Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuli
25. srp 2008

miriamka .... dakujeem 😀 sa z toho vytesujeme a manzel hrdo pusta celej rodine cdcko s nahratym drobcom 😀

miriamka
25. srp 2008

Takze tiez sa vam drobec predviedol v plnej krase a ukazal ze je chlapcek?

katuli
25. srp 2008

miriamka ... hej hej ... lekar to najskor nechcel povedat, ale ked som mu povedala, co som tam ja zahliadla, tak potom potvrdil a asi o 5 min sa nam maly pekne otocil ... ze bolo vidiet to, co bolo treba 😀

ededik
autor
25. srp 2008

Ahojte kočulky,
no vy ste sa ale rozbehli....🙂 Len tak ďalej...
Nie Miriamka, netuším /aj keď snívam o chlapčekovi, aj vecičky, u ktorých si nemôžem vybrať farbu ako napr.matrac mi chodia modré/
Najbližšie idem 08.09....a to už budem nááááástojiť na tom, nech mi povie pohlavie....Do kelu, že ???
Ake hlavne nech ne zdravučké.....
A ak budem vedieť, čo čakám, tak nepoviem.../ale asi farba vecičiek ma prezradí/...môj drahúšik to napr. ani nechce vedieť... 🙂

katuli
25. srp 2008

ededik .... ani moj manzel nechcel vediet, ze az do porodu vydrziii ... ale kdeee ..... pri uzv v 12tt nemohol byt so mnou a ked som mu volala co a ako, tak hned prva otazka ze ci uz vieme, co to bude 😀 takze zvedavost a tuzba vediet ho premohli, aj ked sa tak velmi dusoval, ze on to nechce skor vediet 😀

levik82
25. srp 2008

Moj manzel tiez tvrdil ze nechce vediet. Tak som mu povedala ze ok, ale ja budem chciet vediet, tak mu to hold nepoviem. To sa mu uz nepozdavali 😉 Ale nakoniec podobne ako u katuli... tiez sa stale pytal ci uz vieme, hehe. My sme sa to dozvedeli na 3D, moj lekar nerad hovori, ale tak snad by som to do teraz uz bola aj od neho vedela 😅
A este co sa tyka siat... Tak napriklad predtym som tricka nosievala S, teraz L no. Co narobime. Nech len rastu...ti nasi drobci!

kakusa
26. srp 2008

Baby kaslite na velkost triciek budete behat s kocikmi a oklo drobcov nevyspite s aporiadne a anie nebudete veidet a budete na svojej vahe nebojte sa...Teraz sa musime hlavne citit dobre.
Inak ak vammam pravdu povedat mam uz jedno dieta,ale ja si uz neviem predstavit tu handrenu babiku, ze ju mam obliekat a prezliekat akupat...joj takeho drobca....
Katuli kam chces ist rodit, ked v MA je zrusena porodnica...

levik82
26. srp 2008

No a si predstav co mame povedat my ked si ty nevies predstavit ako budes zaobchadzat s tym malym drobcom 🙂 😅 Ja sa stale spolieham na nieco take ako materinsky instinkt, ze proste to pride samo ci co. Len nech ma to nesklame 😅
Trosku sa bojim toho behania s kocikmi v zime. Ci to bude v pohode a ci nam zima bude priat a nebude nejake extra brutalna...

kakusa
26. srp 2008

neboj to nebude take strasne. Ja ked som doniesla maleho domov tak ho kupla moj tatko. Vsetci sme sa bali 😀 😀 😀
Ale si myslim, ze to zvladneme vsetky. Inak to behanie s kocikom, to obsolvujes, lebo sa na to tesis to je prva vec a druha je ta , ze dieta potrebuje cerstvy vzduch, tak ho viacej oblecies, ono bude teda dost proti,ale potom bude buvat jak anjelik 😀
levik ty si uz na MD? joj aj ja uz chcem byt doma to vstavanie ma zabije....

