• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tehuľky s PCO. Pridajte sa

9. listopadu 2015 
autor
Haaa....tak aj mne začali chutiť také nezdravé jedlá....Minulý týždeň som si po pol roku dala paštéku...
No čo už, keď mimísovi chutilo....
My by sme chceli v pondelok kdesi ísť, len ešte musím vymyslieť kde... :grinning:
12. zář 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kakus,ona bude mať prvé...
edi,len si daj,keď mrňúsovi chutí :grinning:
12. zář 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jej ako skusena mamina poradis aspon :grinning: :grinning: :grinning:
edi aj ja teraz mozem pasteky, pred tym som sa im celkom vyhybala a bile pecivo...mnam
:unamused:
12. zář 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bééé...ale prečo ??? Asi preto, že som sa celú jar aj leto napchávala ovocím a zeleninou...a mimčo chce zmenu... Ech...idem si dať jablko....
12. zář 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrňús potrebuje zmenu edi,teda ani mňa by nebavilo jesť len zdravé veci :grinning:
12. zář 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Mam jednu otazocku. Kolke z vas- uz coskoro viacnasobnych mamiciek mali pri prvom dietati PCO a problem s otehotnenim a pri druhom problemy nemali? Ja som mala lahsiu formu PCO, 15 mesiacov sme sa snazili, teraz mame skoro 10.mesacneho synceka a Dr. mi na preventivke povedal, ze s druhym by sme velmi vahat nemali. Dakujem.
12. zář 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nika,u mňa to bola naopak...s prvým som otehotnela po 9mesačnej liečbe a teraz nám to trvalo 4 roky....doky má pravdu,časom sa PCO môže zhoršiť...u mňa sa to potvrdilo z mierneho PCO,mi diagnostikovali veľmi výrazné PCO v priebehu 10 rokov...takže ak túžite po ďalšom miminu ,ja by som na Tvojom mieste neváhala a začala sa snažiť... :dizzy_face:
12. zář 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Giuli- ved sa aj ale kedze si zatial tak velmi nesledujem cyklus tak to furt nejako prešvihneme. Ale asi budem musiet zacat zas s ovu testami. Bojim sa aby som zas nedopadla ako zavislacka na MS cykle :unamused: .
12. zář 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj nika, no ja som pri prvom otehotnela do pol roka po vysadeni antikoncepsie , dokonca nezelane,ale som rada a teraz sa nam to podarilo po liecbe a po laparke a po snazeni 3,5 roka...takze pokial uz o PCO vies asi by si velmi vahat nemala :wink:
12. zář 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezisi, ste ma riadne vystrasili. Asi stiahnem dnes muza do postele a kym nebude baby ani ho z nej nepustim!!!! Ale som velmi vdacna, ze viem co ma asi caka a nebudeme to dalej odkladat.
12. zář 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasné,že nemusíš ostať tehotná hneď zajtra,máš ešte predsa len podľa mňa malé dieťa....no neotáľaj s tým roky ako ja,aby si potom neľutovala prešvihnutý čas..
12. zář 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nika, je to individuálne....Poznám baby, ktoré mali pri prvom problémy a druhé majú nevedia ako....
Ale keď ti doky povedal, že by ste dlho čakať nemali, tak určite buď na základe sona, alebo iných vyšetrení videl, že pco máš naďalej....
Ja som ovu testy veľmi neskúšala, na mňa akosi nezaberali...Veď v cykle, kedy som otehu, mi ovu testy vychádzali negatívne /aj keď je pravda, že to bolo ešte pred ovu/...skôr som to vedela na základe zvýšenej BT.

Včera som si robila zapekanú rybku zo zemiačikmi...mňam....a teraz mám chuť na klobásku..ach jaj...

Kakuš, koľko kg máš hore ??
12. zář 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
edi,ty máš chute....len daj krpcovi,ak sa mu žiada....veď ty máš super váhu,nijak si to nepokazíš s kúskom klobásky....edi,je možné,že mi ešte stále nič nie je?bolia ma iba didule,občas pichne v podbršku,toť vsjo...už mi načisto šibe ako sa pozorujem...so sárou mi aspoň vadili kuchynské pachy,ale teraz vážne nič...
12. zář 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No u mňa to prepuklo v tom 7tt...ale možno vďaka tej mega dávke utrogestanu /ty berieš len duphaston, že ??/....Ale každé tehu je iné, takže sa tým veľmi nezaoberaj, dobre moje ???
12. zář 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
beriem utrogestan 3×2 tbl.vaginálne...ono,keď na sebe nič podstatné nepozorujem ,tak sa stále upodozrievam...či je všetko v poriadku :sweat_smile:
12. zář 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja mam hore uz 10 kil , co je podla mna dost a musim sa strazit :frowning2:
12. zář 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No vidíš, aká som vyšinutá....jasné, pozri takisto som ho brala aj ja...Pretože som sa dočítala, že pri PCO by sa progesterón brať mal, lebo je riziko , že žlté teliesko nebude produkovať toľko hormónu, ako by malo...
Však uvidíš giuli na sone a už sa tým netráp..../ale nemysli si, aj ja som sa tak mierne zožierala :grinning:/

