Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

janettka
24. zář 2009

Gejby tak po pořádku 😀 😀 ,psala jsem přímo Mudr.Gallové,ta mi odpověděla ať počkám na 1.mrchu a pak se objednám.To jsem ji pakvolala přímo a s tím,že jsem po MA,je mi 40 a že potřebuju rychle pomoct.Objednala mě na nejbližší možný termín,i tak to bylo až skoro za 2.měsíce(ale byli prázdniny a oni přez prázdniny nejedou laboratoře či co)a na výsledky jsme čekali skoro 2.měsíce.Takže jsem v květnu měla revizi a vyšlo mi to akorát, že se budeme příští měsíc pokoušet,ale pod dohledem Pronatalu.Jinak mi napsala tolik léků,že jsem si musela koupit krabičku jak stará babka,něco mám2x týdně,něco 3xdenntě po 3 a něco po 1 tabletě.K tomu na štítnou žlázu a až začnu příští měsíc tak k tomu costík..lékárna hadra 😀 Jinak pojď za náma na spolubojovnice,jsme tam 2 starší a obě z Pronatalu,obě jsme byli u Gallové...budeme ti pomáhat a podporovat tě 😉

gejbule1
24. zář 2009

janetka díky 😉

hanula11
24. zář 2009

AHOJTE 🙂
Já jen co znamená to MB, nejsem odtamtud, jsem z Moravské Třebové (Svitavsko). 😵
Kontrola včera dopadla dobře, prej malá hezky roste, mám nahoru 11 kg, no, ale přijdu si už jako koule 😒 😀 .

gejbule1
24. zář 2009

hanule moc gratuluju 🙂 🙂

hanula11
26. zář 2009

Gejbi, dík 🙂
Dnes bylo zase hezky.
V noci ale synátor uspořádal u nás na zahradě grilovačku, z chodby do ven řvaly repráky hip hop, no trochu jsem je mírnila, ale omladina je holt omladina. Doufám, že se dnes vyspím trochu líp.
Užívejte si sluníčka, dokud to jde.
😵

gejbule1
28. zář 2009

Tak jsi si užila hip hop 🙂 Moje dcera to taky poslouchá a já tomu moc nerozumím ☹ My jsme dnes po 2nocích spali docela dobře.Lucka se předtím dost budila a chtěla k nám.Ale už má zub venku tak snad bude klid 🙂 .Já chci dnes prát a mýt alespoň jedno okno když Lucka dovolí 🙂 .Má být pěkně tak to bude krásně schnout 🙂 .

hanula11
29. zář 2009

Včera bylo hezky. Dnes to bude asi horší. Aspoň vyhružují, já chci do okna zapojit babičku, ale pořád se k tomu nemůžu dostat. Už mám docela strach tu "oknovat" sama. 🙂 😒 😵

gejbule1
29. zář 2009

hanula okna určitě nemyj.Vůbec se to nedoporučuje 🙂 .Nech je raději špinavý nic se nestane 🙂

hanula11
1. říj 2009

Já je nemyji, ale je to hrůza. Njn. Teď jsem byla hodit ven prádlo, snad poschne. Včera u nás byl pěknej hnus počas 😒 .
Gejbi, už máš v plánu nějaký to spešl vyšetření? Však ono to určitě s mimčem vyjde. Chce to čas. Pets na tom taky není moc dobře. Nechtěla jsem to sem psát, ale ona sem nějak taky nejde. Nechám to na ní. Třeba se objeví. 😔 🙂
Prádlo mi visí pod ořechy - máme dva a "naše" vykutálené veverky už jsou na tak vysoké úrovni, že nejen pořád něco sbírají shora, ale už i slízají dolů a "honí" nám "naše" ořechy po zemi. Já se k nim už moc nezohnu, tak mají holt pré. Snad posušíme z té letošní úrody aspoń něco. 😉 🙂

janettka
1. říj 2009

ahojík holky tak na vás nakukuju pořád a snad se k vám připojím...zítra začnu zobat clostík a pak jdeme na IUI,vím,že to moc úspěšné není,ale třeba se zadaří a třeba tentokrát nad mým tělem vyhrajem....tak vám přeju pohodové těhu 🙂

gejbule1
1. říj 2009

Ahoj janetka vítáme tě a snad budeme brzy těhu obě.Co začínáš jíst?Co to je clostík?
hanula já se s pets potkala na jiné diskuzi.Je to smutný ☹ ale bohužel toto já už mám taky za sebou ☹.

