Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

medwidkowa
30. čer 2015

@barakara to je hrozné v 51 letech první dítě, a to je podle mne nerozum, já osobně mám 43 let také, dítě jsem nedonosila, tím končím svou snahu o dítě, uvědomila jsem si, že nemůžu mít vše

mic.ko
30. čer 2015

@medwidkowa ano, 51 už se mi zdá hodně, ale neznám osobní příběh toho člověka, tak to rozhodnutí neodsuzuji. Ale proč se vzdáváte vy? 43let není tolik, znám vitální maminky kolem 44let a s dítětem omládly 🙂
Navíc já porodila nedonošené dítě ve 21letech a v 34letech další přesně na termín. Každé těhotenství je jiné a věk není hlavním kritériem... Neházejte flintu do žita!

medwidkowa
30. čer 2015

@mic.ko neodsuzuji to, právě naopak, fandím jí a přeji, jen pro mne je to pocitově už příliš moc v 51 letech.
Jste velmi milá za to přání, děkuji. Ale letos, neumím to nějak popsat jsem pocítila v sobě, že už je to pryč, že ta šance už není, neumím to vysvětlit, řekly mne to dvě kartářky nezávisle na sobě, vím, že je to blbost jak mraky, ale.... Taky na sobě cítím už příznaky menopauzy.
Myslím, že je už tu dobu jsem prošvihla, taky nejsem v dobré zdravotní pozici.

mayyas
30. čer 2015

Ahoj, mě bylo 40 na jaře a snad se konečně v listopadu dočkám vysněného prvního miminka. Jestli na sobě ten věk nějak pozoruji? No, vzhledem ke všem zkušenostem jsem na sebe rozhodně opatrnější a víc se hlídám, než kdyby mi bylo o půlku míň, jsem taky hodně unavená - ale těžko říct, jestli by to v mladším věku bylo jinak. Během těhotenství mám nějaké problémy (zrovna teď jsem se vrátila po 4 hodinách na pohotovosti s křečemi a bolestmi), ale zase - možná bych to samé měla i jako mladší. Jinak je tu skupina "Maminky po 40" 🙂

medwidkowa
30. čer 2015

tak to ze srdce fandím a přeji 🙂 , 40 let to se dá, to je v pohodě, ale těch zmiňovaných 51 už pro mne je přecejen moc

janesafari
30. čer 2015

Ahojky,mě je sice 37 let a pracujem na třetím-mám doma dva jedináčky( 12 a 2 roky )...Když sem byla těhu s druhým prckem,myslela sem si ,že v poradnách patřím mězi ty nejstarší v 34 letech,ale i tak mě tipovali ostatní,že čekám první a nevěřili,že už mám doma tak velkou slečnu 😅 A chodila tam tehdy paní,které bylo 46 let...Můj první dojem byl,že v čekárně čeká na svou těhotnou dceru,ale byla tam vždy když já a bříška rostly 😉 tak sem zjistila svůj omyl-navíc i vypadala starší...Ale jak tu bylo několikrát psáno-neznáme jejich příběh...Ptala sem se gyndařky,jakou nejstarší rodičku tam měla a řekla 54 let !!!A řekla,že to byl uplně jiný příběh...Ptala sem se proto,že sem jí zrovna přiznala,že chci jednou ještě třetí dítě a jestli je věk nějak moc rozhodující !!!
A není-holky všem vám moc fandím...Když vše klapne,tak třetí dítě budu rodit v 38 letech...
Čtvrté v plánu už není,ale kdyby to snad příroda sama nějak zařídila...tak co už-podstoupila bych to i po 40 !
Snad nevadí,že sem napsala 😉

mic.ko
1. črc 2015

@medwidkowa Ano, chápu, je to o pocitu. Já bych na kartářky nedala... My jsme teď v lednu o jedno mimi přišli a myslím si, že v tom hrálo velkou roli to, že jsme na to nebyli připraveni a nějak jsme se s tím vnitřně nesrovnali. A bylo to vlastně pro nás takové poselství, výzva. No a tolik nás ta ztráta zasáhla, že jsme si řekli, že se pokusíme ješt jednou. A pokud vše dobře dopadne, naše 4. miminko k nám přibude v prosinci. Já nikomu nechci radit, co by měl, jen bych jako žena navrhovala - nezavírat si tato vrátka 😉

medwidkowa
1. črc 2015

@mic.ko To je štěstí, že se Vám tak rychle zadařilo, jen se já cítím letos tak nějak stará už, unavená a ty hadříky, co jsem nakoupila si, začínám rozprodávat, všem maminám přeji ať se zadaří a bojují o to své štěstí.

