Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

nonnni
1. čer 2014

@maia74
ja porodim sve treti dite ve 39. letech, nikdo nerekl ani popel a ani na neschopenku jsem nesla, ale je tedy pravda, ze mam praci, ktera je velice flexibilni.

Zatim jsou i vsechny vysledky testu v poradku, takze zadna indikace na amnio, akorat mi tedy je blbe jeste ted a s dcerami mi blbe nebylo skoro vubec. Byla jsem tedy na geneticke konzutaci, kde (po asi pul hodine vyslechu) geneticka usoudila, ze nejsme s manzelem pribuzni a zase jsem odesla 😀 Velmi prinosne 😝

Jo a zadna lan tak nejsem a mam za sebou dva spontani potraty, jeden pred lety a jeden ted v rijnu..presto vsechno se nikdo ze zdravotniku neozval, ze dalsi dite jiz neni vhdnou volbou. Doktora vymen!
@vanule

mar17
16. čer 2014

Ahoj holky mě je 39 a čekám třetí dítě.. 🙂

maia74
16. čer 2014

@mar17 Tak to jsme na tom stejně, až na ten termín porodu. A jak máš velké děti, jestli se můžu zeptat?

mar17
16. čer 2014

Mám dva kluky 17 a11 .let

mar17
16. čer 2014

Termín mám 17.7.

1kacaba1
19. čer 2014

Ahoj všem! Přidávám se mezi vás. Je mi 39 a čekám svoje třetí dítko (TP 3.7.). Prvním dvěma dcerám je 19 a 16. Otěhotněla jsem neplánovaně. Těhotenství probíhá úplně bez problémů, špatně mi nebylo ani jednou. Čeká mě 3. císařský řez. Na neschopence jsem taky nebyla, nebyl důvod.

maia74
20. čer 2014

@1kacaba1 Vítej mezi námi 🙂 . Koukám že těch třetích "překvapení" je tady až až 😅

pisisvori
20. čer 2014

Ahoj všem....občas jen nakukuju, protože jsem od většiny z vás na tom trochu jinak🙂. Je mi 39 a čekám 3.7 druhé mimi, ale první jsem měla v 34. Takže žádné 20 doma nemám. U prvního i druhého těhu bylo vše dobré a zatím je dobré....a chodila jsem do práce až do 34tt (6tt před termínem). Teď jsme si sama pro sebe nechala udělat Prenascan jinak mi ani plodovou vodu nikdo nedoporučoval ...výsledky screeningů byly vše hodně dobré. První dcera byla plánovaným císařem kvůli poloze KP + trochu šikmá a teď zatím nevím co mě čeká , protože na první poradnu do porodnice jdu až příští pondělí.

janesafari
20. čer 2014

Ahoj holky,mě je teda 36,ale mám 11 letou dceru a prckovi je zítra 11 měsíců...A vlezla sem vám sem proto,že mě vaše diskuze zajímá-třetí mimi je ještě v plánu 😀
Když vše vyjde tak třetí porodím ve svých 38 letech...Někdy si jen tak sama pro sebe říkám,že na ,,staré kolena" začnu rodit jako mladice 😉 Ale na své roky se vůbec necítím a dnes je normální rodit kolem 40 ,ne? Já nad tím pořád přemýšlím,ale třetí chci...ted je to jako bych měla dva jedináčky,ikdyž dceru mám s prvního vztahu,tak svého malého brášku miluje 😀 A chci aby malý měl někoho k sobě 😉
Dcera pomalu dospívá a má své zájmy apod. a nechci aby prcek vyrůstal sám...
A kdyby nás snad někdy potom.....překvapilo i čtvrté,tak bych se nebránila 🙄

jahodnice
20. čer 2014

Ahoj, první miminko se mi narodí zhruba 14 dnů před 40.narozeninami.Po dvou neúspěšných pokusech ivf se nám zcela nečekaně zařadilo přirozeně. Od začátku těhotenství jsem na nemocenské, mám docela psychicky namáhavou práci. Jinak všechny výsledky mám v normě, ale pro jistotu jsme si taky zaplatili Prenascan.

tanka72
20. čer 2014

u nás všechno v pohodě,rodím,kojím,nosím v šátku,nevychováváme a jsme kontaktní rodiče a hlavně respektujeme sebe a své děti,které vnímáme jako partnery,ne nemohoucí a hloupé dětičky 😉

mar17
26. čer 2014

Ahoj holky,tak už seto krátí,ještě 22dní do termínu 🙂

zuhra
27. čer 2014

@mar17 držím palecky😀

mar17
27. čer 2014

@zuhra děkuji 🙂

baratesarkova
27. čer 2014

Ahojky mar17 držím palečky a hodné štěstíčka

mar17
28. čer 2014

@baratesarkova děkuji moc

mar17
28. čer 2014

Už se těším až se malej narodí,hlavně st je zdravej 🙂

maia74
29. čer 2014

@mar17 Móóóc držím palečky a koukej nám dát vědět 🙂

mar17
29. čer 2014

Dám vědět,ve středu jdem do porodnice,tak jsme zvědaví co se dozvíme.Mám příšerně nateklý nohy a chodím,jak tučnák 🙂

amrash
autor
30. čer 2014

Zdravím všechny, tak jsem toto forum přesně před třemi lety zakládala. V tu dobu jsem netušila, že zde opět budu jeho aktivní korespondentkou 🙂
Doma máme (krom puberťáka Vojty) ještě dvouletého Janíčka a v listopadu (snad někdy kolem mých narozenin) budeme mít dalšího chlapečka. Všem moc držím palce a přeji zdravá miminka a pohodové těhotenství!!!

