Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

hanula11
11. črc 2009

No ahoj agili... Já mám už přes čtyřicet 🙂 , takže jsem starší a snad i pokročilá. Mám dvě dospělé děti - holku a kluka a začátkem listopadu čekám holčičku. Držím pěsti, ať to vyjde, já jsem teď ve 24tt a zatím je snad všechno v pohodě. Tak jako normálně, tedy 😉 😀 Bříško už je docela vidět, ale ještě to není taková hrůza, i když manžel říká, že jsem jako slon. On je ale ještě pořád větší 😵 😀 . ČAUky 😵

agilitykemp
autor
11. črc 2009

Jé, to jsem ráda, už jsem si skoro myslela, že jsem sama samotinká 🙂 . mám už taky dost přes 40, přesně 44, ale chodím k prima doktorovi, říkal, ať do toho jdeme, že jinde není žádnou zvláštností 46letá rodička. Myslím, že hodně záleží na tom, kolik má člověk energie 😵 . Taky držím palce, klidně budu jako dva sloni, jen kdyby to vyšlo.

hanula11
11. črc 2009

No tak jsme na tom stejně, já jsem taky ročník 65. Narozeniny budu mít koncem října, tak bychom to měly mít s malou skoro stejně 🙂.

mimoo
12. črc 2009

Ahojky,mužu se k vám přidat,taky jsem ročnik 8-65.Zítra jdu na Utraz.Měla bych byt 8ttpodle mc,ale podle ovulace jsem 6tt.Měla jsem to dosti nepravidelny,už jsem myslela,že my začina přechod než že budu tt.Agilit,taky jsem o to před třemi roky v 8tt přišla.Pak jsme absolvovali 2IUI jednou IVf a nic a ted se to povedlo zase přirozeně.Ale samozřejmě neni všem dnum konec,tak si musime hodně držet pěstičky Zatim ahojky

agilitykemp
autor
12. črc 2009

Ahoj holky, to je prima, že nás přibývá. Vím, že je to předčasné, ale zabývám se amniocentézou, mám z toho strach.... hanu, bylas na tom?
mimoo držím moc pěsti, tentokrát to vyjde 🙂 .

hanula11
12. črc 2009

Byla jsem na amniocentéze v 16 tt. Myslela jsem že to bude šup šup, a oni si nás tam (byly jsme tři) nechali celé dopoledne ležet pro jistotu na nějakém pooperačním pokoji. Než jsme šly domů, ještě nás znova prohlíželi ultrazvukem, jestli je mimi OK. Jinak to nebylo tak hrozné, spíš tlak než bolest, ale mně muset doktor napichovat asi třikrát, prej tam to malý prtě pořád strkalo do jehly a zacpávalo ji - asi ji tam nechtělo 😉.
Řekli nám, že máme mít 3 dny klid na lůžku a šetřit se ještě tak týden, dva. Nic těžkého nezvedat, raději ani neprat, nevařit. Asi jde hlavně o to, nenamáhat bříško.
Tak Vám držím pěsti, ať Vám drobci dobře rostou. 🙂

hanula11
14. črc 2009

Včera jsem byla v poradně, všechno je Ok. Dokonce doktor poprvé poslouchal srdíčko (prý to ve 24tt už jde - ale já kdesi četla, že to jde už snad o měsíc dřív). Za měsíc mám jít na cukrovej test, to mám radost. Přemejšlela jsem o tom, že se na to vykašlu, ale asi radši půjdu. 😖 🙂 A krev na testy mi prý zase budou brát (už potřetí), njn.
U nás poránu pěkně svítí sluníčko, ale co jsem tu tak četla - na štírech a tak - jinak všude už prší. Tenhle způsob léta je opravdu trochu nešťastný. Ještě že jsem nějaké pokoupené věci na malou prťolu stihla usušit už včera.
Ať se vám daří pěkně těhotensky, mějte se, zatím čau 🙂.