No...však aj ja už 7,5 kg...hihihihi....
12. zář 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som pri sáre pribrala 8,5 kg...no teraz budem ako obrnený transportér...už som začala s nadváhou a to som predpokladala,že sa mi otehotnieť určite nepodarí :grinning:
12. zář 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
vďaka edi za podporu,ale ukľudním sa až v utorok po sone :dizzy_face:, snáď...
12. zář 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som teraz ostala tehu pri vahe pri kotorej som isla Mareka rodit, co ti poviem,ale co uz chudnut budem po porode...
12. zář 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co sa tyka toho otehotnenia s dtuhym ked mame PCO... Mne vsetci lekari stale tvrdili ze "nebooooj, po prvom dietati a porode sa vplyvom hormonov vsetko upravi". Ja som si len stale nevedela predstavit ako sa k tomu porodu prepracovat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak som zvedava nakolko a ci sa to upravi. A som aj rozmyslala ako potom, ci zacneme s antikoncepciou alebo ako. Lebo mne ju jeden cas uplne zakazali, ze mi este viac brzdi vajecniky :unamused: Takze uvidime. Ale Nika ked ti doktor povedal ze by ste nemali otalat, tak asi tiez vie preco to povedal. Takze mam nazor asi ako Ededik, je to od pripadu k pripadu ine...

Inak, ja idem mat dnes zapekanu rybku so zemiakmi, a zajtra tu pizzuuuuuuuuuuu :slight_smile: A pasteta??? Hm... nevahala by som dvakrat asi :wink:
U mna zase zacali nejake hnacky ci co. Bud zapcha alebo hnacka. Uz ma to nebavi... Ale to moze byt aj z tolkeho ovocia, nie? No, melon som uz vysadila na tento rok teda...
12. zář 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky tak,kakus,sme na tom rovnako...po pôrode sa pustím do chudnutia... :grinning:
12. zář 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne a na leto sme sexi maminy... :wink: ja som mala hruzu ked som ostala tehu, bo mi hned aj pupok vyskocil a terza no co...Nastastie som sa netrapila chudnutim úpred otehu a po tehu zase...takto to je super vyriesene :grinning:
12. zář 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja sa nad váhou trápiť zatiaľ nebudem.....Ale zase sa chystám do našeho centra, kde je cvičko pre tehuľky..uvidím, či to budem zvládať, lebo ma začína bolievať chrbtina.... No a po pôrode určite dodržím 2 mesiace a potom pomaly začnem s kalanetikou a oprášim eliptický trenažér u nás doma :grinning:...Ak bude čas...ovšem....hihihihi....
12. zář 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani ja to nerisim so m si povedala do 15 kil tak som v norme, tak to nebudem rieist :wink: chrbica boli aj man ale na to mam doma fit loptu.Inak to je uuuzasna vec:slight_smile: a po porode idem aj ja na orbitrec a tiez chcem tak 2 mesiace po porode.,..a tak ak by aj cas nebol tatko chce mat vedla seba sik maminu, tak bude chlapec varovat:slight_smile:
12. zář 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim babuleee ... ako pozeram, zase tu rozoberate ru nestastnu vahu :grinning: no co uz, budeme sa musiet nejako s nou po porode popasovat ... ale nezabudajte na pozitivne myslenie, tak ako pri otehu, tak pomoze aj pri chudnutiiiiii :grinning: som zas sialena, co ....
no nic, krasny vikend vsetkyyyym ....
12. zář 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja prajem krasny predlzeny vikend. Obcas sem nakuknem ci tu niekto aj bol...
Pocuvajte, este jedna otazka. Posledne 3 dni mavam taky pocit v podbrusku ako keby ma bolela maternica alebo ako pred kramami. Maternica to byt nemoze, kedze ta je teraz vsade. Zeby to boli nejake cvicne stahy alebo nieco take??? Ono to zaboli tak raz denne na par kratkych minut, alebo aj uplne kratko, a to je vsetko. Hm... (???)
12. zář 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
levik,to sú také malinké predzvestné sťahy,neplaš sa , ako prídu,tak aj odídu....
krásny víkend :dizzy_face:
13. zář 2008 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Leviček, presne tak, to sú tie braxton-hicksove kontrakcie. Niektoré tehuľky ich pociťujú už od 25tt.
Mňa včera tiež bolelo podbruško, ale asi preto, lebo som sa naťahovala s ťaž.nákupom, koza jedna.
Dnes už išiel nakúpiť môj manža. :grinning:
A mimochodom, nie 7, ale 8kg. :grinning: :grinning:
13. zář 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj edi,tak sa začínaš zagulatievať?váhu máš v pohode,tak ty sa môžeš,aby mrňús bol poriadny kus :dizzy_face:
a nákupy nevláč,prenechaj túto činnosť polovičke :grinning:
13. zář 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek