Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

maybe72
21. říj 2013

@ivapo Omlouvám se, nebyla jsem teď na příjmu, už Tě přidávám a těšíme se na Tebe!

ivapo
21. říj 2013

@maybe72 ahoj.. dekuji.. cele jsem to nepročetla.. a ty cekas mimi? mpnebo planujes?

ivapo
21. říj 2013

@maybe72 a jak se ta skupina jmenuje ? jak tam vlezu?

maybe72
21. říj 2013

@ivapo Mám dvě lentilky, třeťátko bylo velmi chtěné a plánované (v mém případě asi až moc 😒 😒 ), bohužel jsem se šťastného konce čekání nedočkala,mám toho za sebou už docela dost, naposled jsem si prošla zamlklým těhotenstvím, takže už jsem přestala tlačit na pilu i na manžela 😀 a rozhodli jsme se pro jinou cestu. Už nic neplánuju a těším se, že zvítězíme nad tím úřednickým šimlem a dočkáme se třetí holčičky (i když bude adoptovaná...) 😉

maybe72
21. říj 2013

@ivapo Nahoře vedle nápisu Modrý koník si rozklikneš Fórum a na dalším řádku pod tím musíš přes Soukromé diskuze, kde se Ti objeví seznam těch soukromých skupin, do kterých máš přístup, kdyby se nedařilo, ozvi se 😉

evulka41
31. říj 2013

Ahojky, no já jsem se přihlásila na tuto stránku, protože mě zajímá to,co Tebe. Jsem asi v 5 týdnu těhotenství, k lékaři jdu až příští týden. Je mi 41 let, čekám 3 dítě . Dvě první jsem rodila v 25 a v 26 letech. Takže hodně zpátky . A tak mám v hlavě spoustu otázek, co mě čeká. Tak přeji hodně štěstíčka, pohody a zdravíčka

raaaadka
6. pro 2013

@evulka41
Moc gratuluju! 🙂
Taky se snažím otěhotnět, jedno dítě už mám a je mi 40, tak snad mi to také vyjde. 😉

citaka
9. led 2014

@maybe72 Je mi 41, po 20 letech jsem se rozvedla a v dubnu čekám s přítelem mimčo. Kdybych nepřibrala už 15kg, tak ani nevím,že jsem těhotná 😀

natalka2009
8. bře 2014

Ahojky 🙂
Holky chtěla bych další dítě, mám tři děti 23,20,5 let. Jsem už i babičkou 😉 Možná mě někdo odsoudí ale vždy jsem chtěla hodně dětí. Je mi 40 let a manželovi 45. Nevím jestli máme do toho jít ale moc bych si přála ještě jedno dítko co si o tom myslíte??

amrash
autor
29. bře 2014

@natalka2009 Ja jsem mela druhe děťátko ve 40. Vše v pořádku, můj malý Janíček mi dělá obrovskou radost. Teď je mi 42 let a vypada to, ze budu maminkou ne dvou, ale 3 děti 😍. Takže za mne... jen do toho, drzim palečky!

vanule
29. bře 2014

@natalka2009
@amrash omlouvám se, že vám sem vstupuju, ale zajímalo by mě co na těhotenství u vás říkají doktoři? Mě je 35 a když se zmíním, že bych chtěla ještě jedno dítě, doktoři si málem klepou na čelo (je sice pravda, že první těhu muselo ve 34tt skončit kvůli preeklampsii, mám vysoký tlak- beru léky a dost nadváhu) ale i tak ještě jednou těhulka bych moc chtěla být
@citaka

amrash
autor
29. bře 2014

@vanule Nikdo nic nerikal a to jsem po druhem tehu pekne přibrala a nezhubla. Vysoký tlak se da též korigovat a sledovat ( znám takové případy). Navíc mě čeká 3. císař ze zdravotních důvodů, ale jsem v klidu 😉

ilonne
29. bře 2014

@vanule Mě je 35, pokud vše dobře dopadne, druhé se narodí až mi bude 36, mezi nejštíhlejší zrovna nepatřím, spíše naopak, mám RA, beru léky na štítnou žlázu a v prvním těhotenství jsem měla diabetes a lítal mi tlak. Dr. mi rozhodně nic neříkala, snažili jsme se o druhé 11m, ještě jsem si jí stěžovala, že už jsem určitě stará, akorát se smála a říkala, že věk rozhodně žádný problém není 🙂.

