Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

zdenka35
26. pro 2014

Krásné vánoční svátky přeji 🙂,je mě 37 let a o dětátko se snažíme 3 roky,rok přirozeně a 2 roky v CAR,mám za sebou 2IVF a 2 KETY a nic ☹,v roce 2015 jdu do toho do třetice,tak snad se zadaří 🙂

dondiska
27. pro 2014

Jen informativně....stále se držím a ms nikde 😅 ..břicho bolí i záda ,ale né furt. Občas mě tam píchne nebo se to tak divně šponuje. A včera jsem se přichytila jak mi smrdí pečený králík na kterého jsem se fakt těšila.Večer jsem jela zamykat krám a jak jsem se opírala o pult uvízl můj pohled na matesech...a nevěděla jsem zda si vzít kompotované jahody nebo ty matesy. Vyhráli jahody pokterých jsem se nafutrovala ještě chlebíčkama.Tak zda nevyjde to T tak jsem zralá se obědnat k obezitol. 😀

dondiska
27. pro 2014

@zdenka35 moc držím palečky 😉

emisekkk
27. pro 2014

@dondiska tak to vypada dobre 🙂

bobbule09
27. pro 2014

Tak už jsem si myslela, že rozšířím vaše řady. Menstruaci jsem měla dostat 25. prosince a jelikož ji mívám přesně po 24 dnech a nic, začínala jsem se maličko a potichoučku radovat 🙂
No a dneska jsem to dostala. Navíc jsem byla celý den v práci, nálada na bodu 0 😢 A to jsem si myslela, že letos to konečně vyjde ☹ ☹

dondiska
27. pro 2014

Tak drahé ženy....během dneška jen chvilkami pobolívání bříška spíš kříž. A odpoledne neodůvodněná nauzea jak z ničeho nic přišla tak odešla.MS ZATÍM NIKDE....no když to do pondělka nepřijde tak koupím test.... 😅

dondiska
28. pro 2014

No asi takhle,tento rok se nezadařilo.Dnešní ranní návštěva toalety je jasný důkaz,že miminko nebude ☹ ale já se nevzdávám.Hned jak odezní ta nepříjemná věc ms! Se pustíme do nových pokusů. 😀 děkuji všem kdo byli se mnou i já jim držím palečky a to i všem okolo tady 🙂 Ted si trochu odpočinu vyčistím hlavu a hurá do dalšího maratonu.....nemám ve zvyku prohrávat když už se do něčeho pustím 🙂

emisekkk
28. pro 2014

@dondiska to je skoda,myslela jsem na tebe! ono s temi priznaky je to osidne,kdyz clovek moc chce....znam to sama. Uvidime,jak se nam zadari v r. 2015.

dondiska
28. pro 2014

@emisekkk Děkuji doufejme,že budeme mít opravdu štěstí držím nám palce všem 😉

maybe72
29. pro 2014

@emisekkk Díky, moc si Tvých slov vážím... Teď momentálně bojuju s úřady, vím, že musíme byrokratický postup dodržet a přežít, akorát jsem ve znamení Berana a ta liknavost a přístup "navšechnodostčasu" mě fakt točí 😠 . Ale už jsme těsně před cílem, Honzík nám za to opravdu stojí, věřím, že to dáme... Pěkné dny! 😉

emisekkk
29. pro 2014

@maybe72 ja drzim moc palce,at se to neprotahuje a je vas zas o jednoho vic co nejdriv! Mej se krasne a pisni potom,az budete nakomplet.

stana5526
29. pro 2014

@zdenka35 určitě se zadaří držím pěstičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mar17
29. pro 2014

