Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

jakelina
22. pro 2009

Hanul, vždyť na každé fotce spí, musí být zlatá. 🙂

jirca
22. pro 2009

Ahoj hanul, Aďuška je moc krásná a na těch fotkách je úplně hodná, ani se nechce věřit, že by taky někdy zlobila 😀 😀 . Přeju hodně zdraví a pohody do nového roku.

hanula11
22. pro 2009

jaky, když je vzhůru, tak se fotky moc nevedou 🙂 Já pro tebe vložím jednu "trochu zlobivou", taky ji většinou fotím jen když je hodná, 😉 😵

hanula11
22. pro 2009

a ty kdy se "škrňouří" mám ještě v mobilu, nechala jsem si přetáhnout ty "hezčí" 😉 😀

Jirči, taky vše nejlepší, ať je ten nový rok aspoň o 100% lepší než ten letošní,

hlavně všem přeji zdraví, pohodu, pevné nervy a trochu toho štěstíčka !!!!! 🙂 😵

jakelina
22. pro 2009

Hanul, závidím, bude to zápřah, ale už se hrozně moc těším až tu bude malý s náma. Ono to tak uteče, že pak na to nejkrásnější období vzpomínám celý život a říkám si, že jsem si to měla víc vychutnat.
O víkendu mě manžel šokoval, protože on mě pořád mucká a objímá a chválí jak mi to sluší s bříškem a prý jsem krásná. Tak prý bych měla být těhotná ještě jednou, prý je to už jedno jestli čtyři nebo pět dětí. 🙂
Myslím, že ho to přejde až bude malý řvát a on se nevyspí. Ne, že bych to chtěla přivolat, snad bude spát hezky.

hanula11
22. pro 2009

JAKELINo, ty tři měsíce ti utečou cobydup 🙂
Áďa má dnes už dva měsíce 😵 , je to sranda, dívat se, jak roste. Tak před čtrnácti dny se začala už moc hezky smát (na nás), koukat pořádně na věci kolem sebe, teď už začíná i "mluvit".
Už to jsou občas pěkný slabiky, pěkně nahlas, někdy si i brouká, dnes v noci mi toho taky navykládala "ze spaní", po kojení, to se už i docela nahlas smála 😉 🙂
Je to zápřah, ale je zlatá. Kdyby i všichni dospělí kolem byli tak hodní, tak je svět bez problémů, njn 😖 😢 🙂
Máš hodnýho manžela 😉 ,
u nás tatin jak může drží na odkrknutí, k malé se má taky pěkně, ani jsem to nečekala, taky mě mile překvapil.
Jen to okolí mi občas pěkně leze na nervy, včetně obou babiček.
Ty jejich "přemoudřelé rady" a ty řeči kolem, co se ti donesou nebo je člověk tuší (jsem holt štír a mám na to asi šestý smysl, njn, bohužel u mě tahle "telepatie" funguje dost spolehlivě), že to ty lidi baví 😕 😨 😒
Jdu zase něco dělat, se mějte ... 🙂 😵

jakelina
22. pro 2009

Hanul, já vím, že babičky dokážou lézt na nervy, ale já bych někdy dala za babičku kus života. Moji rodiče umřeli oba celkem mladí, mamce bylo jenom 49 let a já jsem zrovna čekala Matyáše, ani jsem jí to nestihla říct. Mě bylo 29 let. Někdy hodně chybí, obzvlášť, když vidím jak se v jiných rodinách těší na vnoučátka a u nás nemá kdo.
Mám sice ještě tchýni, ale ta mě nemá moc ráda a vycházíme spolu dost chladně. Ona neumí dávat najevo city, nemá třeba ráda, když dáš svému dítěti pusu atd....Což já nikdy nepochopím.

hanula11
29. pro 2009

Jaki, já se právě s tchýní taky moc nemusím. A ještě horší je to se švagrovou 😒 😠 Dokud jsem čekala Áďu, bylo od "babičky" chladu vůči mně habaděj, co se narodila, je to trochu lepší, ale i tak k ní moc nechodíme. Jen s tatinem, sama bych tam nešla (tedy sama s Adélkou). Zato její dcera - švagrová - pořád ještě dělá, jako by Áďule vůbec neexistovala. Je holt divná, ale mně může být volná. Jen je divný, když ti cizí lidi chválí prtě, přejí vše nej a ona dělá, jako by byla málem průhledná.

