Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

amrash
autor
16. lis 2011

@ingas Ahoj vitam te tu. Ja mela pred tydnem 40 a syn ma 12, takze podobna situace. Mimco jsem si i prala, ale jestli bude jsem nechala osudu. Ja naopak reakce okoli vubec neresila - vlastne mi ani neprislo se nad timto zamyslet a musim rict, ze okoli vse vzalo uplne automaticky. Vidim, ze jsi skoro stejne tehu - jak to snasis?

amrash
autor
16. lis 2011

@janatobias Tak co miminek - uz je urcite na svete! Muzu gratulovat 🙂 Jaky byl porod? Doufam, ze se vam obema vede fantasticky a mate ze sebe navzajem radost!

ingas
17. lis 2011

@amrash Ahoj ďakujem za privítanie. Ako to znášam? Pri tomto tehotenstve si to teda riadne "užívam". Do konca štvrtého mesiaca mi bývalo zle. Bola som aj v nemocnici na infúzke lebo som nevedela prestať vracať. Skúšala som rôzne babské recepty ale nič nepomáhalo. Postupne som vracala menej často ale stále som len ležala lebo keď som vstala hneď mi bolo zle. Jedla som len preto aby to moje bábo malo z čoho žiť. Nič mi nechutilo aj som schudla. Konečne som prešla týmto obdobím a mohla som si užíivať tehotenstvo. Dlho nie lebo asi pred mesiacom mi začalo tvrdnúť brucho a dostávala som do brucha také krče ako bývajú v nohách. Najhoršie je že keď dostanes krč do nohy tak si ju natiahneš a prejde to. Ale do brucha to musíš len pretrpeť. Doktor povedal že sa otváram naordinoval mi magnézko a mám ležať. V pondelok idem na kontrolu či sa to nezhoršuje. Dúfam, že nie lebo do nemocnice sa mi teda nechce ísť. Asi tak v skratke. Ale od začiatku som tušila že to bude dievčatko ktoré som si strašne želala tak s týmto pocitom som to lepšie zvládala. A ty ako?

amrash
autor
22. lis 2011

@ingas Tak to koukám, že to nemáš zrovna jednoduché. Já měla velmi problematické první těhotenství a to jsem byla ještě mladá 27 let! Teď to bylo vše naprosto v pohodě. Dokonce ani žádné zvracení a podobné problémy. Jen mi už několik týdnů natékají nohy, což si myslím, že není zas taková hrůza. Něco mi prostě vzhledem k věku musí být, to už by nebylo normální 🙂 Jinak pro mimčo mám už vše připravené, nakoupené, nažehlené a moc se doma všichni těšíme. Už jsem si sjednávala i poporodní péči asistentky, protože budu rodit císařem a domlouvala jsem podrobnosti v porodnici. Jsem prostě už šííííleně zvědavá 😀

agnezka
24. lis 2011

Čauky zasloužilé maminy, můžu se přidat?? Jsem asi tak 8+5, zatím je to takové hodně v začátku, ale doufám, že to dobře dopadne.. V únoru mi bude 41, mám synátora 19 a cácorku 8-mi letou. A jako Ivigirl mám o 13 let mladšího manžela :D Zatím ani nevím, že jsem těhule, chodím do práce a beru utrogestan, protože jsem po IVF. Nemám totiž vejcovody, takže to jinak nešlo 🙂 Čeká mně screening, takže trošku nervozita..

ingas
26. lis 2011

@amrash Ahoj, tak ty si už riadne pripravená ja zatiaľ nemám nič nakúpené. Mám nejaké vecičky od kamarádky tomu sa veľmi teším, lebo po deťoch mi nič nezostalo všetko som rozdala. Také väčšie veci si chcem kúpiť až po pôrode cez internet. Prečo budeš rodiť cisárskym? Musíš? Ja som sa s doktorom o pôrode ešte nerozprávala ale chystám sa. U nás je to teraz zo zdravotníctvom biedne. Neviem, či to aj u vás dávajú v správach. Všetci pôrodníci dali výpoveď. Dúfam, že nebudem musieť rodiť doma 🙂. Ináč stav sa mi našťastie nezhoršil. Maj sa

amrash
autor
26. lis 2011

@agnezka Ahoj, zdravim te! Gratuluji k tehu 🙂 Ja na zacatku take o nicem ani poradne nevedela a klidne jsem v tech letnich vedrech frcela az do Bulharska. Jsem podruhe vdana - prvni muz byl take mladsi. Sice jen o 5 let, ale nedelalo to dobrotu. Jeho rodina to jaksi nerozdychala

amrash
autor
26. lis 2011

@ingas Ahoj! Podrobnejsi informace o stavu porodnictvi v SK nemam. Ale nejspis ani tady to nebude uplne ruzove. I kdyz je fakt, ze ve meste mame celkem novou vybavenou porodnici a do ni asi 10 minut autem. Rodit cisarem musim ze zdravotnich duvodu po urazu. Veci jsem nakoupila dopredu, protoze jsem nevedela, jak to se mnou v zaveru tehu bude vypadat. A navic ta zima, snih... Po synovi uz nic nemam, takze jsem musela zainvestovat. Ale kupovala jsem prevazne tady v bazarku!

