Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuska23
25. zář 2008

Ahoj holky,

chci se zeptat,od příštího měsíce stimuluju clostilbegitem,poté IUI,vyšlo některé z vás?Doktor řekl že ho zkusíme jen jednou že nem,áme téměř žádnou šanci,a pak hned IVF

giuli
25. zář 2008

katuska,a čo máš vlastne za zdravot.problém?,lebo spomalené vaječníky sa dajú veľmi ľahko nabudiť pomocou clomíku,nemaj z neho strach,ja som mala veľmi výrazné PCO a brala som ho s prestávkami až 3roky,zaúčinkoval dosť neskoro ale predsa...

zuzuza
25. zář 2008

Holky, mů´žu mít na vás ještě dotázek? mě se dnes stalo něco, co se mě ještě nikdy nestalo, jak jsem byla na wc a při troše námahy ze mě vypadl strašně velkej kus toho jqkoby táhlého bílkového hlenu, bylo to ve velkém cucku, čiré, místy zakalené, a později když jsem byla na wc, taky taky pár kousků ještě, je možné, že by to značilo až teď ovu? Čípek si nemlžu vůbec nahmatat, je tam měkko, ale žádný čípek hmatatelný, tak jsem z toho teď blázen, jsem 23. dc a jinak už jsem snědla 3 tablety provery, která případnou ovu blokuje.

levik82
25. zář 2008

Ahojte,
my sme dnes boli na monitore a poradni. Vsetko vyzera ok, akurat krcok sa zacal zmäkcovat. Zevraj sa to pomaly pripravuje. Ale to este moze trvat ktovie kolko... Vsak uvidime.
Inak, ked som prisla domov dala som si palacinky, len som si potom vsimla ze flaska z ktorej bol dzemik mala na viecku a okolo pliesen taku malinku. Myslite ze to mohlo nejak uskodit babenku??? Ked ja som taka truba neskutocna ze az!!! ☹ 😠
Zuzuza ja ti neviem. No, mohlo by to byt ako hovoris, ale mohla to byt aj nejaka reakcia na proveru, ci? Ja s tym nemam moc skusenosti, kedze ja vytoky mam aj som mala v kuse a takym som sa ja riadit nemohla 😒

zuzuza
25. zář 2008

leviku, já právě beru proveru už 5 měsíců, ale toto jsem nikdy neměla, tak nevím, zda to souvisí s ovulkou nebo clostile, pač to beru teprve první měsíc, ten clostil, teda brala jsem, třeba ještě holky budou vědět, taky když jsem byla na wc tak jsem si všimla, že ze mě vyteklo i pár kapek vody do wc, tak fakt nevím, jinak s tou plísní, jsem to měla minule stejně, akorát na kečupu a nic sená nestalo, tak snad bude u tebe vše ok🙂

levik82
25. zář 2008

Tak to moze potom suvisiet aj s clostilom kedze ho beries prvy mesiac... Vies, predsa len su to vsetko hormony a ja som po vsetkych tabletkach co som brala (a malo ich nebolo) mala ine vedlajsie ucinky. Pockaj este co povedia baby co sa s tym viac vyznaju 😉

kakusa
30. zář 2008

Ahoj koculky,
tak hadam uz nie ste vcetky ma MD, alebo nebodaj okrem levika nerodite. Inak neviete niekto nieco o lenke ?

petra81
30. zář 2008

dobre ranko, rada by som sa pridala 🙂
Tiez mam PCO a vcera som isla k doktorovi ze zasa som nedostala menstruaciu. Pozeral ma cez vaginalne sono a povedal "Vitaj babatko" 🙂 Takze sa nam to podarilo naozaj bez problemov a za par mesiacov. Teraz len dufam ze vsetko bude ok, bez problemov. A som v 5 tyzdni 🙂

kakusa
30. zář 2008

no jeeej Petruska gratulujem moooc a vitaj 😵 😵 😵 ake krasne spravicky🙂

levik82
30. zář 2008

Ahoj Petra, vitaj 😉 Tesime sa kazdemu novemu prirastku 😉
Kakusa, stale nerodim. Len mi je uz dlhooooo. Tie posledne tyzdne a dni su vazne asi najdlhsie ☹ A este ani malemu sa velmi nechce do pohybu, tak aj z toho nie som o moc kludnejsia... 😒 A ty sa mas ako? Co nove???

