Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

holkaodbrna
14. říj 2016

@bajarys
DĚKUJI, už su tam 😀

77merlinka
14. říj 2016

@holkaodbrna já myslím, že je to vlastně to stejné, co je tato skupina, zbytečné jich mít víc

holkaodbrna
14. říj 2016

@77merlinka
Myslím, že je to kapánek jiné. Ve skupině můžeš přeci založit vlastní vlákno na "nějaké téma". 😉 Každopádně jsem zaháčkovaná tady i tam, aby nám nic neuniklo 😀

77merlinka
14. říj 2016

@holkaodbrna jojo ted mi to docvaklo 😅 ....

andyzuzy
15. říj 2016

@holkaodbrna ja bych to nechala. 🙂

bobule77
26. kvě 2017

Dobrý večer,mohu se k vám tak přidat. Je mi čerstvých 40 let a jsem zhruba v 9 tt tehotenstvi...dvě děti už mám z předchozího vztahu...syn 17 let a dcera 13 let,jsou to moc hodne děti.Před dvěma roky jsem se poprvé vdala a jsem šťastná a spokojená.Pres půl rokem jsem prodelala revizi,zamlkly potrat zhruba v 8 tt....Nyní jsem tehotna jas jsem psala,jsem šťastná ale můj problém je že si na to nedokážu nějak zvyknout.Musela jsem jít na neschopenku,mám těžkou práci plus potrat a věk....tak jsem vedená jako riziková....Nevim jak zvládnu
tohle tehotenstvi až do konce být doma...Musím zdůraznit že jsem stastna že nás to vyšlo,ale strašně mě ničí být celé dny doma az do porodu.

bonulinka
27. kvě 2017

@bobule77 A máš vycházky ? Ber to jako super dovolenou. Moje MUDr. mi rizikovku nechtěla napsat a musím přiznat, že po nástupu na mateřskou jsem si teprve uvědomila, o co jsem přišla, že jsem si mohla to těhotenství víc užít, věnovat se svým koníčkům, relaxovat a ne být pořád v jednom kole.

montyna
28. kvě 2017

@bobule77 Gratuluji a nezoufej, zvykneš si. Taky jsem byla na rizikovém a zvykla jsem si velice rychle. Četla jsem knihy, na které jsem neměla nikdy moc času, stahovala jsem si zajímavé filmy, chodila se psem na dlouhé procházky a chystala garderobu pro miminko 😊 Neboj, ono to všechno strašně rychle uteče 😊

lienka4444
28. kvě 2017

Ahojte maminky ,ja budem mat v lete 45,a snazime sa este ale nedary sa,boli sme uz aj na yvsetreniach a su v norme,neni uz naozaj pozde,vraj v tomto veku su uz stare vajicka a je malopravdepodobne ze normalne zena otehotnie,tak neviem,odporucili mi uzivat prasok INOFOLIC,tak neviem mam to vzdat?

bobule77
28. kvě 2017

Děkuji za povzbuzení,budu muset ten čas nějaká zaplnit a těšit se na toho mého prcka...Můžu se zeptat jaký jste měli porod v tom starším věku?...Teda dost se všechno bojím i odberu krve nebo měření tlaku...mám syndrom bílého pláště,nechápu jak jsem.mohla odrodit už dva.krát.

montyna
29. kvě 2017

Ahoj. Já jsem měla porod strašně rychlý a super( byl ale vyvolavany, měla jsem těhotenskou žloutenku)Do osmého měsíce jsem vše zvládala na jedničku, ten poslední mesic uz byl horší. Měla jsem cukrovku a tu žloutenku.

xyrina
29. kvě 2017

@lienka4444 Ja mam 45 let a zkouseli jsme i jednou IVF s mymi vlastnimi vajicky. Neuspesne. Brala jsem vsechno mozne, Inofolic stale, ale v nasem pripade se nedari. V Caru rekli, ze s darovanym vajickem bych otehotnela, na stimulaci jsem reagovala spravne, ale s mymi vlastnimi vajicky by to byl zazrak. Preju Ti hodne trpelivosti a stesti, rada Ti budu k tehotenstvi gratulovat. My uz o tehotenstvi nemluvime, i ja se na to snazim nemyslet, ale moc to nejde. A mesice ubihaji tak rychle... A s nimi mizi i nadeje.

