Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

evina76
13. zář 2016

@andyzuzy Já jsem teprve v 7 týdnu a kilo a půl nahoře. Jim fakt málo, tak jídlem to nebude.Tak se tim netrap, to pak schodis 😉

bajarys
13. zář 2016

Ahoj všem. Novým přírůstkům gratuluju 🙂.
Ohledně věku jsem neslyšela ani jedno negativní slovo. Jestli si někdo něco myslí, tak si to asi myslí pro sebe a neřekl mi to. A je mi to fuk.
No a některé kolegyně se na mě pořád chodí dívat, že je jim hned líp, protože mě to omladilo a je to nabíjí :D.

@andyzuzy kočárek mám už dlouho, vlastně cca od 4. měsíce. Mám ho schovaný u tchýně 🙂

bajarys
13. zář 2016

@jahodnice tvůj příspěvek určitě nedám číst manželovi, nechal se slyšet, že by do dvou let šel ještě do jednoho přírůstku :D

jahodnice
13. zář 2016

@bajarys my jsme chtěli dvě děti, ale nevěřili jsme tomu, že se zadaří. Je to občas u nás jak na bojišti, ale všechno se dá vydržet, prckové jsou úžasní

martyw
30. zář 2016

@xyrina Ahojky, já jsem nějak vypadla z diskuse, všechno tak strašně letí. Tak to mě moc mrzí, že to nevyšlo tou nejpřirozenější cestou, ale nevěš hlavu 🙂. Já myslím, že pokud se cítíš dobře a Tvoje tělo Ti říká, že na to máš, tak to půjde. A jestli tomu trochu pomůžou doktoři nebo příroda rozhodně, že to zařídí sama, to je celkem jedno 😉.
Jinak já jsem ve 30 tt, všechno je v pořádku, už bych asi měla "hnízdit", ale nějak nestíhám, tak nemám pro malou vůbec nic připravené. Trošku tam vzadu hlodají červíci, že ještě není vyhráno, ale zaháním je 🙂

martyw
30. zář 2016

Je to super, co tu přibylo nových těhulek, co se nebojí věku 🙂. Mě je 41 a jsem ve 30 tt. Nikdo mi věk nehádá, většinou jsou všichni moc milí, přejí nám to. A díky tomu jsem si jistá, že i kdybych narazila v porodnici na toho experta, co mi před rokem a půl po druhém potratu řekl "40? Už trochu za zenitem, ne?" tak to ustojím v klidu a požádám o jiného doktora...
Holky držte se, všem držím palce. Je to úžasný pocit cítit zase v břiše toho živého tvorečka, na kterého se celá rodina těší.

xyrina
30. zář 2016

@martyw Všechno bude OK hlavně žádný stres. Já už snažení vzdala. Snad už jsem smirena s tím, že teď už jenom přechod. 🙂

marlah
30. zář 2016

@martyw Moc gratuluju a držím pěstičky ať vše běží jak má. Je to krásný. A na okolí se vykašli a vše si užívej. Mně je taky 41, bohužel jsem v červnu po zamklém těhu, ale moc bychom si mimi ještě přáli. A věk zatím neřeším.

bonulinka
30. zář 2016

@andyzuzy Kašlete na lidi a užívejte si to. Jsem moc šťastná, že máme ještě toho chlapečka. Pozdní mateřství má hodně do sebe 😉 .

martyw
3. říj 2016

@xyrina tak jen abychom Tě tu za pár měsíců neměly 😉 - víš jak to bývá, když si řekneš, že to vzdáváš... no každopádně život nabízí i jiné radosti než miminko v pozdním věku, tak si je užívej i za nás, co na ně teď můžem zapomenout 🙂.

martyw
3. říj 2016

@marlah moc děkuju a taky doufám, že už jsem si smůlu vybrala a bude všechno fajn. Před tímhle těhotenstvím jsem měla třikrát zamlklý potrat, poprvé v podstatě spontánní, ale spustil se až po diagnóze dr. Poprvé jsem myslela, že to neustojím, takový smutek jsem nezažila. Podruhé už jsem se pokoušela být připravená na nejhorší, i když to moc nejde, a ono to zase nevyšlo. Už jsem si říkala, že to přivolávám. Do třetice mi všichni říkali, že to přece potřetí musí vyjít, a zase špatně. Ale mám úžasného doktora, který mi dodal odvahu jít do toho zase, abych mu prý za pár let nevyčítala, že jsem to měla ještě zkusit... A měsíc na to jsem byla zase v tom. Člověk někdy snese i to, co by do sebe nikdy neřekl. Takže držím palečky 🙂

xyrina
3. říj 2016

@martyw Uvidím, co dalšího mě ještě čeká. Pořád vás holky sleduju a moc vám to miminko přeju. 🙂

bachovy_esence_poradna
3. říj 2016

@martyw moc Vám přeju ať je všechno už v klidu 😉

také jsem si zažila jaké to je čekat několik let na miminko a prožívat tu radost a pak to zoufalství, je to náročné, obzvlášť pokud jde o běh na delší trať