gejbule1
1. říj 2009

hanula užívej si těhu co to jde 😀 😀

hanula11
2. říj 2009

No já si užívám 😉 🙂 , na KO jdu až za týden, snad to ještě vydržím pohromadě těch pár týdnů 😵
Zdravím Janett.
A Gejbi, držím pěsti 🙂

jirca
2. říj 2009

Ahoj holky, dneska jdu na KO, těším se, že třeba MUDr uvidí, jestli je to holčička 🙂 🙂 . Od pondělka jsem na nemocenské, tak si dneska užívám poslední den v práci.
Občas mi tvrdne břicho, tak doufám, že to nic není, přece jen je na poslíčky ještě trochu brzy 😒.
Janettko, držím palce, ať to vyjde!!

gejbule1
2. říj 2009

jirca mě s Luckou trochu tvrdlo břícho skoro od začátku.Ptala jsem se doktora a když to není víckrát než 10x za den tak se prý nic neděje 🙂Tak snad to nic nebude ale určitě to mudr.řekni 🙂.
hanula vydrž už jen pár týdnů.a kdyby přeci tak už je miminko veliký.tak co jméno nezměnili jste ho?
Já se tak netěším až bude zima a brzy tma FUUUUUUUUUJ.Už se těším zase na jaro.Já mám teď nějak často depky.Doufám že je to stále těma hormonama a že to brzy přejde.

jirca
3. říj 2009

Ahoj, tak na UTZ nebylo pohlaví vůbec vidět 😒 , musím počkat až na 13.10., to jedu na 3D do Ostravy. Jinak MUDr mě kupodivu pochválil, že jsem nešla na amnio, prý pokud není jasná indikace z 1. screeningu, tak je to zbytečné riziko. Přibrala jsem už 6 kilo, jsem jako bečka, ale nemám to prý řešit, pokud po porodu nemyslím na dráhu modelky 😀 😀 😀. Břicho mi tvrdne tak co druhý den, bere se na to magnezium, ale pokud jím Mamavit, je magnezium i tam, tak se nemám znepokojovat.
Gejbi, tma je hnusná, ale zase když si vzpomenu na letošní vedra, jsem ráda, že je chladno (i když až budu muset ráno do kotelny a zatápět, tak mě radost přejde 🙂 ).
Hanul, už se Ti to krátí, půjde s Tebou manža k porodu?

hanula11
3. říj 2009

ZDRAVÍM 🙂
Dnes manža zase vykládal, že se mnou do porodnice nepůjde ☹ , že by to radši odrodil sám (kecka). Však on půjde 😉 🙂
Tak jsme dnes zase měli trochu víc sluníčka, aspoň že tak. S tou tmou je to už ráno dlouho a večer brzo a bude to teď čím dál horší, tak aspoň že trochu toho sluníčka ještě máme.
Jirči, gratulace k nemocenské - pěkně si ji užívej doma v klidu, K ULT: naše prťola se taky nechtěla kolem 20.tt na ultr. vůbec ukázat, až v tom ve 30tt.

jirca
10. říj 2009

Ahoj, můj manža zatím myslí, že půjde, uvidíme, jestli po přednášce pro tatínky a návštěvě porodního sálu nezmění názor. Dneska lije jak z konve, tak se zodpovědně povaluju u televize. Doufám, že jsi Hanul ještě vcelku 🙂 .

