Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

jakelina
14. říj 2009

Taky se dívám na bazar tady na koníkovi, ale zatím nekupuju. Já jsem ve Větřkovicích asi nikdy nebyla, ale je to někde odbočka u motorestu za Hradcem nad Moravicí, ne??Nepocházím z Opavy, tak to okolí moc neznám. Syn tam byl v létě na oslavě kamarádových narozenin a říkal, že tam jedou dva autobusy za den (v neděli) 🙂 ! 😉

jirca
15. říj 2009

Větřkovice jsou mezi Lesními Albrechticemi (co je ten motorest) a Vítkovem. S autobusama fakt žádná sláva, ale vzhledem k tomu, že cesta od nás k autobusu trvá 40 minut, jezdíme všude autem 🙂 . Já jsem původně z Ostravy, 2 mladší kluci chodí do školy v Opavě, nejstarší studuje v Praze.
Dneska už jsme docela zasněžení, je tu tak 10cm sněhu, ale naštěstí taje.

bsik
15. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem ode dneška taky "těhulka nad 40........".Tak vás zdravím 🙂

jakelina
15. říj 2009

Ahoj(bsik), tak Tě mezi sebe vítáme. 🙂

jakelina
15. říj 2009

Jirčo, tak to jsem to trochu popletla, ale nebyla jsem tak moc daleko. Pamatuju si jenom ten motorest. 😒

jirca
15. říj 2009

Ahoj bsik, tak to máš skoro za pár 🙂 🙂 .

bsik
16. říj 2009

Zdravím 🙂 Díky za přivítání. Jirčo, za pár už to asi máme.......už bych měla pro mimi pořídit výbavičku......nějak ještě pořád nic nemáme. Dnes jdu ke kadeřnici........ať do dalšího desetiletí vstoupím s novou hlavou 🙂

jakelina
16. říj 2009

Bsik, tak to máš teda co dohánět, tak honem nakupuj. 🙂 Jestli nepotřebuješ vše nové, tak na bazárku a i jinde na netu je spousta bazarů a dá se koupit výhodněji. Celkem Ti závidím, já pořád čekám na výsledky odběru plodové vody a nakupovat začnu až budu vědět, že je vše OK. Taky jsi ho měla??? A za jak dlouho jsi věděla výsledky?? Mě se to strašně táhne, dnes je to 15 dní.

kosilelaa
17. říj 2009

Ahoj holky,chtěla bych si vyměnit názory s někým kdo měl u miminka zjištěn Dawnův syndrom plus závažnou vadu srdíčka. Minulý měsíc jsem z tohoto důvodu podstoupila potrat ve 23.týdnu. Můj doktor tvrdí,že se to může opakovat. Nedají se nějak vyšetřit vajíčka? Bylo mi 40 a docela se bojím znovu otěhotnět,jestli to vůbec půjde,protože i tohle těhotenství byl docela zázrak. Mám 2 dospělé dcery,ale po slepáku jsem byla 14 let neplodná až letos v dubnu jsem neplánovaně otěhotněla. Máte s tím prosím někdo zkušennost?

bsik
17. říj 2009

Ahoj holky, zdravím do děštivého počasí. Jakelin, byli jsme na plodovce v Brně a daly se tam zaplatit rychlotesty a ty byly do večera. A zbytek byl dostupný na netu za 12 dní. Ja šla na AMC kvůli pozitivnímu screeningu v I.trimestru na DS - riziko 1:190. Nový věcičky napotřebuju a koukám právě na netu, ale dlouho jsme to nakupování s manžou oddalovali, protože jsme před pár lety čekalli dvojčata a když už mysleli, že to bude v poho, tak jsem potratila ve 22.tt Tak teď jsme to pořád nějak nechtěli zakřiknout. Ale asi už si to můžem dovolit.
Kosi, vajíčka se vyšetřit dají..........metoda PGD, ale stojí to asi 40.000,- A k tomu si musíš ještě přičíst IVF a jestli je ti víc jak 40 let, tak jako samoplátce za něj dáš dalších 60.000,- nebo i víc. My můžem otěhu jen přes IVF a to PGD nám pořád nabízeli, ale my máme komplet genetický vyšetření,tak jsme do toho nakonec nikdy nešli. Některý CARy to nějak perou přes pojišťovnu, tak to PGD může stát míň, ale v našem věku už pojišť. nehradí myslím nic.

