Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

levik82
1. říj 2008

Ja mam 174 a boky asi okolo 90-ky. Pred tehu teda 😀 Teraz neviem lebo brusko uz mam aj dole, ale nejak mi nenarastli...

kakusa
1. říj 2008

uz ti kleslo brusko?
jeej otje fajn...

levik82
1. říj 2008

myslim ze hej. teda urcite je nizsie ako bolo. ale to este pred tyzdnom asi. mozno su to uz aj dva, nemam prehlad o case nejak 😅
neviete co je s ededikom? dlho sa neozvala...

kakusa
1. říj 2008

mozno ma dovolenku, ved o d1.10. chcela ist na matersku,ale na ma aj doma net...no dufam, ze su ok:-

levik82
1. říj 2008

snad ano a skoro sa ozve aj ona 😉
my ideme zajtra na kontrolu, tak som zvedava ci bude nieco vove 😉

giuli
1. říj 2008

už aj ja som rozmýšľala ,čo je s ededik...písala som jej IP a nič...dúfam,že sú OK 😕

kakusa
2. říj 2008

No ahojte,
tak dufam, ze ededik je fakt ok, ze nas leen zanedbava....
Levik ty dnes lekar, tak daj potom vediet ako si dopadla🙂

giuli
2. říj 2008

ahojte,tak som sa vrátila od dokyho,bola som si pre utrogestan a hneď mi spravil skoršiu poradňu,pôvodne som mala ísť až 14.10...krpec má 4cm,mával s ručičkami,bolo vidno očko...podľa sona som 11tt+2....som rada,že je všetko OK 😵

kakusa
2. říj 2008

😵 😵 😵 krasne spravicky🙂
super 4cm 🙂

giuli
2. říj 2008

bála som sa ,či je všetko OK...sesternica,čo sme boli naraz tehotné mala zamĺknutý potrat v 9tt 😢 kvôli trombofílii,tak som mala trošku stresy,aspoň som sa ukľudnila... 😵

kakusa
2. říj 2008

joj to mi je luto sesterky, ako ste sa tesili... ☹
No hlavne, ze ste ok...

giuli
2. říj 2008

veď hej,také sme boli šťastné,že nás to postretlo naraz... 😔

kakusa
2. říj 2008

neboj tak bude medzi detickami pra mesiacov rozdiel, este budete spolu kocikovat:_)

levik82
2. říj 2008

Ahojte babenky,
Giuli super ze je vsetko ok a mas dobre spravicky 😉 To stale potsi 🙂 A sesterky mi je luto, aj ja sa pamätam ako ste sa tesili ☹ Ale ako hovori kakusa, este mozete spolu kocikovat 😉 A ty si teraz aspon kludnejsia ked si bola dnes na poradni...
My sme tiez boli. Sme ok, aj ked maly, sibal jeden, sa mu nechce hybat 😒 tak nas poslali aj na prietoky, ale zda sa ze je vsetko ok. Sestricka mohla robit co chcela, otacala ma, jeho drazdila, a on nic. Kaslal na nas 🙄 Uz teraz si presadzuje svoje. Na kontrolu ideme zase v pondelok. Doktorka povedala ze kebyze nic cez vikend tak v pondelok. Boli sme uz otvoreni na jeden prst 🙂 tak uvidime

kakusa
2. říj 2008

Joj sa to teda dost blizi ...takze mas v pondelok nabehnut aj s taskou?

levik82
2. říj 2008

Nie, bez tasky. To moze este stale trvat aj tyzden-dva 😖 Ale pre istotu kontrola, aby sme vedeli ako to postupuje... Kamoska bola otvorena na jednej poradni na 2 prsty a rodila tyzden a pol nato... Takze je to individualne.

kakusa
2. říj 2008

no super ho niak vydur...skus dymove signaly 😉 Uz mas toho asi aj plne zuby, co? Ja toho uz mam plne zuby teraz a nie to este v 40TT

levik82
2. říj 2008

No to mi ver ze toho mam plne zuby ☹ Hlavne noci neznasam. A vecery. To sa uz neviem nijak usalasit a v noci sa kazdu chvilu budim a pozeram na hodinky ze uz chcem vstavat 😖 Ale par dni (duuuuuufam ze uz iba dni) este vydrzim teda. Teraz som hovorila s jednou inou kamoskou, ona ked bola otvorena na jeden prst do 11 hodin rodila. Takze vazne individualne. Ale ona zase vyse tyzdna prenasala, takze u nej to potom uz slo rychlo.