csmirka
30. lis 2011

ahoj holky mě je 41 tedka už jsem ve 37tt a čekáme 5 mimi🙂 jinak těhotenstvý bez problémů a myslí že i stejné jako když mě bylo 20

ingas
30. lis 2011

@csmirka ahoj tak už sa ti to blíži. U vás bude teda riadne veselo. Rodinka sa teší? To je super, že sa cítiš dobre tak nech ti to vydrží až do konca. 🙂

amrash
autor
1. pro 2011

@csmirka Jejda, 5. mimi? Gratuluji! Tak to ja uz te nedozenu - leda bych si za rok poridila trojcata 😀

renka74
1. pro 2011

Ahoj holky, sice jsem ještě nebyla ani na potvrzení těhotenství, ale jelikož je to 31 dní a MS nikde a dvakrát jsem už těhotná byla, takže se znám, asi jsem v tom 😲 . Jenže je mi 37 let, mám dva myomy v děloze (každý asi 4 cm) a před dvěma lety při plánovaném těhotenství to skončilo už v 6 tt zamlklým. Takže dneska jsem probrečela celý den, hrozně se bojím, jak to dopadne. Dva zdravé kluky mám (14 a 12 let), ale kromě manžela to nechci nikomu říkat. Taky jse´m po roční nezaměstnanosti našla dobře placenou práci a teď o ni asi přijdu. Jsem prostě rozhozená. Už jsem těhotenství neplánovala, ale když by to mělo vyjít, byla bych ráda, manžel asi taky. Jen musíme zcela přizpůsobit svůj život.

csmirka
1. pro 2011

@ingas ahoj a díky sice to bylo už neplánované.nejmladší je 3.5 a nejstaršímu 22 ale těšíme se i když tedka ke konci začínám pochybovat jak to zvládnu jelikož manžel moc doma nebývá-řídič kamionu.) a mám tedy strach z porodu i když vždy to bylo bez komplikací🙂
nejlepší je že po malý jsem vše prodala a tedka to kupuji znova 🙂

csmirka
1. pro 2011

@amrash 🙂 jj 5 mimi jsme asi blázni v této době ale nějako se mě příčilo jít na interupci tak to snad nějako zvládneme

amrash
autor
1. pro 2011

@csmirka To je jasny, ze to zvladnete! Kdyz to slo se 4 detmi, pujde to i s 5. Drzim palce, at se vam dari 🙂

csmirka
2. pro 2011

@csmirka jj budeme muset.před chvilkou jsem přišla z poradny takže zatím vše v pořádku akorát mím červených krvinek a zas jsem shodila 1 kilo takže jsem za celé těhotenství nabrala jen 3 kila ale podle doktora je to v pořádku...akorát já jsem z toho nějako mimo jelikož vždy jsem přibrala kolem 17 kil a tedka jen 3🙂 tak snad ještě nějaké kilo shodím porodem a to co mě zůstalo po malé bych mohla shodit 😀

amrash
autor
3. pro 2011

@renka74 Nezoufej, vsechno se nejak zvladne - proste MUSI! Prace neni vsechno, i kdyz dnesni doba je extremne neprizniva. Ale dat zivot miminku, to je na druhou stranu obrovsky dar. Ja byla pred tehu gynekologicky naprosto v poradku a az potom mi narostl 9 cm myom! Moc jsem se bala. Na velkem UTZ ve 20 tt mel uz jen 4 cm a dnes uz ho doktor ani nezminuje. Drzim palce, aby ti vse dobre dopadlo!!!

