Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

citaka
14. zář 2015

@regi09 Já mám před sebou třetí a mám z toho obavy. Při druhém byly velké srůsty. Lékaři v tom zatím problém nevidi. Tak nezbývá, než jim důvěřovat. 🙂

regi09
15. zář 2015

@citaka A kdy miminko čekáš??? A plánuješ celkovou narkozu??? A porod na domluvený termín???... to je právě to co brzdí mě... ta třetí operace... jako obě jsem zvládla v klidu i první při preeklampsyi i tu druhou kdy to bylo taky akutko... ale člověk si nerad zahrává se životem no 🙂

citaka
15. zář 2015

@regi09 Mimčo čekám až v únoru a jelikož je to moje čtvrté,tak mám před sebou ještě dost vyšetření, teď odběr plod. vody a pak se uvidí,co dál. Ale jestli bude vše v pořádku,tak jediné co vím,že u 3 císaře nikdo nebude zkoušet normální porod , automaticky mám počítat s dalším císařem,proto si myslim,že termín by mohl být naplánovany. Je to ale předčasné řešit. A hlavně se budu při všech vyšetřeních zajímat o rizika. Zatím všichni doktoři tvrdí, že 3 císař problém neni,ale já z toho moc dobrý pocit nemám. A kdy čekáš mimčo ty?

jasnen
15. zář 2015

@citaka držím pěstičky, aby všechno dobře dopadlo, taky čekám čtvrté děťátko, i když děťátko zní v mém případě úsměvně když se podívám na své dva odrostlé syny, oba již dospělé a třetího synka mám ve druhé třídě. Teď to bude neomylně zase chlapec. Termín mám na konci října a všechna ta šílená vyšetření, které jsou hlavně na začátku těhotenství mám už za sebou. Tak hodně štěstí 🙂

regi09
17. zář 2015

@citaka no já ještě nečekám :D ale hodně nad tím přemýšlím, už tak dva roky... jako necce se mi přerušovat práci... ale když tak koukám kolem... nebylo b špatné mít ještě jednoho parťáka ke klukům ;)

regi09
17. zář 2015

@jasnen jéé gratuluji a mimi plánované?? A jak se k tomu staví rodina?? U mě je mi jasné, že by to byl stopro třetí kluk a už bych měla i jméno :D

jasnen
17. zář 2015

@regi09 Kluci jsou super, jak ti dva dospělí, i když ještě pod naši střechou, tak ten co chodí teď do druhé třídy a všichni další přírůstek vzali a teď už se asi i těší... tedy každý po svém 🙂 ale i ti velcí přijdou a sáhnou si na břicho, jestli kope a slibují prckovi, že ho budou zlobit, až se narodí 😀 samozřejmě to myslí v dobrém... ten nejmenší dosud se těší hodně, vlastně si další miminko vypřál.. naši rodiče, tedy dědečkové a babičky, to vzali taky hezky, jsou rádi, že v rodině bude zase takový malinký človíček.

amrash
autor
28. zář 2015

@regi09 Ja mam za sebou 3 císaře. Ale je pravda, ze ten první byl pred 16 lety, tak si myslím, ze skoro jako by ani nebyl. Bylo mi 27 a tento císař byl nejhorší! Rozestup mezi dalšími dvěma sekcemi je 2 a ¾ roku. Paradoxně byla poslední sekce nejlehčí, nejrychleji jsem se zahojila a nejlíp to nesla. I kdyz mimco bylo ze vsech největší - 4,52 kg! Všechny SC v klasické narkoze.Má gynekolozka tvrdí, ze jsem perfektně zhojena i zevnitř. Ja bych se toho tedy nebála. Držím palce👍

regi09
28. zář 2015

@amrash nuž já měla druhou sekci taky lepší 🙂 rychleji jsem se dala do kupy .. ona to děl áasi i psychika, poprvé je člověk takový celý zrazený.... 🙂 uvidíme tedy!!! holky a džím pěsti!!!! Do důchodu stejně máme daleko a podle všeho jsme v nejlepší věku :D haha

keliska40
18. lis 2015

ahoj ja rodila před 16 lety a mám strach z porodu,těhotenství jsem mněla pěkné,ale ted nevím,jsem na začátku těhotenství,uklizím ve velké firmě ,nevím kdy nastoupit na neschopenku 😲 😎

vanesaria16
18. lis 2015

@regi09 jooo my čekáme čtvrtého kluka😀

lienka4444
5. led 2016

ahojte maminy ja mam 43 a premyslime teda uz se snazime s pritelem o miminko,mam uz dve dospele deti a jedeho 13 kluka ,mam tetokrat strach s veku,problemu,po gynekolog,stranke som v poradku

anna12345
12. led 2016

Ahojky, no tedy, Vás je...tak dámy.... Je mo37 let. Mám tři syny a nyní jsem těhotná.... Úplně na začátku a to tak,že ani manžel to neví. Úplně mám na bavu co řekne, protože další mimco už nechtěl. On celkově nemá rad změny... Mám syna 15,8 a 7let...a moooc bych chtěla holčičku... Ani nevíte jak...takže jste vlastně prvé komu jsem to řekla.... Hmmm tak poradte...