jakelina
29. pro 2009

Hanul, je to děs někdy ty vztahy v rodině, že. Kolikrát si člověk víc rozumí s cizím, než s rodinou.
Buď ráda, že máš malou, zdravou a krásnou holčičku a jak si ji vychováš taková bude a určitě bude dělat radost Tobě i manželovi a na příbuzné se dívej jako na nutné zlo. Musíš s nima nějak vyjít a jestli oni jsou chladní, tak ty se na hlavu nepostavíš. 🙂

jirca
31. pro 2009

Já tchyni už nemám, mužíčkovi rodiče umřeli už dávno, ale švagrová mi tchyni "báječně" nahrazuje. Je chytrá jak rádio (má holt tři děti 😀 😀 ), pořád nám radí, co bychom měli a co ne a co dělala ona a jak to bylo skvělé a když jedeme od nich z návštěvy, tak vždycky celou cestu (cca 2 hodiny, naštěstí bydlí daleko) dělám mužíčkovi zase "pořádek v hlavě", on na ni dost dá, přece jen mu nějakou dobu nahrazovala rodiče. Strašně nerada tam jezdím, ale tak 2x za rok to musím absolvovat. Nechci to vidět, až tam pojedeme s mimískem, nedovolím jí cokoli na našich zvycích a chování k miminku změnit, to zas bude oheň na střeše 😕 .

jakelina
31. pro 2009

Jirčo, holt všude je něco. Přeju krásný Silvestr s kapkou sektu a v příštím roce plnou náruč štěstí.

hanula11
31. pro 2009

Tak ať všechny v pohodě přežijete toho dnešní ho Silvestra a do nového roku hlavně stálé zdraví, co nejvíce pohody a špetku štěstíčka přeji 🙂 😵 VŠEM 🙂 😵

jirca
7. led 2010

Ahoj holky, včera jsme se byli s mužíčkem podívat v porodnici v Ostravě, je to tam fakt pěkné, PA, co nás prováděla byla moc milá, já se snad už těším i na porod samotný 🙂 🙂 🙂 .

hanula11
8. led 2010

AHOJTE
A sněží a sněží, njn. Bydlíme docela "na dědině", tak tu za chvíli budeme jako zapadlí vlastenci 😒 😉. Před barákem máme silnici, ta vypadá, že je zralá tak na ruskou trojku. Koně se saněma, těm by se po ní dnes asi jezdilo hezky.
Mladá vedle povídá v lehátku. Má tam na hrazdičce sluníčkovou kytičku, co ji zná už z košíku, usmívá se a tak se Áďa usmívá na ni a pořád tam něco kecá. Taky je tam panáček a barevná vosička, to dítě má docela radost, že si s nima může pokecat 😉 😀. Aspoň chvíli je klid. Je nakojená, přebalená, vytáhly jsme soplíky z nosu ˇ(má krapet rýmu), ale za chvíli jí začně vadit, že jí tam nikdo neodpovídá, a bude zle 😵 . Dudlík nezná, ještě ho neměla v puse, tak zase začne jéééčet a mamina bude muset naklusat.
JIRČI, to ti uteče jako z vody, ani se nenaděješ a budeš v té Ostravě 🙂 . Hlavně na sebe dávej pozor, v tom sněhu, ať někde nesletíš
😉
🙂, to je hned, musíš se pořádně hlídat.
A Jaki ty se taky pořádně hlídej,
mějte se všecky 🙂 😵
No nic, trochu jsem tu písla a jdu zkontrolovat potomka, dokud je vedle veselo.
Mějte se všechny sluníčkově, i když je všude plno sněhu
🙂 😵

radula75
8. led 2010

Ahoj!můžu se k vám přidat?ikdyž mi do 40 chybí par let,ale čekám už své 3 dítě,ve většině diskusí jsou převážně prvničky,tak bych se vás ráda zeptala na průběh 3 těhotenství a porodu,s větším věkový odstupem.