levik82
26. srp 2008

Hej, uz som na md. A pochvalujem si 😀 Sice vstavam skoro, okolo pol siedmej, lebo ja som take ranne vtaca, ale zatial som sa teda este nenudila. Dnes je tomu presne tyzden co som na md. Sla som 7,5 tyzdna pred datumom porodu, ale kedze sa mi posunul trochu termin dopredu podla lekara, tak asi aj presne nacas. Ved uvidime co na to maly, aky datum si vyberie on 😀 Ty kedy nastupujes na md? Nechces ist skor? Myslim ze by nebol problem, urcite nie kebyze si sla 8 tyzdnov skor...

kakusa
26. srp 2008

No ja neviem ci chcem ist uz 8 tyzdnov pred doma musim furt po ych 2 upratovat - chlpai , kde polzia tam nechaju a tu mam klud a sme 2 v kancli a je tu zabava celkom...uvidim ako sa budem citit ak ma bude mala zmahat sa dam skorej,alebo ak bude treba tak urcite nebudem malicku ohrozovat...ale zatial chcemist 6 tyzdnov pred takze mi to vychdza este s tymto tyzdnom 6 tyzdnov do MD,ale to je v pohode az na to vstavanie☹

levik82
26. srp 2008

No ja mam väcsi klud praveze doma. My sme v kancli sedeli vyse 20, takze klud ani zdaleka nebol, skor naopak. Ja som uz odpocitavala kedy odtial konecne vypadnem. A s pratanim to poznam. Ja som taky maniak, ze MUSIM, dakedy sa na seba az hnevam ze to uz prehanam asi 😠

kakusa
26. srp 2008

😀 😀 😀
inak to je asi vacsina zenskych taka...
ked som byvala u mamky mi to az tak nevadilo,ale teraz dopma...jaj to by ste mali vidiet tie vetry, co doma robim . Moj muz uz riesil, ciby nebololepsie platit upratovacku 😀 😀 😀

miriamka
26. srp 2008

Baby,s vahou sa fakt netrapte...ja som uz davno na svojej povodnej vahe 😉

ededik
autor
27. srp 2008

Ahojte tehuľky moje....
Ako sa dnes máme...Ja po včerajšídch žal. problémoch už dobre.... 🙂

kakusa
27. srp 2008

a co tebe stalo 😕

levik82
27. srp 2008

Ahoj Ededik, tak co si pojedla ze s tebou zatocilo??? 😖 Ale hlavne ze dnes ti uz je lepsie.
My sme vcera boli na poslednych nakupoch pre maleho - manikura, kefa na vlasy, odsavacky, plienky a take veci. Este ostavaju kadejak masticky z lekarne a budeme pripraveni 😉 Teraz uz iba vsetko oprat. Mozno to do pracky hodim este aj dnes. Mame uz aj detsky prasok a avivaz 🙂
Este sa chcem opytat, ked budem prevarat flase a cumliky, to tam normalne hodim cely cumel do tej vody komplet? Ale bo len nejaku cast z neho (???) 😕

kakusa
27. srp 2008

Levik moja na dudlikoch mas navod ako ich prevarat.Napr na chicco je nappisane, ze nenechat v horucej vode.len tou vodou preliat a si myyslim, ze to bude na vsetkych kaucukovych.Silikonove asi zase inak .
Takze uz ste na komplet len malinky uz sa zahlasi coby dup🙂

ededik
autor
27. srp 2008

Noooo..včera po raňajkách, kedy som mala úplne bežné raňajky ako mávam /chlebík, maslo, šunka, rajčinky a kakao/...som začala maať také kŕče, že až...Potom som objímala záchodík ale na päť razy a išla domov....
Takže asi tak, ale už je dobre.....
Levíček a neskúsiš si kúpiť sterilizátor do mikro na flašky ???? 🙂

