Těhotenství kolem 40 let, jak vše snášíte?

makina1977
14. kvě 2017

Je mi skoro 40 let a jsem těhotná nyní v 19 tt, chtěla bych se s Vámi podělit o vaše pocity a jak se celkově cítíte. Nevím jestli je to tak u všech ale já ukrutně přibírám na váze. Už nyní se nemohu hýbat.Když mám vylézt schody tak pláču zoufalstvím,funím jako lokomotiva. Pohyby cítím jen cca 1 za den.Je to mé 3 těhotenství ale to 2 bylo před 16 lety, takže jsem jako Alenka v říši divů. Budu ráda když se někdo přidá.🙂🙂

alemari
12. říj 2017

@makina1977 tak jak? Já cs neplánovala a nakonec jsem na něm skončila🙂. Ale holčička je zdravá🙂.

Co to tu je zas za výkřik do tmy???
@astyna tebe nemá nikdo rád? Jinak si tvoje řádky neumím vysvětlit...

andelka
12. říj 2017

Mně měla mamka ve 35. Nikdy jsem negativně nepocítila že byla na tu dobu už postarší matka. Já jsem teda měla dvě děti do 30,ale teď v 34 zkoušíme třetí.

zvedavec2
12. říj 2017

@alemari @elu
Ja myslim, ze @astyna to nemyslela spatne. Jen nedomyslela, kam pise a zvolila fakt blby ton.. Me se to dotklo, proto jsem napsala, ale nechtela jsem spustit kamenovaci lavinu 😉

@makina1977 tak jak je? Ja mela taky cs a davala jsem se dokupy dlooouho. Ale je to jedno, stoji to za to kazdopadne 🙂. Preji to nejlepsi.

orchidis
12. říj 2017

@ivular To by tě lékaři hnali 🙂. ""Ideální je rodit ve třiceti." Z hlediska zdravotního je ideální rodit po dvacítce, průnik sociální zralosti a biologického nastavení by měl být ve věku 25-27 let. Sama jsem měla první děti v tomto věku a ještě bychom rádi další. Podle mého osobního názoru spočívá ten klíč v tom, zda a KDY si žena uvědomí, že veškeré diskuze jsou k ničemu a vše se odvíjí od poznání skutečnosti, že mít dítě je moje volba, moje odpovědnost, moje šance (zní to tak šíleně banálně, vím...). Toto může nastat u mnoha žen už ve dvaceti - měly-li vhodné rodinné zázemí, u mnoha to nenastane nikdy. Absolutně bych si také netroufla dávat na příčku nejvyšší KVALITU budoucí generace (kdo ji definuje a jak?). Stále máme i biologickou úroveň a jsme součástí přírody. Pud zachování rodu je silný, s tím nějaké poučky o kvalitě generace nic neudělají (toto jen konstatuji, nic víc). Kam pak nacpeme ty horší zdravotní výsledky dětí starých matek (kterou tabulku s nadpisem "kvalita" zvolíme?) 🙂. Jen mě prosím, nevtahujte do souboje. Měla jsem děti v mladém věku a budu je mít, jak pevně věřím, ještě i kolem pětatřicítky 🙂. Zkrátka pár postřehů 🙂.

ilonne
12. říj 2017

@astyna Podle me je zase sobecke, poridit si dite v 20-25ti, kdyz nemam zajistenou praci a tim stabilni prijem, stabilni bydleni at uz v najmu nebo byt na hypoteku (o ktere vim, ze ji zvladnu splacet i na RD) atd.. Za par dni mi bude 39, cekam treti dite a rozhodne nehodlam z mych deti delat sirotky nebo je nekam odkladat. Naopak jsem presvedcena, ze jim s manzelem dokazeme udelat krasne detstvi a zajistit budoucnost (vzdelani, jazyky, krouzky atd.).
Verim, ze jsi to nemyslela zle, kazdy nazor se ceni, ale nezvolila zrovna nejlepsi ton a argumenty.

ivular
12. říj 2017

@orchidis Víš, ono to poslání mých slov je jaksi úplně jinde;) Tím pojmem "ideální" jsem v tomto případě nemyslela hledisko zdravotní, nýbrž "nejvíce společensky přijímané" či "nejobvyklejší" nebo jak to říct. Studovala jsem mj. demografii, znám ty křivky četnosti spontánních potratů, apod. Nicméně jak říkám, psala jsem trochu o něčem jiném (byť jsem to možná vyjádřila nešťastně).