hanula11
8. led 2010

Jedna postarší mamča mi tuhle řekla, že rodit potřetí po tak dlouhé přestávce, je prý jako rodit poprvé. Źe jí to u jejího třetího porodu říkal doktor. No můj třetí porod mi dal asi zabrat nejvíc ze všech 😒 ☹ 🙂 A to jsem si říkala, že by to mohlo být krapet lepší, njn. Ale ono to uteče a přebolí a když máš potom p=rcka doma a vidíš jak roste, tak si jenom řekneš, že to i tak za to stálo 😉 😵

radula75
8. led 2010

hanuli,tak to jsi mne moc neuklidnila ☹
jaký byl tvůj 3 porod? oproti dřívějším?

jirca
8. led 2010

Ahoj Radulo, prý záleží právě na tom věkovém odstupu. Pokud je větší jak 10 let, dočetla jsem se, že to může být jako poprvé 😒 , ale jsem optimista a nevěřím tomu (můj nejmladší syn má 17). První porod jsem měla docela dlouhý a blbý a ty druhé dva - po 5 a po 6 letech - byly rychlé, krátké a vlastně bezbolestné a ani jsem nebyla šitá, takže pohodička. Zase tenkrát nebyly epidurály a balony a sprchy a možnost rodit v téměř jakékoli poloze, tak si říkám, že nebude tak zle, ale hlavně, jak píše Hanula, to za to určitě stojí.

radula75
8. led 2010

já měla obě těhotenství v pořádku a teď krvácení v 13tt těhotenství,takže už asi budu do konce doma...porody jsem měla dost rychlé první 3,5hod ,druhý 1,5hod a to mi u obou pichali vodu na sále,kdyby mi praskla dřív tak prý ani nedojedu.Takže epi u mně asi ani nehrozí.Šitá jsem byla u obou hodne,zatímco první šití jsem necítila,to druhé bylo pro mně horší jak samotný porod,dr mi to snad ani neopíchal..Tak jsem zvědavá co bude po třetí

hanula11
8. led 2010

To holky zvládnete 🙂 😵 .

Adélce se ven z bříška nechtělo, když jsme přijeli do porodnice, tak tam mysleli že to už bude opravdu brzy.
Byla jsem už dost otevřená a kontrakce taky byly snad po čtyřech minutách.
A pak jsem jen pořád tlačila a tlačila a Adélka se vždycky vracela zpátky. Tak jsem musela pořád tlačit dokola. Až jsem si pomalu říkala, jestli to nakonec zvládnem, byla jsem už fakt hodně ztahaná, no a nakonec jsme to zvládly, my dvě holky 😉 🙂
Taky jsem sestřičkám řekla, že nechci pokud možno nastřihávat, u Pepina mi to nastřihávání přišlo úplně zbytečný, už byl skoro venku ☹ 😒 , a asi by už vyklouzl, a bylo by, ale oni to asi tenkrát ještě dělali automaticky.
No a tak mě teď nenastřihávali, ale Adélka mě stejně potrhala (měla 3 kila osmdesát, byla největší ze všech). Pak pořád čekali na placentu. Prý by měla vyjít do půl hodiny, ale nešla a nešla, až za té půl hodiny přesně.
No a pan primář, kterého jsem zrovna chytla, potom šil a šil a šil. Dal si na tom šití asi dost záležet 😒 😉 🙂 a rozhodně to nebylo jen pár stehů.
Jinak mi všechny porody trvaly docela krátce, to ale bylo i tím, že jsme do porodnice jeli vždycky až opravdu ke konci, až byly porodní bolesti dost zakrátko.
U Ivky jsem měla docela problém, možná jsem to tu už taky psala, i tak mi tenhle třetí porod přišel nejnamáhavější. Epidurál taky nestihli.
Každej porod je jinej, njn ☹ 😉 Hlavně když je mimčo i masmča nakonec v pořádku 😵

gejbule1
8. led 2010

Ahoj holky,jdu se podívat jak se daří.Hanul jak rostete?
Máš naprostou pravdu.Já měla pauzu před Luckou dost velikou a docela jsem si to užila apotrhaná jsem byla taky.teď už jsem na to ale zapoměla.Epidurál jsem taky nestihla ☹ .
jirco ty už to máš taky za chviličku.Jak ti je 😉 ?
Zdravím radulu 🙂
Tak se holky mějte krásně 😉 🙂 a držte se!!

jakelina
8. led 2010

Pro mě třetí porod taky horší než druhý, byl až po 6 letech a teď po 8 letech, tak uvidíme jak to bude.

hanula11
8. led 2010

ahoj GEJBI (a spol.). Áďa roste celkem hezky. Pořád ji krmím, furt by jedla. Na kontrolu do poradny jdeme ale až koncem ledna (ve třech měsících), tak nevím, kolik momentálně váží a měří. Pak to sem písnu.

