Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
27. srp 2008

No, ja by som si s jednym jogurtom na veceru nevystacila 🙂 Sice je pravda ze ja papam vecer musli s jogurtom - ale poriadnu misko a potom este ovocnu misu - take nakrajane kadejake ovocie, melon, slivky, maliny a tak. Mnam, uz sa tesim. Zatial mi musi vystacit to jablcko co chrumem teraz 😉

ededik
autor
28. srp 2008

Ahooooj,

ja mám zatiaľ 6,3 kg navyše, viem to presne - dnes som sa vážila...Je to celkom v norme, nie ???
Jasné že sa to rozbehne, najmä v predposlednom mesiaci... 😀

kakusa
28. srp 2008

No ta myska s ovocim je mnam...
ja chcem ist rodit do ruzinova a asi si nezazmluvnim lekara, bo moj lekar, co je v ruzinove je prednosta porodnickeho odelenia a on by len nieko odporucil a je nadriadeny vsetkym lekarom l tak ak aj ked idem na utz a tak tak vsetci, ze joj od p. profesora...tak to asi necham tak.

levik82
28. srp 2008

Kakusa tak to mas super s tym lekarom 🙂
A ededik 6,3 navyse je pohodicka si myslim. Ja mam teraz okolo +7, ale za posledny vikedn som pribrala uz pol kila, tak uvidime ako to bude pokracovat 😉

kakusa
28. srp 2008

joj kocky ja vam tak zavidim tu vahu...
ja umrem po porode, ked to budem zhadzovat...nechcem byt ako velryba

levik82
28. srp 2008

Ale vsak ani ty nemas vela naviac. 8 kg sa este v pohode da podla mna. Ja som sa na tych 7 drzala teraz dost dlho, hadam aj mesiac. Teraz to zacne. Takze v pohode ked to aj u teba bude tak.

kakusa
28. srp 2008

😀 😀 😀
aka si mila moja🙂
dufam, ze hej inak moj ciel bol stat s ado 15 tka hadma hododrzim...

levik82
28. srp 2008

Myslim ze mas na to predpoklad 😉 a vidim ze sme viacere mali takyto ciel ci hranicu 🙂 🙂 🙂

ededik
autor
28. srp 2008

Júúúúúj babenky, dnes mi prišiel baldachýn do novej postielky, takže spaníčko je komplenté , tak sa z toho nenormálne vytešujem..... 😀

levik82
30. srp 2008

A aky a odkial si objednavala? Ja cez net z anjelika - nakoniec poslali iny ako som objednala lebo ze ten uz nemaju. Bola som trochu sklamana lebo tak naco ho maju na nete este v ponuke???!!! Ale aj ten je pekny co mame nakoniec teraz. Ale predsa...covek caka a tesi sa na nieco ine...

Inak vidim ze ani vy ste sa tu dlhsie neukazali - to asi to predlzene vikendove volno, co? 🙂 Tak "prazdninujte" 🙂

ededik
autor
30. srp 2008

Ja zase z bambina...Vlastne som si odtiaľ všetko, vrátane postielky, matracu, baldachýnu, prikrývok, plachty, spacieho vaku...
Prišlo mi to síce v žltej a na nete sa mi to javilo ako krémová...ale nevadí vôbec... 😀

levik82
30. srp 2008

My postielku este nemame, ani matrac, ale ostatne co pises ano. Dokonca uz aj fusak - manzel kupil a nesie ho prave domov ako prekvapko, tak som zvedavaaaaaaa. Len som sa smiala ze este kocik nemame, hehe. Postielku mozno pojdeme kupovat na buduci tyzden. Tak sme dohodnuti.

kakusa
2. zář 2008

Ahoj koculky,
tak ako po prazdninych vidim, ze uz chystate postielky, my do nej nemame matrac a navliecky som este jedny nevybrala,ale to este vydrzi...vcera sme kontrolovali cestovne vajo , bo sme ho dostali asi tak na vianoce este sme ani tehu neboli tak putovalo na povalu 😉 tak s amuselo trosku cistit 😀 ale uz je uuuzasne🙂
Ako sa citite? Levik joj ale tie tyzdne utekaju🙂
Co mate noveho?

