Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

kakusa
6. říj 2008

Ajoj ededicek malicka je neskutocne krasna, a nech len pekne pribera a nech sa jej dari. Ved kde jej ma byt lepsie ako u maminy🙂Verim, ze by si pri nej najradsej spinkala,ale je fjan, ze sa jej dari..Drzime moooc palcekky🙂
katuli aj chodis an cviko do MA pre tehulky?

levik82
6. říj 2008

Ahojte bambulky 😉 Este stale som doma... 😖 Dokonca mame za sebou dnes uz aj poradnu. Na dalsiu ideme v stredu, teraz chodime uz casto, na monitore nam vyskocili riadne kontrakcie dnes 😉 az sa doktorka cudovala ze nemam bolesti 😅 Ale otvoreni sme stale rovnako iba na jeden prst. Tak uvidime...

Ededik, jasne ze stale pri maminke zaspi 😉 Ako pise kakusa, kde by jej bolo lepsie ako pri tebe 😉

kakusa
6. říj 2008

No ty kokso a ja som uz myslal, na teba ako rodis a ako sa uz tesis z miminka🙂a ty takto

levik82
6. říj 2008

Tha vidis. Asi sa mu u mna paci 🙂

katuli
7. říj 2008

zdravim babulky ....
kakusa .. este zatial nechodim, ale konecne tam chcem uz zavolat, uz je myslim nacase .... len neviem, ci kvoli tym stalym bolestiam brucha budem moct nieco robit... momentalne jediny pohyb, ktory mam, je ten v domacnosti a kazdy den sa snazim urobit si prechadzku cez vychadzku z radku na juh k maminke alebo kamoske alebo aspon do mesta ... nech konc nezleniviem ..... ty chodis niekam? si tusim spominala, ze nejaka tvoja kamaratka by mala cosi pre tehulky robit, cii?
inak pozeram, jak sa nam to vsetkym kraaati 😀 my akurat riesime izbu, aby sme si ju usporiadali nejako tak normalne, aby sa nam sem postielka pre maleho zmestila, vcera sme boli definitivne okuknut kocik, ktory objedname, malemu sme na vecicky kupili uz aj komodu, len ju zlozit, a ked bude, zacnem pripravovat vecicky ... nieco odlozila maminka po mne a brachovi, nieco sme uz aj s manzelom kupili .... bozinku, ten by tusim nakupil pre maleho vsetko 😀 vcera sme taky naherny overalik na zimu kupili ...... no neco nadherne ... ozaj baby, len mam jednu dilemu ohladom flasky pre maleho ... rozhodli sme sa pre sklenenu ... len neviem, ci si mam kupit tu mensiu alebo vacsiu, alebo jednu taku a jednu taku a hlavne aky cumlik k tomu ..... v ponuke su tie silikonove aj tie kaucukove, a neviem, ktore su lepsie ... a hlavne, kazdy vyrobca ich aj inak tvaruje, tak som z toho jelen ... hmmmm? kakus, ty mozno budes vediet poradit .... coo?

kakusa
7. říj 2008

Ja som kupila flasu len jednu so siliknovym dudlikom ,ale cumliky mam tri a kazdy iny, uvidim, co sa jej bude pacit.
Flasu nekupujem zatial bo hccem kojit a ak to nepojde tak proste pojdem a kupim teraz je ich tolko v kazdom obchode, ze nie je problem aj o polnoci v tescu kupit.
Cvicit chodim do MA.Teda bola som raz a dnes idme podruhy raz, tak uvidim ako s mi to bude pacit🙂
Edi by nam mohla napisat ako bolo vcera u malickej🙂

andy24
8. říj 2008

Ahoj holky
chodila jsem do diskuse PCO a tet nakukuji sem.Vypadá to že se mi podařilo otěhotnět po clomícu ale nechci to ještě zakřiknout.U dr.jsem byla 14 dní po ovu a hcg 189.Tet mám jít na kont.až 21.10 zdá se mi to dlouho to bych byla 6 týden po ovu.Jsem už jednou po ZT a strašil mě i mimoděložním jelikož mám nepruchodnej levej vejcovod.Chci se vás zeptat od kdy vám bylo zle ,tet jsem 4 týden od ovu a je mi zle skoro pořád,todle u prvního těhotenství neznám.Jestli to takhle pujde dál budu muset na neschopenku.A co vám na to nejvíc pomáhá,koupila jsem si lízátka pro tehotne a to je ještě horší

ededik
autor
8. říj 2008

Ahojte kočky,
tak včera sme boli znova u malinkej, už nám pribrala na 1090 g, len sa jej zo začiatku na maminke nepáčilo, lebo ju zobudili, mala toho chúďatko od rána veľa, najprv 2x odbery potom sono hlavičky, hneď na to sme prišli my a znova ju zobudili kvôli klokankovaniu.
Dnes frčíme opäť za ňou, už sa neviem dočkať.
Pozdravujem Vás babuľky a posielam pusy na brušká. 🙂

