Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

amrash
autor
25. lis 2014

@mar17 Překrásné sladké děťátko! 💗 Moc blahopreji!

jakelina
25. lis 2014

@amrash to je mi líto, copak se děje?? 😲 😲

amrash
autor
26. lis 2014

@jakelina Nejaka infekce mocovych a ledvinovych cest spolu s horeckami. Pro 17denni mimi docela poblem. Dnes jsou ale horecky uz na ustupu 🙂

jakelina
26. lis 2014

@amrash ach jo, tak to je mi moc líto. Ať jste brzy doma a pak dej vědět co malý. 😉

jakelina
19. pro 2014

@amrash chodím nakukovat a nikdo se neozývá, jste doma a všechno v pohodě??

amrash
autor
19. pro 2014

@jakelina Byli jsme 2 týdny v nemocnici 😞 s bronchitidou a bohuzel následně i s ledvinami.

jakelina
19. pro 2014

@amrash a už jste doma a všechno v pořádku??

amrash
autor
19. pro 2014

@jakelina Doma sice jsme, ale bohužel asi dlouho nebudeme, čeká nás dalsi hospitalizace 😞

jakelina
19. pro 2014

@amrash to je mi líto 😒

amrash
autor
19. pro 2014

@jakelina Dozvěděla jsem se to dnes. Je mi z toho hrozne smutno, ale musím a chci věřit, ze bude brzy vše dobré.

jakelina
19. pro 2014

@amrash tak to se ti ani nedivím a kvůli těch ledvin?? 😢

dondiska
20. pro 2014

Zdravím ,jsem moc ráda,že jsem tady na vás narazila . Je mi 38 jsem maminkou dvou kluků (19,16,) a holčičky(12).Ted mám nového přítele který vlastní děti nemá a moc by si to přál...já to měla už tak nastavené,že na děti jsem stará,líná,unavená...že už čekám na vnoučata co se nevidět objeví...nedávno jsme si možná podvědomě nedali pozor 😝 a světe div se ,že jsem začala přemýšlet co kdyby? A já začlala brouzdat po netu a zjištovat podrobnosti 😀 zjistila jsem,že ono opomenutí padlo na vrchol plodných dní...hned jsem koupila kyselinu listovou kdyby tak at je to od začátku v pohodě....no ženský asi nejsem stará jsem nadšená a i kdyby to ted nevyšlo budem to zkoušet zas 😀 a těším se až tu budu moct připsat jsem TĚHULKA 😵

dondiska
25. pro 2014

Milé maminky,všem vám přeji krásné vánoce....dnes mám mít první den menstruace a tak se modlím at to dobře dopadne a žádná nepřijde....a naopak at se celých devět měsíců neobjeví 😀

emisekkk
25. pro 2014

@dondiska já držím moc palce. Já bohužel o mimi před 5-ti týdny přišla. Tak doufám ještě v jeden pokud.

dondiska
25. pro 2014

To mě mrzí,přiznám se,že dnes spíš jen ležím bojím se aby se to snad nespustilo...četla jsem tu spoustu příspěvku.A nestačím se divit..co vše se může běhen otěh.i při něm stát....a dít..
Ale já věřím v zázraky takže neházej flintu do žita ono to vyjde 😉

monnn
25. pro 2014

@emisekkk to mě moc mrzí ☹ ,doufám,že rok 2015 bude veselejší!!! 😉

emisekkk
25. pro 2014

@monnn dekuji moc. Uvidime....doufam. bude to par poslednich mesicu pokusu...vek uz tu je 🙂

emisekkk
25. pro 2014

@dondiska 38 let neni zadny vek! ja rodila posledni skoro v 39 letech. tehotenstvi i porod naprosto v pohode. A vlastne i otehotneni. To,ze nam to ted nevyslo,byla to rana,ale rikam si,ze to tak melo byt,priroda je moudra. Jen my tu mame proste nevyhodu toho veku,ze uz neni moc casu a preci jen to tehotneni a donoseni je asi mnohdy orisek... Vsem drzim palce,treba bude pro nas r. 2015 uspesny.

monnn
25. pro 2014

@emisekkk jj ten věk je srašák!!! já pokud to vyjde budu rodit v 39 a kousek 😕 ,si kolikrát říkám aspoň o 3 roky méně 😅

emisekkk
25. pro 2014

@monnn kdyz jsem prisla s tim,ze 3 dite porodim skoro v 39 letech,pripadalo mi to silene,ze jsem staroba. Ted jsem otehotnela tesne pred 42 rokem (bohuzel potratila) a rikala jsem si,ze kez by me bylo vekove tech 39 let 🙂. jak se ten uhel pohledu meni. 🙂. Moje gyndarka je super a rikala,ze ma tehotne v mem veku pomerne bezne a i ve spitale vek NIKDO neresil. proste doba je jina. Taky je pry rozdil,zda je to dite prvni ci uz nekolikate v rade. A mimochodem ted naposledy jsem si to v klidecku uzivala nejlip tehotenstvi i porod. Vsem to doporucuju. A to jsem pracovala az do porodu a po porodu take. Proste se toho nebojte!!!.

