Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
29. kvě 2008

No konečne....super, puper....

Ja som dnes začala slabo špiniť, volala som dr, povedal že som si to pravdepodobne spôsobila poškrabaním sliznice pri zavádzaní utrogestanu, tak pevne dúfam, že to ustane a že všetko bude ok.... ☹

pindruska
29. kvě 2008

hame: já jsem také zjistila, že jsem těhu pár dní před tím, než měl jít MM na spermio 😉

ededik: snad to bude v přádku

katuli
29. kvě 2008

ededik, trosku su tie fotky rozmazane, original tie ciary su lepsie viditelne, ale aspon snaha sa ceni ... neee 😀
pindruska, este to nie je oficialne, je to zatial iba testami potvrdene, tak len dufam, ze mi lekarka buduci tyzden povie dobre spravy ....

ededik
autor
29. kvě 2008

jasnééé sú tam, to je hlavné !!!!!

Pindruš, dúfam že to bude ok.

katuli
29. kvě 2008

ededik ... bude to v poriadku .... viera tvoja ta uzdravi 😉 .... je to pravda ..... treba verit ....

pindruska
29. kvě 2008

katuli: já měla také problém vyfotit těhu testíky, nějak se mi to pořád nedařilo pořádně zaostřit 😉 . a kdy jdeš k doktorovi na potvrzení?

pindruska
29. kvě 2008

my jsme byli včera s miminkem na kontrole po 4 týdnech. máme už 25 milimetrů a jsme 9+1tt. miminko mocinky kopalo nožičkama, že se i paní doktorka divila, jak je aktivní (celý tatínek 😉 ). a termín porodu máme posunutý, protože jsme o pár dní mladší, na 30. 12. 2008 (na tatínkův svátek). 16.6. jdeme na ultrazvuk ve 12tt, to s námi jde i tatínek, který si kvůli tomu vzal dovču, protože odpolko neměli termíny, tak musíme ráno.

katuli
29. kvě 2008

pindruska, mne minule lekarka hovorila, ze staci prist az tak na 40.dc .... ze to uz na ultrazvuku viac uvidi ...
teda budete mat aktivneho mrnuuusaaaaa 😀

pindruska
29. kvě 2008

katuli: já tam volala hnedka, jak jsem našla //, protože vzhledem k předchozímu potratu jsme už nic nechtěla riskovat. na recepci mi řekli, že můj doktor má volno až za měsíc, tak jsem jim řekla, že tedy ať mě objednají k někomu jinému. říkala, že stejně nic nebude vidět, tak jsem jí řekla, že jsem měla už kdysi nějaké problémy a že bych opravdu raději chtěla, aby se na mě podíval lékař. tak mě objednala k doktorce a k ní chodím celé těhu a jsem s ní spokojená. přijde mi lepší než můj původní lékař, myslím tím v přístupu a ve vysvětlení. při prvním vyšetření byla sice vidět jen zvětšená sliznici, při druhém (za týden) už malá fazolka.

katuli
29. kvě 2008

pindruska .... z prace nemozem teraz ist prec, buduci tyzden v utorok mam cely den volno, tak stihnem aj gyndosu .... to by mal byt 37.dc, tak snad uz cosi aj uvidi, snad aj vysledky krvi budu dobre .... pozor si davam, duphaston by mi nedala, kym by nevysli krvne vysledky a ani kym by nevidela nieco na utz ... preto chcem aj trochu pockat .... uvidim, davam si pozor .... .

kakusa
29. kvě 2008

No koculky, treba davat na seba pozor, ze ededik...este spinis???Ja by som asi sedela na hajzliku a kontrolovala spinenie,alebo by som zostala doma...Robota nie je zajac, neutecie...
Ja som tiez jedla pecienku,alew len trosku a plesnove syry mozes tepelne upravene, takze to az tak nemusis riesit.A pri malom som jedla len to na co som mala chut a nepribrala som vela len 12 kg a maly bol uuuplne ok a aj stale je. len mi obcas lezie na nervy,ale to asi nebude tym co som jedla v tehu 😀
ja uz citim fazulkove pohyby...jeeej sme z toho doma vsetci happy, chlapci zatial z toho moc nemaju,ale uz sa tesia aj oni🙂

katuli
29. kvě 2008

kakuska ... no to mas super spraaaavickyyyy ... takze uz ti tam ten mrnuusek dava najavo, ze existuje, to je super .... 😀
ako, ja si chcem prave zabezpecit pracu tak, ze si dnes porobim vsetko, co musim a keby nieco, ze zostanem doma ... som rano rozmylsala nad tym, ze si vezmem dovcu ... som dost unavena, ako nikdy ....

