Také máte doma hodné dítě?

dociska
1. črc 2010

Když se vám dítě narodilo, plakalo jen, když mělo hlad? A tak hezky spinkalo, až jste ho na kojení museli budit? Je teď vaše dítě větší a stále si libujete, že si samo dokáže hrát i celé hodiny?

lucija
1. črc 2010

Ne, ale ráda bych 😀 Pokud takové máš, tak gratuluji 😀

benjik
1. črc 2010

Ano,začátky byly takové. Dcerka měla lehkou novorozeneckou žloutenku,tak byla spavá,ale i později to byl andílek. Teď je to pěkný čertík,ale nezlobí,jen je jak z divokých vajec,je horzně akční.. Hrát si umí naštěstí sama. Ale už měsíc sama chodí,tak ji musíme pořád hlídat,umí totiž i vylézat na postel a židli. a ze šuplíků umí odstranit bezpečnostní pásky. Sice je to živel,ale mám pocit,že máme dítě za odměnu. Žádný problémy větší s ní nejsou. v noci spí krásně,jí všechno. Jen při přebalování zdrhá 😀

fender
1. črc 2010

Pokud to hodně zevšeobecním, tak ano 🙂

Dokud jsem kojila, vstával v noci co dvě hodiny, teď už má sunar a spí skoro celou noc. Plakal a pláče jen když mu něco je, to jo, občas se neskutečně a až hystericky vzteká (obvykle když po něm chci něco, co se mu nelíbí nebo mu zatrhnu něco, co zrovna chce a nesmí - otrhávat palmu nebo okusovat sedačku, kupříkladu).... sám si hodiny rozhodně nevyhraje, ale takových 10 minut by to určitě zvládl.... 😀 Ale nestěžuju si, spíš se děsím toho, že by mohly být pravdivé povídačky o tom, že druhé dítě je opak prvního a to bychom se pak teda měli jednou na co těšit 😝 😀

berenika39
1. črc 2010

Ano. Spal, jedl, hlad dával najevo mlaskáním a kníkal jen kvůli bříšku. Trochu bych ubrala na tom "hraje si sám dlouhé hodiny", na to je ted už moc aktivní a potřebuje kolem sebe akci, ale hodnej je pořád. Vůbec nebrečí, jen se zamračí a zaprská, že upad a má štěrk zadřenej do ruky, a jede dál. Období vzdoru už pominulo, a to co zbylo, se dá řešit.
Jo, mám zlatíčko.

kijonkova.k
1. črc 2010

Jako miminko hodná byla,teď je to čím dál horší.Moje nervy dostávají zabrat 😀 Hlavně,že je zdravá,pipina moje.

pikusa
1. črc 2010

Když se Matyášek narodil,jedl a spal,jedl a spal....prdíky-nevím,co to je,řvát jsem ho slyšela jen když už měl vážně hlad,jinak v noci taky jen tak pomlaskával,to znamenalo nakojit 🙂
A pořád je to v pohodě....sice se těd začíná vzekat,ale i to je v pohodě.
Ano....zatím je to zlaté a hodné dítě.,....moc si mateřskou užívám,už od začátku 🙂

jeudi
1. črc 2010

ano já si na své děti nemůžu stěžovat ,druhý syn je trošku živější ,ale mám si myslím hodné děti 🙂

marinka
1. črc 2010

Obě holky jsou hodné, ale Leontýnka je hotový andílek, všichni mi říkají, že tak hodňoučké dítko ještě neviděli 😀 Skoro celé první tři měsíce vůbec neplakala, když měla hlad, nebo byla unavená, tak jenom tak zamňoukala, jako kočička. V noci jsem ji vůbec neslyšela, když se probudila, jen tak ležela a koukala 🙂 Pořád jsem čekala, kdy se to zlomí a pořád nic, stále je to sluníčko usměvavé, vydrží hrozně dlouho sama, hrát si, broukat, v kočárku si klidně leží vzhůru čtyři, pět hodinek, hraje si s hrkátkama a nic jí nechybí. Na nové tváře se hned směje, prostě zlatíčko 🙂 Myslím, že je to hodně povahou, že je to takový flegmoš a pohodář. Jsem hrozně moc zvědavá na období vzdoru, nebo kdy přijde to první vztekání..

