Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

jakelina
13. led 2010

Jirčo dnes mi udělali fotku pindíka, nic jiného se tam nevešlo. 🙂
Ale musela jsem doktorovi říct, jinak by mi toasi sám nenabídl. Chtěla jsme ručičku, ale tu měl přes tělo a nešlo to a nohy nešly vůbec.
Podprsenku mám velikost 75 F. A to ji mám taktak.
Musím si taky koupit ten prodlužovač na zadní zapínání, ať můžu některé co mě řežou v obvodu nosit.

hanula11
14. led 2010

Tak se nakonec fotečka zadařila 🙂 😵 .
Já mám prsa na podr. 96, sehnat takhle velkou, docela problém, pokud za na nechci vysolit majlant 😉 🙂 .
A to už mi ty podprdy lezou fakt krkem, co je mám i v noci. A stejně jsem dnes ráno měla levou ko.. úplně durch mokrou, vložka do podprdy nějak nestíhala brát 😒 😀 . Aspoń že má potomek mlíčko. 🙂 😵

jakelina
14. led 2010

Hanul, já jsem na noc nosila do podprdy látkovou plenu. ☹

jakelina
15. led 2010

Jestli máš mléka dost, tak se můžeš stát dárkyní. Oni si myslím dokonce pro to mlíko jezdí z nemocnice až domů.

hanula11
15. led 2010

Jaki, na dárkyni MM se nevidím 😉 🙂 , jsem ráda, že to zvládám s Áďou. U starších jsem taky nosila do pod. plínky, ale s těmi tampony to docela jde. Už tak se mi nespí nic moc, ta podprsenka na noc není moc příjemná ☹ 🙂 .

jakelina
15. led 2010

Hlavně nemít tu s kosticemi.

hanula11
15. led 2010

Dala jsem to alba pět nových fotek Adélky, tak jukněte 😉 🙂

jakelina
15. led 2010

Hanul krásná, už je to slečna.

hanula11
16. led 2010

´d, j 😉 🙂

jakelina
19. led 2010

Nějak nám sem nikdo nechodí. Kdy jste starší maminky???
Hanul, Sarus nepustili. Bude tam až do čtvrtka, už je taky nemocná. Teplotu a rýmu. Ach jo.

hanula11
20. led 2010

To má blbý,snad jí vyjde ten čtvrtek.
Včera s tím kočárkem, jak dostal tu "salvu" ze střechy, chudáček prcek. ☹ Já mám taky strach jezdit s Adélkou do města. Před barákem máme dlouhou lipovou alej. I na těch stromech je sněhu až to hezký není a furt to padá 😒 ☹ . Vysvitlo nám sluníčko, aspoň to 🙂 😵

jakelina
20. led 2010

To se ti ani nedivím, já doufámže v březnu už bude jaro.

Sarus pustí až v pátek, zase nějaká komplikace s drenem v pindíku. Nějak mu špatně odtékala moč. 😒

jirca
21. led 2010

Hanul, kolik váží Aďuška? Vypadá na těch fotkách krásně. Byla jsem dneska v poradně v Ostravě, prďolka prý váží kolem 2500g 🙂 .
Podle předpovědi už by žádná sněhová kalamita neměla být, taky doufám, že v březnu už bude jaro (nejlíp už od začátku března 😀 ).

jakelina
21. led 2010

Jirčo, tak to bude cvalík. Můžeš rodit už teď. Já v 30 týdnu váha 1750 g.

hanula11
22. led 2010

Holky, to už to můžete skorem "vyplknout" 😉 🙂 Ale zkuste ještě vydržet do toho 37.tt, to je prý nejlepší. Ale kdyby to náhodou bylo, jirci 😉 , dřív, tak to určitě taky zvládnete 😵 . Váhy máte pěkný 😅

Kolik váží Adélka nevím, ve středu jdeme - po šesti týdnech - "zase" do poradny. Budou nás asi očkovat tou hexa vakcínou. Ramínko ji po očk. na TBC hodně zlobilo, dvakrát jí dr. z něho mačkala dost hnisu, ale už je zahojené, tak doufám, že vakcinace proběhne 🙂 .
Nejspíš do té ordinace zavolám, jestli by nám rovnou nedali i očkování proti pneumokokovi, je teď konečně zadarmo. Holky psaly, že ho někde i nabízejí, ale někde prý zase není, že ho je snad málo. Což se v tomhle státě ostatně dalo čekat, jak něco přiznají dětem, tak to zase není 😒 ☹ 😉 .

Počasí by se už mohlo trochu zjarnit. Když ne hned, tak za ten měsíc, ať máte, holky, na březen už líp 😉.

Já s naším terenní kočíkem v tom sněhu jezdím, ale do města raděj moc ne. Aby na nás něco nespadlo. A ta cesta do města je taky docela dlouhá, chodníky tu nemáme, některí řidiči jezdí, jako kdyby auto ukradli 😒 😠,. Tož se všecky opatrujte 🙂 🙂

jirca
22. led 2010

Ještě se rodit nechystám, Mudr říkal, že je tam zamknuto na 7 západů 😀 , i když mi tvrdne břicho docela dost, už to jsou regulérní poslíčky. Mimísek bude možná větší, Honza měl 3200g, Domča 3750 a Maťa 4100. I když ten růst nemusí být rovnoměrný, třeba ještě zpomalí. Mám nachystané i dvě hromádky oblečení, až půjdem z porodnice, jednu na normální miminko, druhou na cvalíka, velikost 62 😀 😀 . Zrovna včera jsem to ukazovala mužíčkovi, šla mu trochu hlava kolem 😕 , přece jen je to jeho první mimi.

