Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

janesafari
16. črc 2014

Ahoj holky-tak sem si zase po čase přečetla vaše dopisování tady a super-jen mě utvrzujete na to třetí mimi...Jako s malým mě doporučovali jít na plodovku jen proto,že mě TP vycházel UŽ v 35 letech.... 😠
A nešla sem-vše bylo v pořádku tak proč?

mar17
16. črc 2014

Zítra máme termín a jsme stále 2v1.. 😕

maia74
17. črc 2014

Já jsem na plodovce byla v pondělí. Je to mnohem míň bolestivý než odběr krve a samotný odběr trvá asi minutu

mar17
21. črc 2014

Holky,narodil se nám dneska 21.7. Adámek je krásnej..3.90kg a 51cm ve 12.10hod 🙂

staninka77
23. črc 2014

@mar17 -Gratulujeme ke krásnému chlapečkovi,at vám dělá obrovitánskou radost 🙂

mar17
23. črc 2014

Děkujeme moc 🙂

monnn
23. črc 2014

@mar17 posílám velkou gratulaci a přeji hodně zdravíčka!!

mar17
24. črc 2014

@monnn moc děkujeme,o ted budem potřebovat 🙂

mar17
24. črc 2014

@staninka77 děkujeme moc 🙂

maia74
27. črc 2014

@mar17 veliká gratulace!!!

donia
23. srp 2014

@nonnni ahoj, chtela bych se zeptat jak zvladas (psychicky) tohle tehotenstvi, kdyz jak jsi psala, jsi take zazila v rijnu SP.
Ja mam tuto spatnou zkusenost take bohuzel za sebou u me to bylo zamlkle tehotenstvi, zjistil mi to pri bezne kontrole, vubec nic mi nebylo. Obcas jsem spinila to ano, ale brala jsem leky a v prvnim trimestru je to bezne. Ted se mi stale honi hlavou zda to jeste pokouset, miminko jsme moc chteli a vlastne chceme porad, ale ten strach tam je. Bojim se, aby se to neopakovalo a cele tehu bych byla jen ve stresu a vubec bych si ho neuzila. A pritom jsem se na to tak tesila.

nonnni
23. srp 2014

@donia ahoj, no psychicky docela dobre, spis fyzicky nic moc.

Ja potratila i pred nejstarsi dcerou a tak ma overeno, ze to muze dobre dopadnout i po takove zkusenosti. Me hodne uklidnovalo, ze vse slo stejne, jako u dcer (a rozdilne od toho potratu), tzn, ze embryo odpovidalo presne, jak melo (pri potratu se opozdovalo, ac srdecni akce byla v poradku).

Strach asi bude uz vzdycky, ale psychicky to zvladam fakij, mala mi tady ted kope do notasu 😉

Fyzicky me to docela semlelo, u dcer jsem nezvracela a u tohoto tehotenstvi jsem zvracela i nekdy ve 24.tt...chvili na to mi zjistili gestacni diabetes (dneska jsem se docetla, ze dlouhotrvajici nevolnosti mohou byt pruvodnim znakem), na UTZ tento tyden mala za tyden skoro nevyrostla, ale mam hranicni mnozstvi plodovky (mam ji moc)..pry take muze byt dopad toho diabetu. Do toho otoky a vyletel mi tlak, takze se rychle vylucovala preaklampsie, ale vypada to ze jsem jen mela spatny den...tlak se sam srovnal, otoky docela opadly, diabetes se mi dari kompenzovat dietou a doufam, ze na pristi kontrole (za 10 dni) uz mala bude vetsi a plodovky stejne, kdyby uz ne mene🙂

Kazdopadne, jen kvuli tomu strachu bych se moznosti na miminko nevzdavala...navic ja jsem mela u mladsi poporodni depresi a probrala jsem to se svou gynekolozku a ta si me hlida i v tehotenstvi, muzes dostat doporuceni k psychologovi zabyvajicimu se touto problematikou, nebo dobry gynekolog si te sam vice ohlida a jedna s tebou opravdu lidsky, chape tve starosti....ja si treba koupila angelsound a moje gynekolozka mi na kontrole vrazila obr kelimek s tim jejich gelem na provadeni UTZ, ze at to lepe slysim a jlavne nepanikarit, kdybych se nemohla dohledat a klidne v tom pripade prisla...misto toho, aby mi rikala, ze je to ptakovina...

donia
23. srp 2014

@nonnni diky za rychlou odpoved. Ja to mam prave cerstve za sebou, tak je to jeste moc cerstve ☹ ZT mi zjistili v 10tt a na revizi jsem byla 14.8. Minuly tyden na kontrolnim utz a bohuzel to neni uplne ciste, tak mi pichli injekci a cekam co bude. V pondeli dalsi kontrola, tak se jen desim at nemusim na dalsi revizi.
Nejdriv me napadlo jestli uz to nepokouset a rozloucit se s myslenkou na mimi, ale ta touha po nem je vetsi, tak musim i ten strach prekonat a doufat, ze uz bude vse jen dobre. Jestli se nam taky tedy zadari, protoze uz ted jsme to resili pres CAR.
Tobe preji, at je lepe, take to nemas jednoduche.

nonnni
23. srp 2014

@donia je mi lito, ze je to tak moc cerstve☹ A preji, at na dalsi vycisteni nemusis. To cloveku na psychice nikdy neprida.