libara
30. čer 2014

Ahoj, je mi 39 a půl a mám doma 6ti týdenní holčičku a k ní dva velké bráchy 16 a 12 let. Je to paráda 😀 😀 😀 . Absolutně se necítím stará a tohle třetí těhotenství bylo to nejhezčí a nejpohodovější ze všech. Užíváme si naší princeznu a jsme na ní vlastně čtyři 😀 😀 . Beru věci z o hodně větším nadhledem a zbytečně se nestresuju. Měla jsem obavy z pobytu v porodnici...no jak se tam budu u tech dvacítek vyjímat, ale všechno OK!!! Pomoc sester při koupání atd jsem totiž nepotřebovala. Všem kamarádkám, které k nám chodí a začínají přemýšlet o mimču nemohu říct žádná negativa....zatím a snad to tak zůstane. Hlavně všem přeju zdraví a pohodu. Ostatní si koupíme...pa

mar17
2. črc 2014

Holky,ještě 15 dní do termínu..

amrash
autor
3. črc 2014

Tak chci povzbudit všechny maminky "nedvacitky". Dnesni screening výborný, děťátko je zdravé, má se cile k světu a váží 402 gr. Domnívám se, ze vek matky nehraje nejdůležitější roli. Mimi i já se cítíme nejlépe ze všech 3 těhotenství! Držte se 😊

mar17
3. črc 2014

Ahoj holky,včera první návštěva porodnice,natočení monitoru a prohlídka.Máme 14 do termínu a já jsem uzavřená nic se dole neděje,tak jsem zvědavá,kdy prda vykoukne na svět.

maia74
5. črc 2014

@amrash Gratuluji 🙂 Myslím že nehraje! Mám 3 těhu a cítím se skvěle! Bála jsem se screeninku, kvůli věku - nakonec dopadl dobře. Před tím mně sestřička od mého doktora uklidňovala, že věk není zase až tak rozhodující - říkala že nezná 40 která by měla špatný screenink a naopak k nim do jiné ordinace chodí holka, které je asi 25 a už to museli dát třikrát pryč, protože jim to vždycky blbě vyšlo a v rodině nikdy nic neměli...

amrash
autor
5. črc 2014

@maia74 Vše je individuální a logicky... statisticky je méně rodiček 35+ ale percentualne se to nezohledňuje. Potom to vychází ve výsledcích spatne, ovsem je to skreslený výsledek. Driv zeny rodily az do menopauzy a to by musela byt polovina národa postizena 😁

maia74
6. črc 2014

@amrash no někdy si připadám, jako kdyby byla možná víc než půlka postižená... ne, teď vážně. Já vím, je to tak jak píšš. Vždycky jsem se držela (po vzoru svého tatínka) hesla, že je ti tolik, na kolik se cítíš a ke všemu se máš držet svého podvědomí. Když jsem v dubnu zjistila tohle překvapení, první co mně napadlo, co na to řekne přítel - další děti jsme neplánovali) a hned druhá, že to bude super mimi a všechno v pohodě zvládnem, tak věřím, že to tak bude. Je to moje třetí těhu ( holce bude na podzim 22 a klukovi bylo na jaře 16 🙂 ) a já si ho užívám jako žádné předtím. Je mi skvěle, jen jsem občas unavenější než obvykle, nezvracím, nic mně nebolí... ťuk, ťuk, ťuk, musím to zaklepat, abych to nezakřikla 😀
všem tady přeji pohodové těhu

amrash
autor
10. črc 2014

@maia74 Ja mam doma 2 letého prcka, takze mě zprava o tehu moc nevykolejila. Jen jsem byla vykulená, protože jsme se balilu a stehovali a já ani netuším, kdy jsme k mimiskovi přišli 😊
Jinak se citim také dobre a podvědomě tusim, ze bude vše v pořádku. Moc už se těším na třetí male kuřátko.

mar17
11. črc 2014

Ahoj holky,tak už se nám to blíží,ještě 6 dní do termínu.Dole je všechno v klidu,doufám že nebudem přenášet a vyvolávat porod.Čím víc se to blíží,tím má větší strach.Maminky,at,se vám všem daří ..🙂🙂

maia74
15. črc 2014

Ahoj holky, včera odběr plodovky a potvrzená hlka.... 😕