ingas
4. pro 2011

@csmirka to ti teda nezávidím, že ti nemá kto pomôcť ale väčšinou je aj tak všetko na žene. Nemáš ani staršiu dcérku čo by ti pomohla? Ja čakám teraz tretie a o mojich chlapcov /19 a 15 rokov/ sa už netreba tak starať hlavne nech majú navarené tak ja to budem mať lahšie a už sa veľmi teším ako si to budem užívať. Vecičky nemám žiadne tiež ma čaká všetko kupovať. Uvidíš budeš mať poslušné bábo tak to všetko zvládneš. Začiatky možno budú ťažšie ale časom to určite pôjde. Maj sa 🙂

mimys
8. pro 2011

ahoj holky zdravím maminy 40 cátnice 🙂 Já porodila ted v září ve 39 letech. tak jsem na tom podobně jako vy... mám ted doma 3 kluky 2 mesíce, deset a 15 let.... řeknu vám, myslela jsem, že to bude horší 🙂 těhu bylo docela v pohodě, jen me koncem 6 teho mesice překvapila těhu cukrovka. - inzulín.. no ale zvladla jsem to. porod byl v pohodě - toho jsem se bála nejvíc. za necele 3 hodky jsem to mela zasebou. držím vám palce. at jste taky v pohodě! stojí to za to.... člověk si to fakt ve 40 užívá úplně jinak. Mám pocit, že malýho láskou sním !! 🙂 to bude pěkně rozmazlenej, teda 🙂

amrash
autor
8. pro 2011

@mimys Jo, vnímám to tak nějak podobně. Také mám už 12letého syna. Toto těhu je absolutně v pohodě, narozdíl od toho prvního. A také si všeho tak nějak víc vážím a intenzívněji prožívám. GRATULUJI K NAROZENÍ MIMINKA! Pokud se nepletu, je malý Panna - to bude mooooc hodný synáček 🙂

mimys
8. pro 2011

@amrash malej je váha, pannu už jsme nestihli, ale povedlo se nám porodit staršímu synkovi k narozeninám 🙂
jsou od sebe přesně 10 let na den 🙂

amrash
autor
8. pro 2011

@mimys Jéééé, tak to je pěkné 🙂 To u náš široko daleko nikdo v únoru narozen není 😎

csmirka
21. pro 2011

ahojky tak včera už jsme přijeli z porodnice domů-malý se narodil 16.12 v 6.04hod a vážil 3.150 a měřil 51cm🙂
uf-porod byl rychlý-málem jsme to ani nestihli.za čtvrt hodky po příjezdu do porodnice se Tadeášek narodil🙂

amrash
autor
21. pro 2011

@csmirka Moc moc gratuluji a malemu Tadeaskovi preji stastny a dlouhy zivot! Mimochodem - vybrali jste velice krasne jmeno 🙂

mimys
25. pro 2011

@csmirka Moc gratuluju ! tak máte Vánoce už v plném počtu 🙂 Tak ať Tadeášek krásně roste a papá !!!

ivigirl
25. pro 2011

@csmirka velká gratulace k chlapečkovi.
Nám se narodil chlapeček Alex 11.11. v 11,12hod PM s mírami 3400g a 49cm. Musel sice jít na den pod kyslík, byl přiškrcen pč, ale rosteme jak z maminky mlíčka 😀

leentilka
25. pro 2011

Ahoj maminky, ráda se k vám také přidám.Je mi 38 a Matýsek se narodil 1.11.. Doma už máme 18-ti leté holky(dvojčata) a 12-ti letého syna. Těhu bylo v pohodě a malého si pořádně užívám.

amrash
autor
27. pro 2011

@ivigirl Ještě jednou gratuluji, viděla jsem, že máte nádherného chlapečka s krásným datem narození!
@leentilka Tobě také gratuluji k narození listopadového Matýska a zároveň tě tu vítám 🙂

My úspěšně rosteme, máme váhu 2.300 gramů, a já nastupuji 3.1.2012 na mateřskou. Všechno v pohodě - co víc si můžu přát??? 😎 😎 😎

vak
30. pro 2011

Ahoj všichni,přidávám se mezi vás 🙂 ...včera jsem se přihlásila je mi 38 a holčičku čekáme začátkem června.Těhotenství nebylo plánované otěhotněla jsem přes HA,ale už půl roku jsem přemýšlela o vysazení jen jsme stále něco plánovali a já to pořád odkládala no a osud to vyřešil za nás 🙂 🙂 já bych se snad ani nerozhoupala.Máme už 2 děti 18 kluk a 13 holčička.Všichni se moc těšíme jen mne čekají ještě výsledky zda budu muset na odběr plodové vody,máte s tím některá zkušenost???

amrash
autor
30. pro 2011

@vak Ahoj, jsem rada, ze je tady mych vrstevnic vic! Gratuluji ti k ocekavanemu miminku. S temi odbery: mne vysly NT testy i tripl testy dobre i pres muj vek, takze uz mi ani zadne odbery nenabizeli - neni to kvuli veku nutnost.Tak drzim palce!