kosilelaa
17. říj 2009

Ahoj bsik,díky za odpověd. Nerozumím riziku DS. Nám řekli že riziko je 1:100 a to oni jeden z nás nemá co tedy pamatujeme žádnou VVV.Screening v 1.trimestru byl negativní,vlastně žádný rizika až do UT srdíčka. Je fakt že na nás 40 ti letý maminy jako na maminy už pojišťovny nemyslí,ale ty částky co jsi popsala to je síla.

bsik
17. říj 2009

Kosi, DS je právě ten Dawnův syndrom. Je mi moc líto čím sis musela projít a vím jak bolestná zkušenost je přijít o miminko v tak pozdním stádiu tehotenství. Drž se. Ono to riziko stoupá hlavně tím věkem a prý se vůbec nemusí opakovat. A tobě potvrdili DS z plodovky? Protože to riziko samo o sobě ještě pořád neznamená, že to mimi musí být nemocné. Je to prostě jenom zvýšená pravděpodobnost.

jakelina
17. říj 2009

Bsik, tak to je v tom Brně asi modernější, nebo co, protože jsem se na to ptala svého gynekologa a ten mi řekl, že dřív jak za tři týdny to z Ostravy nikdo neměl. Spíš později. Jenomže jak to chceš řešit, prostě jseš na nejbližší místo svého bydliště a je to. Pak musíš ležet. Takže nepřipadá v úvahu jet někam do tramtárie, kvůli rychlejším výsledkům. Taky bych si raději zaplatila ty rychlejší testy, ale ani mi to nenabídli.

kosilelaa
17. říj 2009

bsik DS tomu rozumím,jen nerozumím tomu poměru. Jak u tebe přišli že máš poměr 1:190. O genetice toho moc nevím ale vzhledem k tomu že u mě vycházelo jen věkové riziko typuju že by je to u tebe vyšší protože máte komplet gen.testy. Víš co myslím,u mě bylo 1:100. Ani nechci popisovat co to bylo za hrůzu,myslela jsem že se zblázním. Ano,DS nám vyšel z plodovky,ale to už týden před tím než byly výsledky z plodovky nám řekli na UT srdíčka,že je to s největší pravděpodobností DS,plodovka to už jen potvrdila.

kosilelaa
17. říj 2009

Bsik,teda...opravuju nižší riziko

bsik
19. říj 2009

Já teda taky nejsem žádnej genetik 🙂 Na tom screeningu ve 13.tt mi vzali krev ( hodnoty hormonu papp a hcg) zadali do grafu spolu s hodnotou šíjového projasnění ( UTZ) a mým věkem a tyto 3 hodnoty počítač vyhodnotil jako že mám pravděpodobnost že 1 ze 190 dětí může mít DS. Nebylo to zas tak vysoký riziko, protože od 1:300 je už screenong negativní. Myslím, že mi to vylítlo hlavně tím věkem. Ale stejně jsem pěkně plašila. Hlavně jsem měla strach z komplikací po odběru. Taky mě překvapuje, že tě tak plaší a že ti řekli, že se to může opakovat..........Já tehdy byla furt na netu a všude psali, že je to porucha čistě náhodná.
Jakelin, z Opavy bych se do Brna taky neharcovala 🙂 Vydrž bude to v pořádku a pohlaď drobečka 😉

