Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

pet.s
3. kvě 2010

tak už vím výsledky plodovky. Terinka je OK. Ufffffffff.

hanula11
10. kvě 2010

Tak jsem tu zase po delší době 🙂 , hodila jsem si "nás" do oblíbených, tak se sem snad teď dostanu častěji.
Adélka má zítra už šest měsíců a půl. V půl roce měla bez 30 gramů sedm kilo a měřila66 cm.
Najeli jsme na příkrmy, zatím první lžičku, mrkev jí leze, brokolice taky jakž takž. A v noci se budí pořád po dvou třech hodinách, občas vydrží dýl, někdy je na kojení vzhůru co hodinu. Njn. Ještě žádné jiné umělé mlíčko nedávám, jen ty příkrmy zkoušíme, odpoledne pomalu už i přesnídávku, troc hu - jablíčkovou, teď začínáme švestky.
Pets, gratulace k výsledkům z amniocentézy. Terinka je určitě holka jako lusk, tak ji pěkně opatruj, ať hezky v bříšku roste. 😵
Jinak naše Aďula je hrozná na to spaní někdy i přes den, někdy ne a ne usnout. Nejspolehlivější je to pořád u mámina prsa, ale to taky nejde pokaždý.
V kočáře už někdy posedává, líbí se jí to, a udrží se sedět pěkně.
Zkusím vás dočíst, zatím jsem to nestihla, na PC chodím jen občas, dnes to od rána trochu napravuji, ale mám toho moc 😉 🙂
Tak zdravím těhulky, miminka i maminky, holky držte se, pevné nervy a hodně zdravíčka 🙂 😵

jakelina
11. kvě 2010

Hanul, tak to je pěkný macík. Náš malý má dnes 2 měsíce a váží taky už 5500 g. Kojím v noci taky co 2-3 hodiny. Někdy má pauzu 6-7 hodin, ale to je tak dvakrát za týden. 😀

jakelina
17. kvě 2010

Hanul, co ten zánět??? Je to lepší???

hanula11
19. kvě 2010

ajojte děvčice
Jo, Jaki, malá to ještě dorozkojuje, ale už je to skoro normální.
Asi nejvíc pomoh tvaroh, dík za rady
🙂
Ty záplavy, to je hrůza, snad s tím nemáte žádná problémy.
To jak pořád prší, je hrůza, a ta zima, snad se to fakt už brzo spraví.

jakelina
19. kvě 2010

Tak to je fajn 😀

hanula11
8. čer 2010

Tak kdepak jste všechny? 😠 🙂
Nějak nám to tu vázne, tak nás zase posunu kousek "dopředu".
Co je u vás nového? Naše malule má nastřelené náušničky, modré. A mimo MM (které jí chutná asi hlavně v noci, kdy jsme vzhůru co hodinu, dvě 😖 😉 😀 ) už jí první příkrmy - mrkev, brokolici, květák ten teda moc nee, nějaké maso v zelenině (ze skleniček), a první jabka, meruňky a nějaký šťávy.
U nás te´d máme konečně "léto", včera sice spadlo pár kapek, ale je už slunečno. Tak jsem si vyzvedla na alergologii recepty na spreje a budu muset začít stříkat, abych z toho tepla měla taky pořádný zážitky 😉 🙂 😵

jakelina
8. čer 2010

Hanul, tak to se moc nevyspíš. 😀 😀

hanula11
8. čer 2010

Já už si zvykám, aspoň teď pár dní chodí spát pozděj, nechám ji dýl vzhůru a tak "nestraší" už od pěti, nebo od šesti, ale ještě mi usne aspoň do osmi (většinou ale u mě v posteli u prsa). Je teď pěkná závislačka na mamě i přes den, ale psaly holky co mají stejně starý děti, že to mají podobný. Dočetla jsem se, že je snad nějaké takové "závislácké" období v sedmi až osmi měsících, tak si to teď vychutnávám. 😉 😀

jakelina
8. čer 2010

@hanula11 moji kluci taky všichni vstávali strašně brzo i v pět a já jsem byla vyřízená. Doteď vstávají relativně brzo, Mates nespí nikdy dýl než do 7 hodin.

