Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

adunka73
11. zář 2011

@janatobias uz jdes do finale,posledni nejtezsi mesic,holywood hvezdy rodi schvalne cisarem kolem 35.tydne aby si zbytecne nevytahovaly bricho 😀 tak mozna se ti postesti brzy taky podle toho cos prozila v obchode 😅 ....no az na ten zaver doma 😕

adunka73
11. zář 2011

@ivigirl taky jsem parkrat darovala krev a proto ted selhaly moje vypocty o pohlavi ditete podle veku krve rodicu 😀 😀 😀

ivigirl
12. zář 2011

@adunka73 Mě to podle krve rodičů vychází na chlapečka. O 14 dní 😀 má chlap mladší 😀 Nevychází mi ty čínské a ty ostatní

adunka73
12. zář 2011

@ivigirl no me prave taky vychazi kluk podle krve a podle uuuuuplne vseho 😲 ,tak jsem byla dost prekvapena vysledkem na sonu.. 😝

ivigirl
12. zář 2011

@adunka73 My tedy jluka čekáme 😀 chtěli jsme holčičku, vycházela podle těch čínských a jiných tabulek a nic, máme klučíka, a díky nbohu, že bude klučík, hlavně zdravoučkej, o to jde 😎

amrash
autor
12. zář 2011

Vy jste se sem přidaly všechny maminy už v pokročilejším stádiu těhu, ale já byla teprve teď v pátek na odběr krve na tripple testy. 1. screening dopadl sice super, ale i tak to ve mně trochu hlodá. Nerada bych totiž, aby mě někdo nutil na odběry pl. vody. 😒 Navíc mám prý myom v děloze, který jsem niiiiiikdy neměla a tak začínám být nervní a nevím, jestli bych neměla jít už raději na PN. 🙄 🙄 🙄

adunka73
12. zář 2011

@amrash Jejda zrovna pred 3 tydny porodila moje dobra kamaradka dcerku a cely cas behem tehu mela rostouci myom v deloze.Udajne kvuli neho nemohla mit uz deti,mela ho tam odjakziva,ale nahodou se ji po 10letech jeste zadarilo i s timhle myomem.Pravda,rostl spolu s tehu,ale nic vazneho,byla pod dozorem a od 24tt na PN.Pak rodila planovanym cisarem o 3 tydny drive,protoze myom sedel zrovna v miste delozniho krcku.Ma zdravou holcicku,zadny problem,nic se neboj,myom je dnes banalita 😲

adunka73
12. zář 2011

@ivigirl ...muzu se zeptat,proc DIKY BOHU za klucika??? 😀 Holky jsou precejen trochu hysterky,co?Teda co takhle slysim z doslechu,mam dojem,ze kluci jsou mene narocni nez cacory.Mozna je z pocatku vice boli brisko a nejaky problem s predkozkou,ale jinak vcelku pohoda a klidek,na rozdil od ufnukanych bab 😉 .stale jeste doufam,ze se sono spletlo a Jezisek nam nakonec nadeli Jeziska 😅 Zvlast potom,kdyz to dr.rekla jen tak nechtic mezi reci,ani se mi nezdalo,ze by se pri utz zamerovala specielne na dotycne partie....no nevim,je to napinave cekani 😵 Ale jak rikas,hlavne at jsou zdravi a celi-a my taky.

ivigirl
12. zář 2011

@adunka73 😀 😀 😀 Ono je to tak, že jsme chtěli oba holčičku, chtěla jsem šatičky, mašličky a culíčky a tak. Jak nám řekli, že je to kluk docela brzy, byla jsem zpočátku v šoku ( nějak jsem byla přesvědčená, že je to holka), ale pak si uvědomila, že ty holčičky jsou náročnější od začátku, i finančně a jak řekl jeden můj kolega, jak se ti narodí holka, tak aby si měla milion uloženo, co stojí 😀. Kluci jsou mamánkové 😀 😀 😀 , mám obě pohlaví, tak mi to nesejde co budu mít, přítel je rád za klučíka taky a to žádné nemá 😀