Krásný Nový rok a hodně zdravíčka přejeme všem🙂

mar17
29. pro 2014
mar17
30. pro 2014

@zdenka35 povede se to držím pěsti a všechno nej do roku 2015

zdenka35
31. pro 2014

@mar17 Děkuji,také přeji krásný Nový rok,jen musím to 3 IVF stihnout do konce března,manžel odjíždí za prací na 7 měsíců ☹

mar17
31. pro 2014

@zdenka35 přeju at se to brzy podaří🙂 hodně štěstí

jasnen
7. bře 2015

Ahoj všechny budoucí maminky 40cátnice, v úterý mi pan dr.našel gestační váček zatím bez plodu, kontrola za 14dní a budu vědět více. Pan gynekolog nebyl nadšen mým těhotenstvím v tomto věku. Řekl mi, že jsem ho nepotěšila a jestli vím, jaká rizika to obnáší a že případné postižení dítěte je poté postižení pro celou rodinu. Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku, jak se k vám lékaři chovali nebo chovají, jak vypadají a dopadají četná vyšetření a tak všechno kolem 🙂 Tato diskuze sice končí prosincem loňského roku, ale třeba se podaří v ní navázat...

sofie1974
7. bře 2015

@jasnen
ahoj 😅 mě je 41 let a příští týden rodím své první dítko. Přišlo přirozeně poté, co jsme to s manželem přestali řešit. Těhotenství (klepu na dřevo) probíhalo nádherně-nic mi nebylo, byla jsem plná energie. Samozřejmě blbé momenty jsou genetika, protože kvůli věku máš zhoršené parametry, ale vše nakonec proběhlo ok. Nechtěla jsem na odběr plodovky, tak jsem zaplatila neinvazivní test. Lékaři se mě chovali krásně, věděli, že je to vymodlené dítko a otázku věku nějak neřešili. Nebyla jsem ani na rizikovém těhotenství. Tak ještě zvládnout porod🙂

petruse157
7. bře 2015
jasnen
7. bře 2015

Děkuji za radu 🙂

jasnen
7. bře 2015

sofie1974, přeji bezproblémový porod a krásné zdravé miminko...přeji moc moc štěstí!!! pro mě to není první těhotenství, ale už čtvrté, tak možná i proto na mě doktor koukal jako na zjevení... a moc děkuji za informace... na odběr plodovky jít také nechci, raději si také zaplatím onen test, i když stojí asi 12000? Nic méně, pokud i toto vyšetření vyjde špatně, tak prý následují odběry plodovky..

emisekkk
7. bře 2015

@jasnen ten doktor je kreten!!! Ja mela posledni dite v 39 letech a na podzim 2014 bohuzel potratila,rodila bych v 42 letech.Pravda,uz jsme to tehu necekali,ale doktorka mi rekla,ze mai starsi rodicky a ze se vekem nemam stresovat. Ted tomu nechavame volny prubeh a ja se modlim,aby se nam jestezadarilo.
Ten porod a tehu byl naprosto v pohode,jen me trapily nevolnosti. Pracovala jsem az do porodu. Testy vysly dobre,jen kvuli veku me posilali na plodovku,ale to jsem nesla.
Jak jsem ted potratila,prosla jsem hodne doktorama a nikdose nad vekem nepozastavoval. Uzivej si tehu a bud stastna!

emisekkk
7. bře 2015

@jasnen ja ted cekala take ctvrte dite,o ktere jsemprisla. Mam druheho manzela. A nikdo,opravdu nikdo to nekomenotval. Drzim palce

zuhra
7. bře 2015

Mne by teda naštval. A to tak, ze bych mu asi odvetila, jestli mi doporučuje potrat či co!!!! Nedej se;)

zuhra
7. bře 2015

Bude mi 38, díte žádné, 3krat se nezadarilo. Tak co dělat, nez doufat;)

jasnen
7. bře 2015

No on mi právě řekl, že se mám doma pořádně opít a do těch 14ti dnů se rozmyslet, jestli si to nechám..

jasnen
7. bře 2015

emisekkk děkuji za podporu a přeji, aby se ještě zadařilo....

jasnen
7. bře 2015

zuhra nezoufej, vše má svůj čas, ještě není všem dnům konec a ještě se může vše v dobré obrátit, budu moc držet paečky!

zuhra
7. bře 2015

@jasnen tak to snad ne! Rizika znáš, ne? Downův sy apod. Ma te na ne nezaujatě varovat. A s prominutím držet hubu, pokud jsi je zvážila a chces postoupit