Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

janatobias
5. zář 2011

@adunka73 - no vidš, to mě vůbec nenapadlo.......mám to celé nějak zastřené, jako v mlze, musím se na to zeptat manži, jestli jsem kapačku měla nebo ne. Pamatuju si ale, že mi dávali kyslík a to mě vůbec nepomáhalo. Byla jsem unavená, že kdyby mi Tobiáška sebrali a někam odnesli, asi bych se ani nebránila. Žádné slzičky dojetí z narození miminka.....jen taková obrovská únava !!! Je pravda, že mě dost dlouho zašívali, bolelo to víc než celý porod a když mi vytlačovali placentu, to taky bylo hnusný. Fuj.
Já mám teď +12 kg, u prvního jsem přibrala 14 kg, tak uvidím teď. Během roka jsem to dala dolů, ale je fakt, že jsem pořád kojila......no, vlastně, já jsem kojila 3 roky 😝
A na žáhu mi doktor doporučil rennie. Prý jsou nejlepší.

vladla
5. zář 2011

Krásný den! 😉 Můžu k vám na podrb?Je mi 36 a čekáme třetí cácoru! 😀

janatobias
5. zář 2011

@vladla - no jasně !!!! Vítám tě !!!! 😎 Tak to vypadá, že jsem tady nejstarší....... 😅

amrash
autor
5. zář 2011

@adunka73 No tak do těhu ještě stěhování... to teda klobouk dolů. Já bohužel váhu neztratila 😒 ... škoda. No a jak říkám, na lidi je třeba se vyprdnout, je to váš život. Můj otec měl 47 let, když jsem se narodila. V té době téměř "vetchý stařec" 😎 Všechno je ale o tom, jak se lidé cítí a jak žijí a hlavně - dnes je jiná doba, takže v klidůůůůůů!

amrash
autor
5. zář 2011

@janatobias Jo, na plodovku bych taky nešla. Stačily ty prvotní testy. Nešla bych už z principu. Jinak toto těhotenství je zatím zlaté. Při prvním jsem pořád omdlévala, odvážela mě rychlá a říkala jsem si, že už fakt, ale fakt nikdy. 😅 😅

@vladla Zdravím tě. Vidím, že budete mít krásný vánoční dárek!!! Kdyby to byl kluk, tak je to úplný Ježíšek, to je pěkné 😉

adunka73
5. zář 2011

@janatobias...vekem to opravdu nebylo,naopak si myslim,ze starsi rodicka je schopnejsi po psychicke strance zvladnout porod,nez mlade koceny.Nekde jsem cetla,ze zenske telo je nejlepe fyzicky pripraveno na porod v 19letech,nejelepe se vraci do puvodniho stavu,ale o psychice se nezminovali. To jsi fakt musela mit nejaky driak v kapacce,presne tohle jsem zazila taky,silena unava,nezajem,zadne pocity,jen touha-nechte me spat,nechte me v klidu.Dostavala jsem z toho do druheho dne,ani na wc jsem nemohla dojit,vsechno se kolem me houpalo a to zasivani---skoda mluvit,horsi nez porod samotny 😕 😕 😕 😕 pak se to tyden hojilo coz byl taky super zazitek,snad tuhle diskusi nectou prvorodicky.... je to uz 17let,ale nikdu nezapomenu.Potom jsem se strasne bala dalsiho porodu,ze me zas budou zasivat,coz bylo az po 8letech,ale vsechno probehlo prirozene a v pohode,taktez treti 🙂 ten byla dokonce velika rychlovka.Co se tyka kojeni-naposled nezadarilo vubec,mala mi hned z pocatku priserne rozkousala bradavky,takze po 8 tydnech marneho boje a slz jsem vse vzdala.presto se mi i bez kojeni podarilo zhodit vsech 23kg navic behem pul roku.Myslim,ze kojeni nema zadny vliv na hubnuti,i kdyz se o tom dost pise,ze jo.Ale jsi dobra,3 roky kojit,moc dobry!U nas nejdele 9.mesicu a to jeste s vypetim vsech sil 😢