kakusa
2. říj 2008

Levicek ja mam tento problem uz teraz...joj a to este 7 tyzdnov sa aj zblaznim🙂
Neboj budeto coby dup...este ti bude aj brusko chybat a ten kludik, co mas,ked je miminko v brusku 😉 Kazda sme ina a reagujeme inak , tak uvidis mozno uz aj v noci pojdes...budem na teba kazducky den mysliet ak by si sa tu neukazala🙂

levik82
2. říj 2008

🙂 🙂 🙂 Dakujem. Ved ja sa hned ozvem keby nieco 😉

kakusa
2. říj 2008

😉 😉 😉

ededik
autor
2. říj 2008

Ahojte bambuľky,
25.09.08 sa nám narodila naša Adelka, s mierami 1250 g a 37 cm v 30tt.
Zbehlo sa to veľmi rýchlo, chvalabohu žabulka sa drží, je v TN na JISke. Prosím myslite na nás a držte nám palce.

levik82
2. říj 2008

Drzime palceky velmi velmi velmi silno a cakame na dalsie spravicky! Vela stastia, urcite je bojovnicka a vsetko bude ok 🙂

giuli
2. říj 2008

myslím me vás silno,presilno,držte sa!!! 😵 😵 😵

zuzuza
2. říj 2008

Ahojte holky, jejej edediku, moc moc moc držím pěstičky!!!!!To je tedy něco takový drobeček, držte se!!!Chtěla jsem vám poslat můj graf co si o něm myslíte, ale teď nějak nevím, zda je to vhodn=:(, přesto to holky zkusím...

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

Co myslíte? jsem dva dny od dobrání provery a od rána mě bolí podbřišek, trochu jsem ráno špinila, ale zatím žádná krev, je to nějak brzo, vždy to dostanu tak 3. den po vysazení, tak hádejte co mě už napadá, ale teplotka klesla na 36,8, rudoška je již určitě na cestě:(

kakusa
3. říj 2008

Ahoj ededicek joj no to je teda rana...Je to bojovnicka malinka drzime vam palceky a mooooc na vas myslime, iank aj ked k predcasne narodenej adelke moooc moooc gratulujeme a cakame same dobre spravicky...

levik82
3. říj 2008

ahoj kakus, tak drzme tym dvom babam palceky. verim ze vsetko bude ok. MUSI, no nie? ked sme tak silno bojovali az doteraz... 😔
inak, ja mam stale tiez take stresy ze co ked sa nieco stane este a tak. nad porodom ako takym kvoli bolestiam ani nerozmyslam, na to nejak kaslem 😅 ale nech je vsetko v poriadku... ☹

kakusa
3. říj 2008

No musia to vydrzat, bohvie co sa stalo, ze Adelka sa takto poponahlala na tento svet...Bojovnicka mala a aj Ededik musi zabojovat spolu snou...
No aj ja a, tiez nie z porodu, som si nan zakazala mysliet,ale hlavne z niakych komplikacii, take to co ak ...
Ale musiem verit , ze vsetko bude ok🙂

levik82
3. říj 2008

Hej, ved prave... Vsetci mi hovoria, aj manzel, ze ved to je ta najprirodzenejsia vec na svete, kopa inych to v pohode a zdravy zvladli, tak co???!!! Ale im sa to povie... 😖 Ale zato aj manzel ma obavy. Nie ze obavy, ale ze na to obcas pomysli aby bolo vsetko ok.

kakusa
3. říj 2008

No ono chlapi to asi beru inak ich to boliet nebude a tak,ale ot je jedno aj moj muz je taky , ze je to prirodzene a sme na to stvorene a podobne,ale napriklad ked ma vidi ako sa s tym pupkom niekedy trapim, tak povbedal, ze oni su fyzicky zdatnejsi a nechape reco priroda nedala tuto ulohu im...
😀