agilitykemp
autor
14. črc 2009

Ahoj hanu, prima, že jsi ok.Na ten test raději jdi, kámoška měla poslední dva měsíce těhu silnou cukrovku, píchala si 3x denně, ale po porodu se to skoro hned upravilo. U nás je už teď vedro a večer jedu do Maďarska až k rumunským hranicím, to bude peklo v tom horku. Trochu mě bolí a sem tam píchá v břiše, ale četla jsem v poradně porodní babky, že je to normální, tak jsem docela v klidu. Baštím Mamavit, sice mi teď dost smrdí, ale co bych pro prďolku neudělala. K mudr mám jít až 31., ale to jsme na dovči, tak to o týden posunu. Předělávali jsme pracovnu na další dětský pokoj, ale musíme dělat změny nenápadně, zatím jsme to doma dětem a babičce neřekli, minule byli hrozně zklamaní, když to nevyšlo, tak počkáme, až se nám podaří překonat tak 10. - 12. týden (dýl to asi navydržím tajit 🙂 🙂 .
Drž se, zatím čau, z Maďarska se vrátím v pondělí, tak sem hned vlítnu, co je nového.

hanula11
14. črc 2009

Agili, měj se Maďarsku hezky. My (resp. manžel) to tchýni a tchýnovi sdělili taky až někdy po 12. týdnu. Děti to tedy věděly už dřív, ale přijaly to docela dobře. Když byl mladej v pubertě a já sondovala, co by řekl na to, kdyby měl ještě někdy bratříčka nebo sestřičku, byl docela dotčen. Njn, kozoroh, ti prej mají maminky (a veškerý domácí komfort) nejraději jen pro sebe. Až mě překvapilo, že to teď vzal tak v klidu. Už má holt jiný priotrity - je dospělej a konečně si našel i koču. Tak už ho to moje těhu tak neohrožuje. Vařím a peru mu furt, peníze má svoje - co si vydělá, tak o co jde, že?
Hlavně se opatrujte, za měsíc mě budou zkoumat i toxoplazmozu, jsem se ptala jestli dělali na ni testy, a nedělali. Tak doufám, že to bude v pořádku. 🙂
A držím palečky
😵

hanula11
20. črc 2009

AHOJ holky
Tak jak ? 🙂 Já mám za sebou zavařovací víkend - měli jsme 15 kg meruněk. Buď zítra nebo ve středu půjdu na EKG, ale asi to nechám na středu. Měla jsem to v plánu už před dvěma týdny, ale udělali mi čáru přes rozpočet, že to "točí" jen někdy. A minulý týden se mi vůbec nechtělo.
Ozvěte se, jak se vede. Držím pěsti
Hanča

agilitykemp
autor
21. črc 2009

Ahoj holky, v Maďarsku bylo PŘÍŠERNÉ vedro, jsem ráda, že jsem doma. Cestou zpátky mi bylo děsně blbě od žaludku a vlastně celý den, dneska už v poho. Nedovedu si představit, že někdo problije celý první trimestr, to musí být hrůza. Hodlám se teď fakt šetřit, nemusím do práce, mám prázdniny, jen se starám o rekreační středisko, kde bydlíme, ale mám tu brigádníky, takže jen jezdím nakupovat a vyřizuju a zařizuju, ale to není žádná těžká práce a dá se i odložit, když jsem třeba unavená.
Mějte se hezky. J.

hanula11
22. črc 2009

Dnes bude tedy parno 🙂
Ráno jsem byla tak půl hodiny v lese, donesla pár hub, a už i pod stromama to připalovalo. Odpoledne musím do města - mám to tak 2,3 km. Od 14 mám vycházky, musím do banky, do lékárny a pak odchytnu tatina s mladým jak pojedou z práce. Už teď se "těším" na ty tropy, ještě že to malá zvládá tak dobře.
Až na to, že mě pořád tlačí nalevo do žeber, ve dne v noci ani Espumisan nepomáhá co mi napsala doktorka, že mi "spadla klenba" na levé noze - asi z váhy a děsně mě ta noha pořád bolí, občas mě pálí žáha a jsem někdy trochu víc unavená, mi nic není. Co jsem těhu, jsem dokonce ani jednou nezvracela.
Tak se mějte všechny pěkně těhotensky, bříško ať vás nezlobí, pá, H. 🙂

