Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

ededik
autor
21. zář 2008

Ok, keď tam najbližšie pôjdeš, tak sa s ňou porozprávaj...

kakusa
22. zář 2008

Ahoj koculky,
co mate nove a ako sa citite?
Giuli dufam, ze usko uz neboli, podla mna su najhorsie bolesti zuby a usi☹sa drzkaj...
Sme boli na poradni a utz, tkaze kleslo mizelelzo,ale vraj ho mam upravit strtavou, tak bastim furt cervenu repu, inak vsetko ok, a pani doktorka nam potvrdila dievcatko a vazi 1618g, takze este musime vela rast,ael ved mame na to este 2 mesiace.
Levik ty ako uz len 2 tyzdne do terminu,ale vlastne ak by si aj zacala rodit teraz tak ej to ok🙂

giuli
22. zář 2008

krásne ráno ....
kakus,ucho už je lepšie,už to nie sú tie urputné bolesti,no cítim ho stále....snáď sa to bude len zlepšovať....
pekne pakpaj vitemínky(zeleninku)nech ti železo stúpne,mne kvôli tomu po pôrode mastili jednu infúzku za druhou.. 😀

zuzuza
22. zář 2008

Ahoj holky, prosím vás, můžete mrknout na můj graf? Ovu asi nebyla co? už jsem 20. dc a už bych si měla vzít proveru, tak mám ještě třeba do středy počkat?

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

levik82
22. zář 2008

Ahojte babenky,
giuli, davas si na usko aj teple obklady? Aleo vatu do ocha? Ja som s vatou chodila asi 2 mesiace v lete do roboty - uzasna klima...viete si predstavit 😠
Kakusa, noooo, 2 tyzdne. Na nete som si nasla ze normalny datum porodu by uz bol od 26. septembra, co je v piatok, tak uvidime kedy sa rozhodne maly nakoniec. Vo svtrtok ideme zase do nemocnice na monitor a poradnu, vtedy budeme vediet viac 😉 Ale uz som strasne leniva a nic sa mi nechce. Ani lezat, ani telka, ani citat... Katastrofa... Neporadite nieco? 🙂

ededik
autor
22. zář 2008

Ahoj Levíček,
už to len nejako dofuň... 😀.....HIHIHI, som zvedavá, ako to budem prežívať ja...Už teraz mám pocit, že sa nevpracem do kože.... 😀

Zuzi ja by som ešte počkala....
Pozri na môj tehotenský:
http://www.fertilityfriend.com/home/ededik

Giulíček a ty ako ???

levik82
22. zář 2008

Prave som doobedovala. By ste neverili ako mi teraz neskutocne chuti! 😅 Hocico by som zjedla! Len nech to predo mna polozia... Hrozne!!!

zuzuza
22. zář 2008

Ty jo edediku, tak to je mazec ten tvůj grafík, moc pěkný a taky ale moooc dlouhý, tak já teda ještě počkám do toho 23. dc to mám akorát tak v plánu a pak vemu proveru, stejně ten první den ještě ovu neblokuje říkala mudr., že ty dvě tabletky by ji nezablokovaly, a to máš ty grafíky edediku po clostilu?

ededik
autor
22. zář 2008

Nie, po metforminu.. Ale predtým som brávala aj clomexhal a ovu bola tak či tak neskôr.... 🙂

zuzuza
22. zář 2008

Aha tak děkuji edediku za info, moc mě to pomohlo, nechodit sem, tak nic nevím a už si dávno baštím proveru, ale dneska mě nějak podivně pobolívá podbřišek, tak netuším, jinak mívám ten plodný hlen, už od čtvrtka, pak o víkendu nic a zase dneska, ale jen ráno, když vstanu a jdu na wc, ale jen málo toho hlenu, myslíš, že je to dobré znamení?Mívala jsi taky ten plodný hlen?

katuli
22. zář 2008

zdravim babulee ... ako sa tu maaate? ... mate nejake novinky o lenkeb? uz tusim isla do porodnice ....