všem držím palce 😵 😵

marlah
3. říj 2016

Ahoj holky, já se nakonec chystám zítra na konzultaci a vyšetření do CAR.
Je mi 41, v dubnu jsem skoro po roce otěhotněla, v červnu zamlklé těhu, od té doby MS funguje přesně skoro na den, dělám OVU testy a nedaří se.
Tak uvidíme, co nám řeknou, jestli máme ještě šanci. Moc bychom si mimi přáli.
Všem vám držím palce ať se zadaří a jste spokojené. 🙂

martyw
4. říj 2016

Někdy je to fakt jen v hlavě. Všechno funguje a nic. Já jsem si to trochu otočila, služby CAR jsem využila už před 12 lety, kdy jsem nemohla otěhotnět. Přitom vyšetření byly všechny ok. Tak nakonec mi k synovi pomohli inseminací. Po porodu jsem byla jak pohnojená a když jsme chtěli druhé, šlo to hned. A teď s druhým manželem jsem byla těhotná 4x během 2 let, jen ta 3 vajíčka už prostě byla trošku opotřebovaná☺. Ona je příroda prostě nepředvídatelná.

holkaodbrna
10. říj 2016

Ahoj holky.
Před 14 dny jsme se vzali, ale už předtím jsme započali "ostrou střelbu na živý terč" 😀, no a povedlo se v podstatě okamžitě. Dnes jsem si potvrdila dvě čárky na testu. Moc jsem si nemyslela, že to půjde takhle rychle, ale evidentně všechno funguje jak má a je to tu.
S tímhle zjištěním teprve přišly otázky: Jak to vlastně je s těhotenstvím po 40?
Je bezpodmínečně nutné, aby mě vedli jako "rizikové těhotenství" kvůli věku a přestala jsem pracovat? To si tedy zatím vůbec nedovedu představit. Mám už dvě velké děti (21 a 15), ale všechno bylo i tenkrát bez komplikací a jakmile jsem si "pískla", tak jsem otěhotněla.
Byly byste tak hodné a řekly/napsaly mi jak to je? Osobně nikoho takového neznám. Díky.

jahodnice
10. říj 2016

@holkaodbrna já jsem byla na nemocenské, pracují ve speciální škole,bála jsem se bacilů a bavíc je potřeba děti někdy nosit...jinak bych asi do práce chodila,žádné komplikace jsem neměla

montyna
10. říj 2016

Já pracuji v kanceláři a chtěla jsem pracovat celé těhotenství. Ale asi ve čtvrtém měsíci, jsem začala lehce krvácet. Naštěstí to byla jen prasklá žilka, takže nic vážného, ale gynekoložka mi řekla, že jestli mi záleží na dětátku, at zůstanu doma a těším se na miminko. Ono ve vyšším věku jsou už různá rizika. Třeba vysoký tlak. Já jsem asi do osmého měsíce byla v pohodě, ale pak mi zjistili těhu. cukrovku a těhotenskou žloutenku.
Pokud tě netíží finance, tak bych zůstala doma. Ona práce neuteče, do důchodu se ještě napracujeme 🙂)

holkaodbrna
10. říj 2016

@jahodnice
@montyna
Pokud by to šlo a nenastaly nějaké zdravotní komplikace, tak bych chtěla pracovat. Mám to blízko, všechny podmínky i peníze jsou slušné a doma bych asi šílela. Nicméně si uvědomuji, že pokud "cokoliv", bude mimiňák přednější... Trochu jsem se vyděsila, že jakmile to sdělím doktorovi, řekne "riziko" => zůstaňte doma. Práce sice neuteče, ale u nás se věci mění hodně rychle, takže to prvořadě sice beru jako "time na oddych před důchodem", ale vypadnout obratem by byl sakra šok. 😀
Oběma moc děkuji za pohotovou reakci 🙂

montyna
10. říj 2016

Každopádně Ti přeji krásné a pohodové těhotenství 😊 Já mám ročního chlapečka, který se nám povedl taky skoro hned 😊 a plánujeme ještě jedno děťátko 😊

bonulinka
11. říj 2016

@holkaodbrna Gratuluji. Máme ročního chlapečka ( dnes má narozeniny ). Moje gynekoložka mě vůbec nebrala jako rizikovou a neschopenku mi nenapsala, přestože jsem o ní naopak žádala. Bohužel jsem hned v 1. trimestru onemocněla, pracuji hodně s lidmi a dalo se to očekávat. Do práce jsem se vrátila po měsíci.

holkaodbrna
11. říj 2016

@bonulinka
Četla jsem Tvůj příběh a bulím tu jako kjáva 😀 Myslím, že bych to vůbec nedokázala takhle sepsat. Takže moc děkuji, za reakci i za gratulaci a vašemu malému štěstíčku přeji k dnešním narozeninám všechno nejlepší.
Celkově to tedy z prozatímních reakcí vypadá, že bych to mohla zvládnout zcela normálně, bez ohledu na to, že už su stará páka 😀. Což mi připomíná, že bych mohla zavolat doktorovi a domluvit se na nějakou prohlídku asi ještě než odletíme na svatební cestu 😀

bajarys
12. říj 2016

@holkaodbrna já pracovala až do konce, tedy přesněji do začátku MD a v pohodě. Sice ke konci jsem už stříhala metr, byla unavená, ale vydržet se to dalo. Dělám s lidmi, takže pořád mluvení, usmívání a tak. Ale jak říkám, zdravotní problémy naštěstí nebyly, takže jsem na nemocenskou nešla, i když si to manžel přál. Ale na co? Abych se válela doma a zbytečně přibírala? Teď mám měsíc a něco do porodu a čas doma si vychutnávám. Jestli máš práci, která není moc náročná a dáváš to, tak proč ne. A jinak - držím palce a gratuluju 🙂

holkaodbrna
12. říj 2016

@bajarys
Krásná zpráva, děkuji 🙂
Říkám si, že jsem jen těhotná, ne nemocná nebo tak něco. Takže dnes jsem normálně naklusala do fitka 😀, ale omezila výkon. Musím ale zjistit, co fakt vhodné není.
Moje práce je analyzovat papíry, zesyntetizovat z toho zápisy, sem tam nějaké excelové tabulky a s lidmi se setkávám jen občas. V kanclíku mám "plný komfort" (lednici, MW, umyvadlo, rychlovarku) a pouze jednu milou mladou kolegyni s podobnými zájmy (vaření, fitness style) co se před rokem vrátila z MD. Žádný open space, žádná klima, posloucháme to, co chceme (rádio 😀). A baví mě to tam už dvanáct let celkem. 🙂
Koukám, že už to máš skoro za pár, tak držím pěst, ať Ti to uteče jako voda.

bajarys
12. říj 2016

@holkaodbrna tak to máš k práci ideální podmínky 🙂. Děkuju a drž se 🙂

martyw
13. říj 2016

Holky, přidám se do diskuse o práci a těhotenství po 40. Taky jsem měla předsevzetí, že budu pracovat co nejdýl, i když mi dr nabízel PN hned od začátku. Nakonec jsem to ve třetím měsíci vzdala kvůli únavě, která byla mocnější než já a polovinu pracovní doby (mám poloviční úvazek) jsem proklimbala. Takže efektivita práce téměř nulová a to by mi svědomí nedovolilo za tohle brát peníze. Takže jsem si šla i mimo poradnu sama o PN požádat - nebyl problém. Po prvním trimestru únava odpadla, tak jsem u dr nastolila otázku, že bych jako třeba zase mohla jít do práce. Zeptal se mě, jaké mám priority. Jestli chci donosit zdravé mimčo, tak ať se podle toho zařídím. A protože finančně zvládáme i při PN, pracuju v kanceláři sama (jsem jediný zaměstnanec) a všechno můžu dělat i z domova, tak jsem to nechala tak. Mám PN a přitom pracuju podle toho, jak se cítím a kdy se mi to hodí. Občas v kanclu, občas doma a nikdo na mě netlačí. Za týden nastupuju na MD, takže už je to jedno a pokračovat budu pořád stejně i po porodu, ale to už zase dostanu zaplaceno. Kromě toho dělám na volné noze doma počítačovou grafiku a to si taky plánuju jak mi vyhovuje. Hlavně žádný stres 🙂, Toho jsem si při prvních dvou užila až až... Tak se držte 🙂

andyzuzy
14. říj 2016

@holkaodbrna Ahoj , co se mě týče ,jsem na tom asi jako ty. Byla jsem překvapená, že jsem skoro ve 40 letech těhotná. Po dvou holkách(13 a 9) čekám chlapečka. Od začátku jsem na rizikovém. Měla jsem na začátku problémy, ani mě nenapadlo jít do práce. Byla jsem i kvůli jednomu potratu na plodovce. Ve 12 tt mi dělali ulztrazvuk a vše bylo ok. Další druhý jsem měla v 21 tt. a také všechno v pořádku. Už jsem přibrala 13 kg, ale je to tím jak nic nedělám, snad to všechno zhubnu. Už jsem si taky myslela s manželem , že mám klídek s holkama a že si budeme jen užívat. No , vše je jinak, má to tak být.

77merlinka
14. říj 2016

@andyzuzy mám to podobně jako ty, jen obráceně...je mě 39, mám dva kluky 8 a 12let a čekáme holčičku 🙂
hlavně at jsou miminka v pořádku....držte se 😉

bajarys
14. říj 2016

@martyw
@77merlinka
@andyzuzy držte se, holky. Ale se tady rozrůstáme 🙂

holkaodbrna
14. říj 2016

Hele holky, a co takhle založit vlastní skupinku?
35+ (?)
nebo
40+ (?)