orchidis
13. říj 2017

@ivular Jj, rozumíme si 🙂. Ráda bych zmínila ještě jedno hledisko, které mi na celém konceptu dětí kolem čtyřicítky připadá nejproblematičtější (vidím jej ve svém okolí, tak mě to pálí) - a to problém PRVNÍCH dětí kolem čtyřicítky. Jedno dítko v tomto věku se dá zvládnout krásně. Maminka má zázemí, už se nemusí honit a málo naplat: "Jedno dítě, žádné dítě." Musím, ale, ač třeba i nerada, napsat, že si fakt myslím, že neustálou pozornost třeba pětačtyřicetileté matky, by ten pětileťák v mžiku a bez přemýšlení vyměnil za chvilku se sourozencem. A to je podle mě jediný kámen úrazu. Dvě či tři děti brzy za sebou ve čtyřiceti bych nedala ani omylem (zdravotně, psychicky), v pětadvaceti jsem to zmákla, ani nevím jak 🙂. A ten benefit věkově blízkého sourozence považuji pro život, sociální interakce a rozvoj, za mnohem důležitější, než trochu více pozornosti od mamky před padesátkou. Konstatuji, jak to vidím, nehodnotím. Toto je podle mě fakt úskalí a riziko, které stojí za zvážení, pokud je ještě čas 🙂.

kackacka37
13. říj 2017

Začíná se to tady neprijemne zvrhavat, co je lepsi, pro a proti, vzdyt vse je individuální, tahle diskuze mela byt myslim o tom aby si starsi matky predali zkušenosti (uz to starsi matky zni hrozne, stare si fakt v 38 nepřijdu) podpořili se, ne o tom aby sem nekdo psal jak jsme nezodpovedny sobecky a pro dite vzdy horsi varianta rodice, a ani o tom aby jsme se poplacavali po ramenou jak jsme lepsi nez ty mladý 😨....jinak "jedno dite-zadne dítě "...tak ja mam teda dve "žádné děti " jedno zadne v mládí a ted pred hrobem druhe "žádné" 😝pac jsou to vekove od sebe vlastne dva jedinacci.....jsem teda hrozna matka😖

orchidis
13. říj 2017

@kackacka37 no... ano, když si to po sobě přečteš, pochopíš, 😉 proč se to tu zvrhává...🙂. Na co ty výkřiky? Já si myslím, že věkově blízký sourozenec, je velký benefit. Ty třeba ne, ale sama víš, jak to doma máte a hlavní je, že jsi spokojená 🙂. Vždyť není jedna šablona 🙂.

kackacka37
13. říj 2017

@orchidis myslím, ze je, sama jsem po něm mooc touzila, no nezadarilo se holt mít tri za sebou kolem 25ti s jednim uzasnym tatinkem....tak jsemvse mela jit zahrabat ...je no ja si dovolila ještě jedno 😉

orchidis
13. říj 2017

@kackacka37 A proč to tak píšeš? 🙂 Copak tě někdo soudí? Myslím, že je super, že jsi spokojená. Každý to v životě máme jinak, jak jsem psala, není jedna šablona 🙂.

kackacka37
13. říj 2017

@orchidis tak trošku jsi to tak psala, nebo aspon ja to tak z tve zpravy pochopila, jinak proc by jsi vlastne sem do te diskuze přispívala? Jinak tvuj model rodiny je i podle me idealnejsi ale clovek mini panbuh meni, a vis co mozna toho vekove blizkeho sourozence jeste malymu poskytnu...nevim teda jak se budou tvarit az jim skoro v 60ti pujdu na maturak😀co myslíš?

orchidis
13. říj 2017

@kackacka37 protože mám děti z mladého věku a ještě další plánujeme, proto 🙂. Připadalo mi fajn přidat postřehy a počíst si 🙂.

vendelinka08
13. říj 2017

Obnovila jsem diskuzi proto abych vedela jak se maji maminky co cekaly mimca a jak se citi ty co cekaji a je nam uz kolem 40. Tohle prece neni otazka..zda-li je spravne ci spatne mit dite nebo deti v pozdejsim veku. Tady uz jsou snad teny rozhodnute. Myslim ze je zbytecne se dohadovat. Kazda to prece mame a citime jinak. Jsou ruzne okolnosti atd....

jenysek
14. říj 2017

Ahoj, mám tři kluky 14, 10 a čtyři měsíce, je mi 39. Je to krásný. Všichni toho malýho prcka zboznujeme a fyzicky je to taky ok. Jako užívám si to daleko víc než při druhatku, kdy byly prvnímu tři roky, to byl mazec. Ale teď, starší jsou sobestacni ve spoustě věcí, takže pohoda. Akorát když prijde nemoc, tak to je horší, měla jsem anginu a fuj fuj, to pak člověk nedává, ale to asi i mladší. Takže tak. 😉

skusa
13. zář 2018

@spejsek dobry den, jsem nyni v uplne stejne situaci, v jake jste byla vy v kvetnu 2017. Mam doma dve dcery (6 a 3), v srpnu jsem zjistila,ze jsem tehotna i pres hormonalni antikoncepci,ale 9.9. prisel samovolny potrat v 9. tt. Nyni citim,ze bych si dalsi miminko prala,i kdyz pred par mesici bych nad nim asi neuvazovala. Proste jsem si ma myslenku maleho mimca zvykla,ze ted se citim prazdna a touzim to zazit znovu. Muzu se zeptat,jak jstese nakonec rozhodli a do mominka sli? Me je 36 a manželovi 45, tak je to hodne i o veku.