jakelina
19. říj 2009

Ahojky, já jsem neměla tak smutnou zkušenost, že bych o nějaké miminko přišla, protože mi vyšly špatné výsledky, ale taky mám špatnou zkušenost. Mě se stalo, když jsem čekala své první dítě, že mi do práce zavolali na začátku sedmého měsíce ať přijedu okamžitě do ordinace a připravím se na potrat, protože mi vyšly hrozně špatně nějaké testy. Naše aktivní doktorka mi odebrala krev a poslala ji na vyšetření, které se dělá v 16 týdnu a pak jí přišly výsledky s neuvěřitelnými čísly. Já jsem v té době byla ve 23 týdnu těhotenství.Tehdy neexistoval internet, žádné knihy, nebyla osvěta a doktoři se s pacienty moc nebavili. Na první ultrazvuk jsem jela až do Brna (asi 80 km), blíž nebyl a protože jsem na potrat, spíš už porod odmítla jít, tak jsem si ten zbytek těhotenství fakt užila. Stalo se to v roce 1991 a dnes si říkám, že něco takového by mi dnešní maminky ani neuvěřily. Syn se narodil úplně zdravý, jenom s malou váhou 2650 g, protože jsem na konci těhu zhubla tři kila. Hodně plakal, protože jsem vůbec nebyla v pohodě a první týdny po narození jsme si fakt užili. Takže držím všem palečky a přeji zdravé miminka.

bsik
19. říj 2009

Jkelin, tak to je teda fakt síla. Když si ještě představíš, že bys dala na jejich rady a ten potrat podstoupila..............a nakonec by ses dozvěděla, že zbytečně.......... 😒 Otázka je, jestli by ti vůbec řekli, že jsi to podstoupila zbytečně.

jakelina
19. říj 2009

Bsik, taky si myslím, že v té době by se se mnou nikdo nebavil. Dodnes mám osypky, když potkám tu doktorku, nebo její zdr. sestru, protože jsem si každou další poradnu vyslechla poznámky na téma jak jsem nezodpovědná a budu mít malého kreténa. Ještě po porodu přišly ke mě domů a malého celého rozbalily a byly zklamané, že tam nenašli nic co by nebylo normální. Potom už jsem chodila samozřejmě k jinému lékaři a bylo to v pohodě.

gejbule1
19. říj 2009

Ahoj holčiny,bohužel vám sem jen tak nakukuju 🙂 ale zatím sem nepatřím.
Já jsem před 2lety když jsem čekala Lucku měla riziko na DS 1:600 a stejně mi raději plodovku doporučili.
Holky držte se přeju zdravá miminka 🙂

jakelina
21. říj 2009

Nakukuju každý den a Jirča se nehlásí, doufám, že je vše vpořádku a máš jenom nějaký problém s počítačem. 🙂

jirca
21. říj 2009

Ahojte, taky jenom nakukuju, tvrdne mi břicho, tak mám klidový režim, spíš se povaluju a čtu si. Naštěstí nemusím nic dělat, moji chlapi kolem mě chodí po špičkách 🙂 🙂 .

jakelina
21. říj 2009

Jirčo, tak to jsem ráda, že je všechno v pohodě. Mě ještě nic nepřišlo, tak pořád nejistota. Břicho mi tvrdne taky, dostala jsem Magnezium a odpočívám. Tak už jsi na nemocenské, že. Tak přeji pohodové lenošení a zase napiš. 🙂

janettka
21. říj 2009

ahojík holky,stále na vás nakukuju,čekám jak mi vyjde IUI a doufám,že se k vám taky přidám....

jakelina
21. říj 2009

Ahoj holky, dnes mi přišly výsledky z plodovky a čekáme zdravého chlapečka. 🙂 🙂 🙂 🙂

bsik
21. říj 2009

Janetko, určitě přidáš 🙂 🙂 🙂
Jakelin, móóóc blahopřeju a přeju příjemné těhulkování 🙂 🙂 🙂

jakelina
21. říj 2009

Janettko, to moc obdivuju, máš asi pevné nervy na tolik dětí a přeji ať to brzy vyjde.

gejbule1
21. říj 2009

Taky k vám nakukuju a doufám že brzy budu mezi váma.
jakelina moooooooooooooooc gratuluju.Chtělo by to oslavit ale bohužel jen nealko 😀 😀 .

janettka
21. říj 2009

jakělinko doma mám už jen jednu holčinu 😉

jakelina
21. říj 2009

Janettko, já myslím, že to vyjde a proč by ne, když už to vyšlo pětkrát, ne. 😉