jakelina
22. led 2010

Jirčo, ty jsi vzorná. Já bude teprve chystat skříňku a pak až oblečky do porodnice. Nějak to moc neřeším, těch pár metrů k autu malý nezmrzne a v autě se topí. Už aby to bylo za mnou. Jinak takové pobolívání v podbřišku mám hodně taky a někdy fakt dost zabolí. To jsem předtím tak moc neměla.

hanula11
22. led 2010

Však si mužík zvykne 😉 🙂 .
Já jela týden před porodem do Svitav na "pásy" a cestou přes Hřebeč jsem ztvrdla v autobuse fúru hodin (snad jsem to sem i psala) kvůli té hrozné sněhové katastrofě, co tam byla.
Čekali jsme tam čtyři hodiny. Absolvovala jsem měření, jela domů a situace na slavném místním "kopci" se opakovala.
Až na to že jsme tak ztvrdli ještě dýl, nakonec nás pustili, ať to sjedem dolů a těsně před vyjetím z "lesa" na nás spadl - na bus - kus stromu. Rozbil v autobuse dvě zadní okna, ještě že tam už skoro nikdo nebyl, jen dvě poslední děcka, co ten sešup odpoledne nesešla pěšky. A těm se nic nestalo.
A já to taky zdárně přečkala (strom mě nezasáhl) i s Adélkou v břichu. Za týden jsme měli jet na pásy znovu, ale v noci ten den se narodila 😉 .
Jen ať se tě, Jirči, prcek drží fest, dokud jsou v bříšku, mají se fajn a nic se jim nemůže stát. Však on klučík vyleze na svět zrovna až to bude potřebovat 😉 🙂 Jako ta naše slečna 😉 🙂 😵

jakelina
23. led 2010

Hanul, tak to jsi měla štěstí. 🙂

hanula11
24. led 2010

Jo, jo.
U nás opět Sibiř. Ještě v jedenáct minus dvanáct 😒 😀

jakelina
24. led 2010

U nás v noci - 24 ☹

jirca
28. led 2010

Dneska jsem si to "užila" se sněhem. Ráno mě vzbudil mužíček, jestli bych ho nezavezla k autobusu do práce, že tam hrozně fouká (normálně chodí pěšky, ale je to 3km a když je fakt hnusně, tak ho vezu, nechávám si teď auto doma, co kdybych ho potřebovala). Ujeli jsme asi 400m a žuchli do závěje jako hrom a už to nešlo dopředu ani zpátky. Zrovna jel traktor, co nám odhrnuje cestu, ale nemohl se k nám před tu závěj dostat, tak jsem se modlila, ať mi vyjde benzín na topení, než mě vyprostí, ať nezmrznu. Nakonec to mužíček trochu proházel a s traktoristou mě vytlačili. Zavezla jsem ho do práce a když jsem jela zpátky, musela jsem nechat auto v půlce cesty a jít pěšky, protože se ten traktor až k nám nedostal. Naštěstí syna napadlo zatopit, tak jsem se doma v poho rozmrazila 🙂. Tak tu sedíme zafoukaní a čekáme, až seženou nějakou těžkou techniku, co nás vyhrabe. Uvažuju o tom, že se na pár posledních týdnů těhu přestěhuju k rodičům do Ostravy (tam je ale ten pitomý smog 😖 ), kdyby to na mě přišlo teď, asi bych porodila doma 😲 .

jakelina
28. led 2010

Jirčo, u nás fučí jak hrom, ale ten sníh je asi tak přimrzlý, že pořád leží tam kde je.
Jedem dnes za malým do nemocnice, tak snad dojedeme. Ono to je asi horší někde v polích. Tam to bude určitě nafoukané až na cestu.

jakelina
1. únor 2010

Hanul, přidala jsi fotečky. Malá je papulka a už se krásně směje. 🙂

hanula11
1. únor 2010

Někdy se zadaří a chechtá se i nahlas 😉
Musí se jí ale chtít. Tak co, holky, ještě jste celý? Jen ještě krapet vydržte 😉 🙂 , nějak jsme tu poslední dobou jen my 3 😠 🙂

jakelina
1. únor 2010

U nás na březňátkách porodila jedna maminka ve 34 týdnu chlapečka. Tak už si říkám, že to může být každý den.

jirca
1. únor 2010

Hlásím, že jsem ještě pořád 2v1 🙂 . Měla jsem sice celou noc poslíčky tak co 10 minut, ale přemlouvám prďolku, ať ještě v bříšku zůstane, že je venku moc zima 🙂 🙂 . Ve čtvrtek jdu na poradnu a na ctg monitor, tak uvidím, jestli se to už blíží nebo ne. Byla jsem dneska u kadeřnice a příští pondělí jdu k zubaři a to je už opravdu všechno, co jsem do porodu chtěla ještě stihnout 🙂 .

jakelina
1. únor 2010

Jirčo nestraš, co deset minut??? Já mám pořád jenom to tvrdnutí břicha, taky mám termím později než ty, tak chci ještě vydržet. Má zase sněžít, tak to zvaž, abys pak nerodila doma. 😢

jirca
2. únor 2010

No ale jsou to jenom poslíčky, doufám, že opravdické kontrakce poznám 😕 .

jakelina
2. únor 2010

Jirčo to by byla ostuda, kdybychom to po třech dětech nepoznaly co. Já už si to ani nepamatuju, ale asi se to nedá přehlídnout a splést s ničím jiným. Dnes valím do porodnice s manžou na prohlídku. 🙂