Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Aha, a ty první kombinované testy ve 12.tt jsi měla?

ivigirl
4. zář 2011

@amrash píšu kraviny, druhý tripl mi vyšel takto u prvních jsem měla taky v něčem malou odchylku, ale jen maličkou, na mou žádost jsem začala jezdit do Budějovek na genetiku, kompletně mě hlídali a testovali atd.

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Jo, tak to mně vyšlo dobře a tak právě proto jsem to pustila z hlavy. Moc holek tady píše, že jim vyšly falešně pozitivní tripple testy, bály se, depkařily, šly na odběry choriovych klků, nebo amnio a vše bylo v pořádku. Jaké riziko ti v tom NT testu vyšlo? Podle věku je to 1/90 ale jak ti to vyšlo dohromady?

ivigirl
4. zář 2011

@amrash vyšel mi DS 1:250 podle výpočtů k mému věku v době porodu je 1:300 tak jsem raději na amnio šla. Jinakjá jsem neplašila a nenervila, sem tam mě to napadlo a měla zlou náladu, ale po chvilce to přešlo. Hned za 5 dní mi volali, že první a důležitý výsledek na DS je hotov a je negativní a pak jsem čekala jen na zbytek, ale to jsem věděla, že už je vše OK, protože hlanví byl ten DS. Pak mi jen po nějaké době zavolali zbytek a já se zeptala na pohlaví, pro potvrzení.

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Já myslím, že to dáváš dohromady s těmi testy ve 12.tt. Tam vychází riziko daleko nižší, to potom až ty Tripply to všechno trochu posunou dolů a vyvolají zmatek a zbytečné obavy.

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Jo... a co říkají děti, že budou mít doma mimčo?
😀

ivigirl
4. zář 2011

@amrash Dcera bydlí u tatínka na její přání, tak nevím a syn se těší moc.

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Vidím, že máme skoro stejně staré syny. Ten můj má ve středu 12 let. Je totálně nadšený, pořád chce mít i mimčo v pokojíku, chce dělat chůvu - no ale myslím, že životní praxe ho naučí a brzy ho ten elán přejde 🙂

ivigirl
4. zář 2011

@amrash no můj synek se zase pořád ptá, kde bude Alex spát, aby se prý vyspal 😀 tak uvidíme, ale pořád povídá, že se s ím bude pořád mazlit a hrát, takže jsem zvědavá, jak to dopadne v reálu 😀

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Sice jsme tam na fotce jako rodinka, ale Vojtíkův biologický otec žije v Číně 😅

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl My máme v bytě dost pokojů, jenže i to znamená, že se synátor bude muset přestěhovat do krajního většího. Nese to ovšem s nelibostí, prý jsme jinak všichni u sebe a on bude separé 😠 😠 😠

ivigirl
4. zář 2011

@amrash vypadáte jako rodinka. A je to Čech, nebo ne?

ivigirl
4. zář 2011

@amrash no, oni ty kluci to nesou špatně, to jsou mamánci, já to mám doma taky, chce mít svůj klid, ale přitom si vyžaduje mamku 😀

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Jo, vypadáme. Je u nás vše v pohodě. Vojta má manžela rád a také on se k němu chová moc pěkně. On je totiž muž vůbec všeobecně hrozně hodný. Ex - manžel Čech je, ale pracovně žije v Macau už 8 let. Mamináče mám doma obrovského, už jsem si dávno myslela, že ho to ve 12 letech přejde, ale ne. Ono jim to nejspíš zůstává celý život 😎 😎 😎

ivigirl
4. zář 2011

@amrash asi ano, nejspíš máme na pořád mamánky 😀 mě to tedy neva, oproti dceři tedy 😒 , hlavně že jste v pohodě všichni. Třeba za pár let pojede syn za bio otcem na prázdniny, ale jestli by to bez vás všech vydržel 😀

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl On ani na nějaké lety do Macaa nedá. Nechce se mu. I když by možná rád tuto zemi viděl, ale asi si netroufá být jenom s otcem a ev. babičkou třeba měsíc tak daleko.

ivigirl
4. zář 2011

@amrash tak ani neni s otcem? a babi, tedy extchýně bydlí se synkem v Macau? Tam bych se chtěla podívat já 😀 když synek nechce 😀 😀 😀

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl No otec přijíždí 2x do roka na pár dní. Teď tu zrovna byl na měsíc - včera odjel. Extchýně je zaměstnaná, takže syn je v cizině sám za sebe. Tuto cestu si ale vybral dobrovolně. Nejdřív byl nadšený, tak nadšený, že se téměř okamžitě rozvedl. Teď toho lituje a i situace v zahraničí se mu silně zajídá. Ale kdo chce kam... 😝 😝 😝

ivigirl
4. zář 2011

@amrash no to ano, pomozme mu tam. 😀 a takovým dobře tak 😀 hlavně že si ty se synem v pohodě a teď máte dobrého chlapa u sebe.
Budeš chodit do práe do konce? Nebo si už na PN.

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Za mně není v práci zatím náhrada. I tak jsem jim s těhotenstvím zamotala hlavu. Sama jsem s tím nepočítala - pořád to nějak nešlo. Takže do práce chodím. Upozornila jsem je ale, že pokud by nastaly nějaké problémy, okamžitě končím. On vlastně už i můj lékař mě chtěl nechat od září na PN, ale já fakt nemohla a ani nechtěla.

ivigirl
4. zář 2011

@amrash muž lékař, ty učitelka, no to je paráda, ty mi budeš radit pro synka na dálku a muž radit léky, jakou má odboornost? a ty co učíš?