adunka73
12. zář 2011

@ivigirl no prave,hezky jsi to vystihla-mamankove-ja jsem tolik chtela zazit jednoho mamanka 😔 manza se ma jako kral v haremu,dcerky na nem visi a on se jenom cepyri jako kohout na hnojisti...ja uz zadne maslicky nechtela,ani culicky,ani ruzove saticky,ani Barbiny,byla jsem si uplne jista,ze tentokrat to opravdu musi byt kluk!Tak treba budu mit na stare kolena kopec vnuku a budou "babankove" 😵 😵 😵

amrash
autor
13. zář 2011

@adunka73 Diky za povzbuzeni. Kazdy takovy pribeh me posunuje dal, abych nejancila a myslela pozitivne 🙂

adunka73
13. zář 2011

@amrash fakt to ber v klidu,ta kamoska mela navic poradny myom,v zaveru velky skoro jako hlavicka od mimiska,no a vsechno slo dobre....Chodila teda casto na kontroly,to zas jo,ale jinak nemela vubec zadne potize.Pri cisari ji pak vzali celou delohu,protoze ten myom by se ji uz nezmensil,ale byla zato rada,protoze je taky 40+ a vice deti uz nechtela. 😲
Me dneska prisly vysledky z krve na hladinu zeleza,tak jsem zase v minusu,presne jako drive u kazdeho tehu,zacnu asi okusovat trubky 😔 .Citim se nejaka polomrtva,prisuzuju to pocasi,stale nam tu prsi,slunko se neukaze,podzim jak na severu 😀 zadychana jsem z uplne vseho,tak si zas naordinuju Superzelezo a bude fajn.Jo a bez magnezia se taky neobejdu,mivam krece v lytkach v noci,jakmile si zapomenu vzit tabletku.O tehotenske ryme ani nemluvim,ta me postihla poprve pri posledni dcerce a ted ji mam znovu,proste sotva si lehnu,tak mam zacpany nos 😲 .Rekla bych,ze roky jsou tady,ale presne takhle jsem to citila i pred 10lety od 6.mesice.Jo a vahu stale nehledam,ale pri kontrole pred tydnem to bylo +15kg 🙄 🙄 🙄

amrash
autor
13. zář 2011

@adunka73 No já mám taky pořádný kusanec myomu - 9 cm!!! Proto mi to dělá takové starosti. Cítím se ale dobře, tak věřím. Krevní testy mi doposud vycházely OK. Jinak - co je to těhotenská rýma? To jsem v životě neslyšela!!! Já váhu bohužel mám při ruce, ale už se nehodlám stresovat. Smířila jsem se s tím, že jsem tlusťoch. Stejně s tím budu moct něco dělat až po porodu, tak co 😎 😎 😎

adunka73
13. zář 2011

@amrash v kazdem pripade jsi velka kocka,to myslim uprimne.A nejake to kilecko navic k tehu patri 😲 .Ta ryma mi byla tez neznamym pojmem do minuleho tehu,ale mela jsem bezduvodne stale zacpany nos pravidelne k veceru,nemohla jsem si lehnout aniz bych si nestrikla neco na uvolneni.Zadny hlen-jen obcas krvavy,jinak nic,tak jsem hledala na netu a tady na Mk jsem objevila zminky o tehu ryme.Prekrvuje se sliznice v celem tele behem gravidity a taktez i v nose.No zajimave je,ze me to drive nepotkalo...a ted nanovo.Porodem okamzite mrska odeznela,tak doufam bude stejnyprubeh ted.Myomek mas solidni,jen co je pravda,ale dulezite je,ze jsi vcas pod dozorem.Kamosce prisli na tu velkou velikost az ve 24tt.do te doby jeste stale pracovala-prodavacka,stala u pultu cele hodiny-a z niceho nic zacla slabe krvacet,tak honem do spitalu a po tydnu tam zpatky domu na PN az do porodu.

amrash
autor
16. zář 2011

@adunka73 Teda Adunko, ty jsi uplna profesionalni lichotnice! 🙂 Ted je ze mne ale fakt uplnej mastodont. To abych pak zase 2 roky nezrala ☹ Ale co, za to mimi to stoji a sla bych do toho zase, pokud mi to vek a hlavne myom dovoli.