pet.s
21. črc 2010

holky, těhulky 40, to už jsem jediná sama těhotná? Žádná nová? Chjo.

jakelina
22. črc 2010

@pet.s zatím nikdo 😀

pet.s
22. črc 2010

no fakt asi ne...jsem mamosaurus a opuštěný.-)))

jakelina
22. črc 2010

@pet.s on se někdo přidá neboj 😀

carenatt
23. črc 2010

@pet.s Ten mamosaurus je dobrej, mě dr.přejmenoval na Matku - recidivistku 🙂 Vzhledem k šestému těhotenství ani není divu... Jsem ve 14tt, čeká mne amnio a vzhledem ke třem předchozím ztrátám se na to moc netěším ☹ Ale jít do nejistoty je také nepříjemné. Ach ta technika a pokrok, nebýt jich, tak se teď prostě těším a neřeším.Je mi to líto, vzhledem k tomu prckovi, ale nějak si to stále nedovolím se radovat a sdílet to s nejbližším okolím. Snad mu to budu mít možnost vynahradit později.

jakelina
23. črc 2010

@carenatt jejda, tak to jsi skvělá a co už máte doma a jak velké?

carenatt
23. črc 2010

@jakelina Doma máme staveniště a velký (jak říct slušně bordel?) 😀 Je to tak, že jsem si na stará kolena krom těhotenství pořídila takovou vetchou chaloupku a teď se z ní snažíme vytvořit útulné bydlení..Ale asi jsi měla na mysli potomstvo 😉 , mám 19letého synka a 16letou holčinu, jen už je v podstatě nemám doma, jen na víkendy a prázdniny a když choří, zbytek času tráví po školách a u taťky. S mým současným partnerem jsme v předcházejících čtyřech letech o tři naděje přišli, všechno do 10tt. Teď se podařilo prckovi tu magickou hranici překonat, tak ani nedýchám a doufám... Sice jsme doufali, že nebudeme mít svým způsobem jedináčka, teď už to tak vypadá, protože víc už jich nestihneme, jen aby to tentokrát dopadlo všechno dobře!

jakelina
23. črc 2010

@carenatt tak to toho máš na starost dost. Tak moc držím palečky a dej časem vědět jak to vypadá s miminkem. Já byla na odběru plodové vody a vše bylo bez komplikací a malý je úplně zdravý 🙂
Já jsem myslela, že máš doma už pět dětí 😀 😀

carenatt
23. črc 2010

@jakelina Jak ráda bych měla! Díky za podporu, určitě budu na příjmu a podávat reference, snad jen pozitivní se samými smajlíky!

jakelina
24. črc 2010

@carenatt určitě to tak bude. 😉

pet.s
25. črc 2010

@carenatt - a kdy jdeš na amnio. Jo znám ty chvíle strcahu a přemýšlení horem dolem, co by kdyby. Taky máme za sebou jednoho andělíčka. Bohužel, museli nám ukončit těhu kvůli vývojové vadě. Chjo. Dodnes to bolí.
S tím staveništěm jsme na tom stejně. My jsme získali ještě jeden byt vedle našeho,ale totál jsme ho předělávali. Ted už finišujeme, ale mně nějak dochází síly. Už nezvládnu to co dřív.Až to doěláme, tak ještě musíme tady vymalovat a přetěhovat dětem pokoje. No na to, že bych měla jít za 6 týdnů do porodnice, tak plno práce a nic za námi 😀

jakelina
26. črc 2010

@pet.s tak se šetři, aby vše dobře dopadlo a náhodou neporodilas dřív. Když ono to nedá, že jo. Já se taky nemůžu dívat na to, jak je někde bordel a raději jdu spát o půlnoci, aby bylo vše hotové.