kakusa
30. zář 2008

No ja nastupujme na matersku 13.10. a tak ma caka este par dni v praci,ale uz pomalicky periem a stresujem z porodu,dnes by sme mali sist na pripravu na porod, tak som zvedava

blueberry
30. zář 2008

Ahoj holky ...10.9. jsme s manželem byli v gyncentru v Ostravě ....tam mi doktor řekl, že já mám syndrom PCO a manžel mizerný spermiogram ....domů jsme jeli oba se slzami v očích a s tím, že se musíme připravit jak psychycky tak fyzicky na IVF .... a před týdnem jsem na testu našla // ...včera podle výsledků krve HCG 183 ...v pátek jdu na kontrolní ultrazvuk a znovu na krev,ˇTak se modlím, ať HCG roste ...jen teď každý den vstávám se sstrachem, aby miminko bylo tam, kde má, abych nezačala špinit ....manželovi jsem to ještě neřekla, chci počkat do toho pátku ...tak teď i odmítám sex, abych nějak tomu, co mám uvnitř neublížila ....podle všeho, bych teď měla být na začátku 5tt ...musel jsem otěhotnět až po té návštěvě v Gyncentru ...nejspíš se dám na modlení ....Jen mi teď dělá starost pracovní prostředí ...dělám v kanceláři a můj šéf je dost silný kuřák ... Holky, myslíte, že mlžu doufat, že to dobře dopadne?

kakusa
30. zář 2008

blueberry, urcite ano...neboj je to uuuzasna spravicka a neboj vsetko bude ako ma byt...Lekar ti nedal lieciky na udrzanie tehu? Skus sa ho na to spytat v piatok. Moc moc gratulujem a eleam nech ej mimi tam kde ma byt minimlane este 35 tyzdnov🙂

blueberry
30. zář 2008

Kakusa, kéž bys měla pravdu...kdykoliv ucítím nějaké píchnutí, tak se leknu ... na ty léky na udržení těhotenství se zeptám určitě .... jen dělat před manželem, jakože se nic nedějě .... 🙂 Už se těším na pátek, jetsli už doktor něco uvidí, tak mu to řeknu s radostí ...on bude šťastný jako blecha 🙂

levik82
30. zář 2008

Urcite si teda vypytaj tbl. na udrzanie. My sme tu brali hadam vsetky nieco na udrzanie. A takych pichnuti sa neobavaj, tych bude este vela na zaciatku a je to v poriadku 😉 Potom pridu kopance 🙂 A urcite sa v piatok ozvi a daj aj nam vediet, nie len manzelovi. Budeme drzat palce. A urcite to dopadne dobre, dufat nie ze mozes, ale musis! 😉
Kakusa no super, aj tebe sa to krati a materska bude raz dva tu. Ja dufam ze vtedy uz budem po porode a napisem aky bol teda porod nazivo 🙂

kakusa
30. zář 2008

Blu neboj bude to ok a ako pise levik, nie eln mazel bude tesit,ale aj my s vami tak na nas nezabudni🙂
Levicek ja viem , ze si to niekde pisala ,ale kde to budes rodit? Ty mas fasa termmin🙂 Joj ja uz by som tiez brala to mat tak blizo...Das si epiduralku?Ja sa jej bojim,ale vsetci ma presviedcaju, ze je to ok, no neviem....

zuzuza
30. zář 2008

Ahojky holky, pardon, že vám sem zase lezu, ale chtěla bych vás v první řadě pozdravit a pak taky žasnu, kolik nových těhulek s pco se vyskytlo, moc všem gratuluju!!!!Chtěla bych se s váma podělit o graf, co na něj říkáte? myslíte, že by to mohl být můj první ovulační, když 13. dc po clostilu byly folíky jen 10 mm?