U nás tedy jen sněží a sněží. Ani jsme raděj nebyly venku. Mladej jel včera s tou svojí do Alp, jelo jich víc - dvěma auty. V neděli se budou vracet, to budou koukat, jak to v ĆR vypadá. I když tam u nich nejspíš sněží taky. Snad zvládnou cestu v pohodě, je to teď samá bouračka.
Tak ať nebouráte a máte se hezky, zatím ... 🙂 😵

jakelina
9. led 2010

Hanul, hlavně že máš dost mléka. Já jsem s tím vždycky válčila a neměla jsem žádné buřtíky. Zase to mělo výhodu, nemusela jsem tahat 13 kilo živé váhy v roce. Uvidíme co ten čtvrtý bude za jedlíka.

jirca
11. led 2010

Ahoj holky,
včera nás totálně zasněžilo, cesta nebyla průjezdná skoro 10 hodin, ještě že nerodím 🙂 , asi by pro mě musel vrtulník 🙂 🙂 . Připadám si čím dál víc jako hroch, ale nemám, myslím, nijak extrémně velké břicho (asi jako Jaki, dívala jsem se na foto, taky tam něco přidám). Budu teď jezdit do poradny co 14 dní, můj MUDr mě převedl k sobě do rizikové poradny do Ostravy, prý jsou líp vybaveni (KTG a tak), tak doufám, že ten sníh co nejdříve z cesty uklidí, přece jen to mám skoro 40km.
Gejbi držím palečky, ať jsi zase co nejdřív mezi námi těhulemi.

jakelina
12. led 2010

Ahoj Jirčo, dlouho jsi se neozval. Myslela jsem na Tebe, jak to u vás musí vypadat, když u nás je to jak v Mrazíkovi. Pupík pěkný, tak to je dost daleko, jezdit pokaždé až do Ostravy, ale to už je jenom párkrát.
Já jdu zítra na ultrazvuk, tak se těším a manžel taky.
Pak jdu za holkama do práce a jestli to dám na těch chodnících, tak pro nějakou větší podprsenku. 🙂

hanula11
12. led 2010

AHOJ Jaki, tak ať se Vám ultrazvuk vyvede, to už bude vidět prcek jak je velkej. Já když byla ve 30. týdnu na ULTRZ., tak jsem se ptala na fotku a pan doktor řekl, že už to ani nemá cenu, že je malá tak velká, že by tam stejně nebyla celá. Tak jsem fotku nechtěla, hlavně že bylo vše OK 😉 🙂 😵 Ať to s tou podrsenkou zítra zvládneš.
Jirči, kdoví jak to se sněhem dopadne, třeba to už brzo ustoupí a ty sněhový příděly začnou pomalu ubývat. U nás manža odpo po práci tedy opět taky tak dvě hodiny házel sníh a odklízel, njn.
🙂 😵

jakelina
12. led 2010

Já se zeptám na obrázek a uvidím. Třeba alespoň ručička tam vejde 🙂

hanula11
12. led 2010

Možná se fotečka povede i tak 🙂 , ta naše vrtule byla uházená i v bříšku, furt se házela, až do toho třicátýho týdne nebylo na UTZ poznat, jestli je to holka nebo kluk 😉 😵 , naštěstí jsme to věděli z plodové vody 😅

jirca
13. led 2010

Mi taky řekli, že už je tak velký, že se na fotku nevejde. A chtěla jsem si nechat udělat 3D a nahrát CD, jenže mám placentu na přední stěně a přes ni nejde 3D natočit, to už je prý lepší fotka z obyč UTZ.
Jaki, taky už s podprdama bojuju, ale ty největší, co mám, jsem si ještě nastavila vzadu prodlužovačem a zatím to ujde. Zatím nevím, jak moc se zvětším 🙂 po porodu, asi pak vyženu mužíčka do Tesca pro nějakou přiměřenou 😀 😀 . Nebo spíš mamku, tohle by asi nezvlád 😀 .