lenkavano
1. črc 2010

marinka no já měla Leničku taky takhle hodnoučkou každý se nad ní rozplýval.....a ted?darmo mluvit.no ještě si to užívej 🙂

kristi
1. črc 2010

vcelku ano - hodná, slušná, vychovaná - taky mi to dalo práce 😀

koccour
1. črc 2010

Tak já mám doma divokou, energickou, neposednou dračici. Sama si dost vyhraje, ale vymýšlí aktivity jako lezení a skákání po sedačce apod. A když byla miminko spala 20 minut denně, teď spinká aspoň už 2-3 hodiny.

beruska2x
1. črc 2010

@dociska ano, byl uzasny, zato ted vymysli samy blbinky, jak ocurat mamu a tatu 😉 proste kluk se vsim vsudy, porad s nim sije 1000 malych certu ale zase je sikovnej, umi podekovat, uklizi rad, je mazlivej - proste zlaticko co bych nevymenila i kdyz nektery maminy kroutej hlavou jak je divokej a ze za nim litam jak cvok 😅 😀

ale furt lepsi nez pecka, co ji najdes kde ji posadis 😉

bocinka
1. črc 2010

tak já se docela asi můžu přidat, teda - zhodnoťte samy.... od narození bez pláče, pokud měla hlad - pískala - a dělá to dodnes, v noci se kojila jednou, od dvou měsíců vůbec, před 4tým měsícem první zuby, o těch jsme ani nevěděli, teď dorostl 6. a 7., o kterých jsem teda v noci věděla, ale jen kojením na uklidnění, no a rostou nám špičáky, takže kojíme dvakrát za noc, ale bez pláče, takže super... plakala jen když už se zoubek dral ven a to jí tekla i krev a taky někdy při prdíkách, jinak vůbec... sama si vyhraje i dvě hodiny... má teď spoustu práce, když se učí lézt.... 😝 😵 😵

misicka85
2. črc 2010

Taky se přidávám do klubu.
Dcerka (a teď i syn) jako miminko taky plakala jen když měla hlad nebo chtěla přebalit, spinkala ukázkově 3h, pak stačilo přebalit,nakojit,chvilku se pomazlit a zase spokojeně chrupkala.V noci se na kojení budila 1x za noc,od 3m pak spala už sama v pokojíčku celou noc. Syn je skoro její kopie,v tomhle jsou zatím stejní!
Když začly Adélce lézt zoubky tak jsem o nich taky nevěděla,vždycky jsem jenom koukla do pusy a zjistla že má nějaký další nový.Stejně tak všechna očkování-naprosto bez reakcí, nemocná taky ještě nebyla. Hrát si vyhraje klidně sama,nijak zvlášť mě k tomu nepotřebuje. Ale všechno se to může ještě změnit,to uvidíme časem 😀 Občas se začíná už vztekat nebo lumpačit,ale to k tomu období patří a navíc to není nic hrozného, zatím... 😀

andykov
2. črc 2010

Kristýnka je taky moc hodná... Skoro vůbec nebrečí, to už musí být, vzteká se jen tak trochu, když jí třeba něco vezmu nebo zakážu, ale to je spíš takový mrčení. Má takový divný spánek, když se v noci vzbudí, trvá ji dýl než usne, ale nevyžaduje nijak pozornost, jen když nemá dudlík, a nemůže ho najít, tak kňourne.
Jinak je teda akční, šijou s ní všechny čerti, musí se hlídat, ale že by vyžadovala pozornost, to ne. Pomazlit se přijde a pak jde zase po svejch. Jeden čas byla až extrémně hodná, teď to je pochopitelný, když už všude vleze, všechno vezme a dá do pusy.
Pohlídat se nechá odkohokoliv, je hodná. Je to smíšek, dr. ji jednou řekl, že je to taková škeble 😀 Akorát teda zlobí s jídlem a to už do miminka ☹

ivusenka
2. črc 2010

My jsme měli už v porodnici boje, brečeli jsme hodně, nejdřív kvůli prdíkům, pak se malá naučila na nošení, na to, áe jsem se jí 100ˇ% věnovala, neuměla být ani na chvíli sama, nenechala nás ani v klidu najíst, takže miminkovský věk byl hrozný, se spaním byly také problémy. Teď je stále živá, velmi energická a dominantní, rýsuje se její velmi vedoucí povaha, dodnes nevydrží hrát si dlouho sama, stále vyžaduje naší společnost. jinak je velmi tvrdohlavá, vše se chce naučit sama, nechce, aby jí kdokoliv pomáhal a velmi jí to deprimuje, když jí něco nejde, to je vztekloun 😝

eps
2. črc 2010

Ano, mám doma dvě hodné děti 😎 😵

simlenka
2. črc 2010

mám fakt skvělé děti - batole má svoje mouchy, ale takový, co patří k věku, zkouší hranice, zkouší vztekání apod., ale nijak extrémně - myslím, že je to o přístupu. Pokud budu některé, pro dítě přirozené, věci považovat za "zlobivé" bude dítě zlobivé, pokud je budu považovat za přirozené zkoušení hranic, bude to hodné dítě, které zkouší, co může, ne?