levik82
8. říj 2008

Ahojte babulky, hlasim sa, este stale som doma 😀 aj ked tak do smiechu mi uz nie je 🙄 Uz by som rodila. To cakanie je neskutocneeeeee. Dnes nas premerali, vyzerame na 4kg!!! Takze bude veselo 😉
Ededik, super ze sa mate dobre a uzivate si malu 😉 Ako to teraz vlastne vyzera? Ako dlho bude musiet byt na JIS-ke a v inkubatore? Je tam nejaka hranicka vaha co musi dosiahnut alebo ako?
Kakusa, katuli, ja som kupila 2 flasky. Jednu 160-ku myslim a druhu 250-ku, aj ked sa chystm kojit. Ale tie flasky sa aj tak zidu raz, takze ich uz aspon budem mat. A mam tie Aventky so silikonovym cumlikom. Cumliky mam myslim vsetky silikonove. A myslim ze aj dudel maju taky obyc, nie tvarovany. Alebo ze by jeden bol tvarovany??? Ani uz neviem. To som sa rozhodla ze poriesim za chodu kebyze sa mu nieco nepacilo na cumlikoch 😉
Dalsiu kontrolu mame v piatok. Teraz sme tam ako na beziacom pase 😉 Akurat dufam ze do piatku sa uz samy vypytame na svet 🙂

kakusa
8. říj 2008

Andy tak potichucky gratulujem...no skus si dat suchy roztek nez vstanes z postele...mne to pomahalo.
Edi malicka po porode schudla a teraz uz konecne pribera? Do kedy bude v inkubatore? A inak je malinka v poriadku? Je strasne krasnucka...Joj...Nech len pekne rastie a pribera🙂nech ju mozes klokankovat a mat u seba stale...
No levicek 4 kg su dost...No som zvedava ako to dopadne u vas v piatok...Dufam,ze uz ani nedorazis do nemocky, ze uz budes chovat drobceka🙂

levik82
8. říj 2008

Ale tak hadam ho porodim v nemocke a nie doma 😉 Dnes sa ma doktorka pytala ci mam daleko do nemocnice. A ja ze nie, 10 minut peso. A ona tak zhrozene na mna, ze "ale dufam ze v kontrakciach sa k nam nechystate peso!". 😀 Som sa pobavila.
A u vas to bude nakoniec ta Emka alebo este zvazujete???

kakusa
8. říj 2008

No super, nie ze pojdes peso🙂
No manzel na nej dost trva, on to bol povodne pracovny nazov,ale asi pri nom zostanemem...

levik82
8. říj 2008

😀 Ze pracovny nazov 😀 😀 😀

giuli
8. říj 2008

zdravím babuľky...levik ešte nič?už aby to bolo...vyzerá,že to bude malý valibuk... 😵
andy gratulujem potichučky....kakus ahoj,aj edi IP

levik82
8. říj 2008

Este nic giuli. Ale podbrusko ma boli originalne dnes. Ale to bude z toho vysetrenia dnes. Doktorka povedala ze nam trochu "pomoze", tak som taka citliva tam dole. Neviem v com ta pomoc spocivala, ci ma nejak roztahovala ci uvolnovala ci co, ale dost to boli este aj teraz.
A ty ako giuli? Co nove? Ako sa mate?
A andy, gratulujeme a vitame ta 😉

giuli
8. říj 2008

ja nádchujem,dnes som dostala Bioparox,vraj to môžem,spoň ma už hlava nebolí od nádchy 🙄
asi ti dokyna troška porozťahovala hrádzu a sprístupnila cestičku...niekedy to je po tom bolestivejšie,ale zajtra už nebudeš nič cítiť,ak zatiaľ neporodíš 😵

levik82
8. říj 2008

mohla by som no 😉 najlepsie je ze do teraz mi kazali mat vylozene nohy a teraz mi ich kazu zlozit a chodit. a to sa mi nechce. zvykla som si s vylozenymi 😀 jeeeeej, vsimla som si ze zacinas pomaly druhy trimester 😉 jak to letiiiiiii, este len teraz sme ti gratulovali 😉
inak, aky si mala prvy porod? aky dlhy a ako sa zacal? ja sa stale nejak obavam ze nerozpoznam zacinajuci porod 😝

giuli
8. říj 2008

mne robili sekciu ,mala som vyšší tlak a ráno mi dali vag.tabletku na vyvolanie ....ona aj začala učinkovať,no v tom sa mi sára otočila hlavou hore a bolo rozhodnuté...pripravovali ma na to,že budem rodiť cisárskym už hádam v 7mesiaci...mám aj užšie boky,,,takže som si tie ozajstné bolesti ani neprežila,len tie začínajúce a tie by som prirovnala k silnejším menštruačným 😀

levik82
8. říj 2008

Mne dnes tiez premerali panvu ze ci maly s tymi 4 kilami prejde 😅 Zatial vyzera ze ano, ale ked este priberie tak sotva - a to zevraj este moze ☹ Lahke to teda ale nebude podla toho ako to vyzera a bude to natesno 😕 A povedali mi ze sa uvidi pocas porodu... Mam dost silne bolesti v podbrusku, pojdem lazkat. Uz nech je zajtra. Nemam rada noci, lebo strasne zle spim 😒

levik82
8. říj 2008

Bru noc 😉

kakusa
9. říj 2008

Ajoj kocicky,
no tao levik, ved sme sa snazili a Emu sme chceli asi 3,5 roka nez sme s ak nej dopracovali...Tak jej to asi aj zostane🙂
Levicek ja ti tak zavidim, ze uz pojdes rodit....aj ja uz chcme uz mam toho dost a to mam este kolko pred sebou,ale niak zvladneme.
Giuli,ale to bezi ten cas, no aj ja som malka prvy trimester strasnu alergiu...bolo to fuj a viem ako ti je, ked som nemohla dychat tak som zvracala, takze to bolo stale dokola to iste☹hadasm je vam dobre aj s fazulkou🙂
Dufam, ze mala Adelka zase pribrala a rastie eln a len do krasy a krasnych zarezockov🙂

levik82
9. říj 2008

Ahojte,
pekne si to napisala kakusa s tou Adelkou a tymi zarezockami 😉 Tak sa pripajam k prianiu 🙂
A nemusis zavidiet, ved coskoro to bude tak daleko aj u teba. Ved aj ty uz si pekny tyzden 😉 To priiiiiiide. Keby som len pri sebe bola tiez taka optimisticka ze to uz pride, hehe. Inak, dnes mi manzel napisal peknu sms-ku z roboty. Odchadzal dnes skor ako som vstala lebo ma nejaku pracu naviac. A napisal mi ze sa mam usmiat ked vstanem lebo dnes rodime 😀 Zlaty 🙂 Som sa musela usmiat, no uznajte... 😵

giuli
9. říj 2008

krásny deň dievčence... 😵 levik,že by bol veštcom,aj tak sa priprav 😵
edi mi včera písala,adelka pribrala na 1130g,som veľmi rada,že sa im darí...
kakus ako? 😵

levik82
9. říj 2008

Jeeeeej, super, tak nech sa im tak dari aj nadalej 🙂
A ja som uz pripravena, len nech to uz pride 😉

giuli
9. říj 2008

levik,kedy máš vlastne termín,na tieto výpočty v nicku sa nedá spoľahnúť...

levik82
9. říj 2008

Zajtra 🙂 V podstate mi zajtra zacina az 40tt, dnes sme 39+7. A zajtra idem na monitor. Uz im poviem nech daco so mnou robia, nech si ma tam nechaju alebo neviem. Ved este asi pred dvoma mesiacmi mo este moj obvodak povedal ze mozno to bude aj skor ako 10. okt., lebo maly je velky, a teraz uz rozmyslam ci mu to neuskodi kebyze ostane u mna prilis dlho... Tak som zvedava.
A vy budete chciet vediet pohlavie? A mena uz mate nejake vytipovane? Tentoraz ta pravdepodobne caka tiez cisarak kedze prvy bol cisarak, nie? Alebo aka tam je sanca ze mozes rodit normalne???

giuli
9. říj 2008

levik už si v 40tt...počíta sa 39tt+6 a potom už 40tt,no mňa čaká cisársky aj tentokrát,mám vyšší tlak a úzke boky...mená zatiaľ nemáme vybrané na 100%,snáď Zoja-Samko? 😵

kakusa
9. říj 2008

No super som cela happy, ze Adelka takto pekne prospieva, dufam, ze vsetkoostatne je uplne ok. Je taka malinka a taka silna🙂 🙂 😅 uuuzasne a obdivuhodne dietatko uz teraz🙂
o levik, ked to povedal, tvoj manzel tak urcite uz budete rodit, ja ti to zelam kazdym dnom. Kocky ja dnes koncim v praci a net doma neviem kedy bude,ale isto sa potom ozvem.Kocenky moje krasne thu a brusenkam pusinku a levik uuuzasny porod ti prajem a nech je co najskor🙂

giuli
9. říj 2008

kakus,príjemné domáce tehuľkovanie,uži si materskú,držkám palce a ozvi sa 😵

kakusa
9. říj 2008

jasne, ze sa ozvem, hned ako topojde...inak som povedala, ze budem chodit do niakej internetovejkaviarne a hotovo🙂
giuli,ale to krasne leti, tie tyzdne