Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

kakusa
10. zář 2008

No joj rastiete dobre asi to caka aj mna 😒 no myslis, ze po porode dame niekedy este nohy dokopy??? 😉 😅
Ededik kupujeme kocik????

ededik
autor
10. zář 2008

Niijjeeee.....bambuľky, zatiaľ len vyberáme... U mňa vedie cam cortina trojkolka X3....a u Vás ?????
Levíček, to ešte nemusí byť pravda, aj moju kolegynku strašili, že bude veľké a malo 3,5 KG...Pritom
podľa sona zodpovedalo niečo cez 4 .... Ale keď jej to povedali, tak ona asi od strachu porodila skôr... 😀
Proste to na ňu skôr prišlo....
Keď sa nezmestí, posunieš ďalej...😀

levik82
10. zář 2008

Ededik, pozrela som si ten tvoj vyhliadnuty kocik. Peknyyyyyyy. A aku farbu planujete??? My mame vyhliadnuti zatial kocik X-Lander X-A 2008 myslim ze to je, a asi v tej horcicovej. Vieme uz aj kde ho kupime, ale to az po porode, resp. ked my budeme v porodnici.
No ja dufam ze v skutocnosti maly nebude taky velky. Predsa len, je to len odhad a lekar nam povedal ze moze byt napriklad dlhy a vobec nie tucnucky a tak. Kamoske povedali tesne pred porodom ze mala bude mat 4 kg a mala 3.200g, takze aj ja sa spolieham na nieco podobne 😉

ededik
autor
10. zář 2008

Asi ten oranžovo čierny....Videla som ho naživo a je veľmi pekný....
Kolegynka má zase ten čierno sivý, že aj ten je pekný, lebo tá sivá je v skutočnosti pekná strieborná. 🙂
Aké sú vnútorné rozmery vaničky ???? Toho X Landeru ????
Cortina má vnútorné rozmery 40x77x22

kakusa
10. zář 2008

Ajojte ja som si vybrala Quinny Speedy..inak v prvom rade som aj ja pozerala ten X lander sa mi velmi pacil🙂

ededik
autor
10. zář 2008

X lander sa páči aj mne, je aj lacnejší, možno to ešte prehodnotím..Ale iba ak by bol väčší...

kakusa
10. zář 2008

Jedna babenka u nas na ulici ho ma je s niom velmi spokojna a sa mi paci, ze hlboku vanicku mala oranzovu, sportak ma zeleny a vajko ma cervene, z kazdej farby nieco.... 😀

levik82
10. zář 2008

Rozmery vanicky su 85 x 46 x 29, pricom lozko ma 76 x 32. Ale ked som to videla nazivo este aj to mi zda male. Ked tam dam este fusak v zime... Ale tak snad sa zmestime no, aj ked budeme velkiiiiiiiii 😀 A tiez chcem trojkombinaciu, teda dokupime uz vsetko k tomu.

kakusa
10. zář 2008

No aj ten moj speedy ma malicku vanicku,ale baby na nate povedali,ze inm stacila do pol roka a potomnahodim sportak to bude maj , takze akurat🙂

ededik
autor
10. zář 2008

Hmmm....tak tým pádom je cortina väčšia....či ??? Nejako tým rozmerom prestávam rozumieť.... 😝

levik82
10. zář 2008

Ja tiez. Preto som napisala vsetky rozmery lebo som nevedela ktore presne chces... Ja som si povedala ze uz nejdem rozmyslat. Nasla som obchod kde ho maju za dobru cenu a kebyze ho prave aj predali tak do 2 tyzdnov pride novy. Takze radsej nespekulovat velmi 😉

ededik
autor
10. zář 2008

Ehm, asi máš pravdu..Tak teda cortina. 😀

kakusa
11. zář 2008

No super tak uz mate kazda vybrane to svoje naj🙂

giuli
11. zář 2008

krásne ránko,babuľky...ja poctivo čakám na utorok 😀

kakusa
11. zář 2008

no jasne, cakame s tebou moja...