hanula11
27. črc 2009

AHOJ
Tady se asi dovolenkuje 🙂 Já si sice "válím šunky" doma, ale to je tak všechno, protože nikam moc nemůžu. S těma jejich slavnejma vycházkama - od desíti do jedenácti a od čtrnácti do osmnácti. To je tedy paráda, a zrovna od letošního ledna se to prý s vycházkami muselo zhoršit 😠 😝 Ještě měsíc to vydržím, akorát že pak už se mi stejně nebude nikam moc chtít, budu jak elefant 😉 😵
Tak jak je? Zase mají přijít tropy. Co mimimísci?
Držím pěsti, my si vesele kopeme, kynem, já už mám docela požehleno, koukám po kočárkách - hlavně na netu, zatím to bude stačit.
Tak hezké léto, mějte se 😵 🙂

jirca
2. srp 2009

Ahoj, to jsem já, původně agilitykemp, jen jsem si změnila login 🙂 . Na dovče bylo fajn, hodně jsem se povalovala a trochu jsme chodili po horách, ale dala jsem tak 10km a měla jsem dost. K MUDr jdu až v pátek, tak jsem zvědavá, jak rosteme. Zatím mi narostlo břicho, docela brzy, ale nevadí, stejně teď v létě nenosím rifle a šatů mám dost. Koupila jsem 4 bodýčka, dostala jsem sprda, že se to tak brzy nemá, ale já jsem nevydržela, jednak byly slevněné, ale hlavně úplně rozkošné (růžové 😲 , jestli mimísek není holka, tak je někomu daruju).
Držte se v těch vedrech.

gejbule1
2. srp 2009

Ahojky,můžu se k vám přidat?Tento měsíc jsem oslavila 40let.S druhým manželem máme Lucinku a moc jsme si přáli ještě miminko.Bohužel jsem v červnu potratila a prodělala revizi ☹ .Před Lucinkou jsme to měli docela náročné.3x jsem potratila v 17tt po amnio,v 8tt a v 13tt jsem musela na přerušení.Ale i s Luckou jsem na amnio byla a šla bych znova.Nechtěla bych riskovat ☹ nemocné mimi.

hanula11
4. srp 2009

AHOJ babule. Jirco (JIRČO?) vítej zpátky, Gejbule zdravím 🙂 a držím pěsti, ať se miminko zadaří 😵. Mně prťule zdárně roste. Teď jsem ve 27.tt., dnes ráno jsem se konečně dostala na EKG, mezi desátou a dvanáctou si ještě musím jít pro papír, dr. tam nebyla, jen sestřička. Taky bych někam vypadla na dovču, ale ještě měsíc budu na nemocenské, njn. 😒 😉 Včera se tu u mě stavovala kamoška (ještě ze základky), co teď bydlí v Prostějově. Dojela k nám do Moravské Třebové na pár dní se známou, tak jsme si tak vespolek říkali, že bychom mohli v tom září dojet aspoň tam a odtamtud třeba povyrážet kam to půjde kolem. Škoda, že jsou na Plumlově senice.
Já jdu ke gyndr. v pondělí, bude mi dělat glukozovej test a taky testy na toxoplazmozu (což jsem myslela že dělají automaticky, ale když jsem se na ně zeptala, tak je zatím nedělali ☹)
Tak se mějte letně, pěkné těhulkování a úspěšné snažení. Pá, H. 🙂

jirca
5. srp 2009

Ahojky, mně ta amnio dost straší, pořád brouzdám po netu a hledám kdo co o tom napsal 😒 , ale pokud není jiná spolehlivá možnost, jak zjistit, jestli je mimčo zdravé, tak na to půjdu.... Taky jsem si myslela, že toxoplazmozu dělají automaticky - máme doma 3 kočky, musím se na to taky nechat testnout.
Gejbule držím palce, ať to vyjde a hlavně vydrží.
J.

gejbule1
6. srp 2009

Ahoj holky,byla jsem teď u segry na chatě a bylo to prima jen byĺa docela zima.Tam jsem zjistila že jsem těhu asi 5tt.Nesnažili jsme se o to ale jsem docela ráda jen mám obavy z toho že je to moc brzy po revizi.Prakticky jsem otěhotněla v šestinedělí.Nemáte s tím některá zkušenosti?Docela se bijím k doktorovi že mi vynadá ☹ .