hanula11
27. črc 2015

Děvčata, jen jsem na skok po delší době zavítala.
Všem tu mooooc držím palce a chce to VYDRŽAT.
Ono to stojí opravdu za to.
Naše nejmenší už bude mít v říjnu šest, týden po jejím porodu jsem měla 44 let.
Je to naše beruška nejzlatější, tatínkův miláček, celé rodině dělá jenom radost (její sestra bude mít letos 30, brácha lednu 27).
Házím jedno foto Adélky s naším prvním vnoučkem (2 roky), 2. má dva měsíce.
A hlavně posílám všem snažilkám, maminkám fůůůůru maminkovských bacílků, abych je "nakazila".
Hezké léto, holky a příjemné a hlavně úspěšné snažení.
🙂 😉 😵

citaka
8. zář 2015

Teď mi bude 43 a jestli všechno dobře dopadne, bude nás v únoru o jednoho víc. Nesnažili jsme se, určitě jsme to v tomto věku neplánovali a zpráva o mém těhotenství nás s manželem dost zaskočila. Ale bereme to tak,že to prostě takhle má být a moc se na prcka těšíme. A to jsem si při druhém těhotenství v 29 připadala strašně stará 😅

mic.ko
8. zář 2015

My čekáme teď v prosinci (4. přírůstek), doma děti 23, 21, 7. Všechny jsou zatím doma, ale starší 2 vysokoškoláci jsou spíše stále někde v luftě 🙂
Je mi 42 a stále přemýšlím o tom, že by to chtělo ještě jednoho k tomu prckovi, aby měl parťáka. Ten náš sedmiletý je totiž takový samotář, mrzí mne, že jsme se nerozhoupali dříve... Bohužel jsem žila v přesvědčení, že mě v zaměstnání nikdo nenahradí a spěchala jsem do práce (jo, některé věci a priority si člověk srovná později...).
Cítím se dobře, dokonce toto těhu snáším snad zatím nejlépe ze všech. Musím přiznat, že spíše se všeho bojí můj muž (o mne, o děti, o to, aby se o nás mohl postarat...), ale všechny děti miluje a nedal by je za nic na světě!
Všem těhulkám 40cátnicím přeji hodně zdaru, sil a zdraví, ať se daří!

martulle
8. zář 2015

Tak mě je 44 let a jestli všechno dobře dopadne,tak v pulce března budeme mět nový přírustek...my se teda snažili 4roky,aby mě malý partáka,ale bohužel se nedařilo a 2x jsme o miminko došli...
Taky mám těhulkování v pohodě a su za to moc vděčná,sem tam mě bylo zle,ale málo...ještě minulý týden jsem chodila do práce a chtěla tam vydržet co nejdél,ale začala jsem špinit...Už marodím a špinění ustalo,tak su moc ráda a snad to bude všechno v pohodě.Máme za sebou první screning,který dopadl dobře a miminko je v pořádku...
Holky držím palečky všem těhulkám....

martulle
8. zář 2015

holky užíváte nějaké vitamíny?a jaké?já beru akorát listovku a železo(to mě předepsal doktor,jsem byla chudokrevná)

mic.ko
8. zář 2015

Beru Femibion a občas B komplex, někdy zobnu celaskon. Kromě těchto chemikálií ještě raději chlorelu a zelený ječmen (ten beru dlouhodobě v malých dávkách, tedy již před otěhotněním)

martulle
12. zář 2015

těhulky a snažilky jak se máte a jak to prožíváte?

bonulinka
12. zář 2015

@martulle Ahojky. Do včerejška pohodička. Včera ráno mi bylo nějak divně, prcek se tlačil dolu a když jsem šla na malou, koukám, že špiním. Volala jsem tedy do porodnice, tam mi řekli, že kdybych začala víc krvácet, anebo se k tomu cokoliv přidalo ( bolesti zad apod. ), tak mám hned přijet. Jinak, že mám odpočívat. Teprve večer to špinění ustalo. Dnes, ťukám, dobrý, ale přesto raději odpočívám. Uklízení dnes opravdu nehrozí.
V předchozích těhotenstvích se něco začalo chystat až ve 40. tt. Šlo to tedy pak rychle, ale žádné příznaky několik týdnů předem tedy neznám...

martulle
12. zář 2015

@bonulinka ahojky...vidím,že ty budeš mět za chvilku miminko...tak to moc gratuluju 🙂 jjj jen odpočívej a nic nedělej,je fajn,když se to zklidní.....a co čekáte?nechali jste si to říct?a co sourozenci miminka,jak se těšiju?