janettka
11. říj 2009

ahojík holky tak mám za sebou IUI a teď nezbývá než čekat,teda k tomu to aktivně jistit 😀

hanula11
12. říj 2009

Ještě jsem vcelku, ale pořád mě bolí celé tělo, každou chvíli se hlídám, jestli to už nejsou pravidelné kontrakce. No, snad to ještě prťola vydrží ty tři týdny 😉 🙂 . V pátek jsem byla na kontrole u gyndr. a přibrala jsem za dva týdny a dva dny 3 kila. Dominula to bylo od začátku těhu celkem 10, mám už trochu otoky, no. 😔 😅
Ve čtvrtek mám jet do Svitav - okr. město s porodnicí - poprvé na "pásy". Ještě jsem to neabsolvovala, ani se mi moc harcovat busem nechce, ale nejsou lidi 🙂 😀 .
Počasí je pěkně na houby, njn, už tu máme podzim.
Janettko, držím pěsti ať se zadaří,
Jirči, ty se pěkně šetři.
😵

gejbule1
12. říj 2009

Ahoj holky tak jak těhulkujete?
hanulko tak už jdeš do finále 😉
janetka tak snad se zadaří 🙂 držím palce a snad sem k vám taky budu brzy patřit 😀.Už se těším na snaženíčko-to je nejhezčí, ale ještě mám čas ☹

jakelina
13. říj 2009

Připojuju se k debatě. Čekám čtvrté dítě a jsem v 18 týdnu. Zítra to budou dva týdny po amniocentéze a čekám na vysledky. Šla jsem kvůli věku -39- let. Tak jsem celá napjatá, kdy už ty výsledky přijdou. Na odběru jsem byla v Hlučíně, jsem z Opavy a nebyla to žádná hrůza. Jsem od té doby na nemocenské, ale raději bych byla v práci, člověk přijde na jiné myšlenky a líp to utíká. Tak mi držte palce a pak napíšu jak to dopadlo. 🙂

jirca
13. říj 2009

Ahoj Jakelino, to je prima, že ses přidala. já jsem z Větřkovic, to jsme od sebe jen kousek 😉 .
Janetko, držím moc palce, aby to vyšlo.
Dneska jsem byla na 2. screeningu v Ostravě, všechno je v pořádku, budeme mít chlapečka (4.!! 😀 😀 ). No nic, růžové oblečky přesunu kámošce, které se v prosinci narodí holčička a jdu brouzdat po bazarech a hledat něco modrého 🙂 🙂 . Doufám, že můj mužíček nebude chtít 5. mimčo, aby se ta holčička už podařila 😵 .
Gejbi, kdy na to vlítnete?? My jsme si po revizi vloni dali jeden cyklus pauzu.

janettka
13. říj 2009

jirčo tak to blahopřeju ke 4 klučíkovi,děkuju všem co mi držíte pěsti,jsem z toho čekání celá nervní,samozřejmě už na sobě vidím těhu příznaky(holt psychika je sviňa 😀 ) a je mi jasné,že pokud to nevyjde,obulím to,ale jedem dál...

jakelina
13. říj 2009

Ahojky, tak to mě mrzí, že to nevyšlo ani na počtvrté Jirčo, ale u nás to bude asi taky tak. Mám už doma tři kluky a to čtvrté vypadá podle těhotenství taky na kluka, ale zatím jsem si to nenechala říct. Mám úplně stejné břicho jako u třech těhu předtím, ale nebylo mi nikdy špatně až teď napočtvrté a to první dva měsíce skoro pořád. Alespoň chvilku se můžu unášet představou, že mám v sobě holčičku. Uvidíme co to bude až přijdou výsledky z amniocentézy. Moje švagrová má taky čtyři kluky a je to super. Nejstarší má 24 let a ten nejmenší 10. Takže se těš na benjamínka a užívej si to doma, budu se těšit na příspěvek z Větřkovic. Snad vás ten vítr neodnese...