hanula11
6. srp 2009

ahojte 🙂
Jirco, ta amniocentéza není tak hrozná, spíš je to takovej tlak, než že by to bolelo. Jen jsem tam (do okr. města 20 km) dojela ráno před sedmou a myslela jsem, že v 9 pojedu zpátky a oni že musím celý dopoledne - asi do půl druhé - ležet na nějakém jejich pooperačním pokoji a zpátky pro mě musí někdo dojet. S čímž jsem vůbec nepočítala, doktor mi to neřekl. Ale jedna "kolegyně" mi dala jeden svůj chleba (já s sebou neměla vůbec nic k jídlu a jela jsem ráno nalačno), a manžel pro mě potom dojel, tak to nakonec dopadlo dobře. Jen to bylo docela dlouhý, čekat tam půl dne. Ale prý to mají jak kde, někde se čeká třeba jen pár hodin na lavičce na chodbě, co jsem četla - ale až po... - když si najdeš nemocnici, kde ti budou odběr plodové vody, dělat, tak by tam měli mít napsaný i jak to u nich probíhá.
My než jsme šly domů, tak nás ještě zkontrolovali na ultrazvuku, jestli je prtě v pořádku. A pak nařídili 3 dny klid na lůžku - asi hlavně aby se bříško nenamáhalo. 🙂
Gejbule, určitě nejsi první, které se otěhotnět povede téměř v šestinedělí, dr. to rozchodí, neboj. Tak gratulace, hlavně se opatruj, držím pěsti 😵.
Tak zatím ... 🙂

gejbule1
6. srp 2009

hanulo děkuju,snad ude vše OK.Jen jsem slzšela že je vyšší možnost potratu ☹ !
Taky jsem byla na amnio.Mám dvě zkušenosti.Jednu špatnou a jednu dobrou.Ta dobrá byla u Apolináře.Ani mě to moc nebolelo a pustili nás domů hned po odběru a pak má být alespoň týden klid 🙂 .
Jirco neboj se toho hlavně ať ti to píchají pod UTZ.Už máš termín?

hanula11
7. srp 2009

Mně amnio dělal bývalý primář na gynodd. ve Svitavech a byl docela pečlivej.
Riziko u odběru plodové vody - je tam něco málo procent, ale já měla podle tabulek riziko vývojových vad na věk - 1:40, což je ještě víc, než jaké mají při těch odběrech, že by se něco přihodilo.
A Gejbi, riziko u Tebe, jako žes byla v šestinedělí, to bude určo taky dobrý.
Hlavně se holky šetřete, mějte se. 🙂

gejbule1
9. srp 2009

Ahojky teda to je dnes vedro ☹ .Já jdu zítra na gyndu.Mám trošku takový žlutohnědý špinění tak mám obavy.Tak mi držte palce 😒

jirca
11. srp 2009

Ahoj holky, chvilku jsem tu nebyla, protože máme pracovnu s PC až pod střechou, je tu hrozně dusno a mně je poslední dobou pořád špatně od žaludku, tak do toho vedra tady raději nelezu.
Gejbule strašně moc držím palečky aby to vyšlo. Mám taky výtok, někdy světlý a někdy tmavší, prý jen to normální, tak neboj. Doktor mi po revizi řekl, že oficiálně bych měla 3 cykly počkat, ale vzhledem k mému věku čím dřív, tím líp...
Na amniu se nebojím, že to bude bolet, ale že se něco stane mimískovi, pojedu na to asi do Ostravy na fakultku.
Hanul, jak snášíš ty horka?
Dneska se přítelkyni mého bývalého manžela narodil kluk, docela jí závidím, že už bude mít miminko doma. Příští týden tam jedem ho okouknout a trošku to s nimi oslavit, těším se, že vypadnu mezi lidi 🙂

gejbule1
11. srp 2009

jirca a kdy se tobě podařilo otěhotnět po revizi?Je ti špatně od žaludku od začátku?Dostala jsi něco na to špinění?A už máš první sceening za sebou?Já byla včera na gyn.a doktor ani nenadával ani se nedivil 🙂 .Dostala jsem utrogestan a když jsem se svěřila se svými obavami tak mi řekl ať myslím pozitivně že na problémy je času dost až nastanou a pak se budou řešit.Jenže já nikdy nic řešit nestačila.Potratila jsem vždy strašně rychle.Vím že má pravdu ale je to těžké v našem věku když víš že už moc času na zkoušení nemáš ☹ .Ale musím se to naučit 😉 😉