zuzali
22. zář 2008

ahojte, len som vás chcela pozdraviť, lebo som o vás dlho nepočula 😉 , Ako sa máte???Ale vám tie týždne utekajú 😉

ja som sa už so snažiliek s PCO presunula do témičky, Stimulka od októbra 2008 a začala som presne dnes prvou tabletkou HAK, takže dámy, o dva mesiace ma tu máte 😀

kakusa
23. zář 2008

Ajoj koceny,
tak zuzali to je dobra sprava, zeby si potom nezabudla sem nabehnut...Ako sa inak citis?
No fakt lenkab uz mozno aj ma doma malu princeznicku🙂

levik82
23. zář 2008

Ahojte, bre ranko 🙂
tak drzime palce zuzali a cakame ta tu 😉
kakusa, u teba co nove??? este sa stale povinne dopujes zelezom??? ja som ho mala tiez znizene, este aj mam, ale zevraj to je u na tehuliek normalne a nie je to nejake extremne. som sa snazila akurat papat viac mäska, lebo ja ho jem dost malo. nechyba mi 😒

kakusa
23. zář 2008

no ja papkam hlavne cervenu repku, takze tak a cucoriedky mi odporucaju tak ich musim zohnat, tiez nemam to zelezo take nizke, zeby som musela brat lieciky...

ededik
autor
23. zář 2008

Ahojte bambuľky,
ozaj Lenka, dúfajme že je /sú 😀/ v poriadku....
Ani Pindruš sa dlho neozvala.....

Zuzi, ja som plodný hlien mala len trošku... Aj to, keby som sa tak nesledovala, tak ani o tom možno neviem..
To sú veci, ktoré môžu, ale nemusia byť... A teplotku máš akú ??? Počkaj....
...celkom dobre... 😀

Zuzali...budeme ti mocno držať palce...

Levíček..a ty sa ako cítiš, naša najbližšia mamuľka... 😀

No ja idem ďalej pracovať.... 😖

levik82
23. zář 2008

Lenkab by sa teda uz mohla aj ozvat a zvestovat nejake tie dobre spravy 😉
Co sa tyka plodneho hlienu, ja som nic take nemala, alebo nepostrehla teda, takze podla toho by som sa riadit nemohla. Ale ja som celkovo neverila ze sa to ozaj podarilo, takze o to krajsie to potom bolo 😉
Ja sa mam inak celkom fajn. Len som strasne unavena v kuse, teda, po akejkolvek aj tej najmensej cinnosti potrebujem sadnut alebo rovno pospat, a vecne by som len jedla! Tak sa ktoriiiiiim 🙂 Vo stvrtok mame monitor a poradnu, vtedy budeme vediet viac...
Ededik a ty ako? Tebe tie tyzdne tiez pekne pribudaju... 😉

katuli
23. zář 2008

dobre rano bambule kinderka .. 😀
zuzali ... drzim palce pri stimulacii a coskoro ta tu ocakavame 😉
noo ... babule, ako kukam, ako nam to postupuje vsetko pekne, tak o chvilu zalozime novu temu mamicky s pco 😀 ededik, ty uz mas skusenosti so zakladanim novych tem 😀 uz aby si robila niekde miestecko na novu temu 😀
baabule, ja uz sa tiez zacinam pekne gulatit .. vcera som poobede zblajzla jeden a pol pomaranca, polku grepu, jeden a pol jablcka, tristvrte nektarinky a asi zo desat sliviek .... na to som potrebovala zmenit chut a supla som si slane tycinky .... no des tieto navaly zravosti ... je toto normalne? som sa rano bala postavit na vahu ... 😀

giuli
23. zář 2008

katuli,ja sa radšej nevážim 😀 a to som len v 9tt,kým porodím,budem potrebovať žeriav ,aby ma premiestňoval 😀
krásny deň....žeby lenkab?držkám palčeky... 😵

levik82
23. zář 2008

Katuli, je to normalne, mozem potvrdit 😉 Ja sa snazim krotit. Ale ked to jeden den prezeniem druhy hned tiez stojim na vahe 😀 Väcsinou s hmotnostnym prirastkom 😀 aj ked to obcas zide potom spät dole ked sa potom zase neprezieram. Ale esteze mame teraz vyhovorku a mozme 😉 Ja sa len obavam ze potom to nejak pretrva a budeme si mysliet ze ste mozme, alebo ze si telo tak zvykne ze budeme musiet 😕