levik82
2. zář 2008

Ahojky, to mas pravdu ze tie tyzdne utekaju. Akurat zacinam mat taky pocit ze pomaly by som sa tak pre istotu mala pobalit aby som bola pripravena 😉 Len nech to minimalne 3 tyzdne este pocka 😀 Aj ked podla noveho terminu vlastne ani netusim kedy by to mohlo prist... Tak teraz vo velkom perieme a pripravujeme posledne vecicky. Som myslela ze toho uz nie je vela, ale stale nieco vyskoci, hehe.
V stredu idem na poradnu, vlastne uz zajtra. Taka som dopletena teraz z toho volna 🙂 Sa tesiiiiiim. Dufam ze tam doktor bude!

kakusa
2. zář 2008

Levicek a kde budes rodit?
No pripravy su strasne my uz mame plnu izbu pre malu a teraz riesime kam vlastne dame ju 😀 😀 😀

levik82
2. zář 2008

My budeme mat maleho v spalni, ale komodka, satocky, kupanie a prebalovanie komplet je v spalni. Iba spinkat sa bude s mamkou a ockom 😉
Rodit budem v starej nemocnici. Zajtra sa tam chystam po poradni na menisu exkurziu 😉 Si z KE???

ededik
autor
2. zář 2008

AHooooooooooooooojjjjjjjjjj !!!!!!
Kakuš, však aj nám to uteká...Ja sa neviem dočkať najbližšej poradni, nech už konečne viem čo nosím pod srdiečkom !!!!!!
Levíček...ja už mám nejaké vecičky, ale s praním asi počkám do toho 34tt že ??? Nech je to čerstvé...Ale či budem vládať.... 😒

levik82
2. zář 2008

Ahoj Ededik, s pranim urcite pockaj. Veciciek budes mat urcite este viac ako mas teraz a potom to urobis vsetko naraz. A samozrejme aj to ze to bude "cerstvejsie", teda vonavejsie. Ta detska avivaz vonia taaaaaaak uuuuuuuzasne 😉 Ja som prala spolu s mamkou, aj zehlila. Akoze pranie v pohode, das do pracky a raz dva to je. A zehlenie ti az robi radost, lebo su to vsetko take mile male vecicky, hehe. Najlepsie ale je ked s vies zehlenie zariadit posediacky. Ja si viem napriklad dat zehliacu dosku uplne na najnizsi stupienok a tak si knej viem aj sadnut a zehlim. Sice trocha väcsia zataz na rameno, ale lepsie ako cely cas stat. Teraz ma akurat caka na zehlenie cela postielkova supravicka aj s baldachynom, hniezdom, ... uf...
A kedy mas poradnu? Dufam ze nam hned oznamis co to bude 😀

dankadina
2. zář 2008

baby ja som mala hovorím mala pco a dnes mám skoro štvormesačnú slečnu a cysty z vaječníkov sa mi úplne stratili - lekár vraví že to je vplyvom tehotenských hormónov 🙂

kakusa
2. zář 2008

Danka jeeejej to je super spravicka mne sa po tehu asi spravilo pco☹
Levik aj ti zavidim ako ti to ubieha ja mam toho uz teraz dost...uz sa neviem ani vyspat...Zehlit po sedacky ma ani napadlo, super skusim🙂 aj nasa malicka bude mat postielocku v splani,ale mi sme podostavali take blbiny ako pohsadlo a hojdacku akvarko a polohovacie lehatko a cestovnu psotielkua komodu som zatial nekupila co samozrejme ma v najblizsej dobe caka ,bo vecicky su len tak v krabici☹
Ededik uteka jasne, ze hej ved teraz si tuto temnu otvorila a ejha uz kde sme 🙂 som zvedava,c o to u vas bude, kedy mas tu poradnu?