vanule
29. bře 2014

@ilonne jee tak to je od dr. moc milé...asi mám smůlu na doktory. to co řekli tobě by mě tedy hodně pohladilo na duši, a nakoplo, tak se jen plácám jestli ano nebo ne a čas letí :-/

citaka
29. bře 2014

Mě je 41. Před 12 lety jsem měla problematické těhotenství a byla jsem 3 měs. v nemocnici a ted vše v pohodě. Termín mám za 14 dní,přibrala jsem asi 25kg a zezačátku jsem obavy měla,pořád jsem se vyptávala doktora zda věk je problém, ale jasně mi řekl,že kdybych měla v tomto věku první dítě bylo by to horší, ale když je to třetí , výsledky plod.vody v pohodě tak vůbec žádný problém neni. Mám sice malinko vyšší tlak a občas mě nepříjemně pálí žáha,ale to jsou maličkosti. 😵

vanule
29. bře 2014

@citaka to se tak hezky čte, vážně mám divnou doktorku! můj gynekolog mi to vyslovně "nezakázal" mít druhé (akorát mi řekl, že mi nikdo nezaručí, že se nebude preeklampsie opakovat) ale doktorka na interně, kam chodím kvůli tlaku ta byla úplně šokovaná. Řekla mi, že máme být rádi za jedno zdravé mimi a o dalším si nechat jen zdát. Zřejmě jí brzy vyměním! 😒

natalka2009
30. bře 2014

@amrash děkuji za podporu 🙂 .

natalka2009
30. bře 2014

@vanule Moje doktorka to schvaluje ale myslím si že záleží jaký doktor je. S úsměvem nám řekla jděte do toho, jestli se na to cítíte tak nehleďte na druhé. 🙂

tyri
31. bře 2014

Ahoj holky, je mi 40 a čekám 3. děcko. Staršímu synovi je už 22 a mladšímu bude v létě 9 let. Zatím se snažím moc neradovat, páč čím jsem starší, tím zjišťuji více info a jsou dost zneklidňující. Také mne dost překvapily některé reakce mladších na těhotenství v našem věku. Já jsem měla názor, že do 38 OK a pak snad raději ne. Jenže můj 2. manzel- mazel žádné děcko nemá a než se rozhoupal, je nám už 40. Mám spoustu otázek a nevím, s kým o nich mluvit, protože toto téma je v mém okolí tak trochu tabu a roztrubovat to ani zatím nechci, když nemám ještě 1. trimestr za sebou. Je povinné rizikové? Nechci rizikové, když je to brané jako neschopenka atd, atd....
Přeji všem jen ty nej a nejlepší zprávičky 🙂

1kacaba1
3. kvě 2014

@natalka2009 Já si myslím, proč ne? I tomu pětiletému dítku by se hodil sourozenec...tedy sourozenec přibližně v jeho věku...🙂 Mně je 39 a jsem teď ve 32. týdnu těhotenství. Mám taky už dvě skoro dospělé dcery...19 a 16. Držím palce, ať vše vyjde k plné spokojenosti.

1kacaba1
3. kvě 2014

@tyri Rizikové povinné není. Mně je 39 a i když mě doktor chtěl nechat po odběru plodové vody doma až do konce těhotenství (přestože vše bylo v pořádku), tak jsem řekla, že ne, že budu chodit do práce. Těhotenství snáším výborně, nezvracela jsem ani jednou, jen mě poslední dobou bolí záda. Mám taky už dvě starší děti a nikdo, vyjma mé matky, která se o mě bála, protože půjdu na 3. císařský řez, proti mému těhotenství neprotestoval. Dokonce jsem chvíli uvažovala o potratu ze zdravotních důvodů a doktor říkal, ať neblázním, že dnes je těhotenství v tomhle věku normální a v pohodě, včetně 3. císařáku.

tyri
3. kvě 2014

@1kacaba1 tak to ti moc drzim palecky, cisar je v dnesni dobe v poho, rizikova je ta narkoza, pokud nejdes na epi. Mímo je za par minut venku, myslim , ze u maleho jim to trvalo necele 3 minutky, takze se niceho bát nemusis i kdyz je to 3. cisar- vzdyt tam mas dlouho pauzu, tak je to stejne brane jako prvorozeni 🙂
Ja ted mela smolika, nakonec to bylo ZT, ale vse probehlo dobre, bez kyretaze a tak se uz zas snazime 🙂

nipeal
3. kvě 2014

@maybe72 ahoj kočko, koukám, že se množíme co? 😀 jdu hodit foto do soukromek 🙂

1kacaba1
3. kvě 2014

@tyri Tak to je mi moc líto, budu držet palce, aby se zadařilo.