katuli
23. zář 2008

giuli ... levik ... ja sa tak preventivne vazim, bo doteraz som iba schudla a nic nepribrala, takze som na tom relativne dobre, len sa obavam, ze to zrazu prepukne a ja budem mat naraz +20kg .... 😀 ide len v podstate o tu zravost .... to je des, ako, takto som sa naposledy prezierala pred statnicami, ked som si hladala inu zabavu, len aby som sa ucit nemusela 😀 je sice pravda, ze vcera som pisala jeden dolezity projekt k ukonceniu kurzu, a potrebovala som ho odovzdat, ale aj tak .... ledva ledva som sa potom gulala .... normalne mi tak pupok vyskocil .... sa mi manzel rehotal ... a dneska rano, ked ma videl na vahe, tak si robil srandu, ze co blbnem, ze o dva dni to zas bude prec, ze som sa prejedla iba ovocim ... 😀 ale som rada, ze som sa aspon prezierala vcelku dobrymi vecami, a nie nejakymi cokoladami a akymi hovadinami .... 😀 a teraz tu uz hodinu pijem acidko 😀 😀 inak baby, slivky su uplne super na pohyb criev 😀 tie nic nezastavi 😀

giuli
23. zář 2008

ja som pribrala nejaké 2-3kg,cítim to na oblečení...pripisujem to tomu,že mi nič nie je a normálne mi chutí jesť a ešte aj viac 😀
a slivky sú ozajsko dobré,tie vedia črievka riadne rozpumpovať,tiež večer to mám jak rituál...misu ovocia pred sabe a jedééém... 😀

katuli
23. zář 2008

giuli, ani mi nehovor, slivky, to bolo moje vyslobodenie ... niekedy v 12 tt sa mi creva spomalili a ti poviem, ze som chodila nafuknuta jak balon ..... potom zacali tie slivky a od vtedy nemam problem .. si vzdy kupim nejakych 14-15 kuskov, rozdelim si ich tak na dve porcie a obden alebo ako mam chut, si dam .... sem tam si manzel dzobne a potom nadava, ze sa mu nejako creva hybu 😀 ... ale je to na nezaplatenie .... no a dohodla som sa rano s kamaratkou, od desiatej mam vychadzku, tak sa pojdeme poprechadzat do mesta .... ona vezme malu do kocika a hajde sa poprechadzat ... aspon ze tie vychadzky mam, je to dobra vec ... trosku si tiez tie crevka rozprudime 😀 snad ma len acidko tak rychlo neprezenie 😀 u nas v meste sa tazko hladaju hajzliky 😀

kakusa
23. zář 2008

Joj joj joj ste sa tu na to vrhli...inak mne nepomaha na pohyb criev nic...Ale nasrdit ma vie moj sef... 😠
KOcky nerieste vahu kazde tehu je ine a kazda sme ina, viem, ze sme marnotratne zenske,ale ja som sa rozhodla, ze som tehotna a hotov...

giuli
23. zář 2008

kakus,moja, to sú správne slovíčka 😵 sme tehu a hotovo....!
katuli,ja som skôr na začiatku tehu mala hnačky,a teraz pomaly začínam pozorovať to spomalenie čriev...

katuli
23. zář 2008

giuli, ja tiez, najskor hnacky a potom opacny problem ... ale slivky to vyriesili .... a este tusim aj slnecnicove semienka su fajn 😀

giuli
23. zář 2008

vidíš,to som nevedela,žeaj slnečnicové semienka sú dobré,vyskúšam 😵

levik82
23. zář 2008

Ja som taktiez mala hnacky na zaciatku. Az som sa tesila ze nemam problemy ako ostatne baby tehulky, ale skoro sa to zmenilo 😒 Teraz opacne, zapchy jak delo. A to papam aj slivky, aj acidka, probioticke jogurty, lanove semienka, ... Kopec takych veci. Ja som proste pripad 😠 Jedine co u mna ozaj ze zabera je mak. Ale ten zase tiez nemozem kazdy den... 😖 Inak nic ☹

kakusa
23. zář 2008

😀 😀 😀
mne vzdy pomahal gutalaxa teraz ho msmiem...takze nic...

levik82
23. zář 2008

Takze aj ty poznas tie problemy kakusa??? ☹ Ja som z toho niekedy az zufala. A na vecku sa obcas citim ako pri porode ☹ Naposledy ma az podbrusko zacalo boliet a myslela som ze sa rozplacem ☹