jirca
14. říj 2009

Ahojky, jsem ráda, že je v pořádku, tak to moc neřeším, že to bude kluk. Moje mamka a moje kamarádka to včera obrečely, ale mužíček byl šťastný i tak, on ještě žádného potomka nemá (ti tři moji kluci jsou z 1. manželství).
Bylo mi tohle těhotensví úplně jinak, než v předchozích, špatně tři měsíce v kuse, o hodně víc jsem přibrala. Ale vždycky je to 50:50, připravovala jsem se na to, že Mudr řekne: budete mít kluka, takže žádná hrůza, spíše radost.
Podle UTZ má 331g, to je docela velký.
Zatím nás to nesfouklo, ale kdybych vyšla ven a rozpažila, možná uletím.. 🙂 🙂 .

jakelina
14. říj 2009

Jirčo-To já se toho trochu bojím, že budu zklamaná, když si přečtu XY, ale za pár dní si zvyknu. Už když jsem čekala třetího syna, tak mě to trochu vzalo, když tam doktor našel pindíka. Přiznám se k tomu a myslím si, že je to llidské a za pár dní už si to ani neumíš představit, že by to bylo jinak. Zatím nic nekupuju, vše už jsem rozdala a kamarádky už mají velké děti, tak tam asi nic nezdědím. Některé už mají i vnoučátka. Tak se chci zeptat, kam chodíš levně nakupovat???Máš nějaký dobrý sekáč? Já chodím v Opavě do Housenky, ale zatím jsem pověrčivá a jenom se dívám. 🙂 Dnes je to 14 dní od odběru plodové vody, tak jsem každý den blíž a blíž. Říkali mi po odběru, že čím později ty výsledky jsou, tím větší naděje, že tam nic špatného nenajdou.

hanula11
14. říj 2009

Zdravím
Ať ti to, Jakeli, dopadne s tou amnio dobře, držím pěsti.
U nás je dnes ještě větší fujtajbl počasí než včera ☹ , pořád jsem se celkem držela, až teď jsem chytla nějaké nachlazení. Snad se z té rýmy brzy dostanu. Vůbec nikam se mi nechce, ale asi budu muset odpoledne vyrazit něco pokoupit k snědku. Zásoby se nám doma tenčí. Ještě že už trochu přitápíme a před chvílí nám seplo topení (plyn), ta nechutná zima je fakt vlezlá 😔 😅
Jirči, tak to bude další kluk, no 🙂, hlavně že jste oba v pořádku.
Zítra se musím vydat do Svitav na ty "pásy", pro mě novinka.
Kdyby aspoň ten vítr trochu přestal. Tak ať vás žádnou moc neprofoukne,
Gejbi a už ti to přišlo?
🙂 😵

jakelina
14. říj 2009

Hanulo, děkuju za přání a držení pěstí. Ty to máš za pár, tak bych v takovém počasí nikam moc nechodila. Nakoupit Ti může někdo z dětí, nebo manžel. Já teda nikam moc nechodím a dost po tom odběru odpočívám. My už taky topíme, mě dneska pro změnu řeže celý den pravé oko, tak kapu a mažu a snad to přejde. Mám toho chození po doktorech dost, takže když nutně nemusím raději nikam nejdu. Akurát tam ještě něco chytnu navíc. ☹

jirca
14. říj 2009

Já teď mám nakupovací mánii, brouzdám na www.mimibazar.cz. No spíš jen brouzdám, moc toho nekupuju, mám asi 10ks oblečení. Budu nakupovat tak, abych všechno do ledna měla, protože jestli přiberu ještě pár kilo, už se mi nebude chtít ani na poštu pro balíčky (bydlíme na samotě, 3km od vesnice, tak se tam dostanu jen autem). Navíc v zimě nám často zafouká cestu a když cestáři nestíhají, jezdíme na běžkách (to mi teď nehrozí 🙂 🙂 )
Zatopila jsem dneska, ještě nemáme vymetený komín - náš kominík je děsný ožrala a nedaří se nám ho chytit střízlivého- ale riskla jsem to, už je fakt zima. Od rána sněží a fučí. Prý má být ještě příští týden tepleji...
Hanulo drž se a nakoupit pošli fakt manžu nabo děti. Vůbec nevím, co si pod těmi "pásy" představit, tak pak písni, jaké to bylo.