anna12345
12. led 2016

Fakt...to je mazec...

poradacka
7. únor 2016

Choj maminky, je mi 37let a čekáme 3. cvrčka...1. trimestr.

monnn
8. únor 2016

@anna12345 tak hodně štěstí 😉 !
@poradacka krásný ! 😉

sluni1
10. únor 2016

Milé maminky s dovolením se k Vám přidávám. V srpnu čekáme miminko - ctvrte. Doma máme syna 19 a dvě dcery 16,12. Těhotenství bylo velkým překvapením...pro vsechny 🙂 ale teď už se pomalu začínají všichni na benjaminka těšit.

amrash
autor
15. únor 2016

Zdravim, to jsem ja, zakladatelka teto diskuse. Pred 5 lety jsem tady psala s obavami a toto jsou výsledky mých posledních 2 těhu. P.S. A obavy nebyly nakonec vubec na místě!!! 😉😉

peta73
22. bře 2016

@sluni1 Ahoj, zdravím a držím pěstičky, ať vše dobře dopadne.. S těmi dětmi - jako bys mluvila o mně - taky mám syna 19 a dvě dcery 16, 12. My jsme se však o čtvrté teprve začali snažit. Nejsme si jistá, zda to vzhledem k věku vůbec půjde, ale dáme tomu volný průběh 🙂. Ani si raději nechci číst ty statistiky klesající plodnosti po 40 ☹.

zuzkamed
22. bře 2016

Tak mě bude zítra 37 let a mám doma čtyřměsíční holčičku. Rádi bychom jí pořídli časem ještě nějakého sourozence, snad to klapne.... Už se vidím na třídních schůzkách jako nejstarší matka ze všech, ale nenadělám s tím už nic 🙂

sluni1
22. bře 2016

@peta73 Děkuji moc 🙂 Taky budu držet pěstičky. Na statistiky vůbec nekoukej, nejdůležitější je aby jsi byla v pohodě ty. Tak hodně štěstí a jestli to má dopadnout tak to tak bude 🙂

vanesaria16
23. bře 2016

@anna12345 blahopřeji ☺ máme to skoro stejné, mam kluky 17, 14 a 6 s bývalým manželem. Ted mam s novým manželem dvouměsíčního prcka a jsme moc šťastni, určitě toho nelitujeme. Je mi. 41 a maximálně si to užívám!!!

martyw
21. dub 2016

Ahoj holky, je mi 41 let a jsem v 6tt. Mám kluka 11 a holčičku 8, manžel z prvního vztahu dvě děti už v teenagerovském věku, ale celé 3 roky, co jsme spolu, mluvíme o společném dítěti. Za poslední 2 roky jsem počtvrté těhotná, vždy bez problémů na první pokus. Ale vždycky to dopadlo stejně - zamlklé těhotenství v 1. trimestru. Pan doktor mi přesto řekl, ať do toho jdu, se vzrůstajícím počtem pokusů prý roste šance, že to konečně dopadne dobře. Oba s manželem jsme zdraví, já osobně se na svůj věk necítím, ani mi tolik nikdo nehádá (vím, že to není směrodatné...). Jsem svému doktorovi moc vděčná, že mi dodal tu sílu jít do toho znova. Tak mi držte prosím palce 🙂

xyrina
21. dub 2016

@martyw Moc Ti gratuluju. Mě je 44 a s manželem se snažíme už 2 roky. Už připouštím, že v tomto věku by to byl asi zázrak. Já mám syna, manžel syna a dceru z předchozího vztahu. Známe se 4 roky a připadlo nám, že nic není nemožné. Ale mimco asi jo. Přesto, že jsme oba zdraví, moje vajíčka už mají asi jiný názor. Minulý měsíc jsme absolvovali IVF, bohužel embrijko se drželo jen pár dní a konec. Tak jsem moc ráda, když vidím, že máte štěstí aspoň vy. Držím vám moc palce.

