Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

giuli
18. lis 2008

zuzaliiiiii,jasne,že si Ťa pamätám,som moc rada,že to vyšlo 😵 😵 😵 ....
mne akciu srdeička potvrdili v 7tt+3....uvidíš bude to dobré...babuľky ,obe potom podajte info...
kakus,čo nového,ešte nič?

kakusa
18. lis 2008

zatial nic v piatokmame poradnu je to 3 dni pred terminom tak hdam nebudemem prenasat,ale uvidimeako sa nasa babulka rozhodne si to budeme musiet nechat a nu🙂
A vam aky krasny tyzden naskocil, conove u vas? A co je s tym pohlavim, neukazuje nic????

katuli
18. lis 2008

zdravim babule ... no ako pozeram, tak nam tu pribudli dve tehulkyyy .... no super spravickyy 😀
zuzali, no super, ze vam to ivf vyslo 😀 gratulujeeem
tak sa nam to tu krasne rozrasta tato nasa temicka ... no a ked sme sa tu tak krasne vsetky roztehulkovali, tak to aby sme si pomaly zalozili aj temu maminy s pco 😉

zuzali
19. lis 2008

Bambuľky ďakujem a držte sa 😉

giuli
19. lis 2008

kakus,zatiaľ pohlavie nevieme...no minule sa doky medzi zubami vyjadril,že to vyzerá na chalana,no mám o brať s rezervou,tak uvidíme nabudúce,či ukáže poklady medzi nohami 😀

kakusa
20. lis 2008

jeej to ej super, tak budete mat parik. Moj maly je taaak strasne sklamany, ze bude mat sestru, ze ho vobec to babatko nezaujima...☹a kamoska ma chlapceka, tak jej dcerku zase nezaujim abratcek asi by ho vymenila za skrecka , najlepsie za dvoch...Tak dufam, ze u vas to bude lepsie...
Zuzali hlavne sa vy drzte🙂 a cakame spravicky same pekne a pozitivne

luciper
21. lis 2008

Ahoj holky. Tak ja uz netehulkuju... 14.10. jsem zacala krvacet, tak jsem jela do nemocnice. Tam si me nechali a 3 tydny jsme cekali na srdicko. Dutinka rostla a hcg taky, ale kdyz ani v 7tt nic, tak jsem musela 30.10 na revizi. Bylo to zamlkle tehotenstvi. Je mi to moc lito..a stve me to. Ted jsem po 5 tydnech na nemocenske v praci a davam se dokupy. Musim byt silna. Porad mam 6tinedeli, ale az mi zkonci, tak pujdeme do snazeni znovu. Jinak vas moc zdravim a preju krasne miminka.... 😔 🤐

katuli
24. lis 2008

zdravim babulky ....
luciper, to mi je velmi luto, ze tehu takto skoncilo .... hlavne, aby si bola v poriadku a aby si sa dala dokopy, aby ste mohli stastie skusit znovu ... nestracaj nadej .... drzim palce .....

giuli
25. lis 2008

babulky,tak sa hlásim s novinkami...boli sme na konzultácii s genetičkou,vysvetlila nám,že nie je potrebná amniocen.tú navrhujú pri maxime 1:250(my sme mali 1:299),zobrali nám krv ešte raz na porovnanie a poslali do Hlohovca na 3D,vzali nás hneď...doktor bol veľmi milý,všetko vysvetlil a z tohto hľadiska je všetko OK,opäť ideme na kontrol.sono k nemu 21.12....a bude to chalaaaan....sa moc teškáme,keďže prvú máme babuľku ....
luciper,je mi to moc ľúto.... 😔

katuli
25. lis 2008

giuli ... no gratulujem k prckovi ... tak tu budeme zatial dve s chalaniskami 😉

giuli
25. lis 2008

vyzerá to tak katuli,my sa teškáme,že je všetko v poriadku...riadne ma vystrašili po triple teste-amnicentézou,rôznymi poruchami,tak som rada..

kakusa
25. lis 2008

Ahoj koculky,
Luciper to mi je strasne luto...hadam si ok a mozete pokracovat v snazeni o dsrobceka🙂
jeej giuli to je suepr ten parik tak to vyslo aj vam...No hlavne je ze ste ok, tei triple su hrozne ja som sa ich teiz bala...dufam, ze sa vam bude aj nadalej takto krasnedarit....