kackacka37
13. zář 2018

Já nakonec čekám třetí, za měsíc rodím, doma jeden skoro 14 let a 1,5 roku, a za mě pohoda, teď ke konci samozřejmě už náročnější, až se narodí tak asi to bude taky mazec ale těšíme se ☺️
@vendelinka08

vendelinka08
13. zář 2018

@skusa ja mam dva kluky 10 a skoro 7 let...pred rokem jsem v srpnu musela na revizi v 9tt a presne za rok letos v lete znovu otehotnela nahodne a nyni jsem 12tt...obcas mam smisene pocity..jak to dam..vstavani a miminko atd....ale jinak se moc tesim..do 9tt jsem mela nervy at je vse v poradku a neopakuje se zamlkle tehotenstvi...take jsem si pripadala prazdna dlouho jsem stale premyslela jestli jo atd....ale jsem rada..hlavne at je mimco zdrave...vek take uz mam..38. Ale prave jsem si rikala ze bud letos otehotnim nebo uz nikdy...

vendelinka08
13. zář 2018

@kackacka37 super..tak to uz mas take za par...me toho jeste ceka..teprve pristi tyden jdu na prvni screening...tak doufam ze bude vse v poradku...a co nakonec cekate? Poprve bych si to chtela nechat rict...

kackacka37
13. zář 2018

@vendelinka08 třetí kluk to bude 😅holky neumim, hlavně ať je zdravý, tak držím palce ať je vše ok, já z prvního screeningu i vlastně z druhýho jsem taky vždy na nervy.

vendelinka08
13. zář 2018

@kackacka37 hele jak ty? Manzel rozhoduje o pohlavi..take to neresim..hlavne at je mimco zdrave..holka nebo kluk. A rekli ti to uz v om 12tt?

kackacka37
13. zář 2018

@vendelinka08 jo řekli i minule samozřejmě že řeknou že to je tak na 60-70%ale co i z okolí vím tak se spíše strefí... Jako koukala bych kdyby se narodila holka, ale na každý kontrole na nás vystrkuje kulky....já vím že spermie je nositel x y, ale no tak z legrace to říkám 😁já vždy chtěla holku, další pokus už se ale konat nebude.🤣

spejsek
14. zář 2018

@skusa Mrzí mě, že si prožíváte podobnou zkušenost. Já jsem v červenci 2017 znovu otěhotněla, Bohužel to zase nedopadlo dobře, v září jsem byla opět na revizi. Už je to rok. A byť jsme se s manželem dohodli, že už další ne, tak každý měsíc testuju, jak prdlá, co kdyby náhodou. Rozum mi říká, že už jsem na to stará. Je mi 38. Ale někde ve skrytu duše bych to prostě ještě chtěla zažít. Promluvte si o tom v manželem a jestli to cítí stejně, tak na nic nečekejte.

angl
2. led 2019
denimarie
20. říj 2019

Dobrý večer líbí se mi vaše příspěvky jak si je čtu mám dvě děti 15 dcera a syn 11 a je mi 36 a snažíme se o třetí miminko jen to nebude hned jsou nějaké problémy první dítě dcera ok ale porod nebyl dobrý u syna byl porod rychlý dobrý taky jsem u nich byla hodně mladá 21a 25let tak jsem zvědavá jaké to bude v tomto věku

andelka
21. říj 2019

@denimarie Držím palečky 🙂 já jsem tady nahoře na stránce psala před 2 lety..no teď už mi je 36, prcek se povedl napoprvé, narodil se letos v lednu, těhotenství i porod ukázkové ( předtím bohužel bylo ještě jedno zamlklé těhotenství, koukám že zrovna druhý den po tom příspěvku jsem našla //, ale v lednu 2018 skončilo, důvod neznámý,příčina se nenašla,věkem to asi nebylo,prostě blbá náhoda). Starším dětem je 7,5 a 9.

denimarie
21. říj 2019

@andelka děkuji to máte ještě drobky já už je mám velké jen s otěhotněním je to problémové nejen kvůli věku ale za vše může štítná žláza která má vliv na plodnost

andelka
21. říj 2019

@denimarie Aha,tak to jo. Já jsem úplně zdravá, ťuk ťuk. Manžel má mezi dětmi větší rozdíl,13,5 roku 🙂 já jsem z toho pečování ještě tolik nevypadla. Budu držet palce ať se povede.

denimarie
21. říj 2019

@andelka děkuji