hanula11
11. srp 2009

Gejbi, doktor má pravdu, a vidíš, že nebylo u něj tak zle. To bude vše určitě OK.
Já byla včera na tom gluk. testu, docela se mi jednu chvíli udělalo špatně. Zítra odpo si můžu zavolat na výsledky. Jinak je vše OK, srdíčko krásně tlouklo, tlak dobrej, jsem pěkně zavřená a mám zase dvě kila nahoru (za měsíc), což je taky docela dobrý.
Jirci, doktoři na té amnio si snad všichni dávají pozor, aby se mimču nic nestalo 🙂 , pořádně toho kamoščina kluka oslavte, já vedra celkem zvládám, snažím se občas si dáchnout, ale samy víte, jak to je se stávající rodinou a "dětmi", včetně manžela.
Tak zatím se opatrujte, čus 😵

jirca
12. srp 2009

Po revizi jsem otěhotněla až za 18 měsíců, už jsme si mysleli, že to nepůjde. Navíc manžel je ze silně věřící rodiny a nejspíš by na IVF nepřistoupil.
Na špinění jsem nedostala nic, prý je to v normálu. Blbě mi je tak od půlky července, doufám, že to do září přejde, chtěla bych ještě do práce, nedovedu si představit, co bych dělala doma.
Na screening jdu až v pátek, mudr. má ordinaci jen jednou týdně, měla jsem si jít pro průkazku před 14 dny, ale to jsem byla na dovolené a minulý týden byl zas na dovolené on. Tak snad si to moc neschytám, že mám 14 dní zpoždění. Kromě té nevolnosti je mi dobře a na triple testy je, myslím, ještě čas.
Gejbi drž se, pokud to má vyjít, tak to vyjde, je ti teprve 40, vždycky si říkám, že Bára Basikové v pohodě porodila ve 46!! 🙂 🙂 🙂 .

hanula11
12. srp 2009

se mi povedlo hodit do fotogalerie pár "historických" fotek, tak zkoukněte, jestli chcete 🙂
jinak u nás dnes bylo pěkně šedohnusně, snad se to brzy spraví 🙂

gejbule1
13. srp 2009

Teda to už je fakt historie když jim je te´d přes 20let!Ale slušelo vám to.Miminko čekáš se stejným taťkou jestli se můžu zeptat?
Máte ještě toho rotvajlera?To je nádherné zvíře.Manžel by ho chtěl ale máme pidi zahrádku tak by byl chudák.teď máme skoro 15letou čubičku labradorku.Takže chlupy všude to asi znáš.Nejhorší bylo když malá lezla.

hanula11
13. srp 2009

GEJBI,
27. července jsme měli výročí 24 let od svatby, ještě jsem si ho zatím nechala.Toho manžela tedy, a on mě, no. 😀.
Ronek nám bohužel zemřel před třemi lety, měl skoro devět let, na rakovinu plic, njn. Byl to milášek, na cvičáku (když jsem tam s ním chvíli chodila) říkali, že vypadá (ale jen vypadal na první pohled) jako "postelovej pes". No, on rotvajler nemůže být postelovej pes, i když vedle mne spával třeba po noční v poho na dece 🙂. Byl tedy strašně hodnej, ale kočičky, ježečky, slepičky a ani auta nemusel. Ty by všechny nejradši zakousl a zahrabal na zahradě. To mu holt nesedělo, ale lidi měl rád všechny. 🙂 😵 S těma chlupama ti věřím, Ron byl tedy hrubosrsté plemeno, ale chlupy jsme stejně měli pořád všude. Bydlel totiž s náma v domečku. 😵

gejbule1
13. srp 2009

Tak to mooooooooooc gratuluju k výročí 😲 .
Já se rozvedla přesně v den našeho 20tého výročí.Bylo to takový divný po tolika letech.Ale jsém ráda že to skončilo.I po těch 2Oletech jsem ho vlastně neznala.Teď mám úžasného manžela a proto taky ty miminka.