giuli
11. zář 2008

ďakujem kakus,ani nevieš aké napätie cítim.... 😅 hrúza,nech mám už potom

levik82
11. zář 2008

Ahojte babulky,
giuli neboj, ono to zbehne a budes zase cakat na dalsiu poradnu 🙂 ale cakame s tebou. Ja idem v utorok na odber krvi akurat a potom na manikuru. A zajtra ku kadernicke. Som si povedala ze sa este idem dat upravit a zrelaxovat - ktovie kedy sa potom dostanem k takemu niecomu... 😀

giuli
11. zář 2008

aj tebe ďakujem levik,jasné,že to vydržím aj keď nervozitu,aby bolo všetko OK zo mňa nikto nezotrie....
tebe sa to levik pomaly blíži...veru ,urob si radosť,nech má krpček peknú maminu 😵

levik82
11. zář 2008

No, blizi... Pomaly to ale teraz ide 😒

giuli
11. zář 2008

ono sa tito zdá,lebo sa nevieš dočkať,ako ja teraz na to sono 😀
čítam,že ešte neviete meno...ak smiem vedieť a medzi akými sa rozhodujete?

levik82
11. zář 2008

Asi mas pravdu, to cakanie je desneeeeeeee 😉
A rozmyslame medzi Jakubkom a Maxom, ale asi to bude nakoniec Maxik 😉 Vy uz mate nejake vybrate predbezne?

giuli
11. zář 2008

vybrané by bolo ,asi Šimon-Zoja....len teraz počkať na dobré správy,nexcem predbiehať 😵

kakusa
12. zář 2008

Ajoj kocky, no to je krasny napad este si krasne uzit rozmaznavanie...
Giuli neboj bude tam srdiecko ako zvon🙂Aj moja suseda nam predvceropm oznamila, ze bude me spolu na MD sa tak tesim...Ona je asi teda v niakom 5tt, tkaze tiez bude cakat na srdiecko ako ty.
My sme malipre chlapceka Jakubko vybrate🙂A zoja je krasne meno🙂

ededik
autor
12. zář 2008

Ahhhhooooojjjjjj...!!!!! 🙂
Čo plánujete porábať cez predĺžený vííííkend ???

giuli
12. zář 2008

aj mne sa veľmi páči 😵 ,ja som tehotná spoločne s mojou sesternicou s rozdielom jedného dňa...
ešte keď sme boli deti,tak sme aj prvú Ms dostali naraz s rozdielom dvoch dní,tak teraz sa nám všetci smejú,že sme ako spojené pupočnou šnúrou 😀
krásny deň,babuľky...

levik82
12. zář 2008

Jeeej, Giluli, to je riadna nahoda teda 😉
Co budeme porabat? Ja ani netusim este nejak. Teda, zajtra trocha popraceme, potom nejake nakupy a manzel slubil ze pojdeme na pizzu, tak sa tesiiiim 🙂 Mam nejaku chut na nezdrave jedla v poseldnych dnoch... 😅 A inak neviem co budeme robit. V nedelu nejake navstevy u babky a tak, a v pondelok nic. Lenosit asi, hehe. Mne sa uz nechce nejak velmi chodit hore-dole. A vy co planujete babenky???

giuli
12. zář 2008

sobota-sanitárny deň a ostatné asi strávime na stavbe a u rodičov,a ako vždy budeme ma ť kopec návštev...u nás je vždy ako deň otvorených dverí 😀

kakusa
12. zář 2008

Giuli to je super nahodicka🙂
No sobota upratovanie, nedela mame zapas -maly ma teda a v pondelok mame uuuzasnu grilovacku s partiou pr i vode, deticky tam mozu chytat ryby s tatikmi amaminy budu odpocivat🙂

giuli
12. zář 2008

veru,na tej náhode sme sa parádne nasmiali a obidve máme problémy ...ja PCOa sesternica štítna žľaza a trombofília...o to viac sa vytešujeme,že sa to takto podarilo 😵

kakusa
12. zář 2008

a aj ona ma uz niake deticky? 😀