pet.s
26. črc 2010

@jakelina -no to je přesně ono, jenže dřív jsem prostě jela dokud to nebylo hotové a ted už ve čtvrtce prostě nemůžu. navíc mám doma dva puberťáky. kluk je bordelář, ale snaží se. holka má ted období, kdy kolem mě projde a já bych ji jednu vrazila. Takže včera měla vyžehlit koš prádla, Dnes jsem ji toho půlku vrátila, vyžehlila to ...no spíš nevyžehlila. Jde si klidně zapálit před dveře a klepe pople na rohožku. Ted mě dodělala větou, že proč by si rovnala oblečení, když se v tom vyválím a zase je to zmačkané. tak jsme na sebe ječely, že bude dodržovat pravidla. Fakt ji asi šlápnu na krk. Už aby byla z domu. 😠

jakelina
26. črc 2010

@pet.s to znám, já mám jednoho syna už po pubertě, druhého někde uprostřed a třetí už asi začíná 😀 Naštěstí teda nekouří a doma prostě musí pomáhat, protože jinak bych to nezvládala. Myjou i okna od té doby co jsem byla počtvrté těhotná a vytírají podlahy atd. Ale někdy mě vytočí do běla. Nejraději mám odpověď, já jsem to dělal minule a proč já........????

hanula11
26. črc 2010

carenatt, ahoj tady, malej prcek bude určitě zdravej 🙂 .
Ta technika dnes je dobrá věc, taky jsem loni prodělala amnio, ale jestli to těch dvou starších nebylo jednodušší, když ještě ani ultrazvuk naše zdravotnictví neznalo 😒 😉 😀. Ale zase jsem si říkala, v mém věku, kdyby malule nemělo být zdravé, asi by to pro nás ( a pak i pro něj) byl docela problém. 😵

hanula11
26. črc 2010

A ostatní mohutně zdravím 😉 😵 .

pet.s
26. črc 2010

@jakelina -víě,ale pomůžou ti..jenže já Báře dát umýt okna..tak u toho bude nesukutečně dělat scény, vším mlátit, rozlije vodu všude, protože jsme řekla jen umýt okna, tak voda na podlaze ji zajímat nebude, rozbije okno a ve finále se přes ty oka nebude dát ani koukat. Já nevím, jak tohle dělá.Ale nejlépe ji jde nasírat mě. Ted zase scéna, že ji nedám na piercing.Řekla jsem ji jasně, že od obličeje až v 18.Už ted má v jazyku a tuším měla v pupku. Ted chce do rtu. Tak tady ječela, že tady leželo na stole 14 tisíc a ji nedám ani 500 na piercing.tak ji v klidu vysvětluji, že to jsou peníze na jídlo, tak zase scéna jak když je hluchá. Tak jsem ji vyrazila z pokoje. já už fakt nemůžu. Doted jsem si myslela, že ji chybí půlka mozku,ale ted mám podezření, že ji ta zbývající přestala fungovat. 😖

jakelina
26. črc 2010

@pet.s tak to já u kluků neznám, oni někdy odmlouvají, ale jinak jsou hrozně hodní. Kolikrát jak vidí, že padám na hubu, tak sami pomůžou a ani jim nemusím říkat. Snad ji to přejde, hlavně aby měla ráda malinkou až se narodí. Někdy se ti puboši šparjcnou a miminko ignorují. Tak držím palečky ať je brzo ta puberta pryč. 😀 ☹ 😀

jakelina
26. črc 2010

@hanula11 ahoj, co nového????

carenatt
26. črc 2010

@pet.s Ahoj, víkend byl náročnější, oba odrostci(starší i s přítelkyní) na stravu a byt (no byt...spali na matracích v místnosti, kde už je aspoň položená podlaha 😀 ),naštěstí mi v neděli elektrikář zapojil sporák, takže ádieu propanbutanová dvouplotýnko 😉 . Zase se udělal kus práce, možná do zimy budeme opravdu bydlet jako lidi! Jen jsem se tím pádem moc nedostala k počítači, tak se omlouvám, že odpovídám až dnes. Na amnio jsem objednaná 4.8., tzn výsledky v druhé polovině srpna a začátkem září ještě kompletní UZ, nevím, kdy to čekání vezme konec. Ale co vám všem budu povídat, znáte to důvěrně samy 🙂