giuli
2. zář 2008

ahojte babulky..-tak som dnes absolvovala sono...som v 6tt,doktor videl dutinku a v nej chrobáčika cca 3-4mm...o dva týždne ideme opäť ,aby odsledoval akciu srdiečka...som úplne prešťastná 😵

ededik
autor
2. zář 2008

Giuli tešíme sa s tebou !!!!!!!!
Najbližšiu poradňu mám 08.09. - tak dúfam, že mi to doky aj povie !!! A pôjdem aj na krv na tehu cukrovku,
tak dúfam, že výsledky budú ok....
Všimla som si ale, že mi nejako stúpa kr. tlak...minule som mala 130 na 80....Babky vy nemáte problém s tlakom ????????

kakusa
2. zář 2008

Giuli super super super super super joooj krasne spravicky...
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
No ededik ja mavam nizky tlak stale, takze mne ani kavu nemozu zakazat🙂a vlastne mi aj odporucil lekar decko cerveneho denne tak k obedu, no ale vypisi ked si v jedalni a nic take tam k jedlu nepodavaju 😉

levik82
2. zář 2008

Giuli supeeeer 😀 😀 😀 Urcite teraz nevies od stastia obsediet 😀
Kakusa, no...ubieha. Ale neikedy mam pocit ze z celkoveho pohladu sa to vlecie, aj ked dni a tyzdne ubiehaju straaaaaaasne rachlo. Ale tyzdne nejak nestupaju. Nech uz sme aspon v 36!!! Na to mi chybaju este 2 tyzdne, kedze jedna sestricka z porodnice mi povedala ze oni to beru tak ze ked si 34+3dni tak si stale 34 a nie 35. Lebo ze aj ked my mame napr. 26 rokov a 180 dni, tak stale mame 26 a nie 27. Asi tak. A to zehlenie posediacky urcite skus, je to ovela pohodlnejsie. Mozes aj na obyvackovom stole, ak ma spravnu velkost. To je este lepsie ako na tej doske, len my nemame k tomu vhodne sedenie a novy stol, hehe.
Ededik, verim ze vysledky budu ok. Urcite ano. Co sa tyka tlaku, tak je normalne ze zacne postupne stupat v tehotenstve, ale mala by si na to upozornit lekara, lebo predsa len je tam uz 130, tak nech ta sleduje, nei ze bude stupat aj nadalej!

giuli
2. zář 2008

ďakujéééééééééém babuľky,
edi,odsleduj si ten tlak,mne sa tiež zvýšil,ale až pred koncom tehotenstva,pozoruj ,či ti neopúchajú končatiny...
môže to byť z tepla ,ale aj zo sedavého zamestnania...

ededik
autor
2. zář 2008

Nooo....ako som to tak sledovala, tak najprv som mala tlak 110 na 70 atď...len pri poslednej poradni už 130 na 80...
Ale zase, prišla som tam s behom../koza jedna/...tak možno aj preto ten tlak bol o čosi vyšší....
Keď si meriam doma, tak je vždy pod 120 na 80... a sedavé zamestnanie mám, ale už len mesiac a idem na materskúúúúú !!!!

katuli
2. zář 2008

zdravim babule ..... no vidim, dari sa nam tu 😀 😀 vitaj giuli a gratulujeeem 😀
ededik ... ja mam od zaciatku tehotenstva tlak 130/60 ... pred tehotenstvom som obvykle mavala 110/80 ... zatial to lekarka nejako neriesi .... akurat sestricka minule len tak poznamenala, ze aky velky rozdiel medzi tym hornym a dolnym tlakom mam, ale nejako to tiez neriesila .... zatial som mala iba motaky a vyriesi to cas od casu pepsina ... takze pokial som v poriadku ja aj prcek, tak to tak dramaticky zatial neberiem ... aked citim, ze by ma seklo na zem, tak si idem sadnut a zlepsi sa to ... takze tak ... a samozrejme, ako praave cez moje rameno poznamenal moj milovany manzel, ze k mojej pohode samozrejme prispieva aj jeho starostlivost o mna a o maleho 😀 😀 😀 ..... no .... takze nam je dobre 😀

ededik
autor
3. zář 2008

Ahooooooj.... 🙂

katuli
3. zář 2008

ahooooooojjjjjjjjjjjjjj 😀

kakusa
3. zář 2008

Caute.....