Kazdopadne bych dodrzela sestinedeli a nechala si cas na rozmyslenou. Ono to za dva mesice opravdu muzes vnimat jinak.

Preji hodne stesti!!!

elysion
23. srp 2014

Ahoj holky,měla bych takovou otázečku. ZT mi zjistili v 8tt plod odpovídal jen 5tt na revizi jsem byla 7.8 a na kontrolu jdu až 12.9 příjde mi to docela dlouho jít na kontrolu až za víc jak měsíc.Měl jste to někdo taky tak ? 😖

donia
23. srp 2014

@elysion tak to ti bohuzel nepovim, ale nasmerovala bych te spis na diskuzi "Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?" tam budou holky po ruzne dobe s kontrolou, tak uvidis co je nejcastejsi.
Ja mela v propousteci zprave, ze se mam za 3 dny hlasit u sveho gyn. ale jelikoz ma ted dovolenou, tak mi rekli, at za tyden prijdu k nim. A ted, ze se jim to uplne nelibi, tak me pozvali znovu za 5 dni.

elysion
23. srp 2014

@donia Ty jo já ve zprávě vůbec nemám,že se mám hlásit na gyndě,tam sem byla naposled před rokem 🙂 ale děkuji kouknu na tu jinou diskusi....at ti další kontrola dopadne dobře 😉

petruse157
17. říj 2014

Ahoj holky, tak je mě 40 a čekám miminko 🙂

monnn
17. říj 2014

@petruse157 tak moc gratuluji!!!! 😉

amrash
autor
17. říj 2014

@petruse157 Také gratuluji, já jsem si druhého syna nadělila také ke svým 40cátinám 😉 Tak hodne štěstí!

petruse157
18. říj 2014

To je naše první. Doktor nám řekl, že děti mít nemůžeme. Tak jsme chodili v Brně do Repromedy a tam nám vysvětlili, že manžel má špatné sperma a že jedině umělé oplodnění a to ještě s různými zkouškami. No byli jsme z toho tak vykulení, že jsme od toho ustoupili, nemohla jsem snést, že by to vajíčko ještě zkoumali a krájeli. Tak jsme si zařídili hospodářství a manžel se věnuje dečkám u dobrovolných hasičů a já jsem pracovala dál v nemocnici . No a před mou čtyřicítkou jsem otěhotněla, ale v 11tt jsem o to přišla, hrozně to bolelo 😢 . V 15 července jsem oslavila 40 a 19července jsem otěhotněla 🙂 zatím je vše v pořádku a doufám, že taky bude. Máme z toho hroznou radost, přišlo to za pět minut dvanáct 🙂

nessik
18. říj 2014

Ahoj, dodáváte mi naději, že to ještě půjde, je mi 36, za poslední 2 roky 3 potraty s revizema, naposled v srpnu, teď se snažíme znovu. Moc bych chtěla ještě jedno prcka do party.

veruka
18. říj 2014

@petruse157 gratuluju!!!!také jsem těhotná a je mi 42🙂,poslední dítko jsem si nadělila ke 40 a teď bác bylo překvápko ale já jsem nadšená jen se bojím jak vše bude mám dost problémy

pavka39
18. říj 2014

Tak i ja se hlásím do klubu, 39 let, a čekám v únoru druhé dite 🙂
Zvladam to lip jak to první (33). Jen větší strach z výsledku všech testu ☹

petruse157
18. říj 2014

@nessik určitě se povede 🙂 je to ale bolestivé, když se nedaří, taky jsem prožila hroznou krizi 😢

nessik
19. říj 2014

@petruse157 děkuju a moc gratuluju 🙂

karien
20. říj 2014

Ahoj, chtěla bych všechny starší maminky povzbudit, dva dny před svými 42
narozeninami jsem porodila po 5 letém snažení krásnou zdravou holčičku, přeji všem moc zdaru a hlavně 🙂 nepřestávat doufat! K.

monnn
21. říj 2014

@karien jé..moc gratuluji,no my už se snažíme taky dlouho ☹

karien
22. říj 2014

@monnn 2 IVF neúspěšně a nakonec přirozeně loni v říjnu ,což už nikdo nečekal.... 😉 ale výsledek stojí za to 🙂

monnn
23. říj 2014

@karien tak to je krásné,no my těch IVF máme za sebou trošku víc a též bez úspěchu ☹ ,ale snad se povede jak u vás 😉