emisekkk
25. pro 2014

jen zeny pocitejste s tim,ze navrat k puvodni vaze je narocnejsi. Preci jen ten metabolismus je svi.a pomalejsi 🙂

dondiska
25. pro 2014

Tak do této doby nic....doufám,že to tak bude i zítra atd.....podbříšek sice bolí doufám,že zůstane u bolení...prsa neskutečně nalitá a bolavá....na záchodě jako doma dnes asi stokrát..... 🤐

dracula
25. pro 2014

Holky, mně je 38 let, brzy 39. Mám doma kluka - 11 let. Moc vám fandím. Sama jsem nenašla odvahu k druhému dítěti. Jsou dny, kdy toho lituji, a zase někdy dny, kdy jsem ráda, že mám jen jedno dítě. Čas ukáže, jestli jsem udělala dobře. Teď si říkám, že bych už měla druhého jedináčka a už nechci. Ale jsem moc ráda, že je mnoho žen, které do toho v tomto věku jdou Tleskám vám všem.

berenika39
25. pro 2014

@dracula já jsem přesně v tvém věku hodila flintu do žita. že nic, chlap kloudnej žádnej, už jsem hctěla mít všechno "vyřešené" a klid na duši. no a co? potkala jsem HO🙂. a ON neměl děti a chtěl je, tak máme prcka spolu. opravdu jsem už nechtěla 😀 😀 😀
ted vážně: užíváme si každej den, protože si jasně uvědomujeme, co je důležitý.

emisekkk
25. pro 2014

jj,clovek preci jen uz tak nejak vnima,co je dulezity. Ja mam decka 15,12 a ted 3 roky. takze taky velkej odstup. To posledni s jinym tatinkem-taky nemel deti. A je to super. A to bych do sebe taky nerekla,ze jeste budu mit dalsi dite a v 39 letech. Ti starsi jsou s tou malou uzasni. Nemenila bych. Mrzi me,ze to jeste ted znovu nevyslo,ikdyz to uz bych se musela vzdat prace a zustat se ctvrtym doma.

berenika39
25. pro 2014

@emisekkk taky jsme ještě zkusili druhé , resp. třetí, ale co...nevyšlo to. dali jsme si hranici 41 mých let. co se má stát, stane se. nevyšlo? neva. má to být takhle.
mě se líbí, že nemusím stresovat. život plyne, my s ním, máme, co máme a den co den děkuju....

emisekkk
25. pro 2014

@berenika39 jasne,taky to tak vidim,kdyz to nejde,mame uz to svoje a asi to tak ma byt. Zivot jde dal,deti rostou a ty mas prostoru vic i pro sebe. Vse ma sve vyhody ...i nevyhody. Ja mam hranici 42 let. mam o hodne mladsiho manzela,tak od ty deti zaopatri az ja nebudu 🙂. Ale poceti nehrotime za kazdou cenu hormonu apod. Jine to je pro zeny,ktere deti nemaji zadne a chteji...to je potom asi mazec.

maybe72
26. pro 2014

Mé milé vrstevnice,
moc vám všem fandím, aby vám vaše plány a sny vyšly, třeba zrovna v roce 2015...
Taky si myslím, že mateřství není tolik o věku, sama jsem se donedávna pokoušela o dítě přirozenou cestou, už se nám nezadařilo, ale k cíli vedou i jiné cesty...
Obdivuju vás a držím palce!!
Šťastný vstup do nového roku vám všem! Jana

aaa
26. pro 2014

Ahoj holky, hlásím se mezi vás. První a zřejmě poslední dítě jsem porodila necelé tři měsíce před čtyřicítkou. Už jsem byla smířená s tím, že děti mít nebudu, rozpadl se mi dlouholetý vztah, měla jsem jiné plány, žádného chlapa jsem nechtěla, ani nehledala a právě v té chvíli se objevil a bylo "vymalováno" 🙂 Otěhotněla jsem hned a celé těhotenství bylo bez pohodové a bez problémů, stejně tak i porod. Ani jednou jsem neslyšela od nikoho narážku na svůj věk, naopak 🙂
Takže pokud uvažujete o přírůstku, za mne jednoznačně jdětě do toho 🙂 🙂 Držím všem palce 🙂

emisekkk
26. pro 2014

@maybe72 mrkla jsem do tveho profilu-ja obdivuji tebe. to je asi blbe slovo....spis by se hodila "ucta". Moc fandim!!!!