soyevita
29. kvě 2017

@lienka4444 Mám kamarádku,co přirozeně otěhotněla ve 44letech,já ve 42 a jedna známa ve 46.Rodila skoro ve 47 a na porodnici říkaly,že to byla zatím jejich nejstarší rodička

marlah
29. kvě 2017

@lienka4444 Ahoj mně bude letos 42. Víc jak dva roky se snažíme, 2x jsem otěhotněla přirozeně, ale vždy v 10 a 11 tt zamlklé těhu. Pak jedno neúspěšné IVF. Teď tomu necháváme volný průběh a na podzim chceme jít do IVF. Doufám stále, že se ještě zadaří.
U tebe bych asi šla do IVF, co mi říkali doktoři, i když jsme oba zdraví, 80% vajíček už není v našem věku OK, je to.loterie a máme zkoušet.... ale čas nezastavíš.
Držím palce. 😉

lienka4444
29. kvě 2017

@xyrina dakujem,to uz aj ja stracam nadej ,tento mesiac zasa nic,uz prestavma verit a ako pises cas tak rychlo bezi

zuzanamil
29. kvě 2017

U nas v meste caka znama dvojčata v 56 rokoch. Deti neboli planovane

lienka4444
29. kvě 2017

@zuzanamil tak to snad nie,ako normalne prorodzene otehotnela?to mala este menzes?tak tak neskoro by som ja uz nie,uz teraz pockam este dva tri mesiace a koncim a to budem mat 45

bobule77
29. kvě 2017

Taky by mě teda zajímalo jestli přirozeně otěhotněla,tohle už mi připadá velký rizk do toho bych nešla a ještě dvojčátka..Holky neztrácejte nadej,přeji ať se vám co nejdřív zadari.

zuzanamil
29. kvě 2017

@lienka4444 Ano vsetko bolo prirodzene

guinea
29. kvě 2017

@zuzanamil A můžu se zeptat, jak ta paní vypadá? Poslední dobou si všímám toho, že když se nějaká ženská cítí mladě a chová mladě (a tím nemyslím křepčení po diskotékách, ale třeba sport, zájem o dění a tak), tak většinou i vypadá o dost mladší, než je. Já si myslím, že psychika takhle zpětně zase působí na tělo, a to prostě funguje jako mladší 😀

bobule77
30. kvě 2017

Zdravím holky.Dneska jsem byla v poradně na kontrol,srdicko neviděl nebo ho nemohl najít,nevím....Délka miminka je v tohle tydnu v pořádku ale to srdicko nevidi.Za dvám dny jdu opět na ultrazvuk,podu srdicko znovu neuvidí tak opět mě čeká zákrok.Můžu čekat ještě od doktora dobře zprávy...nestalo se to někomu?....jsem zoufalá.

marlah
30. kvě 2017

@bobule77 Ahoj a v kolikátém týdnu jsi? Mohla si otěhotnět trochu jindy než podle "výpočtu", myslím si, že ještě šance je. Držím moc palce. 🙂

bobule77
30. kvě 2017

Zdravím,když jsem byla 6+4tt tak srdicko viděl a hezky tlouklo,dneska jsem 8+1tt a srdicko neviděl...Závěr mi neřekl žádný mám přijít za dva dny a podle toho se rozhodne.Nevím jak je to možné...jednou si krásně tluče a zničehonic nic nejde nic vidět.

marlah
30. kvě 2017

@bobule77 Mám tuhle situaci za sebou už 2x. Poprvé zamlklé těhu v 11 tt a podruhé v 10 tt. Vůbec jsem neměla žádné komplikace, krvácení, srdíčko přestalo bít ... konec a revize.
Příčina nejasná, jsem zdravá, mám už dvě větší děti, pravděpodovně vzkledem k mému věku nekvalitní vajíčka. Je mi 42 a snažíme se dál ....

bobule77
30. kvě 2017

To mi je líto.Mám taky dvě straší děti,ale toužím ještě mít jedno.Řekla jsem si že to budem zkoušet do mých 40 let...ale.když to taklhe čtu tak asi tu hranici posunu..

marlah
30. kvě 2017

@bobule77 Taky jsem hranici posunula a doufám, že letošek bude šťastný. Moc ti držím palce. 🙂

winter
31. kvě 2017

Holky nezoufejte, já otěhotněla přirozeně ve 42,5 letech. A to mi 2 doktoři nezávisle na sobě tvrdili, že už neotěhotním, protože mám stará, nekvalitní vajíčka. Po 1 biochemickém těhu se pak za 2 měsíce podařilo. Teď doufám, že už bude vše dobré, termín za 7 týdnů. 😉 Podpořte to bylinkami a doplňky stravy.

lienka4444
31. kvě 2017

@winter gratulujem,no ja budem mat 44 a mne vravelo to iste ze 45rocne vajicka su uz stare a davaju mi 10percent na prirodzene otehotnenie,ake bylinky radite,mne odporucili prasok INOFOLIC,myslite ze moj vek uz nieje naozaj vela?

solinka1974
31. kvě 2017

Ja otehotnela ve 41 letech. Taky mi rikala Mudr., ze sance je minimalni, ze rizika jsou obrovska, a ze se uvifime tak za rok, kdyz se nam nebude darit... a ja otehotnela na prvni dobrou 😀 Chlapeckovi je dnes zrovna rok a tyden...