kakusa
27. srp 2008

No super asi si niecim ten svoj zaludocek nastvala.
Mne sa zda sterilizator prakticky ked nekojis a myslim, ze kojit chceme vsetky, tak kupis ho skoro v kazdom o bchode v pripade potreby ja teda budem riesit takto, na to aby som tam sterilizovala dudlik, ktory mozno ani dieta nebude chciet a jednu flasu na caj sa mi zda uuuplne zbytocne

levik82
27. srp 2008

Ja tiez sterilizator nekupujem. Ved keby som zistila ze by sa zisiel stale mozem dokupit. Nechcem zase prehanat s tymi vecami co kupujem, manzel mi niektore uz aj tak zakazal, ako napr. teplomer do vody na kupkanie - ze moja laket postaci 😉
A hej, cakame uz iba na malinkeho. Ale nech sa este neponahla, hehe. Nech este trochu rastie 🙂
Ededik to je vazne cudne ze ta to chytilo po takom jedle co papas stale. Hm... Zeby chcelo male zmenu??? 😕

ededik
autor
27. srp 2008

Však, jasné, všetky chceme kojiť....Ja si toto tiež nechávam až po pôrode, ak zistím, že nebudem môcť kojiť a budem musieť odsávať, príp. umelé mliečko /ale to nechéééééém/....
No, bola to divočina...Už si musím zvyknúť necápať do seba jedno cez druhé..... 😀

levik82
27. srp 2008

Zeby to boli rajciny s kakaom sposobili??? ...

ededik
autor
27. srp 2008

Ktovie, už nebudem tak kombinovať...No čo už, už si musím konečne zvyknúť že som tehuľka.... 😀

kakusa
27. srp 2008

No to by bolo nacase...
😉

levik82
27. srp 2008

No pockaj, teraz si zvyknes a o chvilu uz nebudes 😀 Ale myslim ze teraz si to budes uvedomovat cim dalej tym viac, lebo brusko bude raaaaaaaaaaaaast

ededik
autor
27. srp 2008

Teraz už tak pomenej papkáte, že ???? 🙂

levik82
27. srp 2008

No, ani nie. Ja si nejak neviem zvyknut naberat si mensie porcie a patrim medzi tych co papaju kym maju na tanieri 😅 Ale citim ze mi potom tazsie travi, no napriek tomu papam takto. Inak, vazne za posledny mesiac tehulka priberie najviac - teda, aspon by mala. Vcera nam to potvrdili v materskom centre. Ale teoreticky si to vsetko zoberie uz iba babo.
Kolko ste zatial pribrali???

kakusa
27. srp 2008

no ja mam atial 8+, co je podla mna dost,lae co uz.
Inak ja uz teraz menej papkam fakt na veceru mi trebars staci jogurt a nezjem ani ćely obed mozno by mi stacili polievky...

katuli
27. srp 2008

zdravim babulky .... ako vidim, konverzujete si tu v plnom prude 😀
kakusa .... no .. nad porodom som zatial nerozmyslala ... najskor si musime s manzelom nejako prerobit izbu, aby sa nam sem zmestila postielka pre prcka .... kamaratka uz mi aj dala nejake vecicky pre prcka po dcere ... take nejake univerzalne, biele, hnede, zelene a dokonca aj modre mala 😀
inak s tym porodom, ty ako rozmyslas? do ktorej nemocky pojdes? budes si aj nejakeho lekara platit? alebo ako?
ededik ... ja uz od zaciatku tehu pomenej jem, bo mi byvalo tazko od zaludka a ja mam panicky strach z vracania, tak som sa snazila kontrolovat tak, aby mi nebyvalo zle .... potom sa mi nejako polepsilo, ale teraz, pocas poslednych par dni mi je tiez po jedle nejako divne ... ale snad to nebude zle ... ja som hlavne rada,ze som negrcala .... sice som schudla a zatial nic nepribrala, ale ked lekari hovoria, ze je to v poriadku, tak to nejako uz neriesim to moje nepriberanie ..ved ono sa to asi cochvila rozbehne .... ze ... 😀