baratesarkova
25. kvě 2014

Ahojky, mohla bych se k Vám přidat? Je mi 39 a jsem asi cca v 5 tt 🙂

snazeni
27. kvě 2014

Ahojky všem, chtěla bych se k vám též přidat. Je mi 37 let , mám doma dva kluky 15, 8 let, a s manželem by jsme chtěli ještě jedno miminko....🙂 snažíme se o něj už 9 měsíců, ale nějak nám to zatím nevychází.....nevím, zda to není tímm věkem...nikdy jsem neměla problémy s otěhotněním....Doufám, že jednou sem budu psát jako vy, že jsem třeba v 5tt.......Je mi z toho smutno... 😢

maia74
31. kvě 2014

Ahojky, mohu se přidat "do klubu 40cátnic" ?? 😀 Za dva měsíce mi bude 40, doma máme 16-letého syna a dceři bude letos 22, už má svoji rodinu. Nejdřív mi přišlo trochu ulítlí pořídit si mimčo v tomhle věku, mám 3-letého vnoučka ( to vlastně bude mít strejdu o skoro 4 roky mladšího 😀 😀 😀 ). Možná si lidi budou myslet že vozím další vnouče, ale co.... Na lidi jsem nikdy moc nedala, je to můj život. Tohle těhotenství plánované nebylo, bylo to takové překvápko a to doslova.... Pořád jsem přemýšlela, jaké překvapení pro přítele k výročí seznámení - bylo to spíš překvapení pro mně, on byl služebně pryč a po telefonu jsem tohle rozhodně řešit nechtěla, tak to dostal o tři dny později k svátku 😅. Rozhodli jsme se s přítelem, že do toho půjdeme, přesto že už máme svoje pohodlí. Nemáme ani žádnou babičku nebo dědečka, co by pohlídali... A v překvapeních budeme pokračovat - termín porodu 23.12. 😅

maia74
31. kvě 2014

@tyri Ahojky, rizikové povinné není. Mně se doktor ptal, jestli chci chodit do práce, nebo zůstat doma, když jsem tav byla v 8 tt. Jsem v úplné pohodě i když dělám na směny, takže mně normálně nechal pracovat. Taky se trochu bojím, vzhledem k věku, ale věřím, že bude všechno v pohodě

marecek4
31. kvě 2014

@vanule nezlobte se,že vám sem vpadám-další dítko bych možná brala,alenení s kým,ale poprvé jsem rodila v 21 pak v 23 a v 25,pak se zadařilo ještě jednou a já ve svých 37 porodila krásného chlapečka-s požehnáním dr a vše bylo absolutně v pořádku,naopak,dřívější těhu byly s velkýma porblémama-otvírala jsem se,cysty a podobně,takže rizikové od prvopočátku a naposledy jsem do nástupu na mateřskou pracovala

maia74
31. kvě 2014

@marecek4 tak to jsi mně docela uklidnila 🙂 Já jsem teda těhotenství měla v pohodě, teda když nebudu počítat nevolnosti. Před druhým těho se doktorovi vůbec nelíbil čípek, posílal mně na plastiku, tu jsem odmítla, protože jsem chtěli mimi a léčila jsem se na neplodnost, druhé těhotenství jsem měla vyloženě vymodlené, pak probíhalo v poho. Po porodu mi pak řekl, že mám čípek jako kdybych nikdy nerodila... Tomu sice nerozumím, ale jsem ráda. První porod v poho, klidně bych rodila hned znova, zato ten druhý , to jsem myslela, že se ze mně dere snad vetřelec... 😝 Ještě že to trvalo jen dvě hoďky.... Ale pak jsem 15 let pro jistotu nešla do porodnice ani na návštěvu 😀
Teď mám těho úplně v pohodě - musím to zaklepat, abych to nezakřikla!!!! Žádné nevolnosti, psychicky úplně v poho, do práce chci taky chodit celou dobu - předtím jsem byla doma skoro od začátku.