Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
13. srp 2008

Tilly, ja som bežný postup lekárov, ja tiež keď som bola 1x, tak test bol pozitívny, na sone machuľka a išla som tam až o 14 dní presne. To už mimískovi bilo srdiečko. Dal ti aspoň lieky na udržanie tehu ???

ededik
autor
13. srp 2008

Píšem jak tatar. 😀

tilly
13. srp 2008

Ďakujem, áno tehu nie je prechádzka ružovou záhradou...

ešte si to pamätám, chcela som mať malého hneď pri sebe, aby som sa nemusela stále báť, či je všetko OK, no a odvtedy, čo je vonku, teda, čo sa narodil sa bojím tak tri krát viac 😀

levik82
13. srp 2008

To som uz pocula, ze to co sa bojime teraz je este nic oproti tomu co bude potom ked bude von!
A dal ti lieky na udrzanie??? Ja som tie dostala hned.

ededik
autor
13. srp 2008

Aj ja hneď.

pindruska
13. srp 2008

ahoj, tak vás jdu zase naskok pozdravit. internet pořád doma nemáme, byteček pořád předěláváme, ale už jsme začali dělat omítku, tak snad do konce září už budeme zase přestěhovaní nazpět. v pondělí jsme byla na kontrole a na utz ve 20tt, vše je v naprostém pořádku a znovu se potvrdilo, že čekáme chlapečka. tak se mějte fajn a ať mimísci rostou.

ededik
autor
13. srp 2008

Vidíš pindruš a ja stále neviem, čo to bude.... 😵 😵

tilly
13. srp 2008

nie, vôbec nič mi nedal...

levik82
14. srp 2008

Zvlastne. Mohla si opytat. Tak ti asi neostava ine ako cakat tie dva tyzdne. A ber aspon nejake Calibrum a kyselinu listovu.

pindruska
14. srp 2008

ededik: já to věděla už v 16tt - pohlaví bylo už jasné 😉 , teď jsem se objednávala na 4D, jdeme 22. 9. 😵

tilly
14. srp 2008

davam si calibrum babyplan, tie dva tyzdne budu desne

levik82
14. srp 2008

To poznam - cakanie na poradnu...
Ja teraz tiez vyckavam do poradne - mala by som ist v utorok, kedze som to trosku prehnala s upratovanim stvornozky a kamosky ma strasia ze sa mi maly mohol otocit opacne alebo si omotat pupocnu snuru okolo krku ☹ Inak, vidno to aj na normalnom 2D ultrazvuku kebyze je pupocna snura omotana alebo sa to zisti az pocas porodu, neviete??? 😒

mmmk
14. srp 2008

Jen vam chci rict, ze jsem dneska byla na ultrazvuku a byl tam folik 18mm 😎 . A podle krve bude ovulka dneska nebo zitra 😅 Tak drzte pesti 😵 Je 18mm dost???

ededik
autor
14. srp 2008

Levíček, už sa tým netráp...ja osobne si myslím, že by to doky videl aj na 2d.

MMk no vidíš !!!! 18 mm je veľmi pekný rozmer, uvoľnuje sa pri 20mm a hore, takže ovu bude asi dnes večer, alebo zajtra, prípadne pozajtra.... Však budeš vedieť podľa teploty....

levik82
14. srp 2008

Ja viem ze by som nemala Ededik, ale ked nie stale to ide ☹

Mmmk, no vidis! Supeeeeer, drzime palceky 😉

levik82
15. srp 2008

Kam ste sa vsetky podeli??? 😕

ededik
autor
15. srp 2008

Ja som tu...a idem zase preč.....
Však ide víííííííííííííkend... 😀
Levíček a ostatné kočky, nohavičkové plienky sa nechystáte používať....???

levik82
16. srp 2008

No tak ja sa chystam pouzivat jednorazove plienky, na to obycajne latkove a na to ortopedicke nohavicky. Uz mam v podstate vsetko kupene, az na tie jednorazovky, to ma cas 🙂 Ty sa chystas na nohavickove plienky? Ja som sa nad takou moznostou ani nejak nezamyslala. Akurat sa mi tie latkove plienky u mamky peru - to si chcela zobrat na starosti ona 😉

ededik
autor
16. srp 2008

levicek, chystám...ale až keď sa to troška utrasie...čiže od 2,3 mesiacov....Akurát teraz robím prieskum trhu, ktoré firmy aké ponúkajú a za aké ceny... 🙂

levik82
16. srp 2008

A prisla si uz na nieco Ededik? Ja zatial ani moc neriesim co bude ked bude mat maly 2-3 mesiace, ja mam dost problemov a otazok s tym co bude ked sa narodi a ci to mamina (teda ja, hehe) zvladne 😅

ededik
autor
17. srp 2008

No ja si nejaké zásoby dopredu "musím" nachystať... Samozrejme nebudem toho objednávať veľa, zatiaľ len 7 plienočiek, z každého druhu na skúšku, možno po čase zistím, že látkovky mi nevyhovujú....Len neviem, či budem mať po narodení čas, vysedávať pred PC, preto aspoň čosi. 🙂

levik82
17. srp 2008

Ja som si plienky kupila v obchode pre babätka. Teda, mamka mi ich kupila 😉 Tie som neobjednavala. Teraz mam uz tyzden asi taky utlm ze som nic neobjednala z netu, zaaaaazrka 😀 Ale uz mam zoznam co este objednam z "tvojej" stranky 🙂

kakusa
18. srp 2008

Ahoj kocenky,
takze latkove plienocky, joj tak to ja jednoznacne jednorazovky 😀 tiez este neviem ktore ,ale to sa doriesi v priebehu uzivania🙂

ededik
autor
18. srp 2008

Kakus, však aj ja len pár, doporučujú 18 - 20 kusov z každej veľkosti , tak to asi nie... Fakt si objednám len zopár, v prípade že by sa jednorázovky minuli, ale pokiaľ by sa mi osvedčili, tak prečo nie....

kakusa
18. srp 2008

Ale hej ja osm to radsej ani neriesila... 😀

levik82
18. srp 2008

A tie jednorazovky ake kupujete na zaciatok do porodnice???

kakusa
18. srp 2008

no ja som rozmyslal bud Huggies,alebo pampers,ale huggies am tusim aj taky okraj vykrojeny na pupcek, tak neviem
ale baby si beru aj tesco aspon co som citala na nete

tilly
18. srp 2008

a nedávajú teraz v pôrodniciach celé balenie?

kakusa
18. srp 2008

ja neviem ako to je kazda porodnica asi inak .vraj v Ruzinove mas 5 plienok na den, ja si myslim, ze je to dost, bo miminku crievka este sa len rozbiehaju ,ale pre istotu je vraj dobre si niake vziat

ededik
autor
18. srp 2008

Čavky kočky,
že vraj sú najlepšie huggiesky...takže ja si kúpim tie....
U nás na pôrodnici dávajú zoznam, kde jednorázovky jednoznačne figurujú, takže ani neviem, či nemocnica čosi dáva.
A ináč Vám čosi bonzem, /lebo ja nedočkavá tehula by som to aj tak nevydžala/....
VYZERA TO ZATIAL TAK, že budeme mať ďalšiu tehuľku....Zatiaľ nepoviem koho, ona Vám to oznámi sama...
Ja len, aby som Vás držala v napätí....hihihihi.....