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Néééé můj muž lékař, ale už můj lékař!!! Tady nikdo doktor neníííííí, manžel je výpravčí v Přerově 😀 😀 😀

ivigirl
4. zář 2011

@amrash 😀 😀 😀 😀 no vidíš a já mu dala diplom MUDr. 😀 neva, tak mi bude radit spoje 😀 a ty tedy radit se synkem 😀 😀 😀

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Což o to, takový titul je raz dva - třeba v Plzni 🙂 jako JUDr. A ty jako zkušená mamina se synkem radit určitě nepotřebuješ. To spíš já - když máš náskok těch 12 týdnů!!! 😅

ivigirl
4. zář 2011

@amrash já myslela starším synkem co je teď v 5. třídě 😉

amrash
autor
4. zář 2011

@ivigirl Já vím, ale právě proto píšu, že jsi zkušená mamina, když máš doma 11 letého mladíka

ivigirl
4. zář 2011

😀 no tak jo 😀
co učíš za předměty a jaký stupeň?

adunka73
4. zář 2011

😢 @amrash Ahoj a moc diky 😎 tento tyden se mi pridalo paleni zahy po vecerech,klasicky postup jako u minulych tehu,zacina to byt huste od 6.mesice...nemuzu najit vahu,protoze jsme se zorvna prestehovali,ale citim se na nejmene +15kg uf uf,v utery jdu na kontrolu,tak tam se pravda ukaze.Okoli taky reagovalo slovy Jeeeezismarja,vy jste se zblaznili na stare kolena(manza bude mit 50let,tak ten to chudak odnesl nejvic),vyslechla jsem si ruzne nazory,vcetne spatne osvety o antikoncepci apod.Vetsinou si kazdy mysli,ze nam to ulitlo,takze nahoda.Nechce se mi vysvetlovat,ze jsme proste jeste dite chteli,ze se moc tesime,ze budou deti vekem blizko za sebou na rozdil od starsich dcer 17-9-2 roky 😕
@janatobias Mozna jsi dostala nejake leky v infuzi,to se pak tezko skace po porodu ze stolu.Takhle jsem dopadla pri prvnim porodu,byla jsem totalne zdrogovana,uplne vyrizena,zasita,popraskaly mi zilky v obliceji ze spatneho tlaceni do hlavy,no des... 😲 u posledniho porodu,to mi bylo 36let,jsem naopak doslova seskocila z postele,teda byla jsem vyhnana sestrami,tady se netraduje nejake 2 hodinove lezeni po...proste hupky supky po svych do sprchy a vycurat se 😝 Citila jsme se naprosto uzasne,lehka jak motyl,prazdna jako dzban,no zacinam se na ten pocit zase pomalu tesit,nejak se mi pritizilo posledni tyden,kilecka jdou nahoru rychlosti blesku 😠

janatobias
5. zář 2011

Ahoj holky, tak suchou kůži nemám, žádné strie, natírám si celé tělo olivovým olejem (panenský, ten, co si dávám do salátů 😎 ) žádné spešl krémíčky z lékárny, na ty jejich reklamy jsem už stará. No a to starší těhotenství má taky své pro - já nebudu nikdy řešit psychický problém tzv. syndrom opuštěného hnízda, protože až bude Tobískovi 20, mě bude skoro 60 a to teď nemluvím o tom mimískovi, co čekáme, takže mě se depky tohoto typu vyhnou. Samozřejmě mě asi přibudou depky s pubescentem, ale to si myslím, že to jde tak trochu s tím, že to dítě máte doma, tak to nějak přijde a odejde. I mladá holka, která nemá dítě je trochu mimo, když by se měla postarat o 3-4 leté dítko a pohrát si s ním, mě to přijde normální, protože ho mám doma, tak vím co - dokonce se orientuju i v hračkách a i v těch jejich názvech a to je kolikrát co říct !!! 😀

janatobias
5. zář 2011

jo a na plodovce jsem byla u prvního, teď jsou nějaké lepší testy, zjistí z toho daleko víc a protože jsem vše měla ukázkové a dle doktora tabulkové, tak mě nikam neposlal. Na cukru jsem už taky byla, teď to dělají jinak, před 4 lety to bylo píchnutí do prstu, hodina pauza a pak znovu. Dnes už berou klasicky krev ze žíly a pauza je 2 hoďky, pak berou znovu ze žíly. Já měla výsledky dobrý, cukru spíše míň, takže mám do sebe cpát sladké, aby se mi nedělalo zle. Jinak vše je v pohodě, akorát pozoruju více pohyby, už jsem zaznamenala i poslíčky, což jsem v prvním těhu nepoznala. Podle doktora je to tím, že už po porodu je děloha jiná, je prý jinak prokrvená a tak je víc vše cítit. Já rodila před 4 lety, takže si to docela dobře pamatuju a oproti prvnímu mi bylo ze začátku i docela zle, několikrát jsem zvracela a byla jsem v prvním trimestru strašně unavená, že jsem třeba odpoledne 2 hod spala......teď je to naopak, nespím..... 😀