bonulinka
12. zář 2015

@martulle Miminko čekáme neplánovaně. Docela to byl zpočátku šok, ale pak už přišlo jen těšení a zařizování všeho potřebného pro příchod děťátka. Mladší dcera se těšila hned od začátku, starší byla dost překvapená, ale zlomilo se to po prvním sreeningu, kdy poprvé sourozence uviděla na ultrazvuku.
Holky i manžel se mi snaží dost pomáhat, takže možná i proto jsem vše zvládala dobře a mohla chodit do práce až do mateřské.
Čekáme prý chlapečka ( už nám to potvrdili 3 doktoři a i my jsme tam to klučičí pohlaví zřetelně viděli ), ale pro mne je hlavně důležité, aby vše dobře dopadlo.
Cítím ten rozdíl, že u holek jsem si vůbec nějaké komplikace nepřipouštěla, ale teď se více bojím...Možná je to i tou zvýšenou péčí ze strany lékařů a poukazováním na můj věk ( 40 let ).

hanula11
12. zář 2015

@bonulinka jen pěkně odpočívej, at si klučík ještě chvíli může růst v klidu v bříšku.
Špinění určitě přestane, miminko má zatím čas. No uvidíš, hlavně dej relax. Držím pěsti at zbytek těhu i porod (přeci jen už to máš "za pár") zvládneš co nejlépe. 🙂 😵 😵 .

bonulinka
12. zář 2015

@hanula11 Díky !

nissa
21. zář 2015

Ahoj! Ja mám 43 a s manželom premýšľame ešte nad dievčatkom...máme 6 a 7 ročných chlapcov a z 1.manželstva mám 23 ročnú dcéru.

mic.ko
21. zář 2015

@nissa a jak se zadělává na holčičky???

amrash
27. zář 2015

Zdravim všechny maminky i snažilky! V listopadu mi bude 44 let a zároveň můj třetí syn oslaví své 1. narozeniny 😏 Držím všem palce a přeji splnění vašich snů!!!

martulle
28. zář 2015

@amrash ten je nádherný, moc gratuluju.... 🙂 a jak jsi snášela těhulkování? @nissa a jak jste se rozhodli?jdete do toho? vmicko a co ty,jak se cítíš,co miminko? @bonulinka @citaka..co vy holky,jak vám se daří?

amrash
28. zář 2015

@martulle Ani jsem nevěděla, ze jsem těhotná, krom posledních mesicu, ale to byla taková ta klasika jako křeče, otekle nohy a pálení záhy. Hodně jsem také pribrala, břicho jako buben - ale Bohdánek mel taky 4,52kg. Ani jsem se nemohla u stolu nahnout k talíři 😂

mic.ko
28. zář 2015

@martulle u mě vše ok, jen se musím šetřit, neudělám toho tolik, kolik si předem naplánuji, protože holt už ta tíha mě omezuje, tak se během dne chodím natáhnout i několikrát (nic nechci riskovat, poslouchám signály těla). Zbývají mi 2 měsíce a kousek, to už utěče jako voda...

citaka
28. zář 2015

@martulle já jsem dost unavená a každý den se snažím si aspoň hoďku po obědě lehnout,ale asi to bude tím,že už jednoho prcka mám 1,5 roku a to je hukot, dneska vysypal misku se strouhankou a misku s vločkama. 🙂 Jsem zvědavá,jak to budu zvládat v únoru s mimčem. Sice to bude moje 4 ditě, ale je mezi nima velký věkový rozdíl, 23, 13,1 takže na konci února budeme mít dost veselo. 😉

mic.ko
28. zář 2015

@citaka u nás bude taky veselo 🙂 taky čtvrtý kousek do party (23, 21,7) v prosinci, už se na to těšíme!

martulle
29. zář 2015

@amrash to měl maličký takovu váhu při narození?náš malý měl 4.20kg a to jsem si myslela,že snad už větší váha být nemuže 🙂 a porod byl v pohodě?
@mic.ko jj to rychle uteče a za chvilku budeš ten malý vonavý uzl´íček držet v náručí 🙂 je moc fajn poslouchat tělo a odpočívat,ono to potřebuje...a je líp,když jsi odpočatá,pak se vše líp zvládá...
@citaka to máš doma veselo mít ročního drobečka 🙂 co se chtěl malý hrát na popelku,že vysypal strouhanku a vločky 🙂 🙂 a už jsi byla na druhém screninku,nebo jak se to říka?
já se tam mám příští týden objednat a mám z toho docela strach.tento první screning dopadl dobře,miminko je v pořádku,ale ten druhý je prý víc pečlivý na vady a tak..ale snad to bude dobré...a aj jste si holky nechali říct pohlaví?jinak vám všem přeju hezký a pohodový den 🙂 🙂

amrash
29. zář 2015

@martulle Ano, to je jeho porodní váha. 4520 gr|55cm. A to se narodil včas, žádné prenaseni. Tusim 39 + 3. Polovinu veci jsem doma musela hned vyčlenit, protoze mu byly male hned po příjezdu z porodnice 😊