soyevita
21. dub 2016

Ahojky,taky se k vám holky přidávám 🙂
Doma mám tři princezny 16,12,11let a na cestě je další princeznička 🙂
Až porodím,tak mi bude za pár měsíců 43let,ale nijak si to nepřipouštíme,cítím se pořád stejně dobře.Po jednom zamlklém těhotenství,se zadařilo na první pokus.Myslím,že hodně tomu pomohl čistící bylinkový čaj a už i před tím jsem pila kontryhelový.
Všem držím pěsti,ať mají zdravá miminka,ať těm které se snaží brzy 2čárky na testíku 🙂

martyw
21. dub 2016

@xyrina Děkuju, ale zatím radši ani "nedýchám", je to přece jen úplný začátek a tohle už jsem zažila 3x. Ale chtěla jsem po dr nějaké vyšetření, jestli něco v mém věku existuje. Poptal se kolegyně, která léčí neplodnost a prý pokud nemám problém otěhotnět spontánně a nechci jít do asistované reprodukce, tak by to nechal na přírodě. Té samozřejmě pomáhám co to jde - po posledním potratu jsem brala Wobenzym, pak zelené potraviny, ty beru pořád a v lednu mi dr doporučil Nosifol (trochu dražší kys. listová s inositolem). Taky jsem si vzpomněla, že jsem při všech třech těhotenstvích, co dopadly špatně, jedla uzeného lososa. Netušila jsem, že to není tepelně upravené maso (jak jsem stará, tak jsem blbá). Až před 3 měsíci jsem s tím přestala - právě včas, když byla ta aféra v Albertu, museli stáhnout jednu značku, ve které našli listerii. My ho měli zrovna doma. Všechno letělo do koše a už to nepozřu. Objednala jsem se ke svému obvodnímu dr na serologické vyšetření, jestli jsem to neprodělala, ale než jsem tam stihla dojít, zjistila jsem, že jsem v tom. Tak to musíme nechat na vyšší moci 🙂.

xyrina
21. dub 2016

@martyw Jak může být jídlo jedovaté, co? Kéž by to byl ten důvod, proč ti to dřív nedopadlo. Já jim asi 3 měsíce Femibion 1 s kyselinou listovou a piju kontryhelovy caj. Tento týden jsem si ještě koupila Gynex. Je prý zázračný. V CAR jsem se dozvěděla, že na můj věk mám poměrně dobre výsledky - AMH 0,57. Ale FSH už 20. Na léky jsem reagovala dobře, ale vajíčko asi nebylo geneticky v pořádku. Stále si říkám, že jedno vajíčko bude třeba ještě zdravé a dokud nemám AMH 0, že je stále nadej. Ještě jsem se objednala k činanovi, snad něco pořadí hlavně s tím jidlem. A pak už jen vyšší moc 🙂 budu ráda, když budeš psát samé dobré zprávy a třeba se k vám i já později přidám 🙂

martyw
22. dub 2016

@xyrina Já jsem si až teď na netu přečetla, co to ten AMH je. Kdysi jsem podstoupila 4x IUI, nemohla jsem otěhotnět 2,5 roku přirozenou cestou. To mi bylo 28, je to paradox, že teď to jde samo 🙂. Ale taková vyšetření mi nedělali. Vlastně skoro žádná, hned šup šup IUI a když to nepůjde, tak IVF. Neměla jsem dřív žádné gyn problémy, tak jsem nechápala, proč bych měla podstupovat až takové zákroky. Po 3 marných pokusech IUI jsem se na to na rok vykašlala a začala jezdit taky k "číňanovi". Řekl, že mám málo energie v dráze ledvin, která ovlivňuje plodnost. Moxovala jsem, akupunktura a ani nevím, co všechno.,. Pak mi praskla cysta a po operaci jsem se dostala do ruky dr, která měla poradnu pro neplodnost a poslala mě do jiného CAR. Tam se povedlo IUI na poprvé. Čím to tehdy vlastně bylo, netuším do dneška. Určitě tam ty zdravá vajíčka, jak píšeš, ještě máme a dopadne to dobře. Uvidíš 🙂

xyrina
22. dub 2016

@martyw A mas pocit, že Ti ten Číňan nějak pomohl?

martyw
24. dub 2016

@xyrina pomohl mi psychicky, hodila jsem se do pohody a neresila jsem tolik zklamani, ze to nejde. A pak se IUI povedlo hned, tak snad jsem byla lip vyladena☺