2012

Máme tam skupinku rodičů dětí s autismem, tak nakoukni.

jhonzatko
5. čer 2013

Dobrý den,
jsem rodič autistického syna a rád bych Vás touto cestou pozval na webinář o možných příčinách autismu.
Ve webináři se dozvíte následující informace:
- Příčiny vzniku autismu z pohledu naturopata
- Jak detekovat příčiny autismu naturopatickými screeningovými metodami
- Naturopatické detoxikace příčin autismu
- Výsledky těchto technik u autistických dětí

S pozdravem JH.

jhonzatko
15. čer 2013

Dobrý den, posílám prolink na mimořádný webinář AUTISMUS a jeho příčiny, jak jsou detekovatelné naturopatickými screeningovými metodami
http://medicaherba.wiziq.com/online-class/12723...

Webinář je bezplatný a začíná 18.6. 19.30, učebna je otevřena od 19.10.

Ve webináři se dozvíte následující informace:
- Příčiny vzniku autismu z pohledu naturopata
- Jak detekovat příčiny autismu naturopatickými screeningovými metodami
- Naturopatické detoxikace příčin autismu
- Výsledky těchto technik u autistických dětí

zuzi2608
4. bře 2015

Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová

nelala
19. bře 2015

Ahoj, já mám taky syna a autismem. Sdělení diagnozy je veliký zásah do rodiny, ale neboj bude líp! Zní to jako klišé, ale opravdu to chce čas, než se s tím ty a tvojí nejbližší vnitřně poperou. Až si to všechno sama v sobě "utřepeš" půjde všechno líp... Mě to trvalo cca 3 měsíce, než jsem přestala řešit proč zrovna my, co se bude dít dál, jak to zvládnu, jak se na nás budou dívat lidi okolo apod. A teď (cca 2 roky po sdělení diagnozy) si dokonce myslím, že to mě i celou rodinu dost obohatilo. Změnily se priority a celý žebříček životních hodnot. Užíváme si života a neřešíme okolí. Je to osvobozující. Stýkáme se také s jinými rodinami s dětmi s PAS a myslím, že je to důležité. Je dobré vědět, že v tom člověk není sám. Od kud jsi? Podívej se do okolí, existuje spousta organizací, které se zabývají dětmi s PAS, organizují akce, pobyty, přednášky, kroužky a podobně. Určitě by Vám to prospělo. Držím Vám palce a přeju hodně síly a trpělivosti!
PS: hlavně nesníš usnou na vavřínech a musíš se synem "pracovat" co nejvíc - bude dělat pokroky a za pár let to nemusí skoro nikdo ani poznat! Nám pomohlo strukturované učení, tobolky Eye Q a celkově speciální přístup! Já kupuji pomůcky na www.ucimeseradi.cz , tak zkus kouknout...

blanablana
23. bře 2015

Milá Pájo, nejsem maminkou autistického dítka, ale velkou část svého profesního života jsem se věnovala dětem a dospělým s autismem v ústavní péči. Díky tomu jsem se seznámila se spoustou maminek a tatínků a sourozenců, kteří ve své rodině mají človíčka s tímto darem. Záměrně píši darem, protože svět " autíků" je bohatější než náš, pokud jim to umožníme. Určitě zvládnete přechodné období smutku nad diagnózou, pokud se budete chtít na cokoli zeptat podrobněji, napište.

petulviki
25. črc 2020

Dobrý den maminky někdo prosím zkušenosti zdali se miminko narodilo zdravé a pak se něco projevilo? Dam sem i diagnózu a nazev chromozomu který způsobuje autistické spektrum. Děkuji