byla jsem na dvou seminářích o Respektovat a být respektován, a jedna z věcí, kterou nám tam říkali bylo, že děti mají v popisu práce ty hranice zkoušet! nedělají to protože chtějí být zlobivé, ale chtějí něco dokázat, něco zkusit - ne nás zlobit a naštvat...

a další důležitá věc je neškatulkovat! - "ten je zlobivej, ta je hodná, ten vždycky chodí pozdě, atd... " - tím, že to dítě takhle zaškatulkujeme, nebude mít snahu to změnit, protože ono je "zlobivé, hodné, nepořádné, nedochvilné... - tak proč to měnit?" I škatulka hodného dítěte je špatná, pže dítě se pak cítí zavázáno být tím hodným, nezklamat, něco che udělat, ale neudělá, protože je přece ta hodná holčička, hodný holčičky to nedělaj...

dost mudrování 😀 😝

k.ate
2. črc 2010

Tak u nás první měsíce byly úplně v pohodě, malej jen pil, spal, pil spal, ze začátku měl silnou žloutenku, tak to bylo možná i tím (vydržel i v porodnici spát klidně 5 hodin v kuse 😀), takže dokud ležel, byla to úplná pohodička, jenže relativně brzo se začal plazit ,lízt, sedat, stoupat, takže teď za ním celý dny jen běhám 😀 Ne, že by mě potřeboval, to on by se sám zabavil, ale největší sranda je lézt do kuchyně, do koupelny, do kyblíku s mopem nebo do poliček s věcma 😀 Není ubrečenej, jen když se dlouho nudí a nemá co dělat nebo je už unavenej, začne být protivnej, ale je šíleně akční, občas se divíme, kde vůbec tolik energie bere... 😀

Ale shrnutí, mít naprosto dokonale zajištěnej byt, ve kterým se nedostane k ničemu, čím by si mohl nějak ublížit, nevěděla bych o něm... 😀

zuzik28
7. črc 2010

Já musím říct, že moje dítě je opravdu zlaťoučké.
Pořád je vysmátej, skoro nepláče, krásně papá i spinká. Když ho někdo hlídá tak si na rodiče ani nevzpomene, je společenský...
Jéé, když to tak zpětně čtu tak to zní až podezřele hezky 😀 😀
Doufám, že si to nevybereme na druhém prckovi, kterého teď čekáme 🙂

vojtaxx
15. zář 2010

ahojky...
Já také můžu říct,že moje dítko je zlatičko hned od narození...tedy zatím má 4měsíce ale je tak moc hodný...tuk tuk at to nezakřiknu....sám si už vyhraje z hrazdičkou povýdá si...ani vůbec nepláče jen se připomene že má hlad...a to ani nepláče...Je to možná tím,že celé mé těhotenství proběhlo v klidu a byla jsem dosti v pohodě protože mi bylo dobře...a ještě v 8 měsíci jsem pracovala...No je to zlatičko... 🙂 a všem maminkám přeji taky takové zlatička jako mám já ... 😉

janicka006
15. zář 2010

vojtaxx...já měla těhotenství úplně na bobika,největší stresy v životě jsem prožívala právě v tomto období,co jsem se za těhu nabrečela,jsem nenabulela za celý život a pracovala jsem do 6ti týdnů před porodem......takže si nemyslím,že je to (ne)pohodovým těhotenstvím.....
Naše holčička je moc hodná,takový smíšek a aktivka...pořád musí kopat nohama,něco ožužlávat a hlavně brebentit.
Užíváme si jen teď v kočárku,protože sedí-nesedí a tak jí nechci nijak podpírat,ale když nevidí,tak je babka jedovka 😕

zdezli
15. zář 2010

Jsem rada, ze se muzu pridat do "klubu", Natalie sice prvni dva mesice v noci moc nespala, spis plakala, ale pak se to zlomilo, ted mi spinka v kuse i 14 hodin, odpoledne 2-3, umi si hrat sama, je usmevava, neplactiva - a kdyz uz place, tak se da okamzite utesit. Jen jeste nemame zoubky, tak uvidime, co ty s ni udelaji...

raady
18. zář 2010

Ano. Můj syn je také hodný už od narození. 😉
Ale dcerka je jeho pravý opak 😅