@amrash ...stehoval jen muj"vetchy starec" 😀 me byl dopran luxus pobyvat u mamy cele prazdniny,vratila jsem se do temer hotoveho.Dedulka je zlaty,udrzuju si ho v kondicce plozenim potomku,kteri ho posunuji nejmene o 10let zpatky 😎 .Ted je sice moderni mit mladsiho partnera nejmene o 10let,coz muze byt na urcite veci taky bezva.Vsechno ma svoje vyhody a nevyhody,presne jak pises-zalezi na kazdem,jak zije a citi a jak si navzajem pasuji,vek partneru nehraje zadnou roli.Na plodovku jsem taky odmitla jit 😠 .Jinak ten 16.tyden je jeste zlaty,pocituju az ted,ze zacinam nejak vic funet a kolebava chuze se uz taky vyskytuje...tak uz JENOM dalsich 15.tt a bude to opet v poho 😲

mimys
5. zář 2011

ahoj holky, muzu mezi vás? čekáme třetí zlatíčko a je mi 39...

adunka73
5. zář 2011

@mimys Ahoooj,vidim,ze u to mas skoro na spadnuti,tak HODNE STESTI!a co mas doma,kluky-holky?

mimys
5. zář 2011

@adunka73 no mám doma dva kluky ... no a to třetí zlatíčko bude zase chlapák 😀
abych se nenudila 🙂

adunka73
5. zář 2011

@vladla mas krasne cacorky 😵 my jsme se pokusili jeste jednou o kluka,ale nevim neviiiim...bude to zas cacorka,podle nechteneho vyjadreni dr. na sonu 😕 Ale hlavne at jsou baby zdrave,co bych delala s chlapcem,ktery by nebyl v poradku,to radeji 5 dalsich "holek krev a mliko" 😀

adunka73
5. zář 2011

@mimys ...tak presne obracene jak u nas 😎 😎 😎

mimys
5. zář 2011

@adunka73 no jak mi rikaly holky.. ten muj umi jen kluky, jinej umi jen holky.., chtelo to jinýho chlapa 😀
ja se doktorra nechtela ptat co to bude, ale pak jsem nevydrzela a rekla jsem mu: podivejte se,a le jestli je to zase kluk, tak mi to ani snad asi nerikejte.... a on tak kouka na ten monitor a rika... no, tak ted nevim, co vam mam rict 🙂 a bylo jasno 🙂

mimys
5. zář 2011

@mimys no a ted to mam cerne na bilem... nakonec jsem se nechala ukecat na amnio, ikdyz jsem se tomu nejdriv branila

adunka73
5. zář 2011

@mimys haha,presne takhle jsem se chtela zeptat,ale nakonec to z dr.vypadlo samo,ziju v zahranici a tady se dava oznaceni rodu do vety.Prostredni dcerka tam byla se mnou a ptala se dr.proc to miminko tak rytmicky nadskakuje...a dr.zamyslene kouka na monitor a uplne spontanne odpovi-no protoze ona muze mit skytavku 😕 .Zustala jsem jako oparena,dr. teda taky...nastalo vzajemne ticho...delala jsem,jakoze nic,ze mi ten detail unikl,ale potom jsem to musela rozdychat na chodbe,4 baby,moje nervy.Sranda je,ze manza ma z prvniho manzelstvi syna,tak vazne premyslim,jestli je kluk jeho nebo je nejaka "chyba" ve me 😀 😀 😀

mimys
5. zář 2011

@adunka73 no to je vec, teda napočtvrtý 😀 já už do čtvrtýho nejdu... nedovedu si představit pátýho chlapa v domě 😀

adunka73
5. zář 2011

@mimys no jen nepovidej...tohle jsem rikala naposled taky 😵 😵 ...ale ted uz fakt do dalsiho nepujdu,uz nemame misto ani doma ani v aute.Jsem rada,ze budu mit aspon posledni dve deti vekem blizko k sobe,ze si snad nekdy pohrajou.Ted jim to nejde spolu dohromady,kazde je nekde uplne jinde ve vyvoji,jakobych mela 3 jedinacky.Jak mas velke kluky ty?

adunka73
5. zář 2011

@mimys ...amnio,prehlidla jsem,nojo,oni kazdemu strasne radi vnucuji tohle vysetreni,asi je bodove dobre hodnocene! 😔

mimys
5. zář 2011

@adunka73 já mám 10 a 14,5 roku kluky tak tohle bude takovej mazánek

adunka73
5. zář 2011

@mimys to je fajn mit na "stare"kolena takovyho novyho mazanka 😵 😵 😵

mimys
6. zář 2011

@adunka73 No, už se na to těším. jen se bojím, abych ho nerozmačkala... jak jsem zvyklá mít "pevnou ruku" 🙂 na ty moje raubíře....