kakusa
29. kvě 2008

no tehulka zvykaj si mne ta unava ustupuje az teraz zacinam mat viac energie...proste ma to skvrna uplne vystavuje ...ale to je cele ok...mas an to teraz vysostne pravo,aby ti takto bolo🙂

ededik
autor
29. kvě 2008

Neviem....nemôžem stále sedieť na záchodíku.... 😀 😀
Ale dúfam, že to bude ok.... Prácu nemám namáhavú, v podstate si len sedím a nahadzujem do PC...

katuli
29. kvě 2008

ja vieeem ... hlavne, aby to bolo to, na co sa tak tesime 😀

kakusa
29. kvě 2008

No ono by bolo fajn, keby bola stolicka 2 v 1 😉

katuli
29. kvě 2008

kakusa .. take stolicky byvaju na zamkoch a na hradoch 😀
som bola na obede, som si dala cevabcici .... celkom sa to dalo ....

kakusa
29. kvě 2008

no tak ja som si dala rostenku na zelenom koreni s karamelovou omackou a opekane zemiacky🙂

katuli
29. kvě 2008

jak kukam, tak dobre sa ladujeme 😀

kakusa
29. kvě 2008

No to tiez treba,ale nie za dvoch,len za 1...jasne? lebo potom nezalozime kaviaren,ale rovno hladomornu 😉

katuli
29. kvě 2008

noo .. to ani nehovor ... ja som povodne, kym som zistila, ze som asi //, tak som chcela nabehnut na cvicenie a trochu lepsiu stravu ..... no, len teraz enviem, asi to budem moct riesit iba nejakou lepsou stravou .... alebo ze by som na cvicenie pre tehotne zacala uz teraz chodit 😀 nech mam nejaky pohyb 😀

ededik
autor
29. kvě 2008

Jáj, keď si Vás tak čítam, normálne som hladná....asi si dám aspoň jablko a pôjdem spať... 🙄

kakusa
30. kvě 2008

Ededik necitaj nas takto neskoro 😉 potom by si jedla,ale na druhu stranu jablko je ovooooooooocie...
ako dnes kocenky?
co hovorite na celulu v tehu?

ededik
autor
30. kvě 2008

Ahoj kakus, no jednoducho to k tomu asi patrí....Ja ju už mám na chrbáte dole...Ale kašlem na to - to potom vykojíme..... 😀

katuli
30. kvě 2008

zdravim babulky .... noo . a co celula pred tehu 😀 ...

ededik
autor
30. kvě 2008

No čo, nič !!!
Treba sa predzásobiť... 😀 😀

lenkab.
30. kvě 2008

dobré ránko děvčata,přišla jsem vás pozdravit a zeptat se jak se všechny máte a zda je něco nového?

ededik
autor
30. kvě 2008

Lenka, to sú krásne fotky usmievavého človiečika.... 😵 😵

katuli
30. kvě 2008

ededik, to som prave potrebovala pocut ... teraz som spokojna, nemusim si robit hlavu z mojej vahy ... 😀
inak, sranda, prave tento mesiac som dospela do stadia, ze som sa rozhodla, ze zacnem chudnut, ze po mrche sa do toho dam, .. no a bum ... ked mi povie lekarka dobru spravu, budem robit presny opak 😀

ededik
autor
30. kvě 2008

Ale zase katul, nemysli si .... v prvých mesiacoch možno aj schudneš..ešte ti zle nebýva ?? Mne bývalo "mdlo" tak od 6tt....ale možno budeš patriť medzi tie šťastnejšie a zle ti nebude vôbec.... 🙂