amrash
autor
19. zář 2011

Dnes mi volali z gynekologie - tripple testy jsou v pořáááádkůůůů!!! Mám šílenou radost 🙂 🙂 🙂

janatobias
27. zář 2011

amrash - gratuluju !!!!!! 😉
Já být na tvém místě, na PN bych šla okamžitě.
Holky, nedívaly jste se včera na ČT1 na reportéry? Mluvili tam o porodech, že se pořád u nás používají exprese plodu podle Kristellera, což způsobilo prasknutí dělohy a obrovské bolesti.......takže z toho jsou žaloby......se na takové věci nebudu radějí dívat, termín se mi blíží, jsem teď tak nějak mimo. V noci nemůžu spát, mívám depky, návaly vzteku a odporu, šíleně mě pálí žáha a podotýkám po všem !!!! 🙄 takže už nemůžu skoro nic jíst a pít jen holou vodu. To jsem u prvního vůbec neměla. A mrňousek v břiše asi trénuje na dýchání, mívá šlukačku asi 10x denně, klidně i 30 min - přes den mi to nevadí, ale třeba o 1/2 4 ráno...tak to je masírka !!!!! 😝 😝 😝

janatobias
27. zář 2011

no, holky, co se týká pohlaví, tak my asi budeme mít kluka, já jsem chtěla holčičku, ale na "údržbu" jsou kluci lepší a když si vezmu věci na sebe, pokojíček a hračky - tak bude kluk lepší. Moc místa v domečku nemáme, takže 2 pokojíčky nemusíme řešit.
Teď študuju látkové plínky, tak pročítám diskuze - jak to budete mít u vás? 😝

ivigirl
29. zář 2011

@janatobias nápodobně 😀 taky jsem chtěla holčičku a čekáme klučíka 😀 a pak mi došlo, co se té údržby týče a všeho okolo, že klučík - mamánek bude úplně super 😀

@janatobias mě chytla žáha včera, to bylo dílo. Žádnou chemii jsem do sebe nechtěla a mlíko pomohlo jen trochu. U Synka mě žáha ale pálila pořád a měla jsem k tomu šílený migrény, tak jsem byla v PN, dostala jsem něco od GynDr a bylo líp. Teď to byla snad žáhová náhoda 😀
Jinak pleny mám jednorázovky, ale pak na doma budu látkovat, líp se děti naučí si říkat.

amrash
autor
29. zář 2011

Tak ja byla dnes na vysetreni - glykemicka krivka. Doktor mel podezreni na cukrovku, nasli mi 2x aceton v moci. Mela jsem obavy, neni to nic prijemneho s cukrovkou jak pro dite, tak pro matku. Nakonec vysledky super! Jenze ten aceton pry signalizuje hladoveni!!!! Ja - ktera uz ted nakynula jak knedlik! No neni to paradox???

amrash
autor
14. říj 2011

Absolvovala jsem dnes velký UTZ, vše v naprostém pořádku, tak mi spadl velký kámen ze srdce. Strašně moc se těším na mimčo, teď je to úplně jiné, než před 12 lety. Ženy by měly rodit až jsou starší 😀

veruka
19. říj 2011

Všechny Vás tu zdravím a i když sem nepatřím chci Vás povzbudit.Loni jsem 2x měla zamlklé těho 9. a 11.týden,řekli mi,že je to mým věkem,vyznělo to ať se už o nic nesnažím. 😀 Letos v lednu jsem na testu objevila 2čárky,ale jásat jsem se bála.Taky že ano opět krvácení v 6.týdnu ,které ale nakonec tohlemimčo ustálo.Když jsem se úspěšně doplácala do 13.týdne na NT další překážka,vysoké projasnění 3,6mm a všší nebo nižšší už nevím hcg.Rizika na syndromy -1:25,1:36 a 1:101.Nejvíc mi hrozili Edwardsem sy.Takže na genetiku a ve 14.týdnu odběr choriových klků.4dny,pže byl víkend strachu jestli nezazvoní telefon a když tak strach kdo volá-jednou dokonce neznámé číslo a na zpětné volání ho nikdo nebral.V pondělí místo v úterý jsem si tam zavolala sama a výsledek byl v pořádku.Pak trochu nervozy dalších 14 dní na konečné výsledky,ty dopadly naštěstí taky dobře.No a pak nervy na 20.týden na genet UZ zda nejsou srdeční či jiné vady.Mezitím zjištěna vcestná placenta,naštěstí se upravila bez krvácení.UZ genetika až na mírně rozšířenou cistarenu magna vše ok.Od 24.týdne jsem si píchala clexane na ředění krve,protože v rodině máme trombozy +navíc zjistili pro mě nějakou mutaci,tže pro jistotu.Pak už vše probíhalo v normě a pak 3 dny před termínem 19.9. se mi narodil zdravý chlapeček-3,94kg.Jediná jeho "vada" je hemangiom-naevus na levé tvářičce,ale snad se s tím popereme.Snad jsem Vás tu neotrávila jen jsem chtěla i maminám co mají problémy ukázat,že může vše dobře dopadnout!Jo a v neděli mi bude 40.

amrash
autor
20. říj 2011

@veruka Jééjda, takže Štírka jako já - gratuluji k narozeninám 🙂 Vidím, že jsi měla tedy opravdu nesnadný průběh těhotenství a jistě tě vše stálo spoustu nervů. Malý je ale podle váhy pěkný cvalíček, jak píšeš, všechno ustál, takže to bude kluk jako buk. Koukám, že máš spoustu dětí, máš můj obdiv. Přeji všem hodně štěstí 😉

gejbule1
20. říj 2011

Ahoj 🙂 všechny Vás zdravím 🙂 můžu se k vám přidat do klubu zralých maminek?

amrash
autor
20. říj 2011

@gejbule1 Ahoj gejbule,vitam te v klubu 🙂 Jak moc zrala maminka jsi? A jak prozivas tehu?

gejbule1
21. říj 2011

@amrash Ahojky,já mám už 2dospělé dcery z prvního manželství 24 a 20let.S nynějším mužikem mám dceru 3roky.Mě je 41let.Před tímto těhotenstvím jsem měla docela problémy.Mám za sebou 6x potrat a nikdo pořádně neví proč,až jedna paní doktorka se mi věnovala víc než ostatní a zjistila mi vadu krve která to pravděpodobně způsobovala.Takže od začátku si píchám Clexan.Těhotenství je ale naštěstí v pohodě 🙂 .Jen teď na poslední kontrole mi doktor říkal že se mi zkracuje hrdlo tak mě docela vyděsil 😕
A jak je tobě?

amrash
autor
21. říj 2011

@gejbule1 No pani, to jsi tedy byla hooodne mlada maminka, kdyz dcera ma ted 24 let! To ja mam 12 leteho syna z prvniho manzelstvi. Uz jsem teda vysla trochu ze cviku, co se pece o mimi tyce 🙂 Jinak me tehu je pohodove, lepsi, nez to prvni. Akorat mi v posledni dobe dost natekaji nohy. Ale to bude asi i tim, ze v praci dost sedim.

gejbule1
24. říj 2011

@amrash Jo jo vzala jsem to dost hopem 😀 😀 .Budu asi nejmladší a nejstarší rodička široko daleko 🙂.
už začínáš chystat věci pro miminko?Necháš si říct co to je?Já jsem si řekla že začnu něco chystat až po 30tt.Pořád mám nějak pocit abych něco nezakřikla ☹.

amrash
autor
24. říj 2011

@gejbule1 To ja uz mam temer vse nakoupeno, ted chystame pokojicek, jmeno je vybrano s definitivni platnosti a kdo miminko bude-to jsem si nechala potvrdit uz na NT ultrazvuku. Ale stejne mi rekli jen to, co jsem tusila 🙂

ingas
15. lis 2011

Zdravím vás maminky. Chcem sa k vám tiež pridať a teším sa že nás je viac zrelších tehuliek. Ja som teraz v 29 tt. Mám 41 rokov a mám dvoch synov /19 a 15 rokov/. Moje tehotenstvo ma prekvapilo neplánovali sme ale potešilo. Najviac som sa bála reakcií okolia ale na moje prekvapenie väčšina mi praje a drží palce. S manželom sa strašne tešíme oveľa viac to prežívame ako keď sme boli mladší. Chalani to veľmi neriešia ale zobrali to v pohode. Tak nech nám to všetko dobre dopadne. Majte sa🙂