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

Moc nedoufám, že by se nám něco zadařilo, občas mě píchne vb podbřišku nebo na pravém vaječníku, ale nepřikládám tomu žádný důraz, ale co mě zaráží, co se mi ještě nestalo je, že mám pořád ten bílý krémový hlen, hodně mokro mám pořád, musím mít intimku, je to normální stav před ms? nebo co myslíte? je to fakt celkem nepříjemné, dnes dobírám poslední proveru, tak jsem zvědavá, kdy mrcha dorazí:(

levik82
30. zář 2008

Zuzana, no, mohol by to byt pekny ovulacny graf 😉 A ten vytok pred menstruaciou je podla mna normalny. A aj pichanie. Tak drzime palce 😉
Kakusa chystam sa rodit v starej nemocnici. A epiduralku - no, bola som presvedcena ze ano, aj mi brali krv na to co potrebuju k tomu za vysledky. Len dnes rano som akurat pozerala Reflex (opakovanie zo vcera) - jedna pani tam bola operovana na koleno s epiduralkou a teraz je priviazana na lozko ☹ Take vie potom odstrasit. A teraz som na to asi tak ze uvidim ked budeme tak daleko a vtedy sa rozhodneme, ci sa to da zniest alebo nie. Neviem... Ty planujes epidural??? A manzela pri porode? Ja ano a on je aj rad. Aj ked povedal ze rozhodnutie necha na mna...
Maly sa dnes velmi malinko hybe. Ma tu riadne stresuje ☹ ☹ ☹ Uz neviem co mam robit aby som ho prebrala alebo donutila k pohybu - nezaveraju zmeny polohy, dohovaranie, stuchanie, ani kyvanie ☹
Ty sa kde chystas rodit? Odkial si?

kakusa
1. říj 2008

Levicek nestresuj, ved uz tam asi ani nema miesta chuda malinke...ved udajne prespi uz 95% casu, tak sa nediv, ze sa nehybe.Zato nasa dablica je ziva niekedy az moc a hlavne ked chcem spat..ona sispi kedy chce a mna nenecha 🙂 Ja sa chystam bez epi-hrdinka...bojim sa jej totiz viac ako samotneho porodu 😅 ale manzel s atesi na porod a od zaciatku sa nan chysta. Rodit by som chcela v Ruzinove ,ale som kusok od BA z takej dedinky🙂
zuzuza ovulku ti pekne ten graf vyznacil a aj teplotky mas teraz pekne hore, tak uz len pockat co z toho bude🙂

giuli
1. říj 2008

krásne ránko maminky... 😵
ja som pri prvom tehu mala ku koncu vys.tlak a úzka panva-končilo to cisárskym a teraz to bude to isté,tak sa na to psychicky pripravujem....
ak by som rodila norm.tiež som uvažovala nad epidur.,no vzhľadom na moje boky ,neviem ,neviem...
ináč ako sa máte,babätká poslúchajú? 😀

kakusa
1. říj 2008

no ja som mala vcera cely den nozku pod rebrom a nie a nie ju dostat von...ale inak je hlavne, ze rastieme a sme ok a zdrave.

giuli
1. říj 2008

som rada,že ste OK...miminko tými svojimi polohami vie riadne potrápiť... 😵

levik82
1. říj 2008

Ahoj giulicek, a ake mas boky??? Moje podla mna tiez nie su nejake siroke, zatial ale nikto nic nepovedal, tak neviem. A pocas tehu som nejak extra v bokoch tiez nepribrala, tak som sa nad tym uz tiez zamyslala...

kakusa
1. říj 2008

Giuli mozno budes rodit prirodzene, ved kazde tehu je uuuplne ine, viem , co hovorim🙂

giuli
1. říj 2008

no pri prvom keď mi ich merali som ich mala užšie ,než predtým, ako som otehotnela....taká ne figu postava...žiadne rozšírenie panvových kostí...

kakusa
1. říj 2008

no aspon nemas zadok jak stajerka kobyla🙂ja mam zase boky🙂no uvidime, co ti povie lekar, zatial si uzivaj tehu🙂

giuli
1. říj 2008

on ma už tiež pripravuje na to,že to vyzerá,že to skončí tak isto...čo už,nech je mimi OK 😵

levik82
1. říj 2008

a si aj nizka? alebo len boky mas uzunke? ja som zase vysoka a boky take akurat podla mna, ale skor uzke - hlavne pri porovnani s bruchom 😀

giuli
1. říj 2008

mám 165cm....

kakusa
1. říj 2008

No ja som len o 4 cm vyssia,ale boky teda mam 😒