vladla
6. zář 2011

Hezky den!!!
@adunka73 Přesně jak říkáš...lepší mít samé zdravé holčiny než ....raději to nebudu ani vyslovovat!!!
Jinak jsem taky říkala,že do třetího už nepůjdu a ejhle!Popadla mě taková chuť,že jsme na to vlítli!! 😀 😀
A je mi vážně fuk,že to nebude ten kluk,ale cácorka!Ve svém věku přece nemůžu přemýšlet,jaké pohlaví bych si přála víc!!! 😉

ivigirl
8. zář 2011

holky, ta jsem i kategorii těhu cukrovka, to je pech tedy 😔 😕

adunka73
8. zář 2011

@vladla no pravda,v nasem veku muzeme byt rady,ze se nam to jeste povedlo a vsecko dobre dopadne,kdepak si jeste vymyslet pohlavi 😀 😀 😀

adunka73
8. zář 2011

@ivigirl to teda je pech, 😠 zrovna vcera jsem odmitla test na cukrovku,protoze jsem drive nemela problem.Jak ty jsi k tomu ted prisla?Pres ten zatezovy test?Kazde odpoledne si hezky schrupnu s malou a probudim se pokazde s obrovskou chuti na Nutellu,no nedokazu si predstavit prezivat bez ni 😲

ivigirl
9. zář 2011

@adunka73 no pech to je, čekám třetí a na tomto testu jsem byla poprvé, dřív to nebylo, tak si mylsim, že by to bylo taky v pohodě, no nedá se nic dělat, dodržim nějakou dietku co mi naplánujou, ale píchání do prstu na krev je pěkně hnusný. Daleko líp se mi darovala krev jako dárci 🙂

vladla
9. zář 2011

Tak já absolvovala testy na cukrovku dnes ráno!Naštěstí dopadly dobře! 😉

janatobias
10. zář 2011

@ivigirl - ty jo, u vás berou krev z prstu? U nás na tvrdo ze žíly, 2 hodiny pauza, nejíst, nepít sladké nápoje a znovu ze žíly.......prý to v laboratoři nechtějí zpracovávat, když je to z prstu, že snad je to nedostačující...nevím. Jinak holky hlásím, že jsem v úterý měla bolesti jako blázen, břicho, záda, dýchala jsem jako pes, to jediné pomáhalo, nemohla jsem chodit, v obchodě jsem se opírala o nákupní košík, jinak jsem nemohla chodit, celá jsem se zapotila, takový ledový hnusný pot, myslela jsem, že rodím. Trochu pomohla vana, ale jelikož bolesti byly celý den bez přestávky, tak jsem usoudila, že to porod nebude. 😒 Ve středu jsem dostala střevní chřipku, asi ji přitáhl syn ze školky - no nemám pech 😝 zvracela jsem, průjem jsem měla, nemohla jsem nic jíst ani pít, křeče do střev - hrůza a běs. No a pro změnu dnes mám zase náladu, že bych se nejraději zastřelila 😕

janatobias
10. zář 2011

adunka73 - no jo, ptala jsem se doma manži a prý mi žádnou kapačku nedávali. Já měla vcelku rychlý porod, ve 23:30 hod jsme zastavili před porodnicí, manža ještě kouřil - prý, kdo ví, za jak dlouho si bude moci dát 😎 - a syn se narodil ve 2 ráno. Ale při porodu to nevím, jestli mi něco nefrkli.....

ivigirl
10. zář 2011

@janatobias ne ne, při testu oGTT se bere žilně. Z prstu se bere při dia poradnách, při kontrolách 😀 😉

agule
10. zář 2011

Ahoj, trošku jsem se vám připletla do diskuse,jelikož jsem už pár měsíců po porodu, ale chci jen napsat,že už mi taky bylo 40,mám třetí dítě,ale tohle mateřství si užívám úplně nejvíc. V těhu jsem jen byla více hlídaná dojížděla do Gennetu a podstoupila odběr pl.vody. Porod byl ze všech porodů nejrychlejší . Jsem strašně v pohodě,lidi,kteří mě odsuzují kvůli věku mi jsou ukradený a naplno si užívám mimča a pozdějšího mateřství vůbec . A myslím,že si to tk užívám právě díky tomu,kolik mi je 😉