levik82
26. lis 2008

ahojte, tak som vas zase prisla pozriet 😉 ako sa tu mate??? kakusa, vidim ze ty coskoro prejdes do nejakej babätkovskej temy 😉 tak drzim palce nech je porod peknym zazitkom 🙂

katuli
26. lis 2008

zdravim bambule .... ako sa mate? ako sa vam dari?
kakusa, malej sa tusim nejako von nechce ist, asi ju vystrasila ta kosa vonku, coo? 😀

kakusa
26. lis 2008

no Levicek Maximko aky chlapisko uz 🙂 je krasnucky...
No ta nasa mala nechce ist von , takze ja neviem ci sa do tej temy niekedy vobec dostanem. Sa tej pupocnej snury drzi ako by mala ist na galeje...

levik82
27. lis 2008

Vsak jej je dobre u mamicky v busku. Vie ze tam je teplucko a tu ide zimaaaaaaa. Ale do vianoc urcite vijde, ved chce dostat nejake darceky, neboj 😝

kakusa
27. lis 2008

No to je ten problem, ze ja som vsetkym uz darceky nakupila a vediet, ze nasa princezna vylezie von na vianoce tak ju previazemmaslou a usetrim.... 😉

katuli
2. pro 2008

zdraviiim babuleee .. ziadna nova tehula? alebo uz mamula? 😀 hmmm?

katuli
9. pro 2008

halo halooo babuleeeee .... je tu niektoooo?

giuli
9. pro 2008

ahoj katuli,už sme zostali len my čakateľky?....kakus už máš emku?
a čo nového katuli,ja som bola v piatok na amniocentéze,opakované krvné testy nevyšli dobre,čakám na výsledky okolo 19.12...na morfol.sone nám doky povedal,že je všetko OK,tak tomu verím 😵

andy24
9. pro 2008

Ahoj holky
dlouho jsem tu nebyla.Těhotenství zatím v pohodě,nevolnosti už nejsou.Zítra mě čekaj znova odběry,a tak budu týden na nervy.Jelikož mi je 35 tak se pak bude rozhodovat jestli mě čeká amniocenteza.Tet zrovna giuli čtu že si na ní byla taky.Uvidíš bude všechno v pořádku.Od zítřka mám dovču tak mám zase mám o něčem přemejšlet ☹

giuli
9. pro 2008

ahoj andy,veru bola..najprv nám AFP vyšli 1:299,čo nám amniocentézu ani neodporučili,no genetička zopakovala testy a tie vyšli 1:50,robili ich v dvoch rôznych labákoch,mdzitým sme boli na 4D morf.sone,kde bolo všetko úplne v norme...tak ma ten doktor zo sona upokojil,no pre istotu som bola na amnio,nič príjemné,no dá sa to vydržať,ja som išla domov 15min.po zákroku,teraz doma cca týždeň budem oddychovať...

andy24
9. pro 2008

Uvidíš bude to dobré,ja taky doufám že testy dopadnou dobře ale mám zaroven i strach.

giuli
9. pro 2008

ja tomu verím,že je všetko OK a uvidíš ,testy aj u teba dopadnú dobre... 😵

katuli
10. pro 2008

zdravim babulky .... noo giuli, uz to tak vyzera, ze sme tu zostali same cakatelky ....
giuli .. andy ... uvidite, vsetko bude v poriadku ... len sa zbytocne nestresujte, ja viem, tazko sa to povie, ale ja som si uz na zaciatku povedala, ze vsetko bude ok a tak nam aj vysledky v pohode vychadzali, sice po poslednych odberoch mam malo zeleza a nejake zvysene leukocity, ale to ma asi kazda tehula ... a skratka aj dalej, az do porodu, som si povedala, ze vsetko bude uplne v poriadku, aj porod, tak to tak bude ....
viem, podstupit amnio nie je nic prijemne, ale tie testy mozu byt sem tam ovplyvnene aj inymi faktormi, tak hlavu hore a verte tomu, ze budete maminky zdravych babatiek .... 😉

ededik
autor
11. pro 2008

čavko kočky......
Srdečne pozdravujem...... !!!!! 🙂

miriamka
11. pro 2008

Ahoj Ededik...teraz vidim ze uz mas Adelku,troska skorej,ale dolezite ze je v poriadku.Prajem vam vela zdravicka a nech rastiete do krasy!!!! 😵

giuli
11. pro 2008

ahoj edi,pozerala som na foto adelku,tá ale narástla,vidno,že sa jej darí... 😵 tie kukadlá....

ededik
autor
12. pro 2008

Čavko Miriamka, no a z Jakubka je teda veľký chlap... 🙂

Giuli, noooo....kukadlá má teda riadne.... 😀

miriamka
12. pro 2008

Ededik...no veru,nas Jakubko je uz riadny chlapisko 🙂
A co sa stalo ze